Svi koji vole Tolkina javite se

Vilenjak:
Hobiti su OK,ali mislim da nijedna rasa nije toliko divna kao rasa vilenjaka.ne vilenjaka iz irskuh decjih pesmica i prica,nego Tolkinovih vilenjaka uzvisenih i jedinstvenih.Slicni neka se jave.
Naravno, najbolji su. Ali ipak mi je Gandalf najbolji lik, pa tek onda vilenjaci, jer Gandalf je ipak jedan od Majara, a ta rasa je svakako mudrija i uzvisenija od bilo koje druge na Ei(naravno izuzevsi izdajice poput Sarumana, Saurona i slicnih. Inace vilenjaci su zaista najdivnija stvorenja!
PS. Koji je tvoj omiljeni vilenjak? Kao sto vidis moj je Feanor!
 
Vilenjak:
Moj omiljeni vilenjak je naravno Legolas!!Svi ostali vilenjaci su nekako suvise licili na ljudska bica,uprljani fizickim osecanjima,jedino za njega nista tako nisam cula!Zato mi je on najdrazi!!!!!!!Pisite jos!!!!!!
Ne razumem kako vilenjaci mogu liciti na ljudska bica kada su oni mudriji, uzviseniji, lepsi itd da sad ne nabrajam. Mislim da nisu zasluzili da ih poredimo sa ljudima (da ne kazem ludima). I najuzviseniji ljudi poput Aragorna i Faramira su takvi zato sto su u srodstvu sa vilenjacima. Legolas je zaista najbolji vilenjak, ako ne najbolji onda najprirodniji. Ona snaga koja karakterise visokorodne vilenjake poput Keleborna, Glorfindela ili Elronda, dovodi do zamora. Pred njima ljudi osecaju strahopostovanje, dok sa Legolasom to nije slucaj. On ume biti i detinjast i duhovit. Kraj njega se covek oseca slobodnije. Feanor mi je najdrazi lik zbog njegove velicanstvenosti i mudrosti (mada ga je ta mudrost odvela u propast). On je svakako najmudriji, najlepsi, najbolji i naj vilenjak koji se vise nece roditi. Mozda je to i bolje zbog toga sto je napravivsi silmarile nabacio samo bedu svetu na vrat. Ali da nije to uradio verovatno se mnoge stvari ne bi ni dogodile i vilenjaci se ne bi vratili u srednju zemlju. Uf. da ne pisem dalje, preterao sam.
Pozdrav za sve Vilenjake(i ostale rase):)
 
sam Tolkin za sebe je mit i tu nema sta vise da se kaze posebno ne u par recenica. Samo zelim da pozdravim one slicne meni tj. Vilenjake:))) Ni Galadrijela nije za podcenjivanje ne zaboravite. Privlaci me mir, mudrost, uzvisenost, lakoca i lepota kojom zrace iskljucivo Tolkinovi Vilenjaci i samo oni.
Pozdrav iz Zlatne sume
 
Gloredhel:
ja je zamisljam kao jos lepsu - ova glumica nije po lepoti ni priblizna Galadrijeli iz knjige. Ali, ona u sustini glumi takve uloge, koliko znam, i zna ocigledno kako se to radi, svaka joj cast
Pa koja je glumica ili zena na zemlji uopste dorasla Galadrieli, kraljici Lothloriena. Nijedna. Ali Kejt Blanset je sjajno odglumila, mozda ne po lepoti, ali bila je fenomenalna.
 
Bilbo je u "Hobitu" bio definitivno fenomenalan. I u Gospodaru je, ali ipak Frodo izaziva vecu paznju. Bilbo jeste uspeo da se oslobodi prstena i sve to stoji i on je izuzetan, ali ako uporedjujemo lik Bilba u Hobitu i lik Froda u Gospodaru, Frodo ipak vise prirasta za srce. Naravno ovo je moj dozivljaj, cisto da napomenem.
 
