Zašto srbi nisu otkrili Ameriku???

-vitamin

Primećen član
Banovan
Poruka
872
Zašto nismo mi lepo istesali te čamce od 15-tak metara , razapeli jedra i otkrili Ameriku.
Šta je nama trebalo da se u ona vremena više mlatimo ovde , te s'turcima te s'austro-ugarskom ta s' bugari itd .
Šta bi bilo da je neki crnogorac kapetan lađe otkrio kontinent i mi lepo svi otplovili lađom i zabole nas za sve probleme.
 
Zakasnili. Vec su je otkrili hvati
Hrvati su indijanci
ili
Indijanci su hrvati

Akademski slikar Alfred Fredi Krupa tvrdi da poseduje nalaz da su Hrvati koji su kao doseljnici stigli u Ameriku u 16. veku pomešali sa indijanskim plemenom iz koje je nastala neobična rasa Koratan indijanci iz koje su zatim nastali Kroatani koji su se opet mešali sa drugim plemenima iz kojih je nastala rasa Melungeon, kojoj pripadaju Barak Obama, Abraham Linkoln, pokojni kralj roken rola Elvis Prisli.
Ovu šokantnu tezu izneo je karlovački akademski slikar plemićkog porekla Alfred Fredi Krupa koji je bio u dugogodišnjoj potrazi za svojim poreklom, a ovu tezu zasnovao je na nalazu koji je navodno dobio direktno iz SAD, piše zagrebački Jutarnji list.
Kako navodi ovaj mediji nalaz se temelji na 13 CODIS markera koji su korišteni u forenzičkoj genetici, koji koristi FBI, čime je kako je rekao došao do krunskog dokaza da su Hrvati učestvovali u kolonizaciji i naseljavanju Amerike u 16.veku.
Krupa priču započinje 1521. kada su Osmanlije harale Evropom i posle pada Beograda, iz Dubrovnika isplovila malena flota od dva broda krcata Hrvatima koji su se navodno iskrcali na obalama današnje Severne Karoline.

Analizu njegova DNK odradila je kompanija DNA Konsultants iz Feniksa koja je analizirala Krupino genetsko poreklo iz koga je utvrdila da u njemu postoje velike migracije gena evropskog i azijskog porekla, a na prvom mestu se nalazi Melugenska rasa.

Kako piše Jutarnji list njemu se pre nekoliko dana javio mobilnim telefonom Adam Eterovich istraživač i istoričar hrvatskog porekla koji živi u SAD i rekao mu da postoje dokazi koji ne mogu da se pobiju da među Melugenonima, neobičnom rasom nastalom mešanjem indijanskih domorodaca sa crnom i belom rasom postoji i hrvatski gen.

- Rekao mi je i da mu je žao što ta tema, veoma intrigantna i misteriozna i da ona nikada nije zaživela u Hrvatskoj, za razliku od drugih zemlja gde se naučnici upiru da bi verifikovali učestovanje brojnih nacionalnosti u kolonizaciji amerike. Eterovich mi je rekao da je svo vreme čekao da će se pojaviti neko iz Hrvatske sa tim genom kako bi mogao da dokaže svoje tvrdnje, kaže za Jutarnji Krupa koji je još ranije dokazao plemićko poreklo svoje porodice.

Dodatak postavljača:
Bilo je skeptika koji nisu verovali u ”Hrvatsku tisućljetnu historiju”
Barak Obama, Abraham Linkoln, pokojni kralj roken rola Elvis Prisli, svi bili hrvati.
Šta sad kažete na ovo?
 
Zašto nismo mi lepo istesali te čamce od 15-tak metara , razapeli jedra i otkrili Ameriku.
Šta je nama trebalo da se u ona vremena više mlatimo ovde , te s'turcima te s'austro-ugarskom ta s' bugari itd .
Šta bi bilo da je neki crnogorac kapetan lađe otkrio kontinent i mi lepo svi otplovili lađom i zabole nas za sve probleme.
kolumbo je licno ubio 5000 ljudi, eto, srbi nisu harali belim svetom, valjda pravoslavna crkva nije finansirala kolonijalne ekspedicije kao sto je to radila katolicka.
a i da smo otisli tamo, samo bismo ostali bez skalpa. ovako smo bar rokali austro ugare umesto indijance.
 
Zašto nismo mi lepo istesali te čamce od 15-tak metara , razapeli jedra i otkrili Ameriku.
Šta je nama trebalo da se u ona vremena više mlatimo ovde , te s'turcima te s'austro-ugarskom ta s' bugari itd .
Šta bi bilo da je neki crnogorac kapetan lađe otkrio kontinent i mi lepo svi otplovili lađom i zabole nas za sve probleme.

Srbi nemaju kompleks zapadnih drustava da misle za sebe da su u svemu naj. Vazna je ravnoteza.

Imamo kaubojski film Zlatna pracka.
 
Kakva kraljina; šoranje od smeha više od deset minuta:
. Zapravo sprdnja sa Deretićem i njegovim pričama o tome kako su Srbi najstariji narod na svetu. Aha ha ha ha ha ha ha. :cepanje: Ko ima vremena neka odsluša emisiju do kraja. :hahaha: Odvalio sam se od smeha. Ne mogu da dišem koliko sam se ismejao. Vrh vrhova. :hahaha1:

Mapa 1a.jpg


Zanimljivo, sve ovakve "mape" moraju da budu u niskoj rezoluciji. :rida:

A svi ljudi koji zastupaju ove gluposti po pravilu moraju da budu nepismeni. Evo kako sam ih razbio argumentima na Facebook-u...

Mapa 2a.jpg


Mislim da sam ovim sve rekao.

Hvala na pažnji i doviđenja.
 
Kakva kraljina; šoranje od smeha više od deset minuta:
. Zapravo sprdnja sa Deretićem i njegovim pričama o tome kako su Srbi najstariji narod na svetu. Aha ha ha ha ha ha ha. :cepanje: Ko ima vremena neka odsluša emisiju do kraja. :hahaha: Odvalio sam se od smeha. Ne mogu da dišem koliko sam se ismejao. Vrh vrhova. :hahaha1:

Pogledajte prilog 452379

Zanimljivo, sve ovakve "mape" moraju da budu u niskoj rezoluciji. :rida:

A svi ljudi koji zastupaju ove gluposti po pravilu moraju da budu nepismeni. Evo kako sam ih razbio argumentima na Facebook-u...

Pogledajte prilog 452380

Mislim da sam ovim sve rekao.

Hvala na pažnji i doviđenja.


To što nazivaš "argumentima" je obično trolovanje.
 
Zašto nismo mi lepo istesali te čamce od 15-tak metara , razapeli jedra i otkrili Ameriku.
Šta je nama trebalo da se u ona vremena više mlatimo ovde , te s'turcima te s'austro-ugarskom ta s' bugari itd .
Šta bi bilo da je neki crnogorac kapetan lađe otkrio kontinent i mi lepo svi otplovili lađom i zabole nas za sve probleme.
meni je zao sto nisu otkrili ni havaje mikroneziju ni nista a hbes ameriku:hahaha:
 
Zašto nismo mi lepo istesali te čamce od 15-tak metara , razapeli jedra i otkrili Ameriku.
Šta je nama trebalo da se u ona vremena više mlatimo ovde , te s'turcima te s'austro-ugarskom ta s' bugari itd .
Šta bi bilo da je neki crnogorac kapetan lađe otkrio kontinent i mi lepo svi otplovili lađom i zabole nas za sve probleme.

Kad je trebalo da se otkrije Amerika (Indija), nas predstavnik srpske grofovske lozea Omurovica iz Hercegovine je poslao pomoc od 10 brodova (verovatno sa mornarima) da se napravi ekspedicija.

Ovo je pisalo u biografiji srpske grofovske porodice Miloradovica, koji su bili naslednici loze Ohmurovica.

Tako da se na tvoje pitanje moze odgovoriti da su Srbi u tom momentu imali preca posla, ali su pomogli braci konkvistadorima.
 
Zato što nisu hteli. U inat. Šta će ti tamo neka Amerika, kad imaš Srbiju! :D
A nešto stalno nam krivo što su iznad nas.

Kad je trebalo da se otkrije Amerika (Indija), nas predstavnik srpske grofovske lozea Omurovica iz Hercegovine je poslao pomoc od 10 brodova (verovatno sa mornarima) da se napravi ekspedicija.

Ovo je pisalo u biografiji srpske grofovske porodice Miloradovica, koji su bili naslednici loze Ohmurovica.

Tako da se na tvoje pitanje moze odgovoriti da su Srbi u tom momentu imali preca posla, ali su pomogli braci konkvistadorima.
Zanimljivo.
 

Back
Top