Aleksandar Zverev

A mogao bi i u drugom kolu imati problema sa Coricem. Do sada su jednom igrali i Coric je pre dve godine u tesnom mecu odneo pobedu.
Uglavnom ne racunam da ce biti 6-2 6-3 6-1.

Sve je moguce. Videcemo.
Kako ne igra teniser za koga navijam, "morala" sam necijem carstvu da se priklonim, pa sam izabrala Sasu.
E sad, videcemo sta ce biti.
Sasin protivnik je mnogo zaljubljen, pa cemo videti kako ce se ta ljubav odraziti na njegovu igru.
Nemojte da se ljutite na mene, ali ja pratim i stvari koje se desavaju i van terena, kao i svako zensko sve me interesuje.
Ne zamerite.
 
Sve je moguce. Videcemo.
Kako ne igra teniser za koga navijam, "morala" sam necijem carstvu da se priklonim, pa sam izabrala Sasu.
E sad, videcemo sta ce biti.
Sasin protivnik je mnogo zaljubljen, pa cemo videti kako ce se ta ljubav odraziti na njegovu igru.
Nemojte da se ljutite na mene, ali ja pratim i stvari koje se desavaju i van terena, kao i svako zensko sve me interesuje.
Ne zamerite.

Ne prate samo žene takve stvari. ;) Doduše još nisam vidio Borninu djevojku. Možda nam je Sibirski pokaže. :)
 
f33bded659ec70a3058b789c40450df0.jpg


Saša Zverev je ispao sa Mastersa u Parizu u trećem kolu. Bolji od njega u 3 seta bio je Holanđanin Hase. Čak je u trećem setu bilo 6:2. Saša već mjesecima igra loše, otkako je osvojio drugi Masters.
 
Rastanak Zvereva i Ferera: Hoću više da se odmaram

Nemački teniser Aleksandar Zverev odlučio je da prekine saradnju sa trenerom Huanom Karlosom Fererom, a razlog je neslaganje oko priprema turnira.

aleksandar-zverev.jpg


Ferero, svetski teniser broj jedan iz 2003. godine, počeo je da radi sa mladim Nemcem u julu 2017. kad je Zverev bio 11. reket sveta, da bi za sedam meseci stigao do petog mesta, a najbolji plasman mu je bilo treće mesto u novembru kad je bio treći.

Ferero je plan treninga prilagodio rasporedu nemačkog tenisera insistirajući na intenzivnom radu dok je Zverev želeo više slobodnog vremena između nastupa.

U karijeri je Nemac šest puta osvajao ATP turnire, od toga dva puta sa Fererom kao trenerom.
 
Volim Sasu kao tenisera, ali mislim da je pogresio.
Pa valjda treba da igra kontinuirano, a ne da pravi duze pauze izmedju turnira, vec ako je zdrav.
Pa kad ce da igra i da osvaja turnire, ako nece sada?
 
On nije toliko napredovao jer je sjajno igrao. Nekoliko igrača iz samog vrha je imalo problema sa povredama. Zadnjih nekoliko mjeseci Saša je prilično puta gubio mečeve od igrača koji su prilično niže rangirani od njega.
 
Zverev: Srećan sam što sam izgubio

Aleksander Zverev poražen je u finalu turnira u Majamiju od Džona Iznera, ali ne žali zbog toga.

aleksandar-zverev.jpg


"Poraz baš teško prihvatam i uvek sam ljut kada izgubim, međutim posle ovog finala to nije bio slučaj", rekao je mlađi od braće Zverev i dodao:


"Džon je uvek bio dobar prema nama mlađim teniserima i gurao nas kada je trebalo, tako da mi je drago što je konačno osvojio svoju prvu Masters titulu", rekao je 20-godišnji teniser.

On je kratko prokomentarisao svoju igru.

"Od početka meča sam igrao loše. Ali znate nije nimalo lako igrati protiv motivisanog Iznera, uvek ste pod pritiskom".
 
Zverev: Umoran sam, nisam robot, već čovek

Nemački teniser Aleksandar Zverev nije bio preterano razočaran posle poraza Dejvis kup tima svoje zemlje u četvrtfinalu od Španije.

zv.jpg


"Furija" je pobedila sa 3:2 i u borbi za mesto u finalu sastaće se sa selekcijom Francuske. Drugi polufinalni par su Hrvatska i SAD.

"Umoran sam, nisam robot, već čovek. Morao sam da se suočim sa najboljim igračima na svetu na zemlji. Veoma sam ponosan na naš tim. Delila su nas samo dva poena do pobede na njihovom terenu, pred njihovim navijačima. Bili smo blizu istorijskog trijumfa. Želim da čestitam španskoj reprezentaciji na pobedi, posebno Rafaelu Nadalu i jednom od najvećih boraca u istoriji tenisa Davidu Fereru. Želim im sreću, a vreme i dalje radi za nemački tim," rekao je Zverev.

Mladi Nemac je u Valensiji u prvom duelu pobedio Ferera, a potom je izgubio od Nadala, koji se posle skoro tromesečne pauze vratio na teren.
 
Zverev probio barijeru - prvi put u četvrtfinalu RG

Nemački teniser Aleksandar Zverev prvi put u karijeri igraće četvrtfinale jednog Gren slema, pošto je na pariskoj šljaci u četvrtom kolu savladao Rusa Karena Hačanova.

Zverev


Treći meč zaredom je mlađani Nemac dobio u pet setova kako bi ostvario najveći uspeh na Rolan Garosu u karijeri. Ovoga puta Zverev je slavio sa 4:6, 7:6 (4), 2:6, 6:3, 6:3.

Prošle godine je trenutno treći teniser sveta ispao u prvom kolu, a najbolji rezultat u Parizu prethidno mu je bilo treće kolo.

Hačanov je tek drugi put učestvovao u glavnom žrebu Rolan Garosa, a prošle godine je poražen u četvrtom kolu od Britanca Endija Marija.

Bila je to borba mladih nada tenisa, u kojoj je Hačanov propustio veliku šansu. Konkretniji je bio Rus u prvom setu, sigurnije je udarao, pa je brzo nadoknadio brejk zaostatka. U neizvesnoj završnici mirnijij je bio 38. teniser sveta, pa je poveo.

Drugi set doneo je ujednačenu borbu. Bez straha i zadrške igrali su i jedan i drugi kada su ubacivali lopticu u igru. Ipak, Zverev je pred kraj preuzeo inicijativu, pa je u 10. gemu imao i tri set lopte na svoj servis. Odgodio je taj momenat Hačanov brejkom, ali je u tajbrejku bio nervozniji, pa je Saša izjednačio.

Odlično je reagovao Rus. Kao da ga je naljutio izgubljeni set, pa je u narednom odigrao izrazito agresivno. Sa dva brejka sigurno je došao do vođstva od 2:1.

Ipak, u nastavku je došlo do izražaja samopouzdanje Nemca. Verovao je Zverev od početka da može do još jednog preokreta. Dobro je servisao, napadao je i tokom razmena, pa je identičnim rezultatom dobio naredna dva seta.

Zanimljivo, bio je to treći vezani meč koji je drugi favorit turnira dobio pošto je bio u zaostatku od 2:1 u setovima.

U borbi za polufinale sastaće se sa boljim iz duela Nišikori - Tim.
 
Lendl novi trener Aleksandera Zvereva?

Već neko vreme spekuliše se da bi Ivan Lendl mogao da postane trener Aleksandera Zvereva, a sada su te priče dobile i praktičnu potvrdu.

Zverev.jpg


Prema navodima pojedinih medija, njih dvojica zajedno su trenirali u Tampi, a pojavila se i zajednička fotografija posle treninga.

Legendarni Čeh već se dokazao kao trener, probio je barijeru koju je Endi Mari imao i Škot je posle toga osvojio tri Gren slem titule.

Zverev je u sličnoj situaciji, bio je i treći na svetu i uzeo je dva Mastersa, ali na Slemovima nije u stanju da igra tako dobro – samo je jednom došao do četvrtfinala, ove godine na Rolan Garosu.

Lendl je kao teniser osvojio osam Gren slem titula i bio je prvi na svetu.
 
Zverev mi od samog početka nije bio simpatičan, zašto, ne znam, recimo ženska intuicija.

To se na turniru u Torontu baš pokazalo potpuno opravdanim.
Onako nesportsko ponašanje, ne sećam se kada sam videla.
Na konferenciji za štampu, nadobudni nemac posle izgubljenog meča izjavljuje kako njegov
protivnik i nije igrao tako dobro !!! A taj isti, tj. Stefanos Cicipas, je igrao finale !!!

Sramota !
 
Lendl: Zverev je jedinstven

Nekadašnji prvi igrač sveta Ivan Lendl istakao je da se raduje saradnji sa Aleksandrom Zverevim, čiji će trener biti počev od US Opena.

Lendl.jpg


Zverev i Lendl su sarađivali početkom ovog leta, ali samo privremeno.

"Saša je jedinstven, sposoban i ima fantNekadašnji prvi igrač sveta Ivan Lendl će raditi sa nemačkim teniserom Aleksandrom Zverevim na neodređeno vreme počev od predstojećeg US Opena", kazao je Amerikanac čehoslovačkog porekla.

Lendl je bio trener Endija Marija u najuspešnijem periodu Britanca u karijeri.

Dvadesetjednogodišnji talentovani Nemac je trenutno četvrti na ATP listi, a na Gren slem turnirina još nije dogurao dalje od četvrtfinala
 
Bazel: Zverev se izborio sa Haseom

Nemački teniser Aleksander Zverev opravdao je epitet favorita u duelu sa Holanđaninom Robinom Haseom, kojeg je savladao u prvom kolu turnira u Cirihu.

aleksandar-zverev.jpg


Zverev je do trijumfa došao sa 6:4, 7:5, posle jednog i po sata igre. Na taj način, mladi Nemac je izborio meč sa kvalifikantom Aleksejem Popirinom, koji je bio bolji od svog sunarodnika Metjua Ebdena sa 7:6 (7:4), 6:4.

Iako je posao uspeo da završi u dva seta, Zverev se poprilično namučio sa Haseom. Nemački teniser je iskoristio sve četiri brejk šanse koje je imao, dok je njegov rival čak deset puta mogao da mu oduzme servis. Ipak, Zverev se odbranio osam puta, prepustio iskusnom Holanđaninu dva brejka i izbegao treći set.

Trijumf u dva seta ostvario je i četvrti nosilac Stefanos Cicipas, koji je bio bolji od Francuza Žeremija Šardija 6:2, 7:6 (7:3). Njega sada čeka susret sa Nemcem Peterom Gojovčikom, koji je savladao Nikolasa Harija iz Čilea sa 1:6, 7:5, 6:3.

U jedinom preostalom meču prvog kola, Amerikanac Džek Sok je pobedio Ernestsa Gulbisa sa 7:5, 6:4. Prvi je plasman u drugu rundu ostvario američki teniser Tejlor Fric, koji je bio bolji od domaćeg igrača Henrija Laksonena 6:2, 7:5.
 

Back
Top