Najljepše stvari svijeta...

-Eva-

Domaćin
Poruka
3.240
Naša planeta toliko nudi predivnih stvari koje običan čovjek nikada u životu ne vidi, niti na žalost često puta za njih i ne čuje.
Nedavno sam čula za fenomen "cvjetanje Tise", kada milioni leptirova prekriju Tisu, tu se pare, polažu jaja i za par sati uginu i posluže kao hrana ribama.
Šta za vas predstavlja praznik za oči?
Za mene jedan od fenomena koji me oduvijek ostavljao bez daha (na žalost nikada to nisam uživo gledala) je polarna svjetlost ili aurora borealis. Prilikom koje i najmanja prašina koja lebdi u vazduhu se pretvara u svjetleće iskre poput zvjezdane prašine. Vidljiva je jedino na sjeveru Zemlje.
Prosudite i sami.

jcredorgrn.jpg
jcallred.jpg
 
Meni su neke obicne stvari praznik za oci-obozavam da gledam vatru, napolju, ili unutra svejedno, super mi je kad je more providno plavo-zeleno, pa svasta mozes da vidis unutra, kad je neka lepa suma skroz, ali skroz prekrivena snegom (a, inace mrzim sneg, ali mi je ovo mnogo lepo da gledam), a doba dana ono pred vece, pa sve nekako svetluca...
 
malavelika:
Meni su neke obicne stvari praznik za oci-obozavam da gledam vatru, napolju, ili unutra svejedno, super mi je kad je more providno plavo-zeleno, pa svasta mozes da vidis unutra, kad je neka lepa suma skroz, ali skroz prekrivena snegom (a, inace mrzim sneg, ali mi je ovo mnogo lepo da gledam), a doba dana ono pred vece, pa sve nekako svetluca...
Bas ovako!
Cak se i oko snega slazemo ;)
 

Back
Top