Programiranje-Fakultet
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Programiranje-Fakultet

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Programiranje-Fakultet

Pozdrav svima. Sledece godine zavrsavam cetvrti razred srednje Turisticke skole i jos sada se brinem za moju buducnost. Mene Turizam ne interesuje, jezici mi idu i matematika ali je moja matematika ( u ovoj skoli ) slaba u odnosu na gimnazijsku matematiku. Jedino sto me interesuje je programiranje. Krenuo sam da ucim online HTML, CSS i C++, prva dva sam savladao. Od srednje skole imacu nadam se 37 poena od 40, a na prijemnom iz matematike tek moram da vidim (max 60). Da li imam sanse da upadnem na neki fakultet za softversko inzinjerstvo ? Ako ne mogu da upadnem na drzavnom fakultetu, razmisljam se da upisem privatni fakultet ( IT Akademiju ). Vasa misljenja ? ????

Aktivan član
    Učlanjen
    30.03.2017.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Programiranje-Fakultet

možeš ali ti je najbitnije šta sam budeš učio i naučio, ja učim c++ sam, samo ti je bitno da dobro znaš engleski

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Citat Original postavio CaLeSS Pogledaj poruku
    Pozdrav svima. Sledece godine zavrsavam cetvrti razred srednje Turisticke skole i jos sada se brinem za moju buducnost. Mene Turizam ne interesuje, jezici mi idu i matematika ali je moja matematika ( u ovoj skoli ) slaba u odnosu na gimnazijsku matematiku. Jedino sto me interesuje je programiranje. Krenuo sam da ucim online HTML, CSS i C++, prva dva sam savladao. Od srednje skole imacu nadam se 37 poena od 40, a na prijemnom iz matematike tek moram da vidim (max 60). Da li imam sanse da upadnem na neki fakultet za softversko inzinjerstvo ? Ako ne mogu da upadnem na drzavnom fakultetu, razmisljam se da upisem privatni fakultet ( IT Akademiju ). Vasa misljenja ? ????
    IT akademija nije fakultet, batali to..
    Programiranje je moderni zanat. Ako pogledas malo oglase za programere, retko ko trazi fakultet.. obicno je samo iskustvo trazeno. Tako da opcija ti je i da upises nesto nevezano za programiranje a samo programiranje naucis sam.
    Ako hoces privatni fakultet, upisi Racunarski fakultet.. nosioci njihovih diploma rade po fejsbuku, instagramu, microsoftu, guglu i ostalim velikim firmama.. Ali to je sa razlogom, iako je privatni standard je dosta veliki i zestoko se uci. Mnogi otpadnu vec prvu godinu kada vide da nije ladovina..
    I umesto C++ uci javascript (da bi popunio web development znanje koje vec imas u html i css-u) i pocni programski jezik sa C pa zatim predji na C++... Phyton je jos jedan dobar a jednostavan jezik koji je sve vise u upotrebi.
    Toliko

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja bih svakako upisao taj fakultet, jer mislim da online ne mog da naucim dobro kao sto bih naucio kod nekog predavaca.

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Ja bih svakako upisao taj fakultet, jer mislim da online ne mog da naucim dobro kao sto bih naucio kod nekog predavaca.
    Upisi, ali pazi nije naivno uopste..

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ali najvise me brine da li ja mogu da upadnem na neki fakultet jer je jaka konkurencija i svi mi pricaju kako je moja skola slabija od ostalih. Ja sam ja djak i matematika mi ide dobro. Misljenje ?

Iskusan frederikrr (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    134

Pronadji neki faks koji se ne upisuje puno tesko, a opet ima neki IT smer. Na primer, pmf u Kg-u ti je jednostavno da upises, a ima smer IT.
    Svakako, preporucujem faks, jer IT akademija je tesko srannje.
    Dva najveca zla po ljudsko drustvo su rasizam i fasizam.
    Ali ne propada drustvo zbog onih koji cine zlo - Propada zbog onih koji ne cine nista protiv tog zla. Zbog onih koji cute.

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Ali najvise me brine da li ja mogu da upadnem na neki fakultet jer je jaka konkurencija i svi mi pricaju kako je moja skola slabija od ostalih. Ja sam ja djak i matematika mi ide dobro. Misljenje ?
    na privatne poput RAF-a mozes.. nema svako dati silne pare na fakultet..
    Na ETF, FON itd zaboravi..
    Lepo ti covek predlozio dole da probas u manjim gradovima ako hoces drzavne.

Aktivan član skawzy (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Ako hoces da se bavis web programiranjem, ne moras da upisujes IT Akademiju, jer ces da puknes 1500 eura preko neta, a da ides da ucis u ucionici kod njih je i vise. Naucio si HTML i CSS kako kazes, predji sad na JavaScript nakon nje uci PHP i MySQL

To ti je sasvim dovoljno da napravis dobar sajt ili forum, ali u koliko budes zeleo da budes jos bolji , mozes da ucis C i Phyton.

Moras da budes odlucan i kad pocnes sa ovim ne staj.

Slične teme

1. Fakultet, programiranje
    Autor Kum7 u forumu Fakulteti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.10.2016., 11:51
  2. Fakultet za programiranje
    Autor Dusko Betting u forumu Programiranje
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.06.2015., 22:38
  3. Ekonomski fakultet
    Autor bety u forumu Fakulteti
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.07.2009., 13:36
  4. Kako uspjesno upisati Farmaceutski fakultet?
    Autor dajana u forumu Fakulteti
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 20.01.2004., 20:22
  5. Dobro došli u forum "Programiranje"!
    Autor Administrator u forumu Programiranje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.04.2003., 20:03

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku