Politikin Zabavnih - pomoć

Keyframe

Početnik
Poruka
5
Pozdrav iz susjedstva!

Kao klinac, 80-ih, sam čitao Politikin Zabavnih više-manje stalno i moram priznati da je utjecaj na mene u velikoj mjeri na daljnji razvoj pa i karijeru koju sam odabrao.

Trebam vašu pomoć, s obzirom da ne mogu uopće doći do starih brojeva nigdje.

Naime, tražim jedan broj PZ između 83 i 89/90 u kojem je bio tekst s opisom igre za ZX Spectrum koja se zvala Valhalla. Prvo imam problem da uopće saznam koji je broj u igri, a onda da ga i pronađem kao print ili pdf.

Ako netko ima kakvu ideju ili može pomoći - bio bi zahvalan!
 
Pozdrav iz susjedstva!

Kao klinac, 80-ih, sam čitao Politikin Zabavnih više-manje stalno i moram priznati da je utjecaj na mene u velikoj mjeri na daljnji razvoj pa i karijeru koju sam odabrao.

Trebam vašu pomoć, s obzirom da ne mogu uopće doći do starih brojeva nigdje.

Naime, tražim jedan broj PZ između 83 i 89/90 u kojem je bio tekst s opisom igre za ZX Spectrum koja se zvala Valhalla. Prvo imam problem da uopće saznam koji je broj u igri, a onda da ga i pronađem kao print ili pdf.

Ako netko ima kakvu ideju ili može pomoći - bio bi zahvalan!
Opis igre imas na ovom linku, a stare zabavnike prodaju kod nas na pijacama, ali sad tacno koji broj ne znam.
 
Opis igre imas na ovom linku, a stare zabavnike prodaju kod nas na pijacama, ali sad tacno koji broj ne znam.

Hvala na linku! No, trazim bas taj osvrt u zabavniku. Naime, kao klinca me bas taj tekst potaknuo na nesto sto je dugotrajno utjecalo na mene i cijelu moju buducnost. Iz tog razloga to (taj tekst) mi znaci puno i bas zato bi ga ponovno htio vidjeti nakon toliko godina. S obzirom da sam ocito vec znao citati, moguce je da je '87 nadalje.

Koliko god to glupo zvucalo, ali cijeli glupi rat i sve - najteze mi je isprva ko klincu palo to sto vise nisam mogao do zabavnika. Taj casopis sam ko klinac gutao od korica do korica.
 
Hvala na podsjetniku koliko smo stari :) Da malo suzim izbor, najvjerojatnije je rijec o nekom od ljetnih brojeva (6. - 9. mjesec) tako od negdje 86/87 do 90/91. Bilo je nesto o spectrumu i bila je ta igra / opis. Ako ga tko pronadje, otkupljujem ga odmah, cak i za sken saljem na paypal neku nagradicu.
 
Plitikine yabavnike bi trebalo da imas sve u Narodnoj biblioteci Srbije i u Nacionalnoj i sveu;ili[noj knji#nici u Zagrebu. Posto znas tacno sta trazis... Za jedan dan bi trebalo da dodjes do zeljenog broja i teksta po principu kopanja...
 
OK, ovo je zapravo odlična ideja. Pogledati ću u sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, a ako nema onda kad naletim u Beograd. BTW, bio sam kontaktirao Politiku emailom, ali nikakav odgovor. Probati ću sada ovako u knjižnici pa ću vidjeti dalje. Hvala još jednom!
 

Back
Top