"NE MOŽE I SA NAMA I VUČIĆEM" Janković se odrekao DS zbog Šutanovca

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.245
"NE MOŽE I SA NAMA I VUČIĆEM" Janković se odrekao DS zbog Šutanovca

Pokret slobodnih građana Saše Jankovića saopštio je danas da obustavlja planove o izbornoj saradnji sa Demokratskom strankom (DS) zbog toga što je predsednik DS Dragan Šutanovac, kako se navodi u saopštenju, javno ponudio Aleksandru Vučiću saradnju na izmenama Ustava.


Foto: M. Đoković / RAS Srbija

Saša Janković "U stanju prikrivene diktature pod fantomkama, time se suštinski učestvuje u lažiranju demokratije i simulaciji dijaloga. Građani Srbije imaju pravo da znaju ko stoji sa koje strane. Beskrajne političke kombinatorike moraju biti zamenjene čvrstim i principijelnim stavovima u koje se građani Srbije uvek mogu pouzdati. Niko nema pravo da se kocka njihovim poverenjem", navodi se u saopštenju Jankovićevog pokreta.

Taj pokret je izrazio žaljenje zbog, kako se navodi, "zaokreta predsednika DS" ali i ponovio da je jedini dijalog koji će ikada imati sa Aleksandrom Vučićem isključivo "razgovor o mirnoj predaji vlasti".

Šutanovac: Postoji mogućnost da sa beogradskim izborima bude i referendum o Ustavu
Predsednik Pokreta slobodnih građana Saša Janković je ocenio da potez predsednika DS "predstavlja kršenje prvog principa i uslova saradnje opozicije – da nema neposredne niti posredne saradnje sa vlašću Srpske napredne stranke".


Foto: O. Bunić / RAS Srbija

Dragan Šutanovac "Predsedništvo Pokreta je jednoglasno odlučilo da u takvim okolnostima Pokret ne može da nastavi razgovore o saradnji. Šutanovac je, između ostalog, izjavio da će demokrate svoj predlog ustavnih izmena poslati 'predsedniku' Aleksandru Vučiću i da debata treba da počne prvo na nivou eksperata", dodaje se u saopštenju.
Tweet ...

http://www.blic.rs/vesti/politika/n...jankovic-se-odrekao-ds-zbog-sutanovca/cnv91lr

Браво Прангијо, царе!!!
 
Нема ништа од Јанковићевог покрета, нажалост.
И Иницијатива Не Да(ви)мо Београд га откачила и сама излази на београдске изборе (btw гласаћу за њих), а Јанковић је најављивао да ће колективно прићи њему.
Било ми је криво када сам чуо да неће.
Али, ово сада у вези Шутановца и ДС-а жешће се избламирао, и реално ово је Јанковићев политички крај.

 
Ja i dalje ne gubim nadu , pored ove bagre sns-ovske svako od njih moze bolje da vodi gradove i republiku.

Samo da ne ponove gresku i omeksaju pa prime tu gamad u svoje redove vremenom ...
Ja još nisam čuo ko bi je bolje vodio!

Mislim, po kojoj logici bi uopšte mogao da kažem da će neko bolje voditi državu ako tako nešto nije u stanju da najavi. Ovo što se sluša, to su samo neka puka naklapanja. A naklapanja kod mene ne prolaze! To možda kod Tihog i prolazi, al kod mene ne:manikir:
 
Mislim, po kojoj logici bi uopšte mogao da kažem da će neko bolje voditi državu ako tako nešto nije u stanju da najavi. Ovo što se sluša, to su samo neka puka naklapanja. A naklapanja kod mene ne prolaze! To možda kod Tihog i prolazi, al kod mene ne:manikir:

A od kojih si dobio garancije unapred ?! Mislis da se od 2012 god manje krade? :mazi:
 
Ocigledno da ne zele u penziju. Ovi iz DS i dalje rade na neki nacin za drzavu,i bez nje ne mogu da funkcionisu, Slicno je uradio i Canak ,Ceda,

Ма нема везе са Чедом и Чанком. Немаш појма.
Далеко од очију јавности припрема се промена Устава, као и референдум о истом, и да највећа (стварно) опозициона странка, односно једина са правом страначком инфраструктуром по целој Србији која је Јанковићу сакупила потписе и довела га до 16% гласова, није поднела свој предлог промене Устава, чекали би је коментари и наслови у новинама типа "ОПОЗИЦИЈА ОПЕТ ЗАТЕЧЕНА" и сл. Овако мало морген ће то моћи да кењају.
Иначе ДС постоји скоро па три деценије као парламентарна странка и СИГУРНО неће "отићи у пензију".
 
Poslednja izmena:
Ма нема везе са Чедом и Чанком. Немаш појма.
Далеко од очију јавности припрема се промена Устава, као и референдум о истом, и да највећа (стварно) опозициона странка, односно једина са правом страначком инфраструктуром по целој Србији која је Јанковићу сакупила потписе и довела га до 16% гласова, није поднела свој предлог промене Устава, чекали би је коментари и наслови у новинама типа "ОПОЗИЦИЈА ОПЕТ ЗАТЕЧЕНА" и сл. Овако мало морген ће то моћи да кењају.
Иначе ДС постоји скоро па три деценије као парламентарна странка и СИГУРНО неће "отићи у пензију".

Ishod referenduma ce biti DA , i procice predlog vlasti i bogami opozicije...

Narod ce pre toga biti napadnud medijski a i ekonomski kako bi se urusio moral i status svakog slobodnog gradjanina, iovako je ali mogu oni nas i gore nagaziti ...


Narod trpi, ovaj narod mnogo trpi i mnogo jede ono sto se ne jede mesto lepo da se probudi i posalje vlast u penziju.
 

Back
Top