Terminologija: borilackih vjestina.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

dijalekticar

Početnik
Banovan
Poruka
27
Ovdje mozete pitati: uraken, sta je? Sifu - sta je to? Ili slicna pitanja, ili staviti video za neki potez neke borilacke vjestine pa pitati kako se taj blok stvarno ono zove, da bi mogli da prodrete do informacija o njemu i tome kako se izvodi (sto je iz videa u vecini slucajeva nejasno).

Kako se zovu blokovi gdje mu sa sa dvije ruke koje su u "shuto" (ispruzeni prsti) polozaju dodjes izmedju njegove ruke da ti budu tvoje sake, prednja napred, znaci ukrstaju se tik ispod dlanova, pud neba okrenute, pa istovremeno prednju okretom nazad prilijepis ("hvatas") za njegovu ruku, a zadnju samo oboris (i "hvatas") pa mu onda zavrnes ruku na sasvim drugu stranu, i vec si pobijedio tucu...a sad, s obzirom da u MMA niko to ne radi, a time se, iz jednog poteza, pobjedjuje, ipak me mnogo cudi to...

I mene zanima kako se zove ovaj blok, koji kad promislis malo, umijes i da primijenis, i malo ko primjenjuje, nije popularan, a vrlo je koristan?
Rane ustvari sa torzom pomjeras, istovremeno, dok rukom ides pud njegove, pa zato imas ne 2x nego 16x vece ubrzanje, pa mozes da mu stignes ruku iako ako pocinjes iz kamae-a (ovaj ne pocinje) moras prvo da isrpavis ruku i gurnes je napred, istovremeno naravno, da bi bilo brze...ali Nagashi uke klasican ovo nije, pa me zato zanima kako se zove...Ovo cudo:
 
Taj elemenat imas u nekim majstorskim katama.

Zaboravio sam kako se zove blok.

Naihanchi je stariji naziv (pravi) za Tekki ("jahanje metalnog konja" ili samo "...metalnog konja", nesto od toga), plavi pojas je ovo, Tekki 1 (Tekki 2 i 3 su majstorske), znaci: nije majstorska...e sad, potpuno se slazem da je on mozda samo izmislio kako je ovo preuzeo iz Tekki kate, jer ja to tamo vidio nisam...
Ovo sad je vec pravi majstorluk, jer iako mnogo lakse da se nauci i izvede nego ono prvo, jeste brze, prebacivanje iz jedne u drugu ruku njegove ruke je genijalno, i proizvodi strah kod protivnika, zaista pomislja da si "vjest", i on poslije misli kako i "nije sramota" ako ti se ne osveti sa jos 2 druga kad te vidi nakon sto si ga prebio, jer ipak je "ona budala, neki majstor, Japanac":
 
Poslednja izmena:
Неби било лоше да понекад размислиш док вежбаш и просто истестираш то што радиш.... има лаких/безбедних начина за тестирање уз које можеш добити поприлично јасну слику о функционалности дате технике односно и најчешће о ограничењима исте....
Просто веровање на реч неком тамо "мајстору" који све изводи уз свесрдну помоћ маркиранта није препоручљиво кад су борилачке вештине и спортови у питању.... Из тог разлога лично често више поштујем такмичаре борилачких спортова од вежбача којекаквих "борилачких вештина" у којима се никад не тестирају научене технике (односно колики је лични ниво употребљивости научених техника).
 
