18-i rođendan

Dragan J

Ističe se
Poruka
2.550
da li ste svom detetu pravili osamnasti rođendan?
da li ste pozivali i širu rodbinu, u restoran, ili samo užu?
ko treba da pravi izbor gostiju?
da li odabrati programsku muziku, ili onu , po izboru?
koji sastav orkestra ste odabrali, tamburice, nešto kombinovano, nešto univerzalno...?
šta mislite o osamnastim rođendanima?
 
tužan mi je bio 18-i rođendan bio sam sa blejačima u gradu cirkali u nekom parku kao i uvek. i još me startovala policija

- - - - - - - - - -

sećam se da mi je pandur rekao "srećan rođendan"

- - - - - - - - - -

al onako preko one stvari
 
a jesi li ti to pravila, svojoj deci, ili da li bi pravila, kad stasaju u te godine

za starigeg smo bili na veceri nas dvadesetak najblizih,on nije zeleo da pozove vece drustvo ,nesto se postideo.bili su tamburasi,mi smo iz vojvodine:garavisokak:
a mladji puni sledece godine,on je vec rekao da njega ne interesuje proslava sa rodbinom ,prijateljima i drustvom,tako da ce slaviti samo sa drustvom u nekom klubu il gde bude hteo
a mi cemo kod kuce pozvati najblize,sto opet znaci da nas nece biti vise od 15-20
 
mene to ceka za mesec dana.
e, ovako.
posto je moja cerka prisustvovala brojnim proslavama punoletstava ove godine, iskristalisala je sta joj se dopalo, sta ne.
svoje punoletstvo ce proslaviti sa najboljom drugaricom, koja je rodjena dve nedelje pre nje, datum proslave je u sredini. bice puno gostiju, za moj pojam, ali kao sto rekoh, ona je isla na uzasno puno proslava, pa uzvracaj sad..jesmo li srbi ili nismo? :) s obzirom da se troskovi dele, podnecu.
celo odeljenje plus pola drugara iz osnovne plus deckov vaterpolo klub plus drustvo iz kraja, nakupice se 90 njih.
klupskog je tipa proslava, zakup uracunat u cenu, pice (14 vrsta) i ice kolko ko oce, s tim sto je ice meze i neke kiflice, valjda. muziku pusta dj, fotografijama ih casti moj sestric koji se time profesionalno bavi, sto je trosak manje na ovoj dugoj listi troskova..haljina, frizura, sminka..:sad2: o tome cu misliti sutra...
meni i ovo zvuci preterano, ali kako su njeni drugari proslavljali, ova festa ce spadati u skromnije.
njoj je vazno bilo da odaberemo dobro mesto tj klub, da bude dobra muzika plus da ima dobar izbor pica, a ne mlakog piva ispod sanka i jeftinog crnog vina. sad u nedelju bila na rodjendanu svog druga iz odeljenja, inace sina jedinca.
bili su u jakovu na bazenima..od 16-19h su se kupali i zaebavali po bazenima, onda od 19-21h su se devojke povukle u placene sobe da se istusiraju, srede, isfriziraju, to je platio slavljenikov otac. od 21-02h-zurka pored bazena, sa muzikom i klopom i tortom i vatrometom..konobarima, hostesama..pa brate mili..njima je bilo super, ali sto je mnogo-mnogo je.
ne znam kada su proslave punoletstva postale stvar prestiza, u moje vreme nije bilo tako. ja sam dobila zlatan lanac od svojih i pare da izvedem najblize drugove na veceru/pice, sta vec. a moji su bili relativno dobrostojeci. samo, to nije uopste bilo na dnevnom redu, kao nesto oko cega treba trositi niti puno vremena, niti para..mojima je znicio moje punoletstvo, u smislu obelezavanja tog datuma kao neke prekretnice u zivotu, meni je bio samo jos jedan od rodjendana.
 
ja se ne secam da sam ista posebno dobila za 18.rodjendan :think:, samo jedan u nizu.
poslednjih godina se osamnaesti slavi kao big dil, nemam pojma kako ce izgledati kod nas za par godina. verovatno ce sin praviti neku klupsku zurku za drustvo
 
ja se ne secam da sam ista posebno dobila za 18.rodjendan :think:, samo jedan u nizu.
poslednjih godina se osamnaesti slavi kao big dil, nemam pojma kako ce izgledati kod nas za par godina. verovatno ce sin praviti neku klupsku zurku za drustvo

