Aleksandar Zverev

DHLjsEXW0AEbKmT.jpg
 
Veliki teniski talenat, ima samo 20 godina. Sigurno budući broj jedan. Svakako da zaslužuje svoju temu...

Zverev o Federeru: Igrao sam pet finala, izgubio jedno

http://sportklub.rs/Tenis/Masters-1...ereru-Igrao-sam-pet-finala-izgubio-jedno.html

Mnogo mi se dopao taj Rodzerov govor na dodeli trofeja u Montrealu kada se obratio Sasi, cestitavsi mu titulu i ono kad je rekao da ne zna kako je to pobediti u Montrealu, jer nikad nije pobedio kada se Rodzers kup igrao u Montrealu.
I dobro je podneo poraz, bila sam iznenadjena.
A Sasa?
Sasa se ponasao kao da je osvojio ne znam ni ja koju hiljadarku.
A sta se cudim? Pa on je bio juniorski sampion.
Stvarno, fenomenalan decko.
Ima dobar tim iza sebe, oca, bivseg spanskog tenisera kao kouca, pa zatim tipa koji je pre bio u Marejevom stabu, sad sam mu zaboravila ime.
Sjajan je.
Volela bih da i u Cinciju podigne trofej.
Kouc je Ferero.
 
Poslednja izmena:
Sasa u trecem setu uzeo gem Frensisu Tiafou i valjda ce da potvrdi brejk.
Sto rece komentator, drugi servis Sasin nije dobar.
Vidi se da se istrosio u Montrealu.
Ali nisam se nadala da ce ici ovako lose protiv Amerikanca.
Ajde Sasa bre, probudi seee!
 
Pa ima nas raznih. A on ima samo 20 godina.
Ja sam u njegovim godinama zivela misleci da je zivot bajka. Radila u Omladinskoj, zaradjivala, ucila...
On voli te skupe stvari, ne mogu da mu zamerim to, a mozda je i navikao na luksuz.
Ne znam da li si primetio, on nosi istu marku rucnog sata kao i Rafa.
Ne znam sta bih ja radila da imam te pare koje imaju teniseri i teniserke, ali sigurno ne bih stekovala, nego bih pare trosila na neka zadovoljstva, za svoje bliznje i sebe, kad bih se vec bavila tako unosnim sportom.
 
Poslednja izmena:
sećam se darka miličića kad je otišao u usa, bio drugi pik, najveći svetski talenat i čim je potpisao ugovor odmah kupio ferari, porše, šta god, ne sećam se i isto se slikao kao sad zverev, stizale mu kazne za brzu vožnju, voleo da se slika po i prikazuje po medijima...i evo gde je sad...propalitet i ološ
ozbiljan sportista nema vremena za takve stvari, niti ih želi...možda on kao klinac voli pažnju ili šabaneriju ali tim oko njega, tim koji ga održava tu gde jeste, sponzori to ne dozvoljavaju i ne sme da dozvole ako hoće neki uspeh
ovaj pokatoličeni rus ako ne shvati svoj poziv ozbiljno završiće kao miličić i saša ćurčić, živi bili pa videli
 
Nadam se da nece doci do toga.
Ipak mislim da Sasa ima dobar tim iza sebe koji ga vole i beskrajno ga podrzavaju.
Tu mu je otac, pa brat od koga je ucio prve teniske korake, tu mu je uvek i majka, mislim da nece napraviti gresku i otici u te neke ekscentricnosti, kao npr. Gulbis.
On nije izdrzao, a strucnjaci su govorili da je bio veci potencijal od Noleta. A gde je sada Gulbis? Nema ga.
To sto je Sasa pokatolicen, on tu nije kriv ili je najmanje kriv, jer porodica tu odigrava najvecu ulogu.
On je i rodjen u Nemackoj.
Ko zna kakva je porodicna, pa da budem slobodna i napisem i politicka prica u pitanju kada je porodica Zverev u pitanju.
Zaista malo o njemu znamo. Valjda ce se to promeniti.
Misa Zverev, njegov brat, se nikad nije izdvajao kao bogznakakav teniser.
Uvek negde u sredini, ako i to.
Tek sada u njegovim poznijim godinama je zaigrao bolje, pa sam ga tako i primetila.
A Sasa je potpuno druga prica.
 

Back
Top