КО СЕ БОЈИ БРАДЕ ЈОШ !
Prikazujem rezultate 1 do 19 od 19

Tema: КО СЕ БОЈИ БРАДЕ ЈОШ !

Moderator vučji čopor (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1448

Podrazumevano КО СЕ БОЈИ БРАДЕ ЈОШ !

Јуче се на Крстарици појавио текст о неком научно популарном истраживању о томе како шта се све крије у брадама људи.
    Сам по себи овај текст нема никакву политичку конотацију , сем што је очигледно побршан и наклоњен људима који се брију.
    Међутим у Србији је то судећи већ по првој реакцији сасвим другачије.Брада се доживљава као један од идеолошких и политичких симбола, па се у првој реакцији већ говори о мржњи према људима са брадом јер подсећају на четнике.
    Да ли смо још увек под јаким утицајем титоистичке мррзитељске пропаганде и после толико времена која се бавила итекако и таквим пословима.
    Сетимо се само како су исправили и стару пословицу " Чизма главу чува, шубара је краси" у своју верзију ; Чизма главу чува, шубара је квари".
    Овакви идеолошки рецидиви очигледно још увек заузимају приличну позицију у друштвеној свести не само појединаца него и читавих група.
    Priloženi fajlovi Priloženi fajlovi
    Poslednji put ažurirao/la vučji čopor : 10.08.2017. u 12:30

Ističe se Lord Gledston (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    493
    Reputaciona moć
    107

Podrazumevano Re: КО СЕ БОЈИ БРАДЕ ЈОШ !

Aman ljudi,vi sa tim odvratnim bradama.Obrijajte te grozne brade.! Kada vas covek sretne na ulici,pogotovu nocu...da dobijes dijareju (proliv,za one koji ne znaju sta je to).
    I sto je jos vrlo neprijatno.Sada,kada je taj suludi modni hir,sa bradatim muskarcima,stupio na beogradske ulice,SVI MUSKARCI,odjednom su postali isti,kao klonirani.
    Te bradetine,pa crne naocari za sunce...ni rodjena majka,ne bi sina svoga prepoznala.Jedna prijateljica,ispricala mi je,sta joj se ovih dana desilo.Trebala je na ulici,da se
    nadje sa svojim momkom.vidim ja kaze ona,da moj mladic stoji naslonjen,na jednu banderu,i da ocigledno,ceka mene.Ja veli,da ga iznenadim,zatrcim se i... pocnem da ga ljubim
    u usta,preko one njegove brade.Izljubismo se mi,bas onako posteno.!Kad...odmakoh se od njega...pa to nije moj Sinisa.Ne.Bio je to,potpuno nepoznat mladic.! Ali imao je potpuno istu bradu kao moj Sinisa.Izvinila sam mu se,a on samo rece:Jako ste me uzbudili.Hvala Vam. Eto sta se desava,kada beogradski mladici,zele da budu klonovi,
    americkih Idola,koje kao mrze,a u svemu kopiraju,kao ludi,"Amere" ! Takvi smo mi Srbi.Nekad kopiramo Ruse,nekada "Amere".Kako nam prilike odgovaraju !!!
    MENS SANA IN CORPORE SANO!

Aktivan član
    Učlanjen
    30.03.2017.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Učlanjen
    08.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1448

Citat Original postavio L DJ S P N P Z 2 Pogledaj poruku
    Бојим се да си у старту промашио тему.
    Овде се говори о бради, а не о ношењу очигледних сибола .

Buduća legenda buudala (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    1262

Brada je obaveza oženjenom muškarcu.Bila pre rata pesmica

"Stari čika pa se pravi dika

Brije bradu vara decu mladu."

Sve u smislu da su oženjeni muškarci bez brade smatrani za sumnjive tipove, ko danas ovi što farbaju kosu.

