Nije mi jasno - FALI A PRESIPA?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Rasejani Prorok

Buduća legenda
Poruka
30.233
hqdefault.jpg

Moderaciji da objasnim da je ovo autorska tema i da sam ja autor

A forumaši, bar ovi kojima svrake nisu popile mozak, da probaju da dadnu kakav valjan odgovor na civilizacijsku nebulozu.

Čuli ste sigurno da je populacija alarmantno skočila te da je treba hitno smanjiti pošto nema nečeg dovoljno.

Sad ja nešto razmišljam, šta je to što je najvažnije?
Da li je to najnoviji mobilni? Ili ona grafička karta? Možda auto? kakav televizor?
Ma kavki
Bez svega toga se može jer i do telefoniramo i dok se igramo i dok vozimo i dok blenemo u Parove nadajući se da će neko izvadi porodičnu čast pred kamere nama za uspomenu i dugo sećanje - IPAK OGLADNIMO

Znači NAJVAžNIJA JE HRANA

Dobro, ajmo iz početka
Populacija je dramatično skočila i treba je redukovati. To će lako da ide u jadnim zemljama gde ešaloni gologuzije čekju da budu iebana stranka za pare.
Medjutim u Indiji i Kini to nećemo videti - tamo kad počnu da ih popisuu a umre popisna komisija.

ali avaj, KAKO MOŽE DA FALI HRANE kad nas poslednjih 100 godina bombarduju pričama o hibridima pšenice i kukuruza i kako daju veći prinos po hektaru?
Znači u odnosu na original seme og više nema - sada i pretekne.

Pa kako onda - tolika hrana pa se ljudi rzmnožili a sad prekobrojno?
Ko ovde koga najblaže rečeno - zajebava?
Ako uzmemo u obzir šta nam treba a bez čega se može ja ne vidim problem da nas bude i još više?

jel tako da ova populacija smeta bankarima jer ne stižu da izračunaju štetu pa mora da rade prekovremeno a nisu baš sebe zamislili kao servis tog tipa?

Šta vi mislite?
Imamo veće prinose po hektaru a smeta populacija?
Nemoguće
1 i 1 su 2 ili bankari računaju drugačije?

03001-Uganda-Chimpanzee-Mosher.jpg


- izgleda nas ima prekobrojno u službi?
- možda urade neku sistematizaciju pa nas preraspodele?
- a jel su pominjali otpremninu, koliko misle da daju?
- kakvo prekobrojno? ko kaže? sad ću vidjet sa zemom, ništa to nije tačno, odakle vam to? alo...
 
Poslednja izmena:
Hrana i Voda - pijaca voda.

O tome sam i ja razmisljao, pitam se i zasto GMO, zasto modifikuju, pa da ima sto vise lose hrane za masu, pogotovo sto kazete Kina i Indija, koje zajedno imaju skoro 3 milijardi stanovnika.

Sledeci ratovi su ne za Crno zlato nego za upravo obradivo zemljiste i vodu, resusrsi ponestaju, mada to je vise kvazi razlog, ima za sve.
 
Poslednja izmena:
Hrana i Voda - pijaca voda.

O tome sam i ja razmisljao, pitam se i zasto GMO, zasto modifikuju, pa da ima sto vise lose hrane za masu, pogotovo sto kazete Kina i Indija, koje zajedno imaju skoro 5 milijardi stanovnika.

Sledeci ratovi su ne za Crno zlato nego za upravo obradivo zemljiste i vodu, resusrsi ponestaju, mada to je vise kvazi razlog, ima za sve.

Trenutno se po Ustavu ne mogu davati planine, jezera, rudna nalazišta, oblaci i izvori pijaće vode...

bar ne do sledeće promene Ustava a zbog duga ka MMF-u

Vojne baze su već postavljene ali će imati novo zaduženje
 
Ваљда оно... У САД се више потроши кукуруза на исхрану животиња од којих се прави велики меки, него што грађанство исте државе употреби за властито благоутробије.
 
hqdefault.jpg

Moderaciji da objasnim da je ovo autorska tema i da sam ja autor

A forumaši, bar ovi kojima svrake nisu popile mozak, da probaju da dadnu kakav valjan odgovor na civilizacijsku nebulozu.

Čuli ste sigurno da je populacija alarmantno skočila te da je treba hitno smanjiti pošto nema nečeg dovoljno.

Sad ja nešto razmišljam, šta je to što je najvažnije?
Da li je to najnoviji mobilni? Ili ona grafička karta? Možda auto? kakav televizor?
Ma kavki
Bez svega toga se može jer i do telefoniramo i dok se igramo i dok vozimo i dok blenemo u Parove nadajući se da će neko izvadi porodičnu čast pred kamere nama za uspomenu i dugo sećanje - IPAK OGLADNIMO

Znači NAJVAžNIJA JE HRANA

Dobro, ajmo iz početka
Populacija je dramatično skočila i treba je redukovati. To će lako da ide u jadnim zemljama gde ešaloni gologuzije čekju da budu iebana stranka za pare.
Medjutim u Indiji i Kini to nećemo videti - tamo kad počnu da ih popisuu a umre popisna komisija.

ali avaj, KAKO MOŽE DA FALI HRANE kad nas poslednjih 100 godina bombarduju pričama o hibridima pšenice i kukuruza i kako daju veći prinos po hektaru?
Znači u odnosu na original seme og više nema - sada i pretekne.

Pa kako onda - tolika hrana pa se ljudi rzmnožili a sad prekobrojno?
Ko ovde koga najblaže rečeno - zajebava?
Ako uzmemo u obzir šta nam treba a bez čega se može ja ne vidim problem da nas bude i još više?

jel tako da ova populacija smeta bankarima jer ne stižu da izračunaju štetu pa mora da rade prekovremeno a nisu baš sebe zamislili kao servis tog tipa?

Šta vi mislite?
Imamo veće prinose po hektaru a smeta populacija?
Nemoguće
1 i 1 su 2 ili bankari računaju drugačije?

03001-Uganda-Chimpanzee-Mosher.jpg


- izgleda nas ima prekobrojno u službi?
- možda urade neku sistematizaciju pa nas preraspodele?
- a jel su pominjali otpremninu, koliko misle da daju?
- kakvo prekobrojno? ko kaže? sad ću vidjet sa zemom, ništa to nije tačno, odakle vam to? alo...
Пророче, зашто на кварно пласираш да Земља није равна плоча? (прва фотка одозго)
 
Nema tu velike filozofije - problem je u neravnomernoj raspodeli, i neravnomernoj rasporedjenosti - kako geografski, tako i klasno.

Nivo razvoja covecanstva se pomera sa povecanjem brzine (i smanjenjem cene) transporta robe i ljudi. Sve se vrti oko toga.

Kada bi, na primer, postojala mogucnost veoma jeftine (ili besplatne) teleportacije robe (ne mora ljudi), onda niko ne bi bio gladan, nikome ne bi nista falilo, a takodje, novac bi (kao posrednik) poceo da ima sve manju i manju ulogu, dok ne bi, jednsotavno, nestao.

E, to bi bilo savrseno.....medjutim.....
 
Да не знам аутора теме, можда бих и писао некакав одговор.
Будући да га знам, и да сам сигуран да му је све јасно- рећи ћу само- редистрибуција богатства, а сви либерали и остали љубитељи неправде мож' да свисну.
Сиротиња се множи зато што је сиротиња; кад престане да буде сиротиња- долази до пада популације.
Али, хипер-капитал на томе не може да се обогати, јбг...:roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top