Mame, da li ste "znale"...

Pogledaj rezultate ankete: da li ste znale 'šta nosite'?

Glasova
27. Ne možete glasati na ovu anketu
  • da, sve vreme

12 44,44%
  • ne, nikako nisam mogla da pretpostavim

4 14,81%
  • mislila sam, ali nisam bila sigurna

9 33,33%
  • nisam o tome ni razmišljala

2 7,41%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: Mame, da li ste "znale"...

Poznat mackica ns (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Podrazumevano Mame, da li ste "znale"...

da li će biti sinčina ili ćera ?
    Pod 'znale' podrazumevam da li ste nekako (pred)osetile? Ne bapske priče ako stomak raste ovako, onda je žensko, a ako drugačije muško je i sl., nego jednostavno neki samo vaš unutrašnji osećaj.

Ja sam celog života želela ćerku. Od kad znam za sebe, sanjam o Milici Međutim, onog momenta kad sam saznala da sam trudna bila sam ubeđena da je dečak. Bukvalno ubeđena... Posle nekog vremena mi je bio smešan taj moj 'osećaj', i nisam uopšte više bila tako sigurna:? Čak mi je bilo i smešno što sam se tako istripovala u startu.

Do juče, dok nisu stigli rezultati amniocinteze.
    ''Bićeš majka ZDRAVOG DEČAKA '' Tako su mi rekli8)

I onda ukapiram kako imamo taj neki instinkt, kome ne verujemo dovoljno; koji posle potisnemo pred 'razumom', kao - naravno da ne mogu da znam

xpajamacax
    Guest

Podrazumevano Re: Mame, da li ste "znale"...

Citat Original postavio xpajamacax
    pre svega čestitam
    nisam imala pojma.
    za sina su sve babe tvrdile da je devojčica
    a za anu obrnuto.
    za nju sam se nadala da je devojčica pa sam od jake želje i prizvala
    znam samo da sam sa pajom bila lepa trudnica, a sa anom sva flekava po licu...
    oba put asam imala na sred čela neku crvenkastu fleku, ko indijka....
    sada kad mi nešto "sumljivo" uvek gledam na te skrivene znake
    ne da mi da ispravim pa ja ondak ovako

hanibaI77
    Guest

ja sam pitala ginekologa:devojcica
    svaki sledeci put pitam "da joj nije nesto poraslo?je l jos devojcica?" plasila se da ne bude decak i stvarno devojcica,dok je bila u stomaku zvala sam je princeza

Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

[font=Comic Sans MS]He, i meni je neka drugarica rekla - jao, super što nosiš muško, bićeš lepa trudnica:? [/font]
    [font=Comic Sans MS]Ja rek'o'; čuj 'biću':shock: Pa trudna sam već puna četiri meseca i LEPA SAM 8-) :razz: [/font]

Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

[font=Comic Sans MS]Zaboravih - hvala pajamaco:smile: [/font]
    [font=Comic Sans MS]Hani, pa PRE negošto ti je rekao ginekolog; da li si sama osećala da je devojčica?:wink: [/font]

hanibaI77
    Guest

ma ja nista nisam slusala bapske price-okrugao stomak,siljat stomak,lepa ili ne,povracanje zbog kose,ma gluposti.
    ja sam bila ono kao lepa-bez fleka,nenaduvena(sem stopala u 9. mesecu),nijednom povracala i devojcica ,ne secam se oblika stomaka

hanibaI77
    Guest

Citat Original postavio mackica ns
    [font=Comic Sans MS]Zaboravih - hvala pajamaco:smile: [/font]
    [font=Comic Sans MS]Hani, pa PRE negošto ti je rekao ginekolog; da li si sama osećala da je devojčica?:wink: [/font]
    nisam nista osecala,samo sam zelela iz sve snage.znam da je bezveze ali nisam mogla da zamislim sebe majkom decaka,bilo me je strah toga

Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Citat Original postavio hanibaI77
    nisam nista osecala,samo sam zelela iz sve snage.znam da je bezveze ali nisam mogla da zamislim sebe majkom decaka,bilo me je strah toga
    I meni je malo čudno, juče sam izvalila, popadali su mi od smeha - pa, kako ja žensko, a rodiću muško:shock:
    Ja sam malo više želela devojčicu, baš zbog toga; ali sam znala da je dečak.

hanibaI77
    Guest

apsolutno te razumem,al ja nisam nailazila na razumevanje

Primećen član brizna mama (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Sa prvom bebom sam bila sigurna da nosim decaka(iako mi je bilo svejedno sta cu da rodim, samo da bude zdravo).Cak je beba imala i radni naziv Aleksa(negde postoji spisak stvari koje treba da se kupe za Aleksu). Stomak visoko do samog porodjaja, ni tada se nije spustio. Koleginica tvrdila, nosis visoko; bice decak. I rodi se prelepa devojcica, sa krupnim, krupnim prelepim okicama. Sledeca trudnoca ista, mozda malo gorusice tokom trudnoce. I bila sam sigurna da je opet devojcica. Zezala sam muza da ce morati da brzo obogati da bi mogao da finansira tri devojke. Cak je i doktorka na UZ rekla da ne vidi muske atribute. A rodio se decak. Toliko o mojim predosecajima.

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Оба пута сам била дубоко убеђена да је "мушко", други пут сам се чак и кладила са мужем (наравно, он је изгубио!), говорили су ми да носим женско (не гинеколог, него остали) а ја просто нисам веровала у то. Једноставно, предосећала сам!
    Мало ми је било криво други пут, јер сам јааааааако желела девојчицу, али нека су они мени само живи и здрави!

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Citat Original postavio mackica ns
    I meni je malo čudno, juče sam izvalila, popadali su mi od smeha - pa, kako ja žensko, a rodiću muško:shock:
    Ja sam malo više želela devojčicu, baš zbog toga; ali sam znala da je dečak.
    joj divno

Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

[font=Comic Sans MS]Imaće Siniša dLugara;-)[/font]

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

jeeeee ... malog košmiju

Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Citat Original postavio gigule
    jeeeee ... malog košmiju
    [font=Comic Sans MS]Da, biće kao njihove tate8-) :razz: [/font]
    [font=Comic Sans MS][/font]
    [font=Comic Sans MS]Uh, kakvi su bili na svadbi sad u subotu:shock: Bogami, ako Siniša i hmmm Sin budu takvi...[/font]

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

uvjek sam zeljela djecaka i stalno jednostavno znala da je djecak...i nisam pitala ginekologa sta je....i rodio se djecak...srece li moje
    Therapy has taught me that nothing is my fault

Aktivan član
    Učlanjen
    15.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    68

Nisam o tome ni razmišljala, mada sam relativno rano saznala. Prvo preko euz-a a zatim i na osnovu rezultata amniocinteze.
    Uglavnom, na tom prvom euz-u ... očitava doktorica parametre i kada je završila pita me:
    da li imate nekih pitanja?
    Ja kao: pa nemam, vidim sve je u redu, beba je dobro....
    Ona opet: a da li biste još nešto želeli da znate? Ja zbunjena, nemam pojma na šta misli. Doktorica vidi da ne kontam i precizira pitanje: pa da li biste želeli da saznate pol?
    Aaaaaaa tooo. Pa kažite
    Uglavnom, na kraj pameti mi nije bilo o tome da razmišljam, samo sam strahovala da sa bebom bude sve u redu.

A tek što su me nervirale žene koje su skenirajući me nagadjale kog je pola beba... I mnoge su bile zaključile da je u stomaku devojčica. Toliko su bile ubedjene u tu svoju procenu da ih ni rezultati amnio nisu mogli razveriti.
    Izgleda da sam se bila baš "prolepšala" u trudnoći :rolleyes:

Queen_
    Guest

Ja sam silno želela dečaka. međutim, nabediše me babe kako sigurno nosim devojčicu i ja o sebi počnem da razmišljam kao o Sarinoj mami. Čak sam i sanjala kako imam devojčicu, kupujem joj neku lutku itd. Na ultrazvuku se nikad nije videlo jer je beba uvek bila okrenuta guzom. imala sam mučnine i povraćanja prva tri meseca, stoma mi je bio okrugao i velik, izgledala sam kao nilski konj u devetom mesecu trudnoće. Ten mi je bio savrešen i nisam bila naduvena ni u devetom mesecu.
    Na pregledima sam stalno zapitkivala doktora jel išta na bebi poraslo (baš kao Hani, ali ja u želji da jeste :razz: ) i napokon početkom osmog meseca mi doktor kaže da nije siguran ali misli da je muško. Ma šta, misli, MORA da bude muško!
    Mesec dana posle toga rodila sam veeeeelikog i zdravog dečaka (težak 4,5 kg i 54cm dugačak):-D

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

У првој трудноћи сам била врло амбивалентна према полу детет, час сам хтела сина, час ћерку...у ствари било ми је јако важно да имам бар једну ћерку, а после шта буде. Дуго на ултразвуку нису могли да виде пол, једном је изгледало као бата, једном се није могло видети..све до 9. месеца... Сви су ми говорили да ће бити дечак јер сам се јако пролепшала, нисам натекла нити се превише угојила... Беби у стомаку сам се некако обраћала у мушком роду... А оно: сека!!!:-D
    А у другој трудноћи, већ око 5. месеца каже ми докторка: ова беба јако личи на своју сестру! Опет сека!