Неби било лоше да понекад размислиш док вежбаш и просто истестираш то што радиш.... има лаких/безбедних начина за тестирање уз које можеш добити поприлично јасну слику о функционалности дате технике односно и најчешће о ограничењима исте....
Просто веровање на реч неком тамо "мајстору" који све изводи уз свесрдну помоћ маркиранта није препоручљиво кад су борилачке вештине и спортови у питању.... Из тог разлога лично често више поштујем такмичаре борилачких спортова од вежбача којекаквих "борилачких вештина" у којима се никад не тестирају научене технике (односно колики је лични ниво употребљивости научених техника).
A okle ti to nepametno misljenje kako ja ne testiram prvo sve to, a to povjerenje koje imam (telepatski si procitao da ga imam mozda, jer ja nigdje NIKAD nisam napisao da nekom Senseiu vjerujem na rijec i video) u neke Sensei-e je zato sto sam 100 puta njihvih 100 tehnika koje sam vidio isprobao na nacin koji pokazuje realnu primjenu, i onda vidim da ce i 101 biti samim tim ispravna, i da ukoliko to nije, onda to znaci da ja nisam nesto dobro povezao,promislio...Ali ti mislis kako si pametniji od mene, sto ti je velika greska, a ne mala greska...vrlo pogresno
Vjerovatno da u svojoj nesposobnosti da izvedes ovo, iz straha da je ne prepoznas, "projektujes" tu realnu, ali svoju, nesposobnost na mene...ne pogadjaju me tvoje misli, ali mislio sam da si bar normalne, prosjecne pameti...
sta ti se desilo?

Zao mi je tvojih ucenika, kad ih uci neko ko je i OD MENE, koji nisam natprosjecan pa da budem ucitelj, GORI...jer jasno se vidi iz ovoga sto pises da je ovo nerealno to da si ti ili gori, ili, posto ja nisam napisao da to ne testiram realno i da vjerujem na rijec, i gori i ludak...porpuno lud koji halucinira i paramnezije ima (ovo sam, iako nevolim, namjerno, strucnu rijec upotrebio i necu da te udostojim ni da objasnim ni zasto
)

I ovo je previse sto sam ti napisao ovoliko, treba da se ponosis sto te nisam odma poslao u *****, ajde sad izadji, tamo su ti vrata...
 
Poslednja izmena:
Неби било лоше да понекад размислиш док вежбаш и просто истестираш то што радиш.... има лаких/безбедних начина за тестирање уз које можеш добити поприлично јасну слику о функционалности дате технике односно и најчешће о ограничењима исте....
Просто веровање на реч неком тамо "мајстору" који све изводи уз свесрдну помоћ маркиранта није препоручљиво кад су борилачке вештине и спортови у питању.... Из тог разлога лично често више поштујем такмичаре борилачких спортова од вежбача којекаквих "борилачких вештина" у којима се никад не тестирају научене технике (односно колики је лични ниво употребљивости научених техника).

Dragane Z odakle ti to NEPAMETNO MISLJENJE? Ahahahhaha, salim se matori, dobro receno. Ni ja nemam nista protiv vezbaca "misticnih" (tako ja to nazivam) borilackih vestina, ali vise postujem ove takmicare realiste.
Mada ako neko npr kaze "Ja treniram zbog zdravlja, radi smanjenja stresa, ili umesto joge i sl", onda to postujem skroz, ali ne postujem one sto lupetaju da ubijaju pogledom a ne smeju nikada da testiraju to u nekom MMA klubu jer ih strah da bi smrtno ubili sve te silne MMA borce, niko ne bi preziveo LOL.
 
Dragane Z odakle ti to NEPAMETNO MISLJENJE? Ahahahhaha, salim se matori, dobro receno. Ni ja nemam nista protiv vezbaca "misticnih" (tako ja to nazivam) borilackih vestina, ali vise postujem ove takmicare realiste.
Mada ako neko npr kaze "Ja treniram zbog zdravlja, radi smanjenja stresa, ili umesto joge i sl", onda to postujem skroz, ali ne postujem one sto lupetaju da ubijaju pogledom a ne smeju nikada da testiraju to u nekom MMA klubu jer ih strah da bi smrtno ubili sve te silne MMA borce, niko ne bi preziveo LOL.

njegovo misljenje je bar nepametno, a tvoje je bolesno, i tvoje misljenje kako ce, samo zato sto TI (koji se nicim nisi pokazo, meni ipak svaka zena i femninizirani msukarac odma pricaju da sam pametan, pa ce prije, ako je zajedno pitamo kome ce to da kaze, pretpostvljam, tvoja djevojka (kad bi ti to ikad imao) to da sam pametan iako je tvoja, da kaze meni, nego tebi) propagiras MMA i Kognitivno-bihejvioralnu terapiju, ne iznoseci argumente, neko da to poslusa i usvoju, to je natprirodno bolesno... ja te ponekad zazalim iako si losa osoba, ponekad kazem Boze, kad mu nisi dao ni milimetar pameti, a zasto ga onda pustas da to i pokazuje, svoju bolesnocu, da tebe STVORITELJA takvog stvora ama samim tim sto si dozvolio da postoji, obruka?

Dakle, kad ja napisem nesto lose o bihejviorizmu, pisuci sto je to, i u cemu je greska, ti samo dodjes, i vjerujuci da si popularan i da se tvoje misljenje usvaja, napises samo "to je glupost sto ti pises" i mislis da si Guru pa da ce ljudi odma da pomisle da je to tako...i, sto je najgore, za sebe koji je natprosjecno nepametan mislis ako umijes da (da ponovis ne umijes, ali da prepises umijs) prepises nesto i ako si prelakovjeran prema sajtovima, da si ti pametan natrposjecno, a ne prostak koji se pali (bukalno pali, erotski) na ucene ljude...zasto - neznam...i za moju pricu kako si ti mozda branka jer ona ima i LI u prezimenu i BR u imenu, ti pricas kako je prica da je ona branka zato sto imas BR u imenu a dio sa LI obavezno izostavljas, kako ti nije sramno da to ruglo o tebi neko sazna time sto bi ja reko da si se pretvrao? Imas li stida imalo? ti jesi zena, samo su one (neke od njih) sposobne da budu tako bestidne...ili si kao sto onaj rece neko dijete koje su rodtielji u dom za nezbrinutu ostavili, koji sad zivi na ulici negdje i primakne se kaficu da uhvati Wi-Fi

defektu
 
Poslednja izmena:
Неби било лоше да понекад размислиш док вежбаш и просто истестираш то што радиш.... има лаких/безбедних начина за тестирање уз које можеш добити поприлично јасну слику о функционалности дате технике односно и најчешће о ограничењима исте....
Просто веровање на реч неком тамо "мајстору" који све изводи уз свесрдну помоћ маркиранта није препоручљиво кад су борилачке вештине и спортови у питању.... Из тог разлога лично често више поштујем такмичаре борилачких спортова од вежбача којекаквих "борилачких вештина" у којима се никад не тестирају научене технике (односно колики је лични ниво употребљивости научених техника).

Napisao sam u privatnu poruku njemu da sam u istom trenutku kad (nisam znao da) pise ovu poruku, razmisljao da otvorim temu, da pomognem foruamsima koji uce, o tome kako se bezbjedno a ipak realno provjerava da li je neki potez i tehnika primjenjiv...MEDJUTIM JA NIKAD NA FORUMU NISAM PRICAO ILI DA NE TESTIRAM ILI NACIN NA KOJI TESTIRAM PA DA BI ON MOGAO DA KAZE DA MENI TO NIJE PALO NA PAMET DA REALNO TESTIRAM...PROSTO SAM ZAPREPASCEN, MISLIO SAM DA JE IMALO NORMALAN ovaj DraganZ, A SAD VIDIM DA NIJE NI TOLIKO i necu sad da otvaram tu temu da ne bude da se pravdam nekome ko je, kao on, natprosjecno nepametan, ali sam mu u privatne objasnio o cemu se,... o kom se zapetljanju njegove pameti zapetljane radi...kako se usudjuje da za mene prica lazi - to eto ne znam...

Zaprepascen bi bio kad bi bio glup, ali znam o cemu se radi...
 
Poslednja izmena:
Dragane Z odakle ti to NEPAMETNO MISLJENJE? Ahahahhaha, salim se matori, dobro receno. Ni ja nemam nista protiv vezbaca "misticnih" (tako ja to nazivam) borilackih vestina, ali vise postujem ove takmicare realiste.
Mada ako neko npr kaze "Ja treniram zbog zdravlja, radi smanjenja stresa, ili umesto joge i sl", onda to postujem skroz, ali ne postujem one sto lupetaju da ubijaju pogledom a ne smeju nikada da testiraju to u nekom MMA klubu jer ih strah da bi smrtno ubili sve te silne MMA borce, niko ne bi preziveo LOL.

Више пута сам имао прилике да причам тако са вежбачима (па и понеким ко има разне титуле) који сви имају исто искуство - кад партнеру дају на вољу да чак и договорен напад изведе по свом нахођењу- (брзина, снага, не подчињавање) сваку технику коју покушају да изведу - не реализују... Кад им се укаже на одређене специфичности у оквиру вежбања које доводе до неуспешног извођења одговарајућих и навежбаних техника (у демонстративним условима) замисле се али не мењају свој рад- ипак мора да се прати "традиција" (а и лакше је тако држати тренинг).

Зато кажем да некако више поштујем вежбаче борилачких спортова јер барем прихватају да осете на својој кожи сваку погрешно изведену радњу.... (без обзира на специфична правила разних борилачких спортова. С тим да ни то није услов да ће такмичар бити способан да успешно парира неком ко зна шта вежба и чему то служи... односоно да своје знање и вештину правилно користи - просто различити услови борбе не омогућавају да такмичари искористе своја знања и вештине.

Све у свему не треба генерализовати....
 
heheheh evo proradio mu opet histericni napad, ili psihoticni, kao iz katatone shizofrenije kada ih uvati ludilo, raspis'o se djetic opet.

ja te ponekad zazalim iako si losa osoba, ponekad kazem Boze, kad mu nisi dao ni milimetar pameti

Auu koje pokazivanje neznanja o psihickom zivotu coveka :eek:

Kakve veze ima to sto je neko LOSA OSOBA SA PAMECU glupane? M? Ta 2 ne samo da nisu u kauzalnoj vezi, nego skoro ni da koreliraju.

Po tebi sinonimi su losa osoba i osoba koja je glupa, joja nije pametna, jer da sam navodno hipoteticki, po tebi, pametan, ne bih bio losa osoba?

Losa osoba je losa osoba nepismeni "neznam" glupane, to bi trebalo da ukapiras jos u osnovnoj skoli a kamoli u srednjoj u drugoj godini kada je osoba prvi put u dodiru sa predmetom psihologija, a kamoli na fakultetu. Nema toliko veze sa njenom pamecu.

Sta vise, antisocijalni poremecaj licnosti (koji verujem da posedujes, pored ostalih poremecaja licnosti koji su ti "ukljizeni"u zdr, karton dok si se lecio) tj psihopatija ukljucuje raznorazne crte licnosti. Jedan atribut moze biti i VISOKA IQ. Ti naravno bas taj atribut nemas, jer SI NEPISMEN, NISI BIO INTELEKTUALNO SPOSOBAN DA SAVLADAS I NAJPROSTIJI PRAVOPIS I GRAMATIKU, ne umes da razaznas ironiju i sarkazam na forumu kada te neko intelektualno prca, pa im postavljas pitanja "je l si me sad ovo pohvalio ili me prozivas, ne umem da zakljucim :hahaha: ".

Dakle, nepismena neznalice, ako je neko losa osoba ne znaci da nije i pametna i obrnuto - ako je neko dobra osoba ne znaci da mora biti i pametna.

Postoje sve zive vrste kombinacija a ti si ova - BOLESNA, I LOSA OSOBA, SA RAZNIM POREMECAJIMA LICNOSTI I DEFEKTNIM SOCIJALNIM PONASANJEM, INCEST BOLESNIK I VEOMA VEOMA PREGLUP. Toliko preglup da pise "neznam" sastavljeno. A sta ce jadan kada zaista Ne zna. Da zna on ne bi "neznao". :rotf:

- - - - - - - - - -

Napisao sam u privatnu poruku njemu da sam u istom trenutku kad (nisam znao da) pise ovu poruku, razmisljao da otvorim temu, da pomognem foruamsima koji uce, o tome kako se bezbjedno a ipak realno provjerava da li je neki potez i tehnika primjenjiv...MEDJUTIM JA NIKAD NA FORUMU NISAM PRICAO ILI DA NE TESTIRAM ILI NACIN NA KOJI TESTIRAM PA DA BI ON MOGAO DA KAZE DA MENI TO NIJE PALO NA PAMET DA REALNO TESTIRAM...PROSTO SAM ZAPREPASCEN, MISLIO SAM DA JE IMALO NORMALAN ovaj DraganZ, A SAD VIDIM DA NIJE NI TOLIKO i necu sad da otvaram tu temu da ne bude da se pravdam nekome ko je, kao on, natprosjecno nepametan, ali sam mu u privatne objasnio o cemu se,... o kom se zapetljanju njegove pameti zapetljane radi...kako se usudjuje da za mene prica lazi - to eto ne znam...

Zaprepascen bi bio kad bi bio glup, ali znam o cemu se radi...

Alo bre Karateka, ajd jedan xanax ili ksalol usta, mzoe i bendzos i da se smiris malo ok?

Pazi dobro - bRu zLi ti je zao i glup, nepametan, Breine farmaceut koja ti drzala predavanja o neurologiji na psihologiji je zla i nepametna, svi sa zdravlja lekari su ti nepametni, evo sada ti je i Dragan nepametan, Istrazivac takodje, kao i svi oni sa psihologije koji ti se smeju, svi te znaju da si to ti kada dodjes sa novim klon nalogom i svi su kao zli i nepametni samo si ti dobar, pametan i slicno?

Da nije mozda situacija obrnuta - Da smo mi svi ok i normalni a ti tesko bolestan u vugla, sto ti i pise u zdr. kartonu dok nama ne pise?

Misli to tome. Kada to priznas sebi, tada ce zapoceti proces tvog delimicnog ozdravljenja, u smislu da budes sposoban tek da socijalno funkcionises sa drugim jedinkama homosapiensa.

E onda da odes jos na CBT tretmane i bog da te vidi ! CBT rulezz, psihoanaliza - impotentna, kao i ti.

Ne znam se pise odvojeno, a ne spojeno, ruzno da si student druge godine Filozofskog fakulteta drzavnog sa skoro 3 banke a da pises neznam spojeno je l' tako !

- - - - - - - - - -

zasto - neznam...

defektu

Naravno da "neznas". Kada bi znao ista, pa cak i osnovni pravopis onda bi znao a ne "neznao". Pre 2 sata sam te upoznao kako se ovo pravilno pise, i nista. Nema efekta na tebe. Nemas kapacitet ni da naucis cak i kada ti neko ukaze i pokaze na gresku, toliko si ogranicen, vise nema uvreda "ogranicen si kao terasa" nego "ogranicen si kao dijalekticar". :roll:
 
ti jesi zena, samo su one (neke od njih) sposobne da budu tako bestidne..[/B]

defektu

Hajde ovako. Ja nisam zena, ali i da jesam, ne bih imao apsolutno nikakvih kompeksa zbog toga, zali ili bih se osecao ikako inferiornije. Dakle, ja nisam zena, ali ti treba da odes malo da pijes neke pilule za lilule, zbog sumanutih ideja odnosa decko.

Drugo, ja nisam mizogeni ogavni sljam kao ti, pogledaj sta si napisao - Nisi ti mene uvredio jer si napisao da sam zena. MENE TO NE VREDJA, defektu jedan, ALI VREDJA ZENE, jer si napisao da su SAMO ZENE SPOSOBNE DA BUDU TAKO BESTIDNE.

Dakle, po tebi, najveca uvreda da najvise uvredis muskarca, jeste da ga uporedis sa zenom jer navodno, po tebi, tako funkcionalno nepismenom i mizogenom - SAMO ZENE MOGU BITI TAKO BESTIDNE I SVAKOJAKE.

Jos pazi licemera, u zagradi napisao "samo neke" kao nisu sve, ali ono i dalje sam mizogen i zenomrzitelj patoloski bez 2 grama mozga.

Pa sto ne napisa to frajeru za muskarce pa u zagradi da stavis "samo neki muskarci" ?

E luzeru jedan, koji zenu nije video u zivotu a kamoli nesto vise od nje, bestidne mogu biti osobe, bez obzira kod su pola i roda, dzabe ti zagrada i licemerno "ogradjivanje", iskoristio si ZENE da bi napravio najgrdju mogucu uvredu.

E vidis, zato si ti isfrustriran, jer si neshjebat luzer, mizogeni zenomrzac od koga beze zene, pa si pobesneo.

I ovo "Defektu" sto si mi napisao, to je samo tvoja projekcija tvojih atributa