Dobre strane smrti

mekflaj

Poznat
Poruka
8.254
Da vas čujem, koje su njene dobre strane ako ih ima?

Evo nekih mojih svežih razmišljanja -

Prekida patnju.
Tišina je. Ništa ne buči, ne smrdi, ne šljašti...
Nema idiota i drugih stvari da te nerviraju, nema anksioznosti, depresije...
Nije sladunjava i lažljiva kao što su to životna zadovoljstva

Zato opustite se, i kad dođe vreme samo prepustite... tom blanc screen-u... it's ok, relax...

 
Da vas čujem, koje su njene dobre strane ako ih ima?

Evo nekih mojih svežih razmišljanja -

Prekida patnju.
Tišina je. Ništa ne buči, ne smrdi, ne šljašti...
Nema idiota i drugih stvari da te nerviraju, nema anksioznosti, depresije...
Nije sladunjava i lažljiva kao što su to životna zadovoljstva

Zato opustite se, i kad dođe vreme samo prepustite... tom blanc screen-u... it's ok, relax...


Dobre strane psihologa:objasni ti uzrok i kako da se promenis...
A druze to kad riknes rikno si ne postojis kaj svesti jeste da neosecas lose al ne osecas ni dobro nema nicega tj sva osecanja koja imas ce postojati do trenutka rikavanja,,tako da nikad i neces osetiti radost slobode od negativnosti,vec ceo svoj zivot osecati to sto osecas a od toga se ne bezi vec se radi na problemu..
 
main-qimg-94cf89b092948cacd2d19de54900ab01-c
 
Da vas čujem, koje su njene dobre strane ako ih ima?

Evo nekih mojih svežih razmišljanja -

Prekida patnju.
Tišina je. Ništa ne buči, ne smrdi, ne šljašti...
Nema idiota i drugih stvari da te nerviraju, nema anksioznosti, depresije...
Nije sladunjava i lažljiva kao što su to životna zadovoljstva

Zato opustite se, i kad dođe vreme samo prepustite... tom blanc screen-u... it's ok, relax...


Смрт је трансцендетна, што значи да је изван могућности сазнања. Описи типа тада је за нас "тишина" "црно" јесу описи доживљавања живог и свесног сазнајућег бића а а не описи стања које нас чека после смрти.

Тада нема буке, у праву си, али нема ни тишине. Тада нема светлости али нема ни мрака. Тада нема нас као сазнајућих субјеката али нема ни објективног света кога смо сазнавали. Тада нема бића, али нема ни небића.

Па чега онда има питате се? Нечега дефинтивно има али то нешто је транцендентно, другачије од свега што нам сазнање може представити.

Ових пар Шопенхаурових реченица јесу све што филозофија, и човеково сазнање уопште, може рећи на ту тему.

Dakle, jedino u odnosu na pojave pojmovi prestanka i trajanja nalaze svoju primenu, a ne u odnosu na ono što se u pojavama manifestuje, to jest u odnosu na suštinu-po-sebi stvari; zato, primenjeni na tu suštinu, ti pojmovi više nemaju nikakvog smisla. To se vidi i u činjenici da je nemoguće odgovoriti na pitanje koje polazi od tih vremenskih pojmova, i da je svaka tvrdnja u davanju takvog odgovora, svejedno s koje strane dolazila, izložena ubedljivim prigovorima. Mogli bismo, doduše, tvrditi da naša suština-po-sebi traje i posle smrti, zato što bi bilo pogrešno reći da ona propada; ali, mogli bismo isto tako da tvrdimo kako ona propada, zato što bi bilo pogrešno reći da ona traje i posle smrti; u stvari, tačno je i jedno i drugo. Tu bi se, dakle, moglo postaviti nešto nalik antinomiji. Međutim, ta bi antinomija počivala isključivo na negacijama. U njoj bi se subjektu suda odricala dva kontradiktorno suprotna predikata, ali samo zato što cela kategorija tih predikata ne bi bila primenljiva na taj subjekt. Ako se, međutim, njemu ta dva predikata odriču ne zajedno već pojedinačno, stiče se utisak da se kod njega dokazuje predikat kontradiktoran predikatu koji mu se odriče u tom trenutku. A to se zasniva na činjenici da se tu porede nesamerljive veličine, ukoliko nas problem premešta na teren koji ukida vreme, a ipak nam postavlja pitanje o vremenskim odrednicama, koje je, dakle, jednako pogrešno i pripisati i odreći subjektu; to upravo znači: problem je transcendentan. U tom smislu smrt ostaje tajna.

Шопенхауер

Сазнање нам дакле може пружити одговор шта после смрти није, при чему се суочавамо једино са негацијама. Међутим, то је сасвим довољно да ослободи ум прво религијских небулоза које замишљају да нас чека некакав рај а такође и небулоза сирових матерјалиста који мисле да они нестају а објективни свет остаје.

Ништа од тога није истина. Оно што дефинтивно знамо јесте да нас после смрти чека нешто и да је то нешто трансцендентно тј изван могућности сазнања.
Другим моћима духа можемо нешто од тога наслутити и то је све.

Док за дефинитивно откровење ипак морамо да сачекамо коју секунду, минут, дан, месец, годину, или пар деценија сигурно.
 
Poslednja izmena:
Smrt je nemoc i ponizenje, zatim mir ali ne dobar mir kao blazenstvo nego tup mir kao nistavilo.
Sve cega se setis vredi nula, shvatas da sve zelje vrede nula, i ne nalazis tacku koja vredi.
Tada shvatas da moras nazad da bi popunio propusteno. Udah, svetlo i bol. Svemu ima vreme.
Svemu ima vrijeme, i svakom poslu pod nebom ima vrijeme. Prop. 8, 6. Mar. 2, 20. 1.Kor. 16, 12.
Ima vrijeme kad se rađa, i vrijeme kad se umire; vrijeme kad se sadi, i vrijeme kad se čupa posađeno; 1.Moj. 47, 29. Jov 7, 1. Isa. 38, 1. Jovan 11, 14. Jevr. 9, 27.
Vrijeme kad se ubija, i vrijeme kad se iscjeljuje; vrijeme kad se razvaljuje, i vrijeme kad se gradi. 1.Moj. 9, 6. 1.Sam. 2, 6. Os. 6, 1.
Vrijeme plaču i vrijeme smijehu; vrijeme ridanju i vrijeme igranju; 2.Moj. 15, 20. 2.Sam. 6, 16. Psal. 149, 3.
Vrijeme kad se razmeće kamenje, i vrijeme kad se skuplja kamenje; vrijeme kad se grli, i vrijeme kad se ostavlja grljenje;
Vrijeme kad se teče, i vrijeme kad se gubi; vrijeme kad se čuva, i brijeme kad se baca;
Vrijeme kad se dere, i vrijeme kad se sašiva; vrijeme kad se muči, i vrijeme kad se govori. Amos 5, 13.
Vrijeme kad se ljubi, i vrijeme kad se mrzi; vrijeme ratu i vrijeme miru.
 
Smrt je odlična stvar, daje savršen besmisao životu i direktno spušta one što misle da su uhvatili Boga za bradu. Kakav god život da živiš, šta god da si uradio ili nisi, na kraju ćeš na istu lokaciju kao i onaj klošar što je kopao po kontejneru.

Sjajna je stvar kad ginu bahata bogataška deca i ostali hiper-veseljaci kojima sve ide u životu, to je neka viša pravda definitivno, prosto videti nekog tek izniklog junca što se redovno šepuri kako je sjeban u saobraćaju ili nabijen na šiljak te naprosto natera da uvidiš svu veličanstvenost smrti.

Smrt smeta samo već pomenutim junošama što misle da su bogom dani, takvi bi rado živeli i hiljadu godina da mogu. E ne može druškane, ideš pod zemlju da truneš ko i svi ostali.
 
Mi smo u ciklusu algoritamskom bez naše volje ili želje i smrt je ciklićni događaj-logični kraj života.Sve u univerzumu ima tome sličan tok,samo se
algoritmi razlikuju za različita događanja-konačno :ceo Univerzum entropijski nestaje.
Univerzum za nas nestaje kad nestaje naša svest po kojoj grčevito pliva ego panično izbegavajući da potone i nije u stanju da domisli svoj nestanak sa svešću sa onim po čemu pliva za kim ode u vrtlog ništavila.
Pitanje ništavila postavlja ego kao za poslednju,transcedentnu slamku spasa. Fikcija ega? Najverovatnije,čak i vrednost 0!
 
Da vas čujem, koje su njene dobre strane ako ih ima?

Evo nekih mojih svežih razmišljanja -

Prekida patnju.
Tišina je. Ništa ne buči, ne smrdi, ne šljašti...
Nema idiota i drugih stvari da te nerviraju, nema anksioznosti, depresije...
Nije sladunjava i lažljiva kao što su to životna zadovoljstva

Zato opustite se, i kad dođe vreme samo prepustite... tom blanc screen-u... it's ok, relax...


sta ako odes u pakao na sve to jos gore,znaci nema
 
kad sagledam čega sve nema tamo, zaključujem da
ići ka smrti znači ići u boljem pravcu

npr, zamislite, nema Cece i sličnih folkerki i folkera tamo. WOW.
ticket pls... za taj koncert tišine...

mislim i da je važno izbeći dublju starost, preskočiti poslednju etapu životnog ciklusa. ne pojesti sve iz tanjira do kraja.
iako nema ničeg u radnji, smrti je izdašna, velikodušna, do nje se može i prečicom, vrlo je poslovna, always open, 24/7
 
Poslednja izmena:
kad sagledam čega sve nema tamo, zaključujem da
ići ka smrti znači ići u boljem pravcu

npr, zamislite, nema Cece i sličnih folkerki i folkera tamo. WOW.
ticket pls... za taj koncert tišine...

mislim i da je važno izbeći dublju starost, preskočiti poslednju etapu životnog ciklusa. ne pojesti sve iz tanjira do kraja.
iako nema ničeg u radnji, smrti je izdašna, velikodušna, do nje se može i prečicom, vrlo je poslovna, always open, 24/7

Zašto gubiš vreme?
Zar ćeš život provesti u kukanju i zanovetanju ?
Otkud znaš da će te smrt poštedeti do starosti?
Smrt razmišlja o tebi od trenutka kada si prvi put udahnuo život na ovom svetu,
onako sluzav, krvav, poludavljen.
Ima te na programu.
I samo vreba trenutak kada će te zgrabiti, možda baš kad budeš shvatio da se životu treba radovati?
Smrt zna svoj posao i obavlja ga nepogrešivo.