Daklem, momci da se briju, a ženjeni jok.
    zzz

Aktivan član
    Učlanjen
    30.03.2017.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vučji čopor Pogledaj poruku
    Бојим се да си у старту промашио тему.
    Овде се говори о бради, а не о ношењу очигледних сибола .
    to da pokažem kako se može biti četnik i bez brade

Buduća legenda
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    382

Negde sam pročitao tumačenje po kome puštanjem brade odnosni muškarac šalje poruku drugim muškarcima o svojoj dominantnosti.

Poznat
    Učlanjen
    23.08.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    220

"Cuvaj se cosava muskarca i bradatih zena"!
    Interesantno da bradu nisu tako- ideoloski i politicki- dozivljavali snobovi kada je moda nosenja brade uvezena iz Holivuda, odakle li!
    Po starom obicaju, brada se ne brije nakon smrti najvoljenijih...zar i tada samo "cetnici"nose bradu?
    Iako, moram priznati, one duge brade me podsjecaju na talibane!

Domaćin Боб Метјуз (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio Piano020 Pogledaj poruku
    one duge brade me podsjecaju na talibane!
    ili još gore

Ime:  images.jpg
Pregleda: 109
Veličina:  7,7 KB

bradati homosi
    blood vs gold

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1395

Brade su mi postale odvratne i to ne zbog četnika nego zbog hipstera ,sad svaki pederko i slinavac nosi bradu, fuj .
    The Show Must Go On...

Veoma poznat Лички гусар (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Ође има превише нетолерантције. Шта кога брига ако онај други носи браду? Сасвим природна ствар - да да је брада неко "чудо" не би је ни имали. Мислим да Американци носе браду чешће него Срби на примјер. Код мене на послу пола брадати, или мању брадицу или брадурину. А остала половина од недљу-двије старине.

Нема глатко избријани.
    "Свијетом иде, свуђе кавгу тражи,
    Ђе је кавге, да се онђе нађе ..."

Poznat
    Učlanjen
    23.08.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    220

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Brade su mi postale odvratne i to ne zbog četnika nego zbog hipstera ,sad svaki pederko i slinavac nosi bradu, fuj .
    Brade mi nece postati odvratne, neki od mojih najmilijih muskaraca ih nose...ali brada treba da pase liku i stavu muskaraca, a ne, kako ti kazes, svaki hipster ju nosi!

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Лички гусар Pogledaj poruku
    Ође има превише нетолерантције. Шта кога брига ако онај други носи браду? Сасвим природна ствар - да да је брада неко "чудо" не би је ни имали. Мислим да Американци носе браду чешће него Срби на примјер. Код мене на послу пола брадати, или мању брадицу или брадурину. А остала половина од недљу-двије старине.

Нема глатко избријани.
    Nije to pitanje tolerancije, nego stvar dobroga ukusa! Ako nema izbrijanih, znaci, moda...a rijetko ko se upita da li mu brada pase..kao damama u "najboljim sesdesetim"godinama zivota mini suknja!
    Skrenusmo mi sa politickih na razgovore o modi!
    Sorry, Vuce!

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    889

Пише Немања Девић, историчар.

На данашњи дан, 1944, у мом селу Кусатку код Смедеревске Паланке погинуло је 12 равногораца у борби са немачким окупаторским снагама. У сећање на њих, оклеветане и заборављене антифашисте и борце за слободу, дајем одломак који сам им посветио у књизи.