И сад сам јако срећна због тога....и не могу ни да замислим како би било да има синове... (вероватно исто! )

Aktivan član indigo (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    57

[font=Verdana]iskreno, niti sam razmisljala o tome, niti sam uopste zelela da znam; ginekolog me je u par navrata pitao da li zelim da znam - ja sam rekla da ne zelim, kraj price. muz je cekao sina, a dobili smo - milicu .

najsmesniji deo mi je bio kad je moj matori, u ono doba, uzeo recept na koji se izdavala oprema za bebu, i doneo - sve roze . ma, ne roze, nego PINK...
    ja sam bila negde u devetom mesecu, i sva u cudu ga pitam - sta si ovo doneo? on, jadan, ni ne nazire da negde moze biti "greska"... ja kazem - pa nije bilo neke druge boje? on kaze - pa, bilo je svetloplavo i belo. ja kazem - a sta ako je decko? on se tek tada iznenadio, u njegovoj glavi nije postojala ni teoretska sansa da ne bude devojcica....LOL. lepo covek zacrtao, pa to je....
    [/font]
    [font=Verdana]Sine scientia ars nihil est. [/font]

Aktivan član brbljiva_kisa (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

Ja nisam znala pol svoje bebe sve dok se nije rodila... Jednostavno, nikada nisam pitala ni lekara koji mi je vodio trudnocu, niti je on nesto potencirao pricu o tome... a nije ni med. sestra koja mi je radila UZ.
    Da su me kojim slucajem pitali da li bih zelela da znam - moj odgovor bi svakako bio negativan.
    Nije da nisam razmisljala o bebinom polu, jesam, ali namerno sam govorila da ce biti musko - izazivala sudbinu da bude obrnuto, jer sam zarko zelela devojcicu... i dobila je.
    To je sve bilo pocetkom onog ludila devedesetih godina, kada nikog nije bilo briga ni za sta...
    Eto, sad bih opet zelela da imam jos jednu malu slatku lutkicu... ali... eto, izgleda da se ne moze imati bas sve u zivotu. A to je sasvim neka druga prica... pa stajem ovde.

Aktivan član brbljiva_kisa (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

Mackice, zaboravih da ti cestitam na lepim vestima (brak, beba na putu!)
    Ne znamo se licno, ali sam citala neke tvoje postove.

Eto, moja sejseli se porodila proslog petka, rodila je Aleksu, tetkinu srecu, 3750 gr, 53 dugacak...
    Tako bih ga sada izljubila tako malenog, al moram da cekam leto... tek tada cu moci da ga vidim, a on ce vec biti veeeliki deckonja!
    Sve najbolje!

Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

[font=Comic Sans MS]Hvala brbljivice;-) [/font]

[font=Comic Sans MS]Izgleda da većina mama ipak oseća šta nosi... I da dobijaju ono što strašno žele:-D [/font]
    [font=Comic Sans MS]Zanimljivo, meni je baš bilo čudno što se pogodilo to što sam predosetila sa stvarnim polom bebana:smile: [/font]

Zainteresovan član mojickamala (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Први пут сам била убеђена да ће бити дечак, и би дечак.
    Други пут убеђена да је дечак на квадрат и би два дечака.
    И драго ми је што је тако.
    (Наравно да сам осетила и родила девојчицу, и то би ми исто толико било драго)
    Само да су живи, здрави и слатки као шећерлемице!!!
    voli veruj želi

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mojickamala
    Први пут сам била убеђена да ће бити дечак, и би дечак.
    Други пут убеђена да је дечак на квадрат и би два дечака.
    И драго ми је што је тако.
    (Наравно да сам осетила и родила девојчицу, и то би ми исто толико било драго)
    Само да су живи, здрави и слатки као шећерлемице!!!
    ЖИВЕЛИ!
    И ја имам 2 момчића и оба пута сам их "осетила"!

Slične teme

1. Препоруке за куповину возила
    Autor mvbdb u forumu Automobilizam
    Odgovora: 20436
    Poslednja poruka: 14.03.2015., 04:34
  2. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.05.2011., 13:48

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku