Neobjasnjivo izlecenje anksioznosti

Goodtrip

Primećen član
Poruka
543
Prije nedelju dana, sam popio masu rakije i posle 2, 3 sata zaspao. Kada sam se probudio, razmisljam o necemu sto uvijek izazove anksioznost u meni a ovaj put nista. Nedelju dana nakon ovoga tj. danas jos uvijek nisam imao anksiozno iskustvo. Inace imam blagu anksioznost. Zanima me kako se to desilo..

Tema nije sprdnja!
 
Prvo, to nije nikakvo "izlecenje", to ces videti i sam kada dodje faza recidiva.

Drugo, jedno je "izlecenje anksioznosti" a drugo izlecenje anksioznih POREMECAJA.

Anksioznost imaju svi ljudi. Dovoljno je da se zaglavi lift, eto svima anksioznosti. Neki ce razviti i anksiozni poremecaj, ili recimo tesku fobiju, u ovom slucaju klaustrofobiju.

Alkohol je opijat. Mozda bi se moglo reci da slicno deluje kao i tablete protiv "panika, trema, nervoze i sl". Znate ono, lik ne sme da pridje zeni u klubu, popije opijat i odjednom ima manju stopu anksioznosti te prilazi i jos je presamouveren.

I svakom slucaju savete koje ovde dobijas i dobijaces su losi, i guraju te iz nekog ne tako teskog stanja koje mozda jos uvek i nije poremecaj - u bolest zavisnosti - alkoholoziam koji je 200 puta pogubniji nego tvoje primarno stanje, koje cak nije ni generalizovani anksiozni poremecaj, vec kako sam navodis "blaga anksioznost tu i tamo, nekada".

Mani se alkohola, posebno prenapijanja. Nisi izmislio toplu vodu niti otkrio nesto novo, niti je nesto neobjasnjivo.
Kloni se alkohola, izuzetno stetna supstanca po telo, samim tim i mozak.
Delirijum tremens je sigurno nesto strasnije i gore nego blaga anksioznost koja se zaista i leci promenom obrazaca razmisljanja (kognitivne psihoterapije).
 
Prvo, to nije nikakvo "izlecenje", to ces videti i sam kada dodje faza recidiva.

Drugo, jedno je "izlecenje anksioznosti" a drugo izlecenje anksioznih POREMECAJA.

Anksioznost imaju svi ljudi. Dovoljno je da se zaglavi lift, eto svima anksioznosti. Neki ce razviti i anksiozni poremecaj, ili recimo tesku fobiju, u ovom slucaju klaustrofobiju.

Alkohol je opijat. Mozda bi se moglo reci da slicno deluje kao i tablete protiv "panika, trema, nervoze i sl". Znate ono, lik ne sme da pridje zeni u klubu, popije opijat i odjednom ima manju stopu anksioznosti te prilazi i jos je presamouveren.

I svakom slucaju savete koje ovde dobijas i dobijaces su losi, i guraju te iz nekog ne tako teskog stanja koje mozda jos uvek i nije poremecaj - u bolest zavisnosti - alkoholoziam koji je 200 puta pogubniji nego tvoje primarno stanje, koje cak nije ni generalizovani anksiozni poremecaj, vec kako sam navodis "blaga anksioznost tu i tamo, nekada".

Mani se alkohola, posebno prenapijanja. Nisi izmislio toplu vodu niti otkrio nesto novo, niti je nesto neobjasnjivo.
Kloni se alkohola, izuzetno stetna supstanca po telo, samim tim i mozak.
Delirijum tremens je sigurno nesto strasnije i gore nego blaga anksioznost koja se zaista i leci promenom obrazaca razmisljanja (kognitivne psihoterapije).

Sve stoji, ne pijem ja mnogo tu i tamo.. Samo mi je cudno ovo. Nije bas tako blaga kao sto ti kazes npr. prije 3,4 godine katastrofa u drustvu kad sam puca anksioznost, kad pustam muziku pred nekim ali ono radio sam stvari koje izazivaju anksioznost i sad je bas blaga.
 
Pa ne moze uvek anksioznost biti na ivici pucanja u jak panicni napad. To ti je kao talasanje, kao EKG srca kada gledas - gore dole, bolje, gore, jace, slabije.....

Sa prolaskom godina, to se polako i smanjuje, kako se "umrtljava covek" kao sto ti veoma lagano pa da i testosteron i sl. Nemas vise ni onaj adrenalin i poletnost kao u 20 godina itd.

Jednostavno - naislo je vreme da ti je bolje. To je samo po sebi sponatno. Naiciice mozda vreme kada ce ti biti gore - tada ne ocajavaj.

Drzi se dalje od radjenja stvari koje izazivaju anksioznost. Ne samo da ti mogu to izazvati nego mogu jos mnogo toga loseg u telu, cak i da skrate zivotni vek.

Npr poznate su studije gde ljudi samci recimo umiru ranije i to od srca i sl, nego oni u srecnim brakovima punim dece i koji imaju odlicne socijalne interakcije i kolege na poslu itd.

Dakle nisu u depresiji niti im je zivot onesposobljen takod a moraju ici kod psihijatra, ali eto umiru ranije.

Tako da ono, samo zdravo zivi, samo radi ono sto treba, sto je dobro i produktivno.
 
Sve stoji, ne pijem ja mnogo tu i tamo.. Samo mi je cudno ovo. Nije bas tako blaga kao sto ti kazes npr. prije 3,4 godine katastrofa u drustvu kad sam puca anksioznost, kad pustam muziku pred nekim ali ono radio sam stvari koje izazivaju anksioznost i sad je bas blaga.

Ma on te navodi na tablete, znam ga ko zlu paru.

Evo ti sigurnog leka protiv anksioznosti. Nikada ne omane.

 
Pa ne moze uvek anksioznost biti na ivici pucanja u jak panicni napad. To ti je kao talasanje, kao EKG srca kada gledas - gore dole, bolje, gore, jace, slabije.....

Sa prolaskom godina, to se polako i smanjuje, kako se "umrtljava covek" kao sto ti veoma lagano pa da i testosteron i sl. Nemas vise ni onaj adrenalin i poletnost kao u 20 godina itd.

Jednostavno - naislo je vreme da ti je bolje. To je samo po sebi sponatno. Naiciice mozda vreme kada ce ti biti gore - tada ne ocajavaj.

Drzi se dalje od radjenja stvari koje izazivaju anksioznost. Ne samo da ti mogu to izazvati nego mogu jos mnogo toga loseg u telu, cak i da skrate zivotni vek.

Npr poznate su studije gde ljudi samci recimo umiru ranije i to od srca i sl, nego oni u srecnim brakovima punim dece i koji imaju odlicne socijalne interakcije i kolege na poslu itd.

Dakle nisu u depresiji niti im je zivot onesposobljen takod a moraju ici kod psihijatra, ali eto umiru ranije.

Tako da ono, samo zdravo zivi, samo radi ono sto treba, sto je dobro i produktivno.

Brate uopste nije bilo anksioznosti dok nisam sad posle jedno 20 dana popio Koka kolu i kafu. Sad sam siguran da kofein izaziva anksioznost u meni. I ranije sam primjecivo da kad popijem koka kolu pocnem da dobijam anksioznost bez razloga. Mislim da je anksioznost genetska predispozicija, neko moze da se hrani kako hoce i nista, ali ja cim se jedan dan hranim nezdravo pocinje da me puca anksioznost..

- - - - - - - - - -


Vinjak je ku*ac. Samo rakijaa
 
Ma on te navodi na tablete, znam ga ko zlu paru.

Evo ti sigurnog leka protiv anksioznosti. Nikada ne omane.

]

Ne znas ti nista, nepismeni. Ti, za pocetak ne znas ni sopstveni maternji pravopis i gramatiku, ni to nisi savladao a kamoli da se bavis mojom psiholoskom evaluacijom.

To sto ti "mene znas ko zlu paru" i sto mislis da ga ja "navodim na tablete" ne znaci da ja imam losu nameru i da ga navodim na ikakve tablete, nego znaci da ti imas SUMANUTE IDEJE ODNOSA, i da najverovatnije bolujes od paranoidnog poremecaja licnosti. Ovo najverovatnije pisem samo zato sto je neprofesionalno i neeticki deliti ljudima dijagnoze preko interneta, inace sam ubedjen 100%. Ali pisem "najverovatnije" zbog kuroazije i politicki korektnog.

Zasto bih ja, paranoidni Radovane njega ili bilo kog drugog navodio na tablete, sta ja imam od toga? Dali mi hemijsku olovku i kalendar sa imenom leka, koji bi njemu da utrapim da pije?
Platice mi more na Ibicu ili Zakintos, da me tamo ganjaju tupavi paranoidni mizogini Srbi kao ti, sto ubise onog Amerikanca jer zaboga kako SrBkinja smela da slika selfi sa njim a nije Srbin, jos mu koza crna ?

