SIMPTOMI POSLE UGRADNJE STENTOVA JEL ZA BRINUTI ILI NE POMOC TE PROBLEMI SA EREKCIJOM

zabrinuti suprug

Obećava
Poruka
64
Ugradjena su mi 3 stenta 2014 te,nisam imao udar nego usled porodicnih problema razvoda i sl osetio sam gubitah daha predjem 100m i moram stati zadisem se i brada mi trni u vodjenju ljubavi isto cim se opteretim osetim da mi se vilica koci,javio se lekaru on me poslao kod kardiologa uradjen ergo test i bio pozitivan,na nagovor lekara odem na koronarografiju i utvrdjeno je da sam zacepljen 99% ugradjena su mi 3 stenta 1 u OM1 i 2 u RIA.Sreca u nesreci nisam imao udar a prijetio mi jako brzo
Nakon toga stanje je odlicno nikakvih tegoba osim sto sam malo malo trcao u hitnu kad god me sta zaboli valjda strah od svega malo anksioznost.Ostavljam pusenje i ugojim se 28 KG ali ok sam.

Sada nakon 3 godine i dalje imam probleme,naime desava mi se da se organizam naglo naduva tj stomak pritisne mi dijafragmu ja pocnem teze disati odmah ruka boli i sl odem kod lekara ekg ok i nista uzmi bromazepan nastavi dalje,Rekli mi anksioznost psiha sto je 99%.Na kraju uzmem uradim gastroskopiju i utvrdi mi se da imam zelucanu kilu valjda gojaznost koja ne zatvara dobro de mi se hrana vraca u jednjak stvara mi probleme i ja mislim srce.Mene je najvise prepadalo to sto ja i nisam imao nikakvih drugih simptoma angine pektoris osim zadihanosti i trnjenja vilice sve je bilo ok osim nervoze.

Pijem i dalje posle svega klopidogrel,nebileta pola,aspirin navece i rosweru

e sada pre 8 meseci lekar mi je preporucio da odmorim zeludac i da rosweru malo ostavim na par meseci ja je nisam pio 6 meseci izvadim krv masnoca 9 trigliceridi 5.1 ldl 3.5 cujem se s njim i odmah je uvedem ponovo

probleme koje sad osecam su konstantno me vec mesec i pol boli leva ruka od donje strane misica do podlaktice te levi dio grudnog kosa(redje) tipa gornji deo koji ide u ruku iznad bradavice.Sve mislim pproci ce da je to anskioznost ali tesko ostaje na isto.Nazalost poceo sam i pusiti radim veoma stresan posao stalno auto kancelarija i kad dodjem kuci samo legnem i zaspim neredovna ishrana kretanje nula.Pre 6 meseci i pre nalaza krvi radjena ergonometrija ok je i eho srca ok je.Takodje desava mi se da nemam zelju za sexom ali apsolutno ne.Cak i kad sam u odnosu desava mi se da mi erekcija izostane ili jednostavno spadne.To me jako opterecuje jer nikad nisam imao problema cak i kad sam bio zacepljen tako da sam se opteretio jako.
Mene prepada da se nisu stentovi zapusili.Nemam drugih simptoma gore dole uz stepenice sve ok.Ili je psiha jednostavno slabo kretanje nedostatak kondicije i malo depresije i opterecenosti poslom koji je zaista zahtevan.


molim za misljenje cisto da li da se zabrinem ili je psiha.Cuo sam da postoje takodje ustanove gdje se radi color bezbolna koronarografija koliko je pouzdana?Koliko kosta i da li vrijedi otici jer ako imam jos negde zapusenje bar cu znati gdje.

vas savjet?
 
Готово је, бате. Батали секс и пређи на шах.

Ma kakvi gotovo imam 40 god.da se ubijem,ne desava se to svaki put nego mi kardiolog kaze da jednostavno previse razmisljam da se trebam opustiti i da ne mislim lose.

Mene je uplasilo da dok nisam znao sta mi je bilo mi je bolje,sad se bojim daljih zacepljenja
 
Ma kakvi gotovo imam 40 god.da se ubijem,ne desava se to svaki put nego mi kardiolog kaze da jednostavno previse razmisljam da se trebam opustiti i da ne mislim lose.

Mene je uplasilo da dok nisam znao sta mi je bilo mi je bolje,sad se bojim daljih zacepljenja
Predji na elektronsku cigaretu, ocigledno nisi u stanju da stvarno i prestanes da pusis, drzi neku dijetu godinu dana i skini to salo od trijes kila
koje si nabacio i sve ce biti u red. Batali price o poslu koji je stresan, svaki je posao, pa cak i svaki zivot pun stresova.
I batali to odlazenje u hitne sluzbe, dozlogrdices i sebi i osoblju tamo.
 
Ma kakvi gotovo imam 40 god.da se ubijem,ne desava se to svaki put nego mi kardiolog kaze da jednostavno previse razmisljam da se trebam opustiti i da ne mislim lose.

Mene je uplasilo da dok nisam znao sta mi je bilo mi je bolje,sad se bojim daljih zacepljenja

Samo dobar REBT i KBT psihoterapeut i naglasi da su u pitanju i seksualno-ljubavna problematika pored ove psiholoske (povezano je to i sa sexom a ne samo sa anksioznoscu).

Imaju oni odlicne strategije i za ove sto imaju sasvim ok srce, a usled raznoraznih ocekivanja od seksualnog odnosa imaju raznu psiho-somatiku i simptomatologiju.

Samo ovo uradi i videces, bices mi zahvalan, sve ce biti kao pre i u redu (ako naravno pretpostavimo da je sa srcem organski sada ok, kao i nivoima holesterola, pritisak pod kontrolom, dobro spavas, zdravo se hranis i sl).

- - - - - - - - - -

Predji na elektronsku cigaretu, ocigledno nisi u stanju da stvarno i prestanes da pusis, drzi neku dijetu godinu dana i skini to salo od trijes kila
koje si nabacio i sve ce biti u red. Batali price o poslu koji je stresan, svaki je posao, pa cak i svaki zivot pun stresova.
I batali to odlazenje u hitne sluzbe, dozlogrdices i sebi i osoblju tamo.

E bas ga briga za ovo podebljano. To im je posao, za to dobijaju pare, ako im dozlogrdi eno ga biro rada, ogroman, neka odnesu knjizicu a ovi neka posalju novu radnu snagu koja ce razumeti sve kategorije pacijenata, pa cak i neuroticne, hipohondricne i anksiozne.

Da je sreca da svaki dom zdravlja ima psihoterapeuta, a da ne mora kardiolog da izigrava psihoterapeuta i tesitelja.
 

Back
Top