Mame, da li ste "znale"...

da li ste znale 'šta nosite'?

  • da, sve vreme

  • ne, nikako nisam mogla da pretpostavim

  • mislila sam, ali nisam bila sigurna

  • nisam o tome ni razmišljala


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

mackica ns

Poznat
Poruka
7.784
da li će biti sinčina ili ćera:D ?
Pod 'znale' podrazumevam da li ste nekako (pred)osetile? Ne bapske priče ako stomak raste ovako, onda je žensko, a ako drugačije muško je i sl., nego jednostavno neki samo vaš unutrašnji osećaj.

Ja sam celog života želela ćerku. Od kad znam za sebe, sanjam o Milici:) Međutim, onog momenta kad sam saznala da sam trudna bila sam ubeđena da je dečak. Bukvalno ubeđena... Posle nekog vremena mi je bio smešan taj moj 'osećaj', i nisam uopšte više bila tako sigurna:? Čak mi je bilo i smešno što sam se tako istripovala u startu.

Do juče, dok nisu stigli rezultati amniocinteze.
''Bićeš majka ZDRAVOG DEČAKA:!: '' Tako su mi rekli8) :p :D :D :D

I onda ukapiram kako imamo taj neki instinkt, kome ne verujemo dovoljno; koji posle potisnemo pred 'razumom', kao - naravno da ne mogu da znam:roll:
 
xpajamacax:
pre svega čestitam :p
nisam imala pojma.
za sina su sve babe tvrdile da je devojčica
a za anu obrnuto.
za nju sam se nadala da je devojčica pa sam od jake želje i prizvala:p
znam samo da sam sa pajom bila lepa trudnica, a sa anom sva flekava po licu...
oba put asam imala na sred čela neku crvenkastu fleku, ko indijka....
sada kad mi nešto "sumljivo" uvek gledam na te skrivene znake:p
ne da mi da ispravim pa ja ondak ovako:p
 
ma ja nista nisam slusala bapske price-okrugao stomak,siljat stomak,lepa ili ne,povracanje zbog kose,ma gluposti.
ja sam bila ono kao lepa-bez fleka,nenaduvena(sem stopala u 9. mesecu),nijednom povracala i devojcica :D,ne secam se oblika stomaka
 
Sa prvom bebom sam bila sigurna da nosim decaka(iako mi je bilo svejedno sta cu da rodim, samo da bude zdravo).Cak je beba imala i radni naziv Aleksa(negde postoji spisak stvari koje treba da se kupe za Aleksu). Stomak visoko do samog porodjaja, ni tada se nije spustio. Koleginica tvrdila, nosis visoko; bice decak. I rodi se prelepa devojcica, sa krupnim, krupnim prelepim okicama. Sledeca trudnoca ista, mozda malo gorusice tokom trudnoce. I bila sam sigurna da je opet devojcica. Zezala sam muza da ce morati da brzo obogati da bi mogao da finansira tri devojke. Cak je i doktorka na UZ rekla da ne vidi muske atribute. A rodio se decak. Toliko o mojim predosecajima.
 
Оба пута сам била дубоко убеђена да је "мушко", други пут сам се чак и кладила са мужем (наравно, он је изгубио!), говорили су ми да носим женско (не гинеколог, него остали) а ја просто нисам веровала у то. Једноставно, предосећала сам!
Мало ми је било криво други пут, јер сам јааааааако желела девојчицу, али нека су они мени само живи и здрави! :)
 
Nisam o tome ni razmišljala, mada sam relativno rano saznala. Prvo preko euz-a a zatim i na osnovu rezultata amniocinteze.
Uglavnom, na tom prvom euz-u ... očitava doktorica parametre i kada je završila pita me:
da li imate nekih pitanja?
Ja kao: pa nemam, vidim sve je u redu, beba je dobro....
Ona opet: a da li biste još nešto želeli da znate? Ja zbunjena, nemam pojma na šta misli. Doktorica vidi da ne kontam i precizira pitanje: pa da li biste želeli da saznate pol?
Aaaaaaa tooo. Pa kažite :)
Uglavnom, na kraj pameti mi nije bilo o tome da razmišljam, samo sam strahovala da sa bebom bude sve u redu.

A tek što su me nervirale žene koje su skenirajući me nagadjale kog je pola beba... I mnoge su bile zaključile da je u stomaku devojčica. Toliko su bile ubedjene u tu svoju procenu da ih ni rezultati amnio nisu mogli razveriti. :lol:
Izgleda da sam se bila baš "prolepšala" u trudnoći :rolleyes:
 
Ja sam silno želela dečaka. međutim, nabediše me babe kako sigurno nosim devojčicu i ja o sebi počnem da razmišljam kao o Sarinoj mami. Čak sam i sanjala kako imam devojčicu, kupujem joj neku lutku itd. Na ultrazvuku se nikad nije videlo jer je beba uvek bila okrenuta guzom. imala sam mučnine i povraćanja prva tri meseca, stoma mi je bio okrugao i velik, izgledala sam kao nilski konj u devetom mesecu trudnoće. Ten mi je bio savrešen i nisam bila naduvena ni u devetom mesecu.
Na pregledima sam stalno zapitkivala doktora jel išta na bebi poraslo (baš kao Hani, ali ja u želji da jeste :razz: ) i napokon početkom osmog meseca mi doktor kaže da nije siguran ali misli da je muško. Ma šta, misli, MORA da bude muško!
Mesec dana posle toga rodila sam veeeeelikog i zdravog dečaka (težak 4,5 kg i 54cm dugačak):-D
 
У првој трудноћи сам била врло амбивалентна према полу детет, час сам хтела сина, час ћерку...у ствари било ми је јако важно да имам бар једну ћерку, а после шта буде. Дуго на ултразвуку нису могли да виде пол, једном је изгледало као бата, једном се није могло видети..све до 9. месеца... Сви су ми говорили да ће бити дечак јер сам се јако пролепшала, нисам натекла нити се превише угојила... Беби у стомаку сам се некако обраћала у мушком роду... А оно: сека!!!:-D
А у другој трудноћи, већ око 5. месеца каже ми докторка: ова беба јако личи на своју сестру! :lol: Опет сека!:D

И сад сам јако срећна због тога....и не могу ни да замислим како би било да има синове... (вероватно исто!:lol: )
 
iskreno, niti sam razmisljala o tome, niti sam uopste zelela da znam; ginekolog me je u par navrata pitao da li zelim da znam - ja sam rekla da ne zelim, kraj price. muz je cekao sina, a dobili smo - milicu :).

najsmesniji deo mi je bio kad je moj matori, u ono doba, uzeo recept na koji se izdavala oprema za bebu, i doneo - sve roze :). ma, ne roze, nego PINK...
ja sam bila negde u devetom mesecu, i sva u cudu ga pitam - sta si ovo doneo? on, jadan, ni ne nazire da negde moze biti "greska"... ja kazem - pa nije bilo neke druge boje? on kaze - pa, bilo je svetloplavo i belo. ja kazem - a sta ako je decko? on se tek tada iznenadio, u njegovoj glavi nije postojala ni teoretska sansa da ne bude devojcica....LOL. lepo covek zacrtao, pa to je....
 
Ja nisam znala pol svoje bebe sve dok se nije rodila... Jednostavno, nikada nisam pitala ni lekara koji mi je vodio trudnocu, niti je on nesto potencirao pricu o tome... a nije ni med. sestra koja mi je radila UZ.
Da su me kojim slucajem pitali da li bih zelela da znam - moj odgovor bi svakako bio negativan.
Nije da nisam razmisljala o bebinom polu, jesam, ali namerno sam govorila da ce biti musko - izazivala sudbinu da bude obrnuto, jer sam zarko zelela devojcicu... i dobila je.
To je sve bilo pocetkom onog ludila devedesetih godina, kada nikog nije bilo briga ni za sta...
Eto, sad bih opet zelela da imam jos jednu malu slatku lutkicu... ali... eto, izgleda da se ne moze imati bas sve u zivotu. A to je sasvim neka druga prica... pa stajem ovde.
 
Mackice, zaboravih da ti cestitam na lepim vestima (brak, beba na putu!)
Ne znamo se licno, ali sam citala neke tvoje postove.

Eto, moja sejseli se porodila proslog petka, rodila je Aleksu, tetkinu srecu, 3750 gr, 53 dugacak...
Tako bih ga sada izljubila tako malenog, al moram da cekam leto... tek tada cu moci da ga vidim, a on ce vec biti veeeliki deckonja!
Sve najbolje!
 
Први пут сам била убеђена да ће бити дечак, и би дечак.
Други пут убеђена да је дечак на квадрат и би два дечака.
И драго ми је што је тако.
(Наравно да сам осетила и родила девојчицу, и то би ми исто толико било драго)
Само да су живи, здрави и слатки као шећерлемице!!!
 
mojickamala:
Први пут сам била убеђена да ће бити дечак, и би дечак.
Други пут убеђена да је дечак на квадрат и би два дечака.
И драго ми је што је тако.
(Наравно да сам осетила и родила девојчицу, и то би ми исто толико било драго)
Само да су живи, здрави и слатки као шећерлемице!!!
ЖИВЕЛИ! :p
И ја имам 2 момчића и оба пута сам их "осетила"! ;)
 

Back
Top