Uznemiravanje tokom godisnjeg odmora.

MrNapokon

Legenda
Poruka
58.180
Imam par prijatelja koji imaju slicne situacije.
Jedva dobiju godisnje odmore, a onda ih zivkaju po ceo dan s posla. Neki su morali i da skracuju godisnje. To im se desava gotovo redovno. Kazu da se poslodavci stekaju i ne traze zamene za njih.

Znam da je to krsenje zakona, ali ipak je ovo Srbija. Ima li neko iskustva sa ovim stvarima? Resavali?
 
Naravno, meni je na prošlom gazdarica lupala na kućna vrata da se vratim posle trećeg dana
Pošto je posao imao veze sa turizmom ja sam srpske pikanterije jajarskog poslovanja pričao u sitna crevca strancima

nemac u šoku, italijan bi razbio glavu, englez bi tužio i tražio odštetu...
objašnjavaju mi zašto je odmor bitan zašto je definisan zakonom... nema bre lova u zamenu...

prijatelju ovde mafija od prodaje droge i političari sa pokradenim parama kupuju firme koje će posle preprodati
radnici nisu prioritet a firma je samo paravan da se propere lova
daju ti do znanja da to nije firma na duge staze
 
Ja sam imao slicne situacije i samo sam ne nasmejao i pitao: Jel gori nesto?
Nisu vise zivkali. S tim sto ne znam koliko je pametno preporuciti nekome. Uvek sam spreman i na otkaz ako treba. U ostalom firma koja nema kapacitet da nadje zamenu za odmor i nije neka firma, tako da mi nije toliko bilo i bitno ako raskinemo saradnju.

Hajde da organizujemo sindikat?
 
treutno najludje fore i psihopatološke obesti kriminalnog karaktera nad bedno plaćenim zaposlenima sprovodi firma
:vatromet: :vatromet: :vatromet:
"ŠTAMPA SISTEM - CENTROSINERGIJA - MOJ KIOSK"
:vatromet: :vatromet: :vatromet:
do sada nezabeleženo :lol:

jedino grdje od ovoga je McJob - plaćaju te koliko si bio aktivan za izradu pljeskavice dok se stajanje ne računa :lol:

- - - - - - - - - -

 
Hajde da organizujemo sindikat?

pa nije ti ovo kapitalistički Zapad pa da imaš sindikat
ovde ti sindikate otvaraju slučajevi za hitan stan ili zaposlenje ćerke na državne jasle u zamenu za opstrukciju

na Zapadu te sindikat ne spašava rada ali ima da nema posla dok se klima uredjaj ne popravi
to se zove LJUDSkO DOSTOJANSTVO

kod nas ti seljačina kaže - pa idi onda u Njemačku hahahaha
 
J Uvek sam spreman i na otkaz ako treba. U ostalom firma koja nema kapacitet da nadje zamenu za odmor i nije neka firma, tako da mi nije toliko bilo i bitno ako raskinemo saradnju.

Prijatelju, ništa nije slučajno tako da su za potrebe realizacije svojih planova na sve mislili
Ne treba njima tvoja radna biogrfija da bi im ti dokazao svoje iskustvo
njima treba:
- da imaš decu
- da si podstanar
- da imaš kredit ili drugi dug

da mogu da te ,,, jel...
 
Imam par prijatelja koji imaju slicne situacije.
Jedva dobiju godisnje odmore, a onda ih zivkaju po ceo dan s posla. Neki su morali i da skracuju godisnje. To im se desava gotovo redovno. Kazu da se poslodavci stekaju i ne traze zamene za njih.

Znam da je to krsenje zakona, ali ipak je ovo Srbija. Ima li neko iskustva sa ovim stvarima? Resavali?

kad me zovu s posla dok sam na godišnjem ne javljam se
mrš ko vas jebbe
 
Imam par prijatelja koji imaju slicne situacije.
Jedva dobiju godisnje odmore, a onda ih zivkaju po ceo dan s posla. Neki su morali i da skracuju godisnje. To im se desava gotovo redovno. Kazu da se poslodavci stekaju i ne traze zamene za njih.

Znam da je to krsenje zakona, ali ipak je ovo Srbija. Ima li neko iskustva sa ovim stvarima? Resavali?

desavalo se
nikad ne pravim frku ako zovu kad je neka frka oko mog dela posla
problem je ako je neko bezobrazan pa zove i kad treba i ne treba...mora se reagovati
 
Моји су ОК, били позиви пар пута у ових 10 година.
Мада, ја кад одем на одмор углавном сам на местима на којима нема домета (стварно). Људи, телефон може и да се искључи, или даш неком другом да се јави, ако зову с посла- 'отишао на летовање и заборавио телефон код куће, рећићу му да Вам се јави чим се врати'
 
Radim u gradskom zelenilu na odrzavanju gradskog stadiona evo je vec 5a godina...U pocetku sam bio pod ugovor preko firme pa kad je isteko prebacili su me preko neke agencije na 6 meseca gde sam imao na svaki mrsec 2 dana stecena godisnji odmor...Iskoristio sam to pravo, posle su me prebacili na ugovor privremeni i povremeni poslovi na 6 meseca bez odmora i bolovanja...Posle toga opet su me prebacili da radim preko neku agenciju i prosla su 5 meseca i sad sam zatrazio odmor od 31 dec 5 dana da sastavim sa novogodisnje i bozicne praznike a i rodjeni brat treba da dobije dete posle nove godine i zbog toga dodatnonmi je potreban taj odmor od 5 dana...Pitao sam sefa za odmor on kaze da ne moze jer sam preko agencije kao nemam prava na odmor!!!Kako to jedna agencija daje pravo na odmor druga ne, zar nemaju sve isti zakon?Gde je tu pravda, sad ispada da nemam prava na odmor ni na bolovanje, sta ako se razbolim ili nesto dobijam otkaz i nikom nista?
 
Radim u gradskom zelenilu na odrzavanju gradskog stadiona evo je vec 5a godina...U pocetku sam bio pod ugovor preko firme pa kad je isteko prebacili su me preko neke agencije na 6 meseca gde sam imao na svaki mrsec 2 dana stecena godisnji odmor...Iskoristio sam to pravo, posle su me prebacili na ugovor privremeni i povremeni poslovi na 6 meseca bez odmora i bolovanja...Posle toga opet su me prebacili da radim preko neku agenciju i prosla su 5 meseca i sad sam zatrazio odmor od 31 dec 5 dana da sastavim sa novogodisnje i bozicne praznike a i rodjeni brat treba da dobije dete posle nove godine i zbog toga dodatnonmi je potreban taj odmor od 5 dana...Pitao sam sefa za odmor on kaze da ne moze jer sam preko agencije kao nemam prava na odmor!!!Kako to jedna agencija daje pravo na odmor druga ne, zar nemaju sve isti zakon?Gde je tu pravda, sad ispada da nemam prava na odmor ni na bolovanje, sta ako se razbolim ili nesto dobijam otkaz i nikom nista?

Ti nisi zaposlene u Zelenilu nego u agenciji, i od nje i trazis odmor.
Zelenilo iznajmljuje coveka na dan, njih tvoj odmor ne interesuje.
 

Back
Top