Tinuvjela:
Bilbo je u "Hobitu" bio definitivno fenomenalan. I u Gospodaru je, ali ipak Frodo izaziva vecu paznju. Bilbo jeste uspeo da se oslobodi prstena i sve to stoji i on je izuzetan, ali ako uporedjujemo lik Bilba u Hobitu i lik Froda u Gospodaru, Frodo ipak vise prirasta za srce. Naravno ovo je moj dozivljaj, cisto da napomenem.
Ma Frodo rules! Dobar je on, ali nije trebao da popusti pred moci prstena na kraju knjige. Mada to je radnji dalo napetost :D
Sve u svemu, bolji je od Bilba( ne tvrdim da Bilbu nesto fali, dobar je i on)
Pozdrav
 
Mnogo mi je drago da toliko ljudi diskutuje o onome sto sam ja zapocela.Slazem se sa svima,i verujem da postoji mogucnost da Srednja zemlja postoji,ne zaboravite da ju je Tolkin stvorio geografski po uzoru na nasu,ali on je u stvari nije uopste stvorio,on je sam rekao da ju je otkrio,znaci da je ipak znao nesto.Mozda su svi zakoni prirode lazni.I cuda se dogadjaju kada bezuslovno verujete u njih.Ima bezbroj paralelnih svetova,pa zasto i srednja zemlja ne bi bila jedan od njih?Ja cvrsto verujem u to.Pozdrav iz dubine mog vilenjackog srca.
 
Vilenjak:
Mnogo mi je drago da toliko ljudi diskutuje o onome sto sam ja zapocela.Slazem se sa svima,i verujem da postoji mogucnost da Srednja zemlja postoji,ne zaboravite da ju je Tolkin stvorio geografski po uzoru na nasu,ali on je u stvari nije uopste stvorio,on je sam rekao da ju je otkrio,znaci da je ipak znao nesto.Mozda su svi zakoni prirode lazni.I cuda se dogadjaju kada bezuslovno verujete u njih.Ima bezbroj paralelnih svetova,pa zasto i srednja zemlja ne bi bila jedan od njih?Ja cvrsto verujem u to.Pozdrav iz dubine mog vilenjackog srca.
Ja ti se zahvaljujem sto si zapocela ovu temu jer ja kada sam pokusavao da zapocnem niko nije zeleo da odgovara:( Sve u svemu, mislim da si u pravu. Koliku god mastu imao neki covek, ja mislim da ono sto je Tolkien napisao nemoguce da se napise ako nije imao neke korene. Ja smatram da ima neke istine u njegovoj knjizi, i cvrsto verujem da su vilenjaci postojali i nadam se da postoje i sada! Zasto bi ljudi bili jedina bica koja je Bog stvorio? Zasto mi moramo da budemo tako posebni? Tolkien je bio mnogo ucen covek i sa ogromnom mastom ali po mom misljenju, on nije mogao sve ono da izmisli. Mozda je on nasao Frodovu i Bilbovu izgubljenu Crvenu knjigu i jednostavno je preradio:) Ko bi ga znao. Ja samo nagadjam:)
Ipak, pozdrav za sve vilenjake! ( i ostale naravno :D )
 
Feanor the elf king:
Vilenjak:
Mnogo mi je drago da toliko ljudi diskutuje o onome sto sam ja zapocela.Slazem se sa svima,i verujem da postoji mogucnost da Srednja zemlja postoji,ne zaboravite da ju je Tolkin stvorio geografski po uzoru na nasu,ali on je u stvari nije uopste stvorio,on je sam rekao da ju je otkrio,znaci da je ipak znao nesto.Mozda su svi zakoni prirode lazni.I cuda se dogadjaju kada bezuslovno verujete u njih.Ima bezbroj paralelnih svetova,pa zasto i srednja zemlja ne bi bila jedan od njih?Ja cvrsto verujem u to.Pozdrav iz dubine mog vilenjackog srca.
Ja ti se zahvaljujem sto si zapocela ovu temu jer ja kada sam pokusavao da zapocnem niko nije zeleo da odgovara:( Sve u svemu, mislim da si u pravu. Koliku god mastu imao neki covek, ja mislim da ono sto je Tolkien napisao nemoguce da se napise ako nije imao neke korene. Ja smatram da ima neke istine u njegovoj knjizi, i cvrsto verujem da su vilenjaci postojali i nadam se da postoje i sada! Zasto bi ljudi bili jedina bica koja je Bog stvorio? Zasto mi moramo da budemo tako posebni? Tolkien je bio mnogo ucen covek i sa ogromnom mastom ali po mom misljenju, on nije mogao sve ono da izmisli. Mozda je on nasao Frodovu i Bilbovu izgubljenu Crvenu knjigu i jednostavno je preradio:) Ko bi ga znao. Ja samo nagadjam:)
Ipak, pozdrav za sve vilenjake! ( i ostale naravno :D )
Apsolutno mogu da tvrdim da je makar mali deo svega toga istina. Pogledajte samo rune, mapu itd. Mislim da to sve dovoljno govori,iako nekome ko nije procitao knjigu ovo izgleda kao zaludjivanje i kao glupost
 
Anonymous:
Feanor the elf king:
Vilenjak:
Mnogo mi je drago da toliko ljudi diskutuje o onome sto sam ja zapocela.Slazem se sa svima,i verujem da postoji mogucnost da Srednja zemlja postoji,ne zaboravite da ju je Tolkin stvorio geografski po uzoru na nasu,ali on je u stvari nije uopste stvorio,on je sam rekao da ju je otkrio,znaci da je ipak znao nesto.Mozda su svi zakoni prirode lazni.I cuda se dogadjaju kada bezuslovno verujete u njih.Ima bezbroj paralelnih svetova,pa zasto i srednja zemlja ne bi bila jedan od njih?Ja cvrsto verujem u to.Pozdrav iz dubine mog vilenjackog srca.
Ja ti se zahvaljujem sto si zapocela ovu temu jer ja kada sam pokusavao da zapocnem niko nije zeleo da odgovara:( Sve u svemu, mislim da si u pravu. Koliku god mastu imao neki covek, ja mislim da ono sto je Tolkien napisao nemoguce da se napise ako nije imao neke korene. Ja smatram da ima neke istine u njegovoj knjizi, i cvrsto verujem da su vilenjaci postojali i nadam se da postoje i sada! Zasto bi ljudi bili jedina bica koja je Bog stvorio? Zasto mi moramo da budemo tako posebni? Tolkien je bio mnogo ucen covek i sa ogromnom mastom ali po mom misljenju, on nije mogao sve ono da izmisli. Mozda je on nasao Frodovu i Bilbovu izgubljenu Crvenu knjigu i jednostavno je preradio:) Ko bi ga znao. Ja samo nagadjam:)
Ipak, pozdrav za sve vilenjake! ( i ostale naravno :D )
Apsolutno mogu da tvrdim da je makar mali deo svega toga istina. Pogledajte samo rune, mapu itd. Mislim da to sve dovoljno govori,iako nekome ko nije procitao knjigu ovo izgleda kao zaludjivanje i kao glupost
Da, kao zaludjivanje i glupost. Meni majka i otac samo sto nisu zabranili da citam koliko sam provodio vremena nad tom "prokletom zaludjenickom knjigom".
Ali to nije zaludjivanje. To je citav jedan svet, mnostvo jezika koje zelim da naucim. Ima tu mnogo sta da se istrazi. I ko zna, mozda jednoga dana saznamo istinu kako je napisan Gospodar prstenova (mislim pravu istinu). Mada Tolkien je ipak bio veliki covek i ko zna, mozda je imao dovoljno maste i znanja da napise takvo delo mada ja sumnjam!
Pozdrav
 

Back
Top