CENOVNIK SPC

proka

Legenda
Poruka
57.100
ДОБРОВОЉНИ ПРИЛОГ ВЕРНИКА СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ ЈЕ У ПОСЛЕДЊИХ НЕКОЛИКО МЕСЕЦИ ОСЕТНО ПОДБАЦИО, ТЕ ЈЕ СВЕТИ СИНОД СПЦ БИО ПРИМОРАН ДА ПОВЕЋА И ЈАСНО НАГЛАСИ НАКНАДЕ ЗА СВОЈЕ НАЈПОПУЛАРНИЈЕ УСЛУГЕ.

- - - - - - - - - -

15741170_1791271804456492_3187810847109770346_n.png


- - - - - - - - - -

da li je to u redu?

da li i u VAšim parohijama ima ovako istaknut cenovnik ili ide od uveta do uveta?


http://www.telegraf.rs/vesti/255948...ane-vencanja-i-krstenja-poskupela-u-2017-foto
 
Poslednja izmena od moderatora:
zar ne bi trebalo da je razvod skuplji od vencanja ybg
tako se destimulise sklapanje novih brakova ...
al dobro izjednacili su kad se sve sabere...20 soma razvod u opstini jos kad bi oni opalil 20 do moga
ovako skpapanje u opstini ako matiar ne izlazi na teren skoro dzaba i tu se crkva onda ugradi i obrnuto
najgore je maticar na teren i crkva a onda razvod i u crkvi i opstini...sracunaj pa mi reci jel se to isplati

- - - - - - - - - -

pito mene pop ko ce sve ovo da plati kad mu reko da ne radim ni zena ni kumovi
ja reko pa oni samoupravljaci sto nas nisu krstili kad je to bilo zabranjeno...vidi jos bi moro da kesiraju i za 4 krstenja pride...
sve bi se to naplatilo kazem ja al eto tad krstenje bilo dzabe...
 
mozda pali to osvecenje kad dodju izvrsitelji u popis
naime bilo bi pozeljno da se zakaze u termin njihove planirane plenidbe
svetovna i crkvena vlast bi maltene doslo u preplitanje interesa....
 
Opelo je nekoliko puta skuplje ovde gde živim, to pravdaju računom nakićenim stavkama poput zvonjave, hor, pojac, šta već. I za to počne 15 minuta i završi 5 minuta pre zakazanog termina za sahranu, pa ko stigo stigo, ko ne drugi put... nema drugi put al dobro. Sa jedne strane ih razumem, gotovo niko koga poznajem ne daje dinara za godišnji prilog, većina ne zna ni da postoji crkvena opština, sa druge, sahranio sam roditelje i njihove roditelje i od mene se u SPC nemaju nadati ni dinara više za života mi (zbog čega se neće potresti, doduše), popove ne želim da sretnem an ulici a kamoli u svojoj kući (nema veze sa plaćanjem koliko sa drugim stvarima).

Jedna stvar bi mi bila zanimljiva da vidim kod nas, crkveni porez, mslm da je u Nemačkoj tako il sam nešto pogrešno pročitao, tj neki mali % godišnjih prihoda koji ti se uzima i daje verskoj zajednici kojoj pripadaš. A ne vako tarife.
 
ДОБРОВОЉНИ ПРИЛОГ ВЕРНИКА СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ ЈЕ У ПОСЛЕДЊИХ НЕКОЛИКО МЕСЕЦИ ОСЕТНО ПОДБАЦИО, ТЕ ЈЕ СВЕТИ СИНОД СПЦ БИО ПРИМОРАН ДА ПОВЕЋА И ЈАСНО НАГЛАСИ НАКНАДЕ ЗА СВОЈЕ НАЈПОПУЛАРНИЈЕ УСЛУГЕ.

- - - - - - - - - -

15741170_1791271804456492_3187810847109770346_n.png


- - - - - - - - - -

da li je to u redu?

da li i u VAšim parohijama ima ovako istaknut cenovnik ili ide od uveta do uveta?

Kenjam im se sve redom..Sramota..Znaci da mi neko rikne pop bi trebao normalno da dodje odrzi opelo i sl i da nista ne naplati,tj crkva treba da je zasnovana na dobrovoljnim prilozima..

- - - - - - - - - -

Tj pop treba kao versko lice da pruzi svoje usluge za dz a na nama je dal cemo da mu damo nnesto..
 
ДОБРОВОЉНИ ПРИЛОГ ВЕРНИКА СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ ЈЕ У ПОСЛЕДЊИХ НЕКОЛИКО МЕСЕЦИ ОСЕТНО ПОДБАЦИО, ТЕ ЈЕ СВЕТИ СИНОД СПЦ БИО ПРИМОРАН ДА ПОВЕЋА И ЈАСНО НАГЛАСИ НАКНАДЕ ЗА СВОЈЕ НАЈПОПУЛАРНИЈЕ УСЛУГЕ.

- - - - - - - - - -

15741170_1791271804456492_3187810847109770346_n.png


- - - - - - - - - -

da li je to u redu?

da li i u VAšim parohijama ima ovako istaknut cenovnik ili ide od uveta do uveta?

U mom kraju je vencanje 9000, cenovnik nisam video ali su mi rekla braca.

Mislim da cenovnik nije u redu vec da treba to sve da funkcionise na osnovu dobrovoljnih priloga.

- - - - - - - - - -

Kenjam im se sve redom..Sramota..Znaci da mi neko rikne pop bi trebao normalno da dodje odrzi opelo i sl i da nista ne naplati,tj crkva treba da je zasnovana na dobrovoljnim prilozima..

- - - - - - - - - -

Tj pop treba kao versko lice da pruzi svoje usluge za dz a na nama je dal cemo da mu damo nnesto..

No moras da zoves popa, uvek kasne.
 
По мом мишљењу црква не би требало ништа да наплаћује, односно да не прави овако срамне ценовнике,само треба да узме онолико колико јој дају (за крштење, венчање, сахрану...)
 
По мом мишљењу црква не би требало ништа да наплаћује, односно да не прави овако срамне ценовнике,само треба да узме онолико колико јој дају (за крштење, венчање, сахрану...)

pa nisu popovi radnicka klasa pa da rade za minimalac!
 
Бити верник је луксуз,
тако да ... што се буните ?

И хвала што коначно видимо неки црквени ценовник.
Горе је кад га нема, па одокативном методом настане наплата
која личи на пљачку.
 
jedan od komentar au novinama sa kojim se slažem:

- - - - - - - - - -

Kad sam se ja krstio I vencavao, u dva grada, dve crkve (danas su to dve drzave) kulturno sam pitao, a oba svestenika su mi rekla da u pravoslavnoj crkvi cenovnik nepostoji vec svako po svojim mogucnostima I volji daje prilog. Pravi svestenici I divni ljudi koji svoj blagoslov svestenickog cina obavljaju bez cenovnika, onako iskonski hriscanski. Prezivela je crkva dva milenijuma bez cenovnika pa ce I nadalje.

- - - - - - - - - -

http://www.telegraf.rs/vesti/255948...-krstenja-poskupela-u-2017-foto/komentari/svi

- - - - - - - - - -

UKUPNO KOMENTARA (126)

- - - - - - - - - -

S
Sara 12.04.2017 - 06:42
Postovani, majka mi je preminula pre dve nedelje, svestenik iz Vavedenske crkve u Zrenjaninu mi je tražio 10.000,00 dinara. Znaci da ovaj cenovnik nema veze sa stvarnosti. Pored svih troškova, nisam mogla da platim. Veoma sam razočarana. Vera je postala stvar prestiža i očigledno samo za one koji to mogu sebi da priušte.


- - - - - - - - - -

Bojan 16.03.2017 - 20:36
lepo bih bilo da neko od ovih novina dodje i u crkvu u Vrbi kod Kraljeva, jer tu pop nece ni kolac za slavu da presece bez 500 din. Meni je konkretno pre 3 godine za vencanje rekao da ce naplatiti 8000 ukupno sa svedocima, a na dan vencanja u crkvi nam je uzeo 12000 da ne pricam dalje o njemu ali samo mene je par puta u par poslednjih godina lepo odrao...

- - - - - - - - - -

mala 13.01.2017 - 13:48
u selu kod plane i okolo je krstenje 8000 din, vencanje 10000 din, a opelo 9500. toliko o cenama i koliko ko moze
 
evo nove bruke:

- - - - - - - - - -

241218a8576ea237cdbfb63c0d7b7e65_XL.jpg


- - - - - - - - - -

DA SE ČOVEK PREKRSTI: Ulaz u crkvu Sv. Đorđe na Oplencu se NAPLAĆUJE 400 diinara!


- - - - - - - - - -

- Poštovani, za vikend smo bili na Oplencu. Naplaćuje se ulaz u SPC Sv. Đorđe. Na računu nema PDV i nije nam jasno kako naplaćuju. SPC kaže da sa tim nema ništa? Ko naplaćuje, znate li? - napisali su začuđeni turisti, koji su posetili za vikend Oplenac i ovu crkvu.
263411_crkva1_ff.jpg

- - - - - - - - - -

Iako u obrazloženju uz fiskalni račun bez PDV - a stoji da Srpska pravoslavna crkva nema ništa sa tim, red bi bio da se oglasi i objasni o čemu se radi.

- - - - - - - - - -

jedan od komentara:

- - - - - - - - - -

Лично сам то доживео 1994. године када сам последњи пут био на Опленцу и покушао да уђем у ту Цркву. На улазу са десне стране је била "трафикица", колико се сећам и исто су ми рекли, да морам да купим улазницу. Као да ме гром погодио из ведра неба, љутито сам одговорио том неком, који на улазу у Цркву прегледа улазнице, да се улази у Цркву нигде на свету не наплаћују, да сам као верник СПЦ дошао у Цркву, али без успеха. Наравно да нисам хтео да плаћам рекет никоме. Окренуо сам се и у дну стазице испод Цркве у шумарку, препознао сам принца Томислава, како са штапом у руци шета стазицом. Пришао сам му, поздравио га и видно љут, од њега сам тражио објашњење; "зашто се наплаћује улаз у задужбину последњег крунисаног србског Краља Петра I Карађорђевића Ослободиоца" ??? Он је само дубоко уздахнуо и рекао ми "е мој сине"... Био сам изненађен тим одговором. Погрешно сам мислио, да он стоји иза тог фарисејског посла мењача новца у Цркви (које је Господ Исус Христос избацио из Храма у Јерусалиму), али сам у тренутку тог његовог уздаха и његових речи, схватио да он са тим нема ништа! Верујем да ни СПЦ са тим нема ништа и да иза свега стоји атеистички комунистички дух , који је упропастио Србију за сва времена. Напомињем да је то било пре 23 године (1994. године). Изненађен сам да то траје и дан данас.
 
12. октобра 2017.БОЖЕ,

ПОМОЗИ! НЕНАД КРЕНУО ДА КРСТИ ДЕЦУ: Свештеник му тражио 10.000 динара, а код другог је тек уследио ШОК!

- - - - - - - - - -

Наша црква наводи да ценовник за верске услуге не постоји. Ненад је одустао од крштења деце у својој парохији јер није имао довољно новца.

Пре годину дана смо супруга и ја добили близанце, па смо одлучили да их крстимо на њихов први рођендан. Отишао сам код нашег свештаника да би заказао термин, међутим, памет ми је стала када је рекао да ће ме крштење коштати скоро 10.000 динара- започео је исповест Ненад Ђ. (47) из места Бусије, код Батајнице.Српска Православна Црква наводи да не постоји ценовник за верске услуге, међутим, реалност је мало другачија.
– Нисам знао да ће ми свештеник тражити 10.000 динара за крштење. Хтео сам да оставим добровољни прилог, али ово је стварно превише. Одлучио сам да се распитам код осталих свештених колика је “тарифа”, па да видим где је најјефтиније јер сам стварно хтео да крстим своју децу- додао је Ненад.
Он је од пријатеља који је недавно крстио своје дете чуо да свештеник у Старој Пазови не наплаћује крштење.


- - - - - - - - - -

– Упутио сам се тамо, нисам се превише надао, али нисам имао шта да изгубим. Испоставило се да је мој пријатељ био у праву, свештеник није хтео да узме новац. Показао ми је на икону и рекао да оставим новац као добровољни прилог ако желим и то је то- испричао је Ненад.
Ненад је прошле недеље крстио своју децу, али, како каже, за његовог парохијског свештеника су врата његове куће затворена до даљњег.
– Изгледа да данас треба да имаш паре да би био верник. Не желим да критикујем све свештенике јер сам се уверио да има изузетака, али цела ова ствар са тарифама је превршила сваку меру – закључио је он.
 
У време одржавања богослужења улаз се не наплаћује. У време када се улази туристички улаз се наплаћује.
 

Back
Top