Politikin Zabavnih - pomoć
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Politikin Zabavnih - pomoć

Početnik
    Učlanjen
    13.08.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Politikin Zabavnih - pomoć

Pozdrav iz susjedstva!

Kao klinac, 80-ih, sam čitao Politikin Zabavnih više-manje stalno i moram priznati da je utjecaj na mene u velikoj mjeri na daljnji razvoj pa i karijeru koju sam odabrao.

Trebam vašu pomoć, s obzirom da ne mogu uopće doći do starih brojeva nigdje.

Naime, tražim jedan broj PZ između 83 i 89/90 u kojem je bio tekst s opisom igre za ZX Spectrum koja se zvala Valhalla. Prvo imam problem da uopće saznam koji je broj u igri, a onda da ga i pronađem kao print ili pdf.

Ako netko ima kakvu ideju ili može pomoći - bio bi zahvalan!

Moderator dlugomir (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    15257

Podrazumevano Re: Politikin Zabavnih - pomoć

Citat Original postavio Keyframe Pogledaj poruku
    Pozdrav iz susjedstva!

Kao klinac, 80-ih, sam čitao Politikin Zabavnih više-manje stalno i moram priznati da je utjecaj na mene u velikoj mjeri na daljnji razvoj pa i karijeru koju sam odabrao.

Trebam vašu pomoć, s obzirom da ne mogu uopće doći do starih brojeva nigdje.

Naime, tražim jedan broj PZ između 83 i 89/90 u kojem je bio tekst s opisom igre za ZX Spectrum koja se zvala Valhalla. Prvo imam problem da uopće saznam koji je broj u igri, a onda da ga i pronađem kao print ili pdf.

Ako netko ima kakvu ideju ili može pomoći - bio bi zahvalan!
    Opis igre imas na ovom linku, a stare zabavnike prodaju kod nas na pijacama, ali sad tacno koji broj ne znam.
    https://forum.krstarica.com/forumdisplay.php/197-Igre-bez-granica

Početnik
    Učlanjen
    13.08.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dlugomir Pogledaj poruku
    Opis igre imas na ovom linku, a stare zabavnike prodaju kod nas na pijacama, ali sad tacno koji broj ne znam.
    Hvala na linku! No, trazim bas taj osvrt u zabavniku. Naime, kao klinca me bas taj tekst potaknuo na nesto sto je dugotrajno utjecalo na mene i cijelu moju buducnost. Iz tog razloga to (taj tekst) mi znaci puno i bas zato bi ga ponovno htio vidjeti nakon toliko godina. S obzirom da sam ocito vec znao citati, moguce je da je '87 nadalje.

Koliko god to glupo zvucalo, ali cijeli glupi rat i sve - najteze mi je isprva ko klincu palo to sto vise nisam mogao do zabavnika. Taj casopis sam ko klinac gutao od korica do korica.

Početnik
    Učlanjen
    13.08.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hvala, ali bas trazim taj tekst i taj PZ. Puno bi mi znacilo da ga pronadjem. S obzirom da sam ga citao kao klinac, tj. znao citati, moguce je da je broj u periodu od '87 do '89-'90.

Moderator dlugomir (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    15257

Razumem te potpuno, ja recimo imam neke Zabavnike jos iz sedamdesetih. Ajd' videcu ovih dana, znam gde imaju takve stvari, mada ne nadaj se puno, jer ipak je to oko 30 godina staro.
    https://forum.krstarica.com/forumdisplay.php/197-Igre-bez-granica

Početnik
    Učlanjen
    13.08.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hvala na podsjetniku koliko smo stari Da malo suzim izbor, najvjerojatnije je rijec o nekom od ljetnih brojeva (6. - 9. mjesec) tako od negdje 86/87 do 90/91. Bilo je nesto o spectrumu i bila je ta igra / opis. Ako ga tko pronadje, otkupljujem ga odmah, cak i za sken saljem na paypal neku nagradicu.

miki208 nije na forumu
    Ponekad ljudi za koje to niko ne bi pomislio, mogu da urade nesto sto niko ne moze da zamisli.
    Moderator miki208 (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Jesi li probao da kontaktiras Politiku? Vidim da na sajtu imaju arhivu casopisa iz pojedinih godina, ali za taj period koji si naveo nema. Pitaj ih ukoliko imaju, ili ukoliko bar raspolazu sa informacijom koji je to tacan broj bio, kako bi suzio pretragu
    Uvek budi ono sto zaista jesi, pa cak iako odstupas od ostalih. Lepota je razlikovati se.

Poznat Padre (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

Plitikine yabavnike bi trebalo da imas sve u Narodnoj biblioteci Srbije i u Nacionalnoj i sveu;ili[noj knji#nici u Zagrebu. Posto znas tacno sta trazis... Za jedan dan bi trebalo da dodjes do zeljenog broja i teksta po principu kopanja...

Početnik
    Učlanjen
    13.08.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

OK, ovo je zapravo odlična ideja. Pogledati ću u sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, a ako nema onda kad naletim u Beograd. BTW, bio sam kontaktirao Politiku emailom, ali nikakav odgovor. Probati ću sada ovako u knjižnici pa ću vidjeti dalje. Hvala još jednom!

Slične teme

1. Pomoć za povezivanje kablom
    Autor srebro u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 06.12.2003., 18:52
  2. pomoć.......pomoć........SOS
    Autor bogda u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.10.2003., 00:45
  3. pomoć
    Autor ndivna@verat.net u forumu Softver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 17.10.2003., 09:17
  4. Nero Burning Rom 5.5. (pomoć oko snimanja )
    Autor radza u forumu Softver
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 16.09.2003., 12:45
  5. Pomoć za Soft cam key
    Autor mix u forumu Softver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.09.2003., 18:26

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku