Florida 2017

Only Beer

Buduća legenda
Poruka
29.776
Nakon sto smo 2014. i 2015. godine odmor proveli na Floridi, odlucili smo se i ove godine da to uradimo opet. Ovaj put citave cetiri nedelje. Prva dva puta smo bili u gradu Punta Gorda, ovaj put smo se odlucili za Cape Coral (grad koji se nalazi nekih 50 km juzno od Punta Gorde). Cape Coral je jedan od najsigurnijih gradova Floride. To pokazuje i cinjenica da su u zadnje tri godine imali valjda svega 5 ubistava (toliko u Cikagu broje svaki dan i to samo u toku pre podneva). Samim tim mi je bilo malo smesno da su udarne vesti bile neke kafanske tuce i slicne gluposti.
Iznajmili smo vilu, koja je nudila i vise nego dovoljno prostora za dvoje odraslih i troje klinaca. Bazen, djakuzi, oprema za ribolov su samo neke od stvari koje krase ovu kucu. Samim tim bih poceo sa slikama u vezi kuce, pa cu tako ici od teme do teme, zu po neku anekdotu i infrmaciju, a na kraju cu postaviti ostale slike Koje se ne odnose neke odredjene teme.

Pa da krenemo redom:

IMG_1487.jpg


IMG_1491.jpg


IMG_1497.jpg


IMG_1668.jpg


IMG_2282.jpg
 
Par slicica sa raznih plaza (posetili smo izmedju ostalog Fort Myers Beach, Sanibel Island, ali i plazu koja vazi za jednu od najlepsih u citavim SAD-a, Siesta Key u Sarasoti...plaza ispunjava stvarno sva ocekivanja).

IMG_1550.jpg


IMG_1561.jpg


IMG_1570.jpg


IMG_1625_a.jpg


IMG_1632.jpg
 
IMG_2117.jpg


IMG_2118.jpg


IMG_2134.jpg


- - - - - - - - - -

Ovo mi je bio jedan od lepsih dozivljaja...naime bio sam sa cerkom na parasailing-u. Slika osim ove nema, ali zato smo imali GO PRO i snimili smo citav let. Kad obradim snimak i skratim ga i sredim - postavicu i to. Nadam se da ce to biti do vikenda.

Pogledajte prilog 451321
 
Naravno bili smo i u kupovini u Esteru u Miromar Outlet Center (u povratku smo imali dva kofera vise nego kada smo krenuli odavde, LOL). Posetili smo vise puta ovaj outlet Center, zadnji dan kad smo krenuli autom za Majami na aerodrom smo isto svratili. No, te slicice iz shoppinga sloginga ne zanimaju nikog tj. i nema ih, ali zato smo posle shoppinga otisli na klopu u Ford´s Garage. Tu smo imali 100 USD na poklon kartici da potrosimo...dva-tri dana je bilo problema sa bazenom u kuci i ja sam se zalio i lik doneo karticu i izvinjava se Bog zna kako itd. Koliko smo precizno potrosili tu lovu, haha...malo klopali, uzeo tri majice kao suve´nire da ponesem i to je to. Vrh im je i WC, koji je uradjen u fazonu radionice auto-mehanicara.

IMG_2326.jpg


WP_20170811_009.jpg


WP_20170811_010.jpg
 
Posto je period u kojem smo bili uveliko sezona hurikana bilo je i par dana kada smo imali zestoku kisu pracenu sa grmljavinom itd. Ali uglavnom nista strasno i uglavnom uvek pred vece kada smo vec bili kod kuce.

IMG_1513.jpg


IMG_1516.jpg


IMG_1524.jpg
 
Inace smo opet direktno pred kucom imali vodu na kojoj smo mogli da pecamo (i zenu sam uspeo da odusevim za pecanje). Jednog dana sam posle pecanja krenuo nazad unutra no pred ulazom u zatvoreni Deo kuce u kojem se nalazi bazen sam naisao na ovo djubre. :evil:

IMG_1574.jpg


IMG_1576.jpg


Kad smo kod zivotinja, najspektakularniji ulov na pecanju mi je bila ova kornjaca, koju sam zu pomoc zene i cerke uspeo da izvucem iz vode.

IMG_2011.jpg


IMG_2014.jpg


A bilo je opet i nekoliko ovakvih komada...neki su bas bili besni, pazio sam da me ne bocnu. :mrgreen:

IMG_1997.jpg
 
Ova slika je zanimljiva iz vise razloga. Na istoj ovoj ljulji se malisa ljuljao pre dve godine (ima i slika od tada cak ovde na forumu). Drugi razlog je jer penzosi na 35-40 stepeni plus peglaju ovo nesto slicno tenisu, zaboravio sam kako se tacno zove...ali gledam likove 60+ i kontam kako bih se ja srusio na terenu nakon 10 minuta a oni udaraju, ne staju...svaka cast.

