Dobre strane smrti
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 82

Tema: Dobre strane smrti

Domaćin
    Učlanjen
    17.07.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    189

Podrazumevano Dobre strane smrti

Da vas čujem, koje su njene dobre strane ako ih ima?

Evo nekih mojih svežih razmišljanja -

Prekida patnju.
    Tišina je. Ništa ne buči, ne smrdi, ne šljašti...
    Nema idiota i drugih stvari da te nerviraju, nema anksioznosti, depresije...
    Nije sladunjava i lažljiva kao što su to životna zadovoljstva

Zato opustite se, i kad dođe vreme samo prepustite... tom blanc screen-u... it's ok, relax...

Recommended for you

Aktivan član
    Učlanjen
    11.01.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Dobre strane smrti

Ajaooo,koliko ih samo ima...manijače jedan,navedi me još da se ubijem do kraja

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.09.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mekflaj Pogledaj poruku

Prekida patnju.

Zato opustite se, i kad dođe vreme samo prepustite... tom blanc screen-u... it's ok, relax...

Dobre strane psihologabjasni ti uzrok i kako da se promenis...
    A druze to kad riknes rikno si ne postojis kaj svesti jeste da neosecas lose al ne osecas ni dobro nema nicega tj sva osecanja koja imas ce postojati do trenutka rikavanja,,tako da nikad i neces osetiti radost slobode od negativnosti,vec ceo svoj zivot osecati to sto osecas a od toga se ne bezi vec se radi na problemu..

Anonymous man nije na forumu
    ٠ૐ٠"As above, so below, as within, sowithout, as the universe, so the soul"
    Domaćin Anonymous man (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    206

Ako riknes neces vise slusati De-spa-sito
    An old friend once told me something that gave me great comfort. Something he read. He said Mozart, Beethoven and Chopin never died. They simply became musicૐ

Aktivan član -korisnik- (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    27

A koje su lose strane smrti, jel palo nekom na pamet?

Iskusan Steinadler (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

"Naoružajmo se i bež’mo."

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    254
    Reputaciona moć
    225

Prekida patnju.

Смрт је трансцендетна, што значи да је изван могућности сазнања. Описи типа тада је за нас "тишина" "црно" јесу описи доживљавања живог и свесног сазнајућег бића а а не описи стања које нас чека после смрти.

Тада нема буке, у праву си, али нема ни тишине. Тада нема светлости али нема ни мрака. Тада нема нас као сазнајућих субјеката али нема ни објективног света кога смо сазнавали. Тада нема бића, али нема ни небића.

Па чега онда има питате се? Нечега дефинтивно има али то нешто је транцендентно, другачије од свега што нам сазнање може представити.

Ових пар Шопенхаурових реченица јесу све што филозофија, и човеково сазнање уопште, може рећи на ту тему.

Dakle, jedino u odnosu na pojave pojmovi prestanka i trajanja nalaze svoju primenu, a ne u odnosu na ono što se u pojavama manifestuje, to jest u odnosu na suštinu-po-sebi stvari; zato, primenjeni na tu suštinu, ti pojmovi više nemaju nikakvog smisla. To se vidi i u činjenici da je nemoguće odgovoriti na pitanje koje polazi od tih vremenskih pojmova, i da je svaka tvrdnja u davanju takvog odgovora, svejedno s koje strane dolazila, izložena ubedljivim prigovorima. Mogli bismo, doduše, tvrditi da naša suština-po-sebi traje i posle smrti, zato što bi bilo pogrešno reći da ona propada; ali, mogli bismo isto tako da tvrdimo kako ona propada, zato što bi bilo pogrešno reći da ona traje i posle smrti; u stvari, tačno je i jedno i drugo. Tu bi se, dakle, moglo postaviti nešto nalik antinomiji. Međutim, ta bi antinomija počivala isključivo na negacijama. U njoj bi se subjektu suda odricala dva kontradiktorno suprotna predikata, ali samo zato što cela kategorija tih predikata ne bi bila primenljiva na taj subjekt. Ako se, međutim, njemu ta dva predikata odriču ne zajedno već pojedinačno, stiče se utisak da se kod njega dokazuje predikat kontradiktoran predikatu koji mu se odriče u tom trenutku. A to se zasniva na činjenici da se tu porede nesamerljive veličine, ukoliko nas problem premešta na teren koji ukida vreme, a ipak nam postavlja pitanje o vremenskim odrednicama, koje je, dakle, jednako pogrešno i pripisati i odreći subjektu; to upravo znači: problem je transcendentan. U tom smislu smrt ostaje tajna.