ne mozes da verujes dokle to ide, to se zakupljuju splavovi, hotelske sale, profesionalni sminkeri se unajmljuju..a, ako nisam dala par stotina eura od pocetka godine do sada, samo na poklone za 18.te rodjendane, nisam vala ni euro.'
ajd sto slave rodjis kao svadbu, ali sto se kupuju pokloni kao za istu, to je tek upis..srecom ovi cerkini iz odeljenja su u fazonu da skupe lovu na gomilu pa pitaju slavljenika hoce li kes ili neki konkretan poklon. jednom drugu su kupili gitaru sa pojacalom, mora da su mu roditelji bili odusevljeni, ali to je hteo. drugarici su uplatili put u italiju sa deckom...meni je to super, samo jos da ihh nema toliko :neutral:
:)))
 
mene to ceka za mesec dana.
e, ovako.
posto je moja cerka prisustvovala brojnim proslavama punoletstava ove godine, iskristalisala je sta joj se dopalo, sta ne.
svoje punoletstvo ce proslaviti sa najboljom drugaricom, koja je rodjena dve nedelje pre nje, datum proslave je u sredini. bice puno gostiju, za moj pojam, ali kao sto rekoh, ona je isla na uzasno puno proslava, pa uzvracaj sad..jesmo li srbi ili nismo? :) s obzirom da se troskovi dele, podnecu.
celo odeljenje plus pola drugara iz osnovne plus deckov vaterpolo klub plus drustvo iz kraja, nakupice se 90 njih.
klupskog je tipa proslava, zakup uracunat u cenu, pice (14 vrsta) i ice kolko ko oce, s tim sto je ice meze i neke kiflice, valjda. muziku pusta dj, fotografijama ih casti moj sestric koji se time profesionalno bavi, sto je trosak manje na ovoj dugoj listi troskova..haljina, frizura, sminka..:sad2: o tome cu misliti sutra...
meni i ovo zvuci preterano, ali kako su njeni drugari proslavljali, ova festa ce spadati u skromnije.
njoj je vazno bilo da odaberemo dobro mesto tj klub, da bude dobra muzika plus da ima dobar izbor pica, a ne mlakog piva ispod sanka i jeftinog crnog vina. sad u nedelju bila na rodjendanu svog druga iz odeljenja, inace sina jedinca.
bili su u jakovu na bazenima..od 16-19h su se kupali i zaebavali po bazenima, onda od 19-21h su se devojke povukle u placene sobe da se istusiraju, srede, isfriziraju, to je platio slavljenikov otac. od 21-02h-zurka pored bazena, sa muzikom i klopom i tortom i vatrometom..konobarima, hostesama..pa brate mili..njima je bilo super, ali sto je mnogo-mnogo je.

ne znam kada su proslave punoletstva postale stvar prestiza, u moje vreme nije bilo tako. ja sam dobila zlatan lanac od svojih i pare da izvedem najblize drugove na veceru/pice, sta vec. a moji su bili relativno dobrostojeci. samo, to nije uopste bilo na dnevnom redu, kao nesto oko cega treba trositi niti puno vremena, niti para..mojima je znicio moje punoletstvo, u smislu obelezavanja tog datuma kao neke prekretnice u zivotu, meni je bio samo jos jedan od rodjendana.

Au! Ovo bas zvuci preterano. Ja stvarno nisam za te balove i velike feste ali to je sad moderno i sta ces sad kad je takav trend. Nije ni u redu da sva deca prave neku zurku samo tvoje da ne pravi.
Meni je recimo mnogo gori ovaj trend sto sad prave rodjendane maloj deci po ovim igraonicama. Detetu treci, cetvrti, peti rodjendan a bude ceo vrtic dece, roditelji, rodbina, prijatelji, kolege, pa onda svaki sledeci vikend ima kod nekoga da se ide na rodjendan, pa kupuj poklone, odvezi ga, dovezi ga... meni je to mnogo gore od tih zurki za 18 rodjendan. Mada i tu ima dosta preterivanja i previse gostiju.
 
Moj stariji sin je pravio proslavu u kafiću, na kojoj je bilo njih 20 - ak. Za rodbinu i prijatelje, njih 30 - ak smo napravili ručak kod kuće. Mlađi je svoj razred i razrednog odveo na piće za vreme trajanja nastave, kod kuće smo napravili ručak za rodbinu i prijatelje i tada je pozvao svoje 3 drugarice.
I to je bilo to.
 
Ja sam za svoj 18-ti slavila momkov 21., njao sto smo bili zaljubljeni :zaljubljena:
Rodjeni smo na isti dan, taj dan je bio radni i proveli smo ga zajedno.
Obzirom da je bila '99-ta, naknadno sam ga proslavila sa mojima i par najboljih drugarica i to je to.
Vec tada su se slavili rodjendani po klubovima, ali nije bilo takvo izivljavanje kao sada
 
da li ste svom detetu pravili osamnasti rođendan?
da li ste pozivali i širu rodbinu, u restoran, ili samo užu?
ko treba da pravi izbor gostiju?
da li odabrati programsku muziku, ili onu , po izboru?
koji sastav orkestra ste odabrali, tamburice, nešto kombinovano, nešto univerzalno...?
šta mislite o osamnastim rođendanima?