Pogledajte prilog 451339

Klinja je opsednut slovima i brojevima i uveliko zna abecedu, i to na engleskom iako ima tek dve i po godine. Tako da, gde god vidi slova ili brojeve odmah se zalepi uz to.

Pogledajte prilog 451341

Ovo je pier kod Cape Coral Yacht Club-a...napred ima plaza i fin kafic/restoran. Sa pier-a moze da se peca. Sin moje sestre je u isto vreme bio na Floridi, ali nije stanovao kod nas vec kod jednog amerikanca, sestrinog prijatelja. Jednog dana smo svi zajedno posetili plazu i pier. Sestrin sin je sa Dejvidom i sa mnom bio da peca. Odjednom sam cuo ljude kako vicu i kako mi masu da dodjem....nisam imao pojma o cemu se radi. Pokazivali su u pravcu vode. Prisao sam i video malog u vodi. Pitao sam ga sta je bilo, a odgovor me je zbunio totalno. Rekao je da mu je upala pecaljka u vodu i da je onda skocio za njom u nameri da je "spasi". Jedino sto nije znao je da je voda na tom mestu nesto oko svega metar duboka i da se na dnu nalaze ostre skoljke, kamenje itd. Epilog je bio da sam ga sa jednim deckom izvukao iz vode, dolazak hitne, voznja u bolnicu i poseta Emergency Room-a uzivo. Deset kopci zaradio, ali uglavnom se dobro zavrsilo kako je moglo biti.

Pogledajte prilog 451342

- - - - - - - - - -

Pogledajte prilog 451343

Pogledajte prilog 451344

Pogledajte prilog 451345

Pogledajte prilog 451346

Pogledajte prilog 451347
 
Ja bi ove prve dve uramila :super:

Mali mis je to. Zamislio se covek, razmislja o smislu zivota i tako tim temama. :lol:

- - - - - - - - - -

Pivce, super je izvestaj, a klinja je bas porastao :D
Ali neke fotkice se ne vide, ne znam zasto.

Nemam pojma zasto je u onom jednom postu umesto slika postavio linkove, moja greska garant. Uglavnom evo i tih slika koje su tamo opisane tj. ono sto je iz kategorije "Razno". Valjda ce sad funkcionisati.

IMG_1604.jpg


IMG_1868.jpg


IMG_1908.jpg
 
Dolaze mi neke price i dogadjaji onako u naletima (ko ce sve to popamtiti), pa cu dopunjavati kad mi padne nesto zanimljivo na pamet...a vi naravno mozete i da pitate neke stvari ako vas zanimaju.
Parasailing: vec sam ga spomenuo i obecao snimak kad ga doteram. Elem, jos pre odmora sam to zacrtao kao jedan "must", no prolazili su dani i nedelje i nikako da se nakanimo cerkica i ja da odemo konacno i isprobamo i to. Dosla je vec poslednja, cetvrta nedelja, par dana pred odlazak kuci. Nas dvoje smo odlucili da odemo na Fort Myers Beach, dok ce ostatak porodici ostati kod kuce i odmarati. Izabrali smo opciju sa GO PRO kamerom i let od 4 milje kao i "utapanje" (dipping na engleskom, pred kraj leta te utope u vodu pre nego sto te vrate nazad na camac). Zabava je kostala 170 USD, ali se isplatila svakako. Pored nas dvoje u nasoj turi su bile jos dve devojke. Cerka i ja smo pricali nemacki, pa me je jedna od devojki pitala "Sprechen Sie Deutsch?" i tako smo usli u razgovor. Rekla je da je zivela 7 godina u Nemackoj na sta sam je pitao da li je tamo studirala. Rekla je "Ne. Naime moj otac dolazi iz Dubrovnika u Hrvatskoj. Mi smo 1994. izbegli za Nemacku.", a onda sam je ja iznenadio sa "Pa onda mozemo na jos jednom jeziku da pricamo", na sta me je iznenadjeno pogledala i sva srecna odgovorila "Mozemo!". Njena americka drugarica i njena majka su se samo gledale belo, nista im nije bilo jasno, a lik koji nam je vezao pojaseve i cekao ko ce prvi da leti je u sali glumio bes i rekao "Ja vise nista ne razumem, kojim jezikom vi jos necete pricati jedni sa drugima, dodjavola?". :mrgreen:
I tako smo se mi ispricali, bas je bilo super. Jedna mala zanimljiva pricica koju sam zeleo podeliti sa vama.
 
Auuuu, kako obozavam Corona pivce, ali samo flajku od 25 unci...majka majki (ovo malo sranjje sto prodaju po Evropi me ne zanima).

Jedno vreme zalomim 3-4 dana u nizu u Walmart, uletim gde je pivo...mosa, nema ovog. Tu popizzzdim totalno, nabavim CVS karticu, jos tamo imali akciju /dve flajke za 5 USD) i odjebbem Walmart. :mrgreen:

IMG_1983.jpg
 

Back
Top