Aleksandar Zverev

PROPUŠTA AUSTRALIJAN OPEN?!
Povreda zadnje lože u najgorem mogućem trenutku!

Izvesno je da neće trenirati do početka Australijan Opena, i pokušati da se potpuno oporavi za početak turnira,
koji je na programu od 14 do 27. januara

442219_aleksandar-zverev-reuter-aly-song_ff.jpg
 
Zverev: Novak je mentalno najjači, pogledajte Vimbldon 2019!

RTX9D8HG-750x509.jpg


Nemački teniser Saša Zverev je za "Head" učestvovao u anketi zajedno sa još nekoliko tenisera i teniserki, a tom prilikom je hvalio mentalne sposobnosti Novaka Đokovića.

Još jednu potvrdu o Novakovoj mentalnoj snazi dobili smo na Australijen Openu 2021. godine kada je srpski teniser i pored povrede uspeo da dođe do titule. Možda ključan meč je bio baš protiv Saše Zvereva gde je prvi teniser sveta čak i izgubio set, da bi posle toga u polufinalu i finalu igrao dominantno protiv dvojice Rusa Karaceva i Medvedeva.

Novak je najjači mentalno. Možete da pogledate finale Vimbldona 2019. protiv Rodžera Federera. Našao je način da dobije meč kada je Rodžer servirao za pobedu u poslednjem setu i imao je 40:15. A budimo jasni, Rodžer zna kako se osvajaju Grend slemovi„, rekao je Zverev.

Sa njim je bila saglasna teniserka Bjanka Andresku.

Način na koji se predstavlja na terenu mentalno… Videla sam ga toliko puta da se vraća i dobija mečeve kada gubi„, kazala je Andresku u istom razgovoru.

Sport Klub
 
Zverev: Ne osećam se prijatno u Roterdamu

GettyImages-1305070516-750x500.jpg


Aleksandar Zverev okončao je učešće na turniru u Roterdamu već u prvoj rundi. Bolji od nemačkog asa bio je Kazahstanac Bublik 7:5, 6:3.

Nastavio je Zverev tako seriju loših rezultata na turniru u Roterdamu. Do drugog kola je stigao samo 2018, dok je 2015 i 2017. godine ispadao takođe u prvoj rundi.

Iskreno nije me toliko pogodio poraz, kao što bi verovatno na nekom drugom turniru. Ovde se jednostavno ne osećam dobro. Nikada nisam ništa dobro uradio u Roterdamu i iskreno ako se uslovi ne promene, ne verujem da ću ikada napraviti nešto ozbiljno“, rekao je Zverev.

Koliko mu ne prija holandska luka, Nemac je objasnio i slikom sa treninga.

Pet dana sam ovde. Trenirao sam dva puta dnevno i nisam dobio nijedan set na treningu. Nijedan set. Jasno vam je kako stvari stoje“, istakao je Zverev.

Nemcu je ovo bio prvi turnir posle Australijan opena, gde je u četvtfinalu izgubio od Novaka Đokovića.

Sport Klub
 

Veliki preokret u prvom, drama u 2. setu: Zverevu titula!​

Aleksander-Zverev-750x500.jpg

Drugi nosilac Aleksander Zverev savladao je Stefanosa Cicipasa sa 6:4, 7:6 (7-3) u finalu turnira iz serije 500 u Akapulku i tako je osvojio 14. titulu u karijeri.

Oba seta bila su vrlo uzbudljiva. U prvom je Grk imao 4:1 i tri brejk lopte u šestom gemu (15-40, zatim i još jednu), ali je Zverev vezao pet gemova i došao do vođstva.

U drugom je Cicipas rano spasao brejk lopte, ali je zatim izgubio servis na 4:4, samo da bi u narednom gemu spasao meč loptu i napravio ribrejk. Usledio je još jedan jako dug gem na 5:5, Grk je spasao čak šest brejk lopti, a onda je je na 6:5 propustio set loptu.

Posle toga je u taj brejku Zverev odigrao izuzetno dobro i došao je do trijumfa.

„Oduvek sam govorio da je ovo turnir koji želim da osvojim tokom karijere. Imam jaku vezu sa Meksikom“, rekao je Zverev.