Smrt je gubitak, gubitak ne može imati dobru stranu :)
 
kad sagledam čega sve nema tamo, zaključujem da
ići ka smrti znači ići u boljem pravcu

npr, zamislite, nema Cece i sličnih folkerki i folkera tamo. WOW.
ticket pls... za taj koncert tišine...

mislim i da je važno izbeći dublju starost, preskočiti poslednju etapu životnog ciklusa. ne pojesti sve iz tanjira do kraja.
iako nema ničeg u radnji, smrti je izdašna, velikodušna, do nje se može i prečicom, vrlo je poslovna, always open, 24/7
Ovde si sa razlogom, ociglednim i dobrim razlogom, da utamanis zver kojoj se pokoravas, zveri zvanoj malodusnost.
Dosao si ovde sa zadatkom, ciljem i namerom da odbacis i ovde ostavis zver i vratis se bez nje.
Vreme je da pocnes da radis na tome.
Burn a bitch. :)
 
"Covece, seti se da si prah i u prah ces se pretvoriti!"

Prah, svi smo samo zvezdani prah koji se u jednom beskrajno malom momentu naspram vecnosti sastavi, sklopi u ono sto zovemo "zivo" i posle je opet beskrajno dugo samo zvezdani prah....Do sledece prilike sastavljanja i novog rodjenja...
 
Poslednja izmena:
Da vas čujem, koje su njene dobre strane ako ih ima?

Evo nekih mojih svežih razmišljanja -

Prekida patnju.
Tišina je. Ništa ne buči, ne smrdi, ne šljašti...
Nema idiota i drugih stvari da te nerviraju, nema anksioznosti, depresije...
Nije sladunjava i lažljiva kao što su to životna zadovoljstva

Zato opustite se, i kad dođe vreme samo prepustite... tom blanc screen-u... it's ok, relax...

 
Zašto gubiš vreme?
Zar ćeš život provesti u kukanju i zanovetanju ?
Otkud znaš da će te smrt poštedeti do starosti?
Smrt razmišlja o tebi od trenutka kada si prvi put udahnuo život na ovom svetu,
onako sluzav, krvav, poludavljen.
Ima te na programu.
I samo vreba trenutak kada će te zgrabiti, možda baš kad budeš shvatio da se životu treba radovati?
Smrt zna svoj posao i obavlja ga nepogrešivo.

Smrt je gubitak, gubitak ne može imati dobru stranu :)

Ovde si sa razlogom, ociglednim i dobrim razlogom, da utamanis zver kojoj se pokoravas, zveri zvanoj malodusnost.
Dosao si ovde sa zadatkom, ciljem i namerom da odbacis i ovde ostavis zver i vratis se bez nje.
Vreme je da pocnes da radis na tome.
Burn a bitch. :)

Hahahahah koje lupetanje :lol:
 
Smrt je odlična stvar, daje savršen besmisao životu i direktno spušta one što misle da su uhvatili Boga za bradu. Kakav god život da živiš, šta god da si uradio ili nisi, na kraju ćeš na istu lokaciju kao i onaj klošar što je kopao po kontejneru.

Sjajna je stvar kad ginu bahata bogataška deca i ostali hiper-veseljaci kojima sve ide u životu, to je neka viša pravda definitivno, prosto videti nekog tek izniklog junca što se redovno šepuri kako je sjeban u saobraćaju ili nabijen na šiljak te naprosto natera da uvidiš svu veličanstvenost smrti.

Smrt smeta samo već pomenutim junošama što misle da su bogom dani, takvi bi rado živeli i hiljadu godina da mogu. E ne može druškane, ideš pod zemlju da truneš ko i svi ostali.
Hvala ti što si nas obavestio.
Svi ćemo crći, pa šta?
Mi od još nepoznatog uzroka, a ti od zavisti. :)
 
Zar je moguće?
Tražite pare od vaših profesora na filozofiji da vam vrate pare. I ne samo od njih...
Svetovi iznad ovog samo su sa većim stepenopm slobode, sa više duhovne suštine i na višim su vibracijama.
Doživljavanje realnosti i organizacije življenja na njima slične su ovdašnjim Jer sve ovdašnje je u manjoj ili većoj meri kopija onoga što je na višim realnostima.
Svaki viši svet je sa više svetlosti od onih ispod.

Šta mislite, gde vi odlazite dok vaše telo spava? I zašto uopšte spavate?
Višim svetovima se može svesno putovati i svesno vratiti u ovdašnje telo.
Ovih poslednjih decenija to radi na milione ljudi i za sve njih to je uobičajena i sasvim normalna praksa.
Vaši komentari u ovim godinama meni su neverovatni.
 

Back
Top