Florida 2017

Dobri su im putevi i uslovno receno automobili a ostalo je teska propast kulture, religije i licnosti ma mikronivou, bolesni, debeli... i sta ce vam onda sve te pare kada nemate ni svoju dusu??
 
Poslednja izmena od moderatora:
Bilo bi zanimljivo da li tvoje tvrdnje baziraju na nekom licnom iskustvu ili si te gluposti tipa "svi debeli, glupi, bez duse..." pokupio sa TV-a.
Elem, Florida vazi za drzavu penzionera i bogatasa, mada daleko od toga da tamo zive iskljucivo penzosi i bogatasi. Isto tako, daleko od toga da su svi debeli ili glupi. A po najmanje da nemaju dusu. Skoro svi Ameri koje ja poznajem su uvek voljni da pomognu, ljubazni su, komunikativni. Stvarno nista lose o njima ne mogu da kazem.
Kad si vec spomenuo puteve: gorivo im je smesno jeftino. Ako sam u cetiri nedelje tocio za sve ukupno 100 USD, ako i toliko....a navozali smo se milja i milja. Tako da mi je jos smesnije bilo kad mi je taj prijatelj Dejvid pricao kako je u njegovom kantonu (Polk County) skoro doslo do nedera i ustanka kad su lokalni politicari najavili da ce cenu goriva dici za 5 centi po galonu.
Inace galon beznina im kosta oko 2,20 USD. 1 galon = otprilike 4 litre. U prevodu: litra benzina kosta oko 0,50 EUR. :rotf: Ja kad sam mu rekao koliko kosta benzin u Austriji ili jos gore u Nemackoj, Italiji itd. on se covek umalo slogirao. Ali zanimljivo je i to da se ovde niko ne buni. Mogli bi udariti jos visi porez i nabiti cenu na 3 EUR, siguran sam da se niko ne bi bunio...dok u Amerikama nema toga. Kaze on: "Zapretili smo politicarima da cemo ih skinuti sa vlasti i odustali su od te ideje da dignu cenu goriva."
Toliko o tome koliko su oni glupi, nesposobni, lenji, debeli...cisto primera radi.

Dejvid je inace covek kojeg sam ja tek ovog leta licno upoznao. Prijatelj je moje sestre vec 20+ godina. Ali odlicno smo se razumeli i ponudio sam mu da nas njegova cerkica poseti za vreme novogodisnjih praznika. Ona ima 12 godina, godinu dana je starija od moje cerke, i njih dve su se isto razumele odlicno...tako da sad planiramo oko toga isto sta i kako. Mala ce, ako sve bude islo po planu, prvi put u zivotu videti sneg. Ne samo sneg, nego i planine...posto je Florida ravnija od Vojvodine. :lol:
 
Poslednja izmena:
:klap: kad je nešto lepo ne treba menjati. Na moju žalost nisam imala mogućnosti da odem na neku daleku destinaciju, možda mi se nekad posreći.

Ma ima jos brdo zemalja koje zelimo da obidjemo, ali nekako nam je Florida "legla" pa zato nismo menjali zadnjih godina. Za klince su pogotovo veliki plus pescane plaze i bukvalno topla voda meksickog zaliva (a i mi matori preferiramo topliju vodu za kupanje). Volimo bogatu floru i faunu. Za mene koji pecam je tamo isto raj. Klima nam odgovara (dok se drugi zale na vlaznost niko od nas sa tim nema problema). Zemlja je sigurna, a ipak ne vids na svakom cosku pandure...samim tim i osecaj slobode nije uskracen. Zemlja je ogromna (od Key West-a koji je najjuznija tacka SAD pa do Pensacole koja je na samom severu prema Alabami i Dzordziji treba ti oko 15 sati autom). Nismo tipovi koji danima i nedeljama iskljucivo leze na plazi, a Florida nudi toliko atrakcija...kako za klince, tako i za odrasle, pa samim tim nikad nije dosadno i uvek ima nesto novo da se otkrije. Uz to nam odgovara i nacin zivota i mentalitet ljudi tamo. Dodatno imamo i prijatelje, a i zenina sestra zivi u SAD vec desetak godina (posetila nas je i ove godine, iako je dan pre toga dosla sa Havaja).
To su neki od razloga zasto nismo menjali zadnjih godina i zasto nam odgovara.

Nadam se da ces imati prilike da posetis destinacije koje te zanimaju. ;)
 
Bilo bi zanimljivo da li tvoje tvrdnje baziraju na nekom licnom iskustvu ili si te gluposti tipa "svi debeli, glupi, bez duse..." pokupio sa TV-a
Bio sam tamo vise puta i znam sta pricam. A bio sam i u ostatku sveta pa samo poredim.
Kao sto rekoh putevi su im dobri, cena goriva i tu je kraj. (Ima velikih dobrih automobila, za one koji hoce da lece komleks nize vrednosti.. a takvih je tamo mnooogo)
 
Poslednja izmena:
Bio sam tamo vise puta i znam sta pricam. A bio sam i u ostatku sveta pa samo poredim.
Kao sto rekoh putevi su im dobri, cena goriva i tu je kraj. (Ima velikih dobrih automobila, za one koji hoce da lece komleks nize vrednosti.. a takvih je tamo mnooogo)

Ja sam bio ukupno cetiri puta, i to ne samo na Floridi. Obisao sam 20-ak drzava u SAD...i u 1990-im godinama i zadnjih par godina. Daleko od toga da su putevi jedino sto valja tamo.
A odavno je prevazidjen fazon Monster truck-ova i sl. automobila. I oni su odavno poceli da gledaju na to da ne voze automobile koji trose 25 litara na 100 km.
 

Back
Top