Zasto bih ja njega navodio na tablete? Svaki tvoj pokusaj daljeg odgovaranja bi davao sve bolje i bolje uvide u tvoju psihopatologiju.

Jer ja nisam ni psihijatar koji JEDINI SME DA PROPISUJE FARMAKOTERAPIJU, dok sve ostale struke NE SMEJU, niti sam farmaceut, niti radim u apoteci, pa me gazda tera da "povecamo promet".

Prema tome nemoj vise ispoljavati ovde svoje psihijatrijske bolesti i poremecaje licnosti, da bi ljagao druge i klevetao ih, a o kojima zapravo nemas pojma.

Jer ti nisi u stanju na nivou osnovca da saznas iz basne "sta je pisac hteo reci koja je poenta, sta raditi u zivotu", koliko si funkcionalno nepismen, a kamoli da mene znas "kao zlu paru" i koje su moje "prave namere".

A :"sigurni lek protiv anksioznosti, da ne pricam da ovde govorimo ne o anksioznosti nego o ANXIOZNIM POREMECAJIMA, sigurno nije ni ZZ TOP MUZIKA, NI BILLY GIBBONS, NI BEND NICKELBACK bilo da svira svoje pesme ili covere", da je to "SIGURNI LEK PROTIV ANKSIOZNOSTI" kako navodis nepismena neobrazovana bezobrazna seljacino ni jedan ROKER NE BI PATIO OD ANKSIOZNO-NEUROTICNIH POREMECAJA.

Koliko ti sramotis sebe, svojim pisanijama, to je nemoguce.

Da ne pominjem, da u mom odgovoru coveku nigde i NISAM SPOMENUO LEKOVE ! SPOMENUO SI IH TI, I IMPUTIRAO MENI. PROJEKTUJES SVOJE BOLESNE MISLI NA MENE. IMAS SUMANUTE IDEJE ODNOSA. SAMO TI NEKI LEKOVI U GLAVI I NEKO ZLO, NEKI NEPRIJATELJI NEKE ZLE PARE I SLICNO".

Misli i tome pre tvog sledeceg susreta sa tvojim psihijatrom Radovane. Sta nemas ga, jedva te zena nagovorila i da uzmes 1 u zivotu antibiotik a kamoli psihijatra? Pa trebalo bi da ga imas. Mozda te zena jednog dana i na to nagovori kada ti se malo ispuva Daning Kruger faza licnosti. :roll:
 
Poslednja izmena:
Znam ljude koji ne mogu da podnesu kofein u bilo kojoj formi, pogotovo kafu. Bukvalno polude od kafe... totalno se promene.

- - - - - - - - - -

Inace meni za aksioznost pomazu Bach flower remedies :)
NE znam kako radi, ali radi!

E takav ja postao skoro od kafe. Ne da mi smeta nego ono, kao da sam uzeo najtezu neku drogu. A i nije vise kvalitet kafe isti kao pre. KAda uzmem Nescaffe 3 u 1 i sl, onda nema 80% stvari onih kao tursku kafu kada popijem. Dakle, nije samo rec o kofeinu, ko zna sta sve stavljaju unutra, citao sam pominju i neki stocni grasak mesaju sa kafom i jos 300 cudesa.
 
E takav ja postao skoro od kafe. Ne da mi smeta nego ono, kao da sam uzeo najtezu neku drogu. A i nije vise kvalitet kafe isti kao pre. KAda uzmem Nescaffe 3 u 1 i sl, onda nema 80% stvari onih kao tursku kafu kada popijem. Dakle, nije samo rec o kofeinu, ko zna sta sve stavljaju unutra, citao sam pominju i neki stocni grasak mesaju sa kafom i jos 300 cudesa.

Plus aditivi...
 
Plus aditivi...

Ja nemam fobiju od E-brojeva.

Sta vise, ti E aditivi iz Nescaffe 3 u 1 uopste mi ne smetaju kao ni bilo koji drugi aditivi ali sama turska kafa (sta god sadrzala) mi smeta. Nije sad da nesto mnogo smeta, ali opasan diuretik mi postane, nabije nervozu, blagu tahikardiju itd.

Jos kada bih je popio dok citav ludacke komentare na Forumu krstarice, efekat je 200 puta gori haha. Ako je ispijam lagano uz Pink Floyd npr,uzivajuci, onda malo manje gadno bude.

Jbg ko zna sta stavljaju unutra, ne znam, i ne tvrdim nesto posebno, ali znam da mi ne odgovara.
 

Back
Top