''Напади на немачке транпортне линије били су у лето 1944. чести. Снаге ЈВуО, под командом потпоручника Добросава Радојковића, попуњене су 9. августа 1944. мобилизацијом. Истог дана, извештени од шефа железничке станице из суседног Ковачевца да ће кроз Кусадак проћи немачки транспортни воз са оружјем, упутили су се ка железничком стајалишту Рабровац, које је било најпогодније за постављање заседе. Планирали су напад на воз, не би ли се снабдели оружјем и преко потребном муницијом. Око четири сата изјутра воз је наишао у село, али у њему нису нашли оружје, већ само угаљ и дрва – па су га пропустили. Четовођа села Бора Танасковић задржао је војнике на положају и целог сутрашњег дана, чекајући нову погодну прилику за напад. Међутим, Немци у Младеновцу добили су дојаву да се на рабровачкој станици налазе снаге ЈВуО. Зауставили су транспортни воз који је наилазио и према Кусатку пустили блиндирани, пун војника са тешким наоружањем. Када су угледали композицију која је убрзано ишла пругом, кусадачки равногорци су покушали да сигнализирају машиновођи и зауставе воз, који је уистину и успоравао, али су се на њихово изненађење на вратима и прозорима појавили наоружани Немци. Отворили су убитачну митраљеску ватру пре него су ови успели и да запуцају. Мало ко од присутних је извукао живу главу. Рањене равногорце Немци су дотукли хицима. На лицу места изгинуло је 12 припадника ЈВуО из Кусатка, међу којима и четовођа Танасковић. Остали су се размилели по оближњим кукурузима. С обзиром да је 10. августа био четвртак, пијачни дан у Кусатку, у пуцњави је страдало и шесторо цивила, који су се овде случајно затекли у пролазу. Немци су сутрадан подржани блиндираним возилима упали у село и извршили увиђај, али нису вршили репресалије над цивилима. Погинули припадници ЈВуО, које су Немци најпре изложили код железничке станице, сахрањени су тек неколико дана касније. Трагедију, која је одјекнула околином, забележила је и немачка Команда Југоистока.

Један од преживелих учесника ове акције Живота Бујагић испричао је: ''Био сам у трећој врсти кукуруза, кад сам видео: Немци на вратима, са машинкама, њима обавештено... И почео сам да се повлачим унутра, у тај ма' је почела паљба од отуд. Воз је стао и почео, окренуо рафал по нама. Пуца тешки митраљез: горе и небо и земља. Копа по земљи и сече кукуруз, врсту по врсту. Ми смо почели да се повлачимо групно, ето, ја сам један од тих који се извукао, мада сам сав био од метака избушен – одело, ал' ниједно ме није потревило. Тек кад смо ми мало одмакли, ја видим да ми је одећа скроз избушена – само шајкача избушена на пет места''.

Командујући у овој акцији, четовођа ЈВуО Бора Танасковић (1905-1944) је био богат средовечан сељак, власник млина и организатор Равногорског покрета у селу. У марту 1944. партизани су му запалили кућу и убили мајку. У борби са Немцима смртно је рањен и очевидци су га гледали како у конфузији трчи према кукурузу раскопчаног гуња, у белој кошуљи која је огрезла у крви. Ту је одмах и издахнуо. После рата, његова имовина подлегла је конфискацији, проглашен је за народног непријатеља и сарадника окупатора.

У овој борби тешко је рањен и брат мог прадеде Миодраг Мијатовић (1924-1945), који је потом одступио са снагама ЈВуО у Босну, иако му ране још нису биле зацелеле. Тамо му се изгубио траг, претпоставља се да је негде на Вучјаку, исцрпљен, подлегао повредама. И њега су комунисти прогласили за сарадника окупатора. А њему и његовим саборцима, као свећу воштаницу, прилажем и овај текст - да се њихов подвиг никад не заборави. Слава им!
    СРБИЈА , МОЈА ОТАЏБИНА
    http://forum.krstarica.com/showthread.php/472159-Moja-Srbija/page4

Učlanjen
    08.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1448

Brade mi nece postati odvratne, neki od mojih najmilijih muskaraca ih nose...ali brada treba da pase liku i stavu muskaraca, a ne, kako ti kazes, svaki hipster ju nosi!

- - - - - - - - - -

Nije to pitanje tolerancije, nego stvar dobroga ukusa! Ako nema izbrijanih, znaci, moda...a rijetko ko se upita da li mu brada pase..kao damama u "najboljim sesdesetim"godinama zivota mini suknja!
    Sorry, Vuce!