Ovaj uvod kao plan za svadbu :lol:

Ne, nece toga biti. Nismo iz te price. Moze dobiti pare za provod sa drustvom u svojoj reziji ili vikend sa devojkom negde. Dobro, moze i torta, mama sam :lol:
 
da li ste svom detetu pravili osamnasti rođendan?
da li ste pozivali i širu rodbinu, u restoran, ili samo užu?
ko treba da pravi izbor gostiju?
da li odabrati programsku muziku, ili onu , po izboru?
koji sastav orkestra ste odabrali, tamburice, nešto kombinovano, nešto univerzalno...?
šta mislite o osamnastim rođendanima?

Moja drugarica je pravila msm sa joz jednom drugaricom zurku u klubu dosli ljudi iz razreda i drugi malo bitniji i generalno kod njih je dosta njih pravilo zurke...
Moja rodjaka je napravila zurku na gajbi...Ja nista nisam pravila posbeno(porodicnu proslavu ne racunam to svi imaju)al je rodjaka ostala kod mene i ja reko aj malo da izblejimo popijmo neko pice na terasibla bla msm da je bio lupam liker sa ukusom kokosa il nesto kad ono ima neki mlecni ukus a ona mrzi mleko..Doslo mi je ta je tupim po glavi i kazem meni je 18 ima da popijes naiskap:lol:
Msm meni je ok zurka ko oce al ne ko ono preterivanje a pocetka ove teme,realno osecam da su liku dosli ljudi koje nije video 5 puta u zivotu...

- - - - - - - - - -

ko da se roditelj nesto pita, aj da vidim kako bi meni neko nesto zabranio. ocu bwe da se veselim i da lochem i da se ogrebem za diranje sisa preko majice

Pa onda kazes detetu idi valjaj drogu,prodaj bubreg ili zaradi pare na neki drugi nacin:lol:

- - - - - - - - - -

A izvini ja mislila pise da oces BMW (u smislu imas 18 god i osh bmw za rodju x))
 
Moja drugarica je pravila msm sa joz jednom drugaricom zurku u klubu dosli ljudi iz razreda i drugi malo bitniji i generalno kod njih je dosta njih pravilo zurke...
Moja rodjaka je napravila zurku na gajbi...Ja nista nisam pravila posbeno(porodicnu proslavu ne racunam to svi imaju)al je rodjaka ostala kod mene i ja reko aj malo da izblejimo popijmo neko pice na terasibla bla msm da je bio lupam liker sa ukusom kokosa il nesto kad ono ima neki mlecni ukus a ona mrzi mleko..Doslo mi je ta je tupim po glavi i kazem meni je 18 ima da popijes naiskap:lol:
Msm meni je ok zurka ko oce al ne ko ono preterivanje a pocetka ove teme,realno osecam da su liku dosli ljudi koje nije video 5 puta u zivotu...

- - - - - - - - - -



Pa onda kazes detetu idi valjaj drogu,prodaj bubreg ili zaradi pare na neki drugi nacin:lol:

- - - - - - - - - -

A izvini ja mislila pise da oces BMW (u smislu imas 18 god i osh bmw za rodju x))

ma necu ja nista od roditelja, nista mi nisu dali, a necu ni ja svom djetetu. nek se sam pati :))))
 
Za ovaj posebni datum svako treba da dobije vredan poklon.Finansijski ili emotivno zavisi od slavljenika/slavljenice.
To je podrazumevano.

Decenijama se u celoj Srbiji slavi kao dogadjaj.Jer jeste.Ko ima para i zeli da priusti podrazumevano to radi.Zasto da ne?Ne znam cemu foliranje sokiranosti.Pravite se englezi kao nemate pojma.

Sator,kafic,kafana,klub - po izboru.Sve se moze organizovati.Ko nema para taj skromno obelezi sto je opet u redu.Ne valja jer nema izbora ali to je zivot.

Ne zaboravite samo da ima privatnih zabava za punoletstvo koje su daleko skuplje od javnih.
 
da li ste svom detetu pravili osamnasti rođendan?
da li ste pozivali i širu rodbinu, u restoran, ili samo užu?
ko treba da pravi izbor gostiju?
da li odabrati programsku muziku, ili onu , po izboru?
koji sastav orkestra ste odabrali, tamburice, nešto kombinovano, nešto univerzalno...?
šta mislite o osamnastim rođendanima?

Hbt seljanija....jel ide i sisata pevaljka i prase na razanj
 

Back
Top