viva la mama

petunija_love

Veoma poznat
Poruka
11.791
danas nešto ćaskam sa drugaricom koju odavno ne videh, te nekako kako to već biva tema zaglibi u neke pubertetske i adolescentske dane naših života..
sećam se da je njena keva meni mnogo cool izgledala, bila dobra riba, em fizički, em onako u konverzacijama, kada se pojavi neko od nas iz društva..
eee..danas saznah, da ona eto ima neko gađenje prema sopstvenoj majci..blenem, čudim se..dok mi nije pojasnila nešto tipa (parafraziram):
nervirala me je jer je pozajmljivala neku moju garderobu..zamisli ja imam 16-17 god, i gledam kako ona ćapi neku moju majicu, posle farke..imala sam utisak da je ljubomorna ili sam ja ljubomorna..ne volim to đoranje garderobom..naročito ne na relaciji mama-ćera..
i onda nekako obe smo u čudu, ona meni kaže: imaš normalnu kevu, nikada nije obukla tvoju garderobu u životu..
***
ne pika se ako ćera odbaci gotik majicu ili nešto fensi tipa brus sa swarovski cirkonima, pa to mama nasledi,jer joj se dopada ( poklapanje stila), a može i da se uvuče u to.
dakle, ne nasleđivanje, nego pozajmljivanje..
radite?
odobravate?
njoj se kći nije suprotstavljala, nije se bunila, ali evo vuče tu gorčinu i danas..
 
Nisam nikada uzela nešto a da ne pitam, najčešće su to bile marame, šalovi, ume da ih izabere, ljubi je majka.:heart:Nudi sama savete, odeću i nakit kada mi zatreba nešto svečanije, tu se slabo snalazim, mrzim tu obavezu doterivanja, pa mi pomogne da je ne brukam.:zkez:

Ne verujem da ima ikakvog razloga za ljutnju, ne bi ona meni to ni prećutala.:lol:
 
Nisam nikad pozajmljivala maminu odecu a ni ona moju, razlicite smo gradje pa ni ne mozemo da je razmenjujemo. A i ne svidja mi se kad se mama i cerka ponasaju kao drugarice.
 
Nisam nikada uzela nešto a da ne pitam, najčešće su to bile marame, šalovi, ume da ih izabere, ljubi je majka.:heart:Nudi sama savete, odeću i nakit kada mi zatreba nešto svečanije, tu se slabo snalazim, mrzim tu obavezu doterivanja, pa mi pomogne da je ne brukam.:zkez:

Ne verujem da ima ikakvog razloga za ljutnju, ne bi ona meni to ni prećutala.:lol:

i njena mama je pitala :lol:
nego, ti si skromna, šal, kapa, eventualno neki nakit znači..

- - - - - - - - - -

Nisam nikad pozajmljivala maminu odecu a ni ona moju, razlicite smo gradje pa ni ne mozemo da je razmenjujemo. A i ne svidja mi se kad se mama i cerka ponasaju kao drugarice.
ne mogu sad baš nešto da zamislim kevu u nekom svom komadu garderobe, ni sad, ni onomad..mada nešto msm da mi to ne bi tada smetalo, nzm..možda bih kontala: vidi keva mi moderna, šta fali..jer tema je taj neki klinački period.
 
meni je mama uvaljivala svoj strogi stil oblačenja i ja sam ponekad morala da pristanem da obučem nešto njeno strukirano i oficijelno ko za inauguraciju haha
naravno da se nisam u tome dobro osećala pa se ta saradnja brzo završila u moju korist.

ja od moje ćerke sada uzimam i farke i gotik majce a ona od mene neće ništa iako je izbor moje garderobe sveden na dnevnopraktične nosive stvari
jedna haljina jedna boja...kaput odozgo. ništa komplikovano što traži uklapanje
svučeš - obučeš taj fazon.

- - - - - - - - - -

nisam ljubomorna na svoju ćerku i njenu mladost ako je to bilo pitanje ispod radara, naime uživam jer u njoj jer vidim sebe od pre mnogo godina....
to je veoma lepo
 
danas nešto ćaskam sa drugaricom koju odavno ne videh, te nekako kako to već biva tema zaglibi u neke pubertetske i adolescentske dane naših života..
sećam se da je njena keva meni mnogo cool izgledala, bila dobra riba, em fizički, em onako u konverzacijama, kada se pojavi neko od nas iz društva..
eee..danas saznah, da ona eto ima neko gađenje prema sopstvenoj majci..blenem, čudim se..dok mi nije pojasnila nešto tipa (parafraziram):
nervirala me je jer je pozajmljivala neku moju garderobu..zamisli ja imam 16-17 god, i gledam kako ona ćapi neku moju majicu, posle farke..imala sam utisak da je ljubomorna ili sam ja ljubomorna..ne volim to đoranje garderobom..naročito ne na relaciji mama-ćera..
i onda nekako obe smo u čudu, ona meni kaže: imaš normalnu kevu, nikada nije obukla tvoju garderobu u životu..
***
ne pika se ako ćera odbaci gotik majicu ili nešto fensi tipa brus sa swarovski cirkonima, pa to mama nasledi,jer joj se dopada ( poklapanje stila), a može i da se uvuče u to.
dakle, ne nasleđivanje, nego pozajmljivanje..
radite?
odobravate?
njoj se kći nije suprotstavljala, nije se bunila, ali evo vuče tu gorčinu i danas..
tvoja drugarica je u pravu
 
danas nešto ćaskam sa drugaricom koju odavno ne videh, te nekako kako to već biva tema zaglibi u neke pubertetske i adolescentske dane naših života..
sećam se da je njena keva meni mnogo cool izgledala, bila dobra riba, em fizički, em onako u konverzacijama, kada se pojavi neko od nas iz društva..
eee..danas saznah, da ona eto ima neko gađenje prema sopstvenoj majci..blenem, čudim se..dok mi nije pojasnila nešto tipa (parafraziram):
nervirala me je jer je pozajmljivala neku moju garderobu..zamisli ja imam 16-17 god, i gledam kako ona ćapi neku moju majicu, posle farke..imala sam utisak da je ljubomorna ili sam ja ljubomorna..ne volim to đoranje garderobom..naročito ne na relaciji mama-ćera..
i onda nekako obe smo u čudu, ona meni kaže: imaš normalnu kevu, nikada nije obukla tvoju garderobu u životu..
***
ne pika se ako ćera odbaci gotik majicu ili nešto fensi tipa brus sa swarovski cirkonima, pa to mama nasledi,jer joj se dopada ( poklapanje stila), a može i da se uvuče u to.
dakle, ne nasleđivanje, nego pozajmljivanje..
radite?
odobravate?
njoj se kći nije suprotstavljala, nije se bunila, ali evo vuče tu gorčinu i danas..

tvoja keva je garant suvise debela i izoblicena da se upusti u tu avanturu
ne kazu dzaba-gledaj cerku bezi od majke ((((:
 
mamin orman je uvek bio pun, ali ne po mom ukusu
prababin je bio raj, kad sam imala nekih 14 god
secam se , pripremila ona pradedi odelo za sahranu (uvek je bila savrsheno uredna i spremna na sve) i meni se svidi njegov sako ....jeste bio malo veci , ali bash onakav kakav sam zelela .. e prc, nije kod nje moglo kako se kome htedne, posle mi je dala neke druge stvari koje sam iskala, chak je pravila i omiljene mi sitne kolache da zaboravim na taj sako, al ostade cheznja .. i dragi mi pradeda u njemu .

caletu sam maznula prsluk ,onaj klasichni , odelo i te fore, uklopila sa farmerkama, i kravatu , chisto da razbije monotoniju

shto se kceri mi tiche, jedna mala haba moje martinke, druga uzme shta hoce,, ali je vrlo probirljiva... nedavno sam pokushavala da je nagovorim za neke cakish majice (sve misleci lepo je kad se devojchurak lepo obuche, a ne ko mama njenih dana) , na kraju je izabrala crnu majicu sa kosturkom , pa bem ti sve , nemojte na mene da budete.
ja sam leprshava danas , mada se uglavnom svodi na jednostavno, crno belo crveno

i da odgovorim na temu :lol:
ne, nemam nishta protiv "djoranja" sa najdrazima
 
nosila sam mamine stvari kad sam ulazila u njih pre 10-15 god neke iz njene mladosti... a ona moje ne znam, ne dajem baš, možda neka dronjava majica :think:

- - - - - - - - - -

tad se dešavalo i da dobijam komplimente na tu odeću, neke su sfrj stvari a neke šivene, tih nekoliko takvih komada
 
danas nešto ćaskam sa drugaricom koju odavno ne videh, te nekako kako to već biva tema zaglibi u neke pubertetske i adolescentske dane naših života..
sećam se da je njena keva meni mnogo cool izgledala, bila dobra riba, em fizički, em onako u konverzacijama, kada se pojavi neko od nas iz društva..
eee..danas saznah, da ona eto ima neko gađenje prema sopstvenoj majci..blenem, čudim se..dok mi nije pojasnila nešto tipa (parafraziram):
nervirala me je jer je pozajmljivala neku moju garderobu..zamisli ja imam 16-17 god, i gledam kako ona ćapi neku moju majicu, posle farke..imala sam utisak da je ljubomorna ili sam ja ljubomorna..ne volim to đoranje garderobom..naročito ne na relaciji mama-ćera..
i onda nekako obe smo u čudu, ona meni kaže: imaš normalnu kevu, nikada nije obukla tvoju garderobu u životu..
***
ne pika se ako ćera odbaci gotik majicu ili nešto fensi tipa brus sa swarovski cirkonima, pa to mama nasledi,jer joj se dopada ( poklapanje stila), a može i da se uvuče u to.
dakle, ne nasleđivanje, nego pozajmljivanje..
radite?
odobravate?
njoj se kći nije suprotstavljala, nije se bunila, ali evo vuče tu gorčinu i danas..

Normalno da joj se gadi i oseca gorcinu.Degutantno je.
Protiv toga sam.
Mnogo toga ne valja u prici gde odrasla osoba pozajmljuje i nosi odecu tinejdzerke.
I obrnuto.

Svako treba da ima svoj stil a sa godinama to se menja.
 
Nije nista uzimala od mene. Sama joj dam ono u sta moze da udje, ocuvano je a meni dozlogrdilo. Nekada je pazila na svaku sitnicu i bila bas sredjena a sada joj je svejedno. Tako da joj ovo moje osvezi odecu jer nema vise volje da se bakce tim. Najsrecnija je u komotnoj majici i teksas suknji. Jos ako ni brus ne mora... E, tu smo iste. Spalila bih bruseve :lol:
Do skoro sam ja uzimala sportsku odecu moga sina. Nekako, uvek mi je draze da dam novac na nesto drugo nego na trenerku. Pa sam za trening koristila one koje su njemu male. Vise ne mogu, i te su mi velike :)

- - - - - - - - - -

Inace, nisam za taj drugarski odnos sa roditeljima. Prijateljski svakako, ali kao da smo vrsnjaci-ne. Mnogi se tu pogube...
 
Nikad nista nije uzimala od mene, ali jeste bila u fazonu ako ne moze da udje vise u neku haljinu da proba meni da je utrapi - sto joj nije uspevalo :mrgreen: Ali sam joj zato pomaznjavala neke esarpe :lol:
 

Back
Top