Bilo je to prvo finale dvojice prvih nosilaca od 2015. godine, kad je David Federer dobio Keija Nišikorija, a Zverev sad ima dve pobede u sedam mečeva sa Cicipasom.

„Za mene je ovo pozitivna nedelja, uspeo sam sve vreme da igram u visokom intenzitetu i na pravom nivou. Bio sam blizu titule, ali nije bilo suđeno“, kaže Cicipas.

Grk sad ostaje na pet titula iz 13 finala, a poslednja tri je izgubio.

Sport Klub
 

Slom Zvereva: Krenuo silno, pa ispao od 83. na svetu​

aleksandar-zverev-201272-750x500.jpeg

Drugo kolo Masters turnira u Majamiju donelo je veliko iznenađenje – Finac Emil Rusuvuori eliminisao je sedmog igrača sveta Aleksandra Zvereva posle preokreta rezultatom 2:1. Ovaj poraz je još jednom potvrdio da nemački teniser ima mnogo da radi na psihološkom aspektu jer je na takmičenje u Majamiju doašo pravo iz Meksika posle titule koju je osvojio na turniru u Akapulku.

Po gemovima bilo je 1:6, 6:3, 6:1 za 21-godišnjeg Finca posle 125 minuta tenisa.

Delovalo je da će teniser iz Hamburga lako u svoju korist rešiti ovaj meč kada je posle 37 minuta poveo sa 1:0, ali potom je doživeo ogroman pad u igri i počeo mnogo da greši, a servis mu nikako nije funkcionisao, što je Rusuvuori iskoristio na najbolji mogući način.

Rusuvuori posle ovog trijumfa ide na megdan Šveđaninu Mikaelu Imeru, koji je eliminisao Nikolosa Basilašvilija u još jednom iznenađenju, doduše ne toliko velikom kao Finčeva pobeda nad Zverevom.

ATP turnir u Majamiju pripada Masters 1000 seriji, a aktuelni šampion je Rodžer Federer, koji je na Floridi najbolji bio 2019. godine jer u 2020. takmičenje nije održano zbog početka pandemije koronavirus.

Sport Klub
 

Zverev ispao u Minhenu od 107. na ATP listi​

aleksander-zverev-186847-750x500.jpeg


Nemački teniser Aleksander Zverev nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira serije 250 u Minhenu na kojem je postavljen kao prvi nosilac, jer je izgubio od Belorusa Ilje Ivaške u tri seta.

Iako je dobio prvi set posle taj brejka, iako je u drugom servirao za meč, Zverev je na kraju izgubio od 107. na ATP listi. Belorus se uzdigao u finišu drugog seta. Prvo je napravio ekspresan ribrejk za 5:5, a potom vezao dva gema, dobio set 7:5 za izjednačenje.

U trećem setu Ivaška je prvi došao do brejka, poveo 4:1. Ali je Zverev uspeo da vrati brejk i smanji na 4:3. Ipak, već u narednom gemu opet gubi servis i tada je bilo sve gotovo, jer je Belorus uspešno servirao za meč, iskoristio prvu meč loptu za 6:3 i pobedu karijere.

Ivaška će se u polufinalu sastati sa Jan-Lenardom Štrufom, koji je savladao Filipa Krajinovića.

Sport Klub
 

Zverev u dva seta do finala u Madridu​

1620399425-GettyImages-1316803680-750x500.jpg


Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u finale Mastersa u Madridu. On je u polufinalu bio bolji od Dominika Tima u dva seta 6:3, 6:4.

Šesti teniser sveta je plasman u finale izborio za jedan čas i 38 minuta igre.

Peti nosilac na turniru bolje je otvorio polufinalni duel, rano je napravio brejk, poveo sa 4:1, a zatim samo održavao prednost do kraja prvog dela igre.

I u drugom setu je Nemac diktirao ritam, oduzeo je servis Timu u trećem gemu, zatim još jednom napravio brejk za 4:1. Austrijanac je jednom odgovorio i vratio brejk, ali više od toga nije mogao.