Ништа зато Пијано, тако је интониран и текст који ми је послужио као преложак, мада је његова поента окренута заправо квази медицинском проблему , где се брада поистовећује са неуредношћу и прљавштином.
    Мени је запала за око прва реакција, која је тај текст повезала са једном другом врстом " прљавштине" идеолошког типа , која не постоји у држави из које ово " научно" истраживање потиче.
    Мене је та реакција меодовољило подсетила на време од пре пола века када су ме приводили или само легитимисали титоистички припадници " народне милиције ( колико да провере да ли су ми брада и коса и у личниом документима), који нису пропуштали да кажу реченице овог типа " Носиш браду и косу, а дрг Тито , то не не носи, ( или после његове смрти ) није носио."
    Видети и чути реакције тог типа после толико деценија у држави Србији за мене значи жалосну чињенису да се од тог периода нисмо баш далеко одмакли.

Veoma poznat Лички гусар (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Sorry, Vuce!
    Не знам да ли је мода, ил је мрско људима да се брију. Ја сам прошле године имао браду од педља ко Викинг. Најприје није ми се дало бријати, а онда сам оставио што год могу дуже јер сам хтио да бар једном у животу имам праву БРАДУРИНУ!
    "Свијетом иде, свуђе кавгу тражи,
    Ђе је кавге, да се онђе нађе ..."

Poznat
    Učlanjen
    23.08.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    220

Citat Original postavio vučji čopor Pogledaj poruku
    Ништа зато Пијано, тако је интониран и текст који ми је послужио као преложак, мада је његова поента окренута заправо квази медицинском проблему , где се брада поистовећује са неуредношћу и прљавштином.
    Мени је запала за око прва реакција, која је тај текст повезала са једном другом врстом " прљавштине" идеолошког типа , која не постоји у држави из које ово " научно" истраживање потиче.
    Мене је та реакција меодовољило подсетила на време од пре пола века када су ме приводили или само легитимисали титоистички припадници " народне милиције ( колико да провере да ли су ми брада и коса и у личниом документима), који нису пропуштали да кажу реченице овог типа " Носиш браду и косу, а дрг Тито , то не не носи, ( или после његове смрти ) није носио."
    Видети и чути реакције тог типа после толико деценија у држави Србији за мене значи жалосну чињенису да се од тог периода нисмо баш далеко одмакли.
    Globalizacija, nametanje drugacijih vrijednosti od autohtonih, ispiranje mozga, slusanje Velikog Gazde...to su i brada u muskaraca i tetovirane obrve u zena i cekanje satima u redu sa novi telefon i sutanje zbog otrovanih jaja...navikao narod da suti i trpi...dokle ce, ne zna se!

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Лички гусар Pogledaj poruku
    Не знам да ли је мода, ил је мрско људима да се брију. Ја сам прошле године имао браду од педља ко Викинг. Најприје није ми се дало бријати, а онда сам оставио што год могу дуже јер сам хтио да бар једном у животу имам праву БРАДУРИНУ!
    Sad si razocarao one sa teme o Hrvatima...svi tvrde da si cetnik, a u taj stil pase i brada, zar ne?!
    Moda, moda, druze, nosenje brade...nesto mi nisi u toku!

Iskusan
    Učlanjen
    24.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Имам браду одувек,шта то има коме да смета?

Има велики практични значај у послу којим се понекад бавим....а и жене је воле (''ју,како ме голица брада брадоњо мој луди...'')

А комуњаре се плаше и дан данас брадатих људи,то стоји...Блајби је побего далеко одавде кад је видео два брадата ловца 91-е године
    Poslednji put ažurirao/la antoanko : 18.08.2017. u 20:50

Poznat fidelcastro011 (avatar)
    Učlanjen
    29.12.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    296

Ko se boji brade? ja je sam nosim, nekad kraću, nekad dužu. A kod drugih je ni ne konstatujem, osim ako nisu baš jako zarasli, pa da je mogu vezati u čvor, inače jaka stvar.
    "Be nice to people you meet on your way up because you'll meet them on your way down."

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1311

"Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Slične teme

1. Ко се боји избора још?!
    Autor Starki u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 31.07.2013., 15:41
  2. Odgovora: 478
    Poslednja poruka: 06.05.2012., 14:40
  3. КО СЕ БОЈИ ВУКА ЈОШ?
    Autor МАЧАК u forumu Politika
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 16.08.2010., 13:18
  4. Још мало о хомићима...