Kocka je bačena: srpsku zemlju kupuju stranci!

gost 390446

Iskusan
Poruka
5.726
https://www.krstarica.com/vesti/srb...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

"Na pitanje zašto u poslednji čas i bez javne rasprave odlučujemo o tako važnom pitanju o kojem su neke zemlje EU odlučivale na referendumu, pa čak i menjale ustav da zaštite svoje oranice, predsednik Odbora za poljoprivredu kaže da ne misli da je javna rasprava bila neophodna."

Hm....dakle, vec sam pisao jednom, kako je moj deda govorio i ucio nas da zemlju nikada ne prodajemo, a ako bas moramo onda samo prvim komsijama. Cak ne ni onima iz susednog sela.

A vidi sta ovi rade....
 
Југославију је створио Карађорђевић и краљевину СХС ..

То је била масонска казна Србији за први светски рат.
Уместо да наставимо самостално довели су гоМно на власт које је створило СХС.
Исто је и сада
 
Vlasnici njiva zive u Beogradu,Novom Sadu ,Austriji i Nemackoj ne bave se poljoprivredom i te njive su se ukorovile, Razlog je sto se nalaze stotinama kilometara daleko od svojih vlasnika, Sta je resenje ako im ne date da prodaju ,sta im nudite,da se vrate na njive?

O cemu ti to, pa zivimo u zemlji gde se domaci privatnik ne moze trkati sa stranim , posto nasa vlada daje super uslove strancima a domaceg gazi ... Svako normalan iz takve sredine bezi.
 
Ако нека њива кошта 10 000 евра, не видим у чему је разлика ако је купи Особа Икс из Миријева или Особа Иксилон из Магдебурга.

Чега се ви заправо плашите, тј, од чега стрепите када браните српску земљу од странаца?
 
Ако нека њива кошта 10 000 евра, не видим у чему је разлика ако је купи Особа Икс из Миријева или Особа Иксилон из Магдебурга.

Чега се ви заправо плашите, тј, од чега стрепите када браните српску земљу од странаца?

Mislim da su odlozili nesto sto je neminovno, Srbi posle svih ratova nemaju vise novca ,oni koji bi stvarno obradjivali zemlju .
 
Ако нека њива кошта 10 000 евра, не видим у чему је разлика ако је купи Особа Икс из Миријева или Особа Иксилон из Магдебурга.

Чега се ви заправо плашите, тј, од чега стрепите када браните српску земљу од странаца?

Meni odgovara da dođe osoba Iksilon iz Magdeburga.Veće su šanse da ima mogućnosti da kupi njivu.Za razliku od nje,osobu iks iz Mirjeva (pade mi jedna na pamet :hahaha:) nema pas za šta da ujede,te čeka momenat u kome će doći do zaplene tuđih njiva,te da će i ona dobiti deo
 
Meni odgovara da dođe osoba Iksilon iz Magdeburga.Veće su šanse da ima mogućnosti da kupi njivu.Za razliku od nje,osobu iks iz Mirjeva (pade mi jedna na pamet :hahaha:) nema pas za šta da ujede,te čeka momenat u kome će doći do zaplene tuđih njiva,te da će i ona dobiti deo

Normalno.Ne znam u cemu je fora sad kao da nece,Mozda ce da probaju sa ovim zadrugama Krkobabica mada je to vec vidjeno kao propala stvar ,Jednostavno to je skupo i treba kadar boli glava na kraju ce sve da pokradu.
 
Продали су Србију они који су побегли као задње цавуље кад је било тешко.

Јес', баш они, нису ови дрипци што се ротирају у фотељама деценијама, него они што нису хтели да их трпе на својим грбачама.
 
Izmenama ovog zakona postavljaju se, naime, uslovi za građane Evropske unije. Ovim izmenama državaljani EU mogu doći do srpskih oranica, pod uslovom da 10 godina žive u lokalnim samoupravama gde žele da kupe zemljište, da najmanje tri godine obrađuje tu zemlju i da u svom vlasništvu imaju potrebnu mehanizaciju i opremu.

S druge strane, za one koji dođu u Srbiju i osnuju firmu, ograničenja nema. Takva firma je automatski srpska i za nju ne postoje rampe pri kupovini.


Шта је проблем са овим?
 
Ko ne obradjuje svoju zemlju kupice mu je drugi...a ko radi zemlju njegova i zemlja (prvo sa zvezdicom *).

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:682193-Nase-njive-orace-i-stranci

Da li je Srbija zakasnila sa odcepljenjem od DB (Discrict of Belgrade) kao sto su to uradile ostale savezne drzave...

njegova je dok radi zemlju al onog momenta kad mu ne ide od ruke poso ode zemlja na dobos i tako u krug..niko je ne moze odneti iz srbije..
 
Izmenama ovog zakona postavljaju se, naime, uslovi za građane Evropske unije. Ovim izmenama državaljani EU mogu doći do srpskih oranica, pod uslovom da 10 godina žive u lokalnim samoupravama gde žele da kupe zemljište, da najmanje tri godine obrađuje tu zemlju i da u svom vlasništvu imaju potrebnu mehanizaciju i opremu.

S druge strane, za one koji dođu u Srbiju i osnuju firmu, ograničenja nema. Takva firma je automatski srpska i za nju ne postoje rampe pri kupovini.


Шта је проблем са овим?

Проблем су фирме, а не физичка лица. Намерно маше цео фудбал.
 

Back
Top