Шопенхауер
    Сазнање нам дакле може пружити одговор шта после смрти није, при чему се суочавамо једино са негацијама. Међутим, то је сасвим довољно да ослободи ум прво религијских небулоза које замишљају да нас чека некакав рај а такође и небулоза сирових матерјалиста који мисле да они нестају а објективни свет остаје.

Ништа од тога није истина. Оно што дефинтивно знамо јесте да нас после смрти чека нешто и да је то нешто трансцендентно тј изван могућности сазнања.
    Другим моћима духа можемо нешто од тога наслутити и то је све.

Док за дефинитивно откровење ипак морамо да сачекамо коју секунду, минут, дан, месец, годину, или пар деценија сигурно.
    Poslednji put ažurirao/la oziman : 16.08.2017. u 00:12

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    180
    Reputaciona moć
    1016

Smrt je nemoc i ponizenje, zatim mir ali ne dobar mir kao blazenstvo nego tup mir kao nistavilo.
    Sve cega se setis vredi nula, shvatas da sve zelje vrede nula, i ne nalazis tacku koja vredi.
    Tada shvatas da moras nazad da bi popunio propusteno. Udah, svetlo i bol. Svemu ima vreme.
    Svemu ima vrijeme, i svakom poslu pod nebom ima vrijeme. Prop. 8, 6. Mar. 2, 20. 1.Kor. 16, 12.
    Ima vrijeme kad se rađa, i vrijeme kad se umire; vrijeme kad se sadi, i vrijeme kad se čupa posađeno; 1.Moj. 47, 29. Jov 7, 1. Isa. 38, 1. Jovan 11, 14. Jevr. 9, 27.
    Vrijeme kad se ubija, i vrijeme kad se iscjeljuje; vrijeme kad se razvaljuje, i vrijeme kad se gradi. 1.Moj. 9, 6. 1.Sam. 2, 6. Os. 6, 1.
    Vrijeme plaču i vrijeme smijehu; vrijeme ridanju i vrijeme igranju; 2.Moj. 15, 20. 2.Sam. 6, 16. Psal. 149, 3.
    Vrijeme kad se razmeće kamenje, i vrijeme kad se skuplja kamenje; vrijeme kad se grli, i vrijeme kad se ostavlja grljenje;
    Vrijeme kad se teče, i vrijeme kad se gubi; vrijeme kad se čuva, i brijeme kad se baca;
    Vrijeme kad se dere, i vrijeme kad se sašiva; vrijeme kad se muči, i vrijeme kad se govori. Amos 5, 13.
    Vrijeme kad se ljubi, i vrijeme kad se mrzi; vrijeme ratu i vrijeme miru.
    Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Moderator Black Baron (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Smrt je odlična stvar, daje savršen besmisao životu i direktno spušta one što misle da su uhvatili Boga za bradu. Kakav god život da živiš, šta god da si uradio ili nisi, na kraju ćeš na istu lokaciju kao i onaj klošar što je kopao po kontejneru.

Sjajna je stvar kad ginu bahata bogataška deca i ostali hiper-veseljaci kojima sve ide u životu, to je neka viša pravda definitivno, prosto videti nekog tek izniklog junca što se redovno šepuri kako je sjeban u saobraćaju ili nabijen na šiljak te naprosto natera da uvidiš svu veličanstvenost smrti.

Smrt smeta samo već pomenutim junošama što misle da su bogom dani, takvi bi rado živeli i hiljadu godina da mogu. E ne može druškane, ideš pod zemlju da truneš ko i svi ostali.
    "People will die young but it will be fun. We will burn the corpses of the heroes." - Limonov

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Mi smo u ciklusu algoritamskom bez naše volje ili želje i smrt je ciklićni događaj-logični kraj života.Sve u univerzumu ima tome sličan tok,samo se
    algoritmi razlikuju za različita događanja-konačno :ceo Univerzum entropijski nestaje.
    Univerzum za nas nestaje kad nestaje naša svest po kojoj grčevito pliva ego panično izbegavajući da potone i nije u stanju da domisli svoj nestanak sa svešću sa onim po čemu pliva za kim ode u vrtlog ništavila.
    Pitanje ništavila postavlja ego kao za poslednju,transcedentnu slamku spasa. Fikcija ega? Najverovatnije,čak i vrednost 0!

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6222

Prekida patnju.

sta ako odes u pakao na sve to jos gore,znaci nema
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Domaćin
    Učlanjen
    17.07.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    189

kad sagledam čega sve nema tamo, zaključujem da
    ići ka smrti znači ići u boljem pravcu

npr, zamislite, nema Cece i sličnih folkerki i folkera tamo. WOW.
    ticket pls... za taj koncert tišine...

mislim i da je važno izbeći dublju starost, preskočiti poslednju etapu životnog ciklusa. ne pojesti sve iz tanjira do kraja.
    iako nema ničeg u radnji, smrti je izdašna, velikodušna, do nje se može i prečicom, vrlo je poslovna, always open, 24/7
    Poslednji put ažurirao/la mekflaj : 16.08.2017. u 10:11
    Recommended for you

Buduća legenda Boljarin (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    577

Ističe se flaj (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    492

mislim i da je važno izbeći dublju starost, preskočiti poslednju etapu životnog ciklusa. ne pojesti sve iz tanjira do kraja.
    iako nema ničeg u radnji, smrti je izdašna, velikodušna, do nje se može i prečicom, vrlo je poslovna, always open, 24/7
    Zašto gubiš vreme?
    Zar ćeš život provesti u kukanju i zanovetanju ?
    Otkud znaš da će te smrt poštedeti do starosti?
    Smrt razmišlja o tebi od trenutka kada si prvi put udahnuo život na ovom svetu,
    onako sluzav, krvav, poludavljen.
    Ima te na programu.
    I samo vreba trenutak kada će te zgrabiti, možda baš kad budeš shvatio da se životu treba radovati?
    Smrt zna svoj posao i obavlja ga nepogrešivo.

Smrt je gubitak, gubitak ne može imati dobru stranu
    nebo je moja zastava

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    180
    Reputaciona moć
    1016

Ovde si sa razlogom, ociglednim i dobrim razlogom, da utamanis zver kojoj se pokoravas, zveri zvanoj malodusnost.
    Dosao si ovde sa zadatkom, ciljem i namerom da odbacis i ovde ostavis zver i vratis se bez nje.
    Vreme je da pocnes da radis na tome.
    Burn a bitch.
    Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2628

"Covece, seti se da si prah i u prah ces se pretvoriti!"

Prah, svi smo samo zvezdani prah koji se u jednom beskrajno malom momentu naspram vecnosti sastavi, sklopi u ono sto zovemo "zivo" i posle je opet beskrajno dugo samo zvezdani prah....Do sledece prilike sastavljanja i novog rodjenja...
    Poslednji put ažurirao/la BLAJBI : 16.08.2017. u 11:07
    Najveci polkon koji nekom mozete dati je vase vreme...Jer, kada dajete svoje vreme vi dajete deo svoig zivota koji nikada necete dobiti nazad...

Buduća legenda Boljarin (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    577

Ja i smrt imamo neresena pitanja, tako da sam vrlo subjektivan i ne mogu da nadjem dobre strane.

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2628

Najveci polkon koji nekom mozete dati je vase vreme...Jer, kada dajete svoje vreme vi dajete deo svoig zivota koji nikada necete dobiti nazad...

Buduća legenda Miller (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    954

Prekida patnju.

https://youtu.be/125wJ5ZRpgA

Početnik МАШО (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Većina piše kao da je smrt spokoj, mir izležavanje.
    Šta ako to nije.
    Ja je se bojim baš što ne znam kakva je.

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2628

Citat Original postavio МАШО Pogledaj poruku
    Šta ako to nije.
    Ali znaces uskoro....

Moderator Black Baron (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio flaj Pogledaj poruku
    Zašto gubiš vreme?
    Zar ćeš život provesti u kukanju i zanovetanju ?
    Otkud znaš da će te smrt poštedeti do starosti?
    Smrt razmišlja o tebi od trenutka kada si prvi put udahnuo život na ovom svetu,
    onako sluzav, krvav, poludavljen.
    Ima te na programu.
    I samo vreba trenutak kada će te zgrabiti, možda baš kad budeš shvatio da se životu treba radovati?
    Smrt zna svoj posao i obavlja ga nepogrešivo.

Smrt je gubitak, gubitak ne može imati dobru stranu
    Citat Original postavio hakim bej Pogledaj poruku
    Ovde si sa razlogom, ociglednim i dobrim razlogom, da utamanis zver kojoj se pokoravas, zveri zvanoj malodusnost.
    Dosao si ovde sa zadatkom, ciljem i namerom da odbacis i ovde ostavis zver i vratis se bez nje.
    Vreme je da pocnes da radis na tome.
    Burn a bitch.
    Hahahahah koje lupetanje
    "People will die young but it will be fun. We will burn the corpses of the heroes." - Limonov

Ističe se flaj (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    492

Citat Original postavio Black Baron Pogledaj poruku
    Smrt je odlična stvar, daje savršen besmisao životu i direktno spušta one što misle da su uhvatili Boga za bradu. Kakav god život da živiš, šta god da si uradio ili nisi, na kraju ćeš na istu lokaciju kao i onaj klošar što je kopao po kontejneru.

Sjajna je stvar kad ginu bahata bogataška deca i ostali hiper-veseljaci kojima sve ide u životu, to je neka viša pravda definitivno, prosto videti nekog tek izniklog junca što se redovno šepuri kako je sjeban u saobraćaju ili nabijen na šiljak te naprosto natera da uvidiš svu veličanstvenost smrti.

Smrt smeta samo već pomenutim junošama što misle da su bogom dani, takvi bi rado živeli i hiljadu godina da mogu. E ne može druškane, ideš pod zemlju da truneš ko i svi ostali.
    Hvala ti što si nas obavestio.
    Svi ćemo crći, pa šta?
    Mi od još nepoznatog uzroka, a ti od zavisti.
    nebo je moja zastava

Buduća legenda Miller (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    954

Citat Original postavio МАШО Pogledaj poruku
    Šta ako to nije.
    kako si radio dok si bio ziv,tako ce ti i biti ''tamo''

Ističe se
    Učlanjen
    13.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    87

Zar je moguće?
    Tražite pare od vaših profesora na filozofiji da vam vrate pare. I ne samo od njih...
    Svetovi iznad ovog samo su sa većim stepenopm slobode, sa više duhovne suštine i na višim su vibracijama.
    Doživljavanje realnosti i organizacije življenja na njima slične su ovdašnjim Jer sve ovdašnje je u manjoj ili većoj meri kopija onoga što je na višim realnostima.
    Svaki viši svet je sa više svetlosti od onih ispod.

Šta mislite, gde vi odlazite dok vaše telo spava? I zašto uopšte spavate?
    Višim svetovima se može svesno putovati i svesno vratiti u ovdašnje telo.
    Ovih poslednjih decenija to radi na milione ljudi i za sve njih to je uobičajena i sasvim normalna praksa.
    Vaši komentari u ovim godinama meni su neverovatni.

Slične teme

1. Dobre i loše strane držanja pasa
    Autor rea_612 u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 232
    Poslednja poruka: 11.12.2018., 22:03
  2. Dobre strane diktature
    Autor _guru_ u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 09.08.2010., 10:09
  3. Americka republika i njene dobre strane
    Autor migel59 u forumu Politika
    Odgovora: 7