Zverev će se za titulu boriti protiv pobednika duela Kasper Rud – Mateo Beretini.

Mečeve iz Madrida pratite ekskluzivno na Sport klubu.
 

Zverevu druga titula u Madridu​

1620588115-RTXC55G0-750x519.jpg


Nemački teniser Aleksander Zverev drugi put u karijeri osvojio je Masters titulu u Madridu pošto je u finalu pobedio Matea Beretinija 6:7 (8), 6:4 i 6:3 za dva časa i 41 minut.

Dvadesetčetvorogodišnjem Zverevu ovo je četvrti pehar u karijeri na turnirima iz serije 1.000 – dva ima u prestonici Španije i po jedan na Orvorenom prvenstvu Italije i Rodžers kupu u Kanadi.

Nemac će ostati na šestom mestu na ATP listi sa 665 bodova manje od Stefanosa Cicipasa.

Italijan je u sedmom gemu prvog seta oduzeo servis rivalu, ali je Zverev odmah uzvratio. Beretini je u taj-brejku brzo poveo 5:0, međutim, Nemac se vratio, spasao je dve set lopte, preokrenuo na 7:6 i čak došao do šanse da osvoji prvi set. Ipak, deseti igrač sveta je uspeo da se stabilizuje i povede sa 1-0.

Nemac je bio pod pritiskom u drugom setu i sve do devetog gema nije viđena nijedna brejk lopta. Zverev je iskoristio prvu i poveo 5:4, a potom na svoj servis došao do izjednačenja 1-1.

Zverev je i u odlučujućem setu bio bolji, oduzeo je servis Beretiniju za 3:2, a potom i u poslednjem gemu za drugi trofej u 2021. Prethodno je slavio na turniru u Akapulku.

Najbolji teniseri sveta već su se preselili u Rim, gde je u nedelju počeo još jedan Masters, a na kanalima Sport Kluba iz prestonice Rima gledaćete i Novaka Đokovića.
 

Zverev: Mogu da osvojim titulu na Rolan Garosu​

1621755873-Aleksander-Zverev-750x477.jpg


Nemački teniser Aleksander Zverev smatra da ima šanse da osvoji titulu na Rolan Garosu ove godine.

„Osećam se dobro i fizički spremno, mislim da imam šanse ove godine. Spreman sam za taj korak. Igram veoma dobro u poslednje vreme, a titula u Madridu dala mi je mnogo samopouzdanja“, rekao je Zverev, koji je prošle godine u Parizu izgubio od Janika Sinera u četvrtoj rundi, mada je posle meča rekao da je bio povređen.

Nemac je bio veoma blizu prve grend slem titule prošle godine u Njujorku, ali je u finalu ispustio vođstvo od 2-0 u setovima u okršaju sa Dominikom Timom.

„Sada još više želim najveću titulu. Mislim da sam otad postao bolji igrač, bio sam svestan da moram da napredujem i da neke stvari radim drugačije“.

Ove godine Zverev ima skor 18-8 – osim Madrida, uzeo je titulu i u Akapulku. Dobio je Nadala u Madridu, ali mu se Rafa revanširao u Rimu.

„Ako se opet sretnemo u Parizu, očekujem ponovo interesantan meč“, zaključuje 24-godišnji Nemac.

Zverev je na Rolan Garosu najdalje dogurao do četvrtfinala, 2018. i 2019. godine.

Sport Klub
 

Zverev od 0:2 do drugog kola​

1622401066-GettyImages-1320829569-750x500.jpg


Težim putem Saša Zverev je izborio mesto u drugom kolu Rolan Garosa. Nemac je posle velikog preokreta savladao sunarodnika Otea 3:6, 3:6, 6:2, 6:2, 6:0.

Tokom prva dva seta Ote je bio dominantan na terenu. Uspeo je čak četiri puta da oduzme servis Zvereva, dok je on samo jednom izgubio prednost početnog udarca. To ga je dovelo do dva dobijena seta i činilo se ogromne prednosti.

Međutim, od starta trećeg seta stvari su počele da dolaze na svoje mesto. Šesti reket sveta je zaigrao mnogo bolje. Dolazi do brejka u trećem gemu trećeg seta, potvđuje ga u petom i smanjuje na 2:1. U četvrtom delu igre od 2:2, Zverev je vezao četiri gema i izjednačio skor u setovima.

Peti set je bio samo formalnost. Saša je leteo po terenu i sa nulom u odlučujućem delu igre overio mesto u narednoj fazi takmičenja.Tamo će ga čekati Rus Safiulin, koji je u duelu kvalifikanta bio bolji od Španca Tabernera 7:6, 1:6, 6:0, 6:2.

Mesto u drugoj rundi lako je izborio i Španac Davidovič Fokina. U tri seta je bio bolji od Kazahstanca Kukuškina 6:4, 6:4, 6:3.

Sport Klub
 

Zverev prevazišao i ovu barijeru: Prvi put u polufinalu RG​

1622398685-RTXCRURA-750x507.jpg


Prethodna dva puta kada je dolazio do četvrtfinala 2018. i 2019. tu je i zastao, ali ovaj put treća je bila sreća. Doduše i protivnik je malo pomogao, posebno u prvom setu. Imao je u tom delu igre Zverev oscilacija i to je 46. igrač sveta iskoristio i stekao prednost 3:2 uz brejk. Međutim, Zverev se osvestio i vezao tri gema.

Ali kada je servirao za set ponovo je pretrpeo brejk i Španac je smanjio na 5:4. Ipak, ispostavilo se da je to bilo maltene poslednje što je Davidovič-Fokina uradio, jer je već u narednom gemu izgubio servis i dozvolio šestom reketu sveta da dobije prvi set. A potom u naredna dva osvojio je samo dva gema, po jedan u oba seta i Zverev je rutinski potvrdio ulogu favorita.

Sport Klub
 

Zverev srušio Herisa za prvi trijumf ikada u Sinsinatiju​

1629323149-GettyImages-1334913047-750x500.jpg


Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u treće kolo Mastersa u Sinsinatiju pobedom nad Lojdom Herisom sa 2:0 u setovima.

Trenutno peti igrač ATP liste slavio je protiv 46. reketa sveta sa 7:6(3), 6:2 za 78 minuta igre i upisao prvi trijumf na tom turniru, posle ispadanja na startu u prethodnih šest navrata.

U prvom setu su teniseri izuzetno sigurno osvajali gemove na svoj servis, nije bilo nijedne brejk šanse, pa se otišlo u taj brejk. Tamo je Zverev pri rezultatu 3:3 nanizao četiri poena i dobio set.

Ispostavilo se da je time u potpunosti slomio otpor rivala iz Južnoafričke Republike. Posle uvodnog vođstva Herisa u drugom setu, Saša je nanizao pet gemova i rutinski priveo posao kraju.

Osvajač zlatne medalje na nedavnim olimpijskim igrama sastaje se sa Gvidom Peljom u borbi za četvrtfinale.

Lorenco Sonego je srušio Tomija Pola sa 7:6(9), 6:2 za sat i 55 minuta. Italijan u trećem kolu čeka boljeg iz duela Sebastijan Korda – Stefanos Cicipas.

Džon Izner je dobio Janika Sinera 5:7, 7:6(4), 6:4 za dva sata i 38 minuta. Pred njim je okršaj sa Benoom Perom.

Sport Klub
 

Zverev: Kad igram svoju igru, mogu da pobedim bilo koga​

1627809442-Aleksander-Zverev-750x509.jpg


Nemački teniser Aleksandar Zverev izjavio je da se raduje duelu sa Stefanosom Cicipasom u polufinalu mastersa u Sinsinatiju.

Olimpijski šampion je bez većih problema savladao Kaspera Ruda u četvrtfinalu 6:1, 6:3.


Na taj način zakazao je duel sa trećim teniserom sveta Stefanosom Cicipasom u borbi za finale.

„Stef je u odličnoj formi trenutno. Verujem da se i on raduje ovom susretu, jer je ovo završna priprema za US Open. Moraćemo obojica da igramo na najvišem nivou. Mislim da će publika uživati“, rekao je Zverev.

„Kada ste u polufinalu mastersa, morate da igrate najbolje što možete. Osećam da, kada sam na svom maksimumu, mogu da pobedim bilo koga. Verujem da i Stefanos misli isto za sebe“.

Cicipas i Zverev do sada su se sastajali osam puta, a grčki teniser vodi sa 6:2.

U drugom polufinalu sastaju se Danil Medvedev i Andrej Rubljov.

Sport Klub
 

Ekspresni Zverev stigao do trofeja u Sinsinatiju​

1627809442-Aleksander-Zverev-750x509.jpg


Nemački teniser Aleksander Zverev došao je do titule na master turniru u Sinsinatiju – Nemac je rezultatom 2:0 pobedio Rusa Andreja Rubljova.

Po setovima bilo je 6:2, 6:3 posle tačno 60 minuta tenisa.

Bila je to ukupno peta titula za tenisera iz Hamburga na turnirima serije masters 1.000. Prethodno je osvojio Rim 2017, Montreal 2018, Madrid 2018. i 2021. godine.

Ovo je prva titula u Sinsinatiju za Zvereva. Štaviše, do početka nedelje Zverev nikada nije dobio nijedan meč na slavnom turniru – imao je skor 0-6.

Zverev je tako postao prvi igrač koji je osvojio zlatnu medalju na OI i trofej u Sinsinatiju od 1996. godine i Andrea Agasija. Osim toga, pobeda Zvereva nad Rubljovom u finalu Sinsija je najbrža otkad ATP meri vreme, a prethodno je trijumf Gustava Kertena iz 2000. godine u finalu nad Patrikom Rafterom bio najraći finalni duel.

Bila je ovo peta pobeda u pet mečeva za 24-godišnjeg Zvereva u međusobnim duelima sa svojim vršnjakom Rubljovom.

Zverev je fantastično krenuo i sa dva brejka ekspresno poveo 4:0 u prvom setu. U osmom gemu iskoristio je drugu set-loptu za vođstvo.

U drugom setu Nemac opet prvi dolazi do dva brejka i velike prednosti. Servirao je na 5:2 Zverev za meč, ali Rubljov pravi brejk. Međutim, nije imao snage za više, ribrejkom Saša Zverev dolazi do nove titule, 17. u karijeri.

Najveći test Zverev je imao u polufinalu protiv Stefanosa Cicipasa u uzbudljivom duelu u kojem je slavio 2-1 protiv Grka, kojeg je optužio za nesportsko ponašanje tokom jedne pauze.

Sport Klub
 

Zverev: Đoković je najveći u istoriji, ljudi to zaboravljaju​

1637481056-Aleksander-Zverev-750x486.jpg


Nemački teniser Aleksander Zverev kaže da je Novak Đoković čovek koji ga razume i da zaslužuje poštovanje.

Zverev je pobedio Đokovića sa 7:6 (7-4), 4:6, 6:3 u polufinalu ATP finala u Torinu.

„Bio je fantastičan meč, bilo je potrebno mnogo fizičke snage. Igrali smo pet puta ove godine i svaki put je bila velika bitka. Ne postoji čovek na svetu koji zaslužuje više poštovanja od Đokovića. Ponekad smo svi emotivci i ne ponašamo se kako treba. S obzirom na to odakle je počeo i šta je sve ostvario, on je najvećih svih vremena. Jednom bi, za promenu, ljudi to trebalo da razumeju“, rekao je Zverev u intervjuu na terenu posle meča.

Posle, tokom konferencije za novinare, 24-godišnji Nemac opet je pohvalio Đokovića.

„On je neko koga mnogo igrača ceni jer sa njime može da se razgovara. Razume me. Diskutujemo ne samo o tenisu, nego o stvarima iz života. To cenim kod njega“.

Zverev će za titulu igrati sa Danilom Medvedevom, od 17 časova.

„Radujem se izazovu. Meč u grupi je bio veoma gust, izgubio sam ga, tako da želim novu šansu. Srećan sam što sam u finalu. Medvedev je jedan od najboljih na svetu trenutno, biće težak meč“, zaključio je Nemac.

Sport Klub
 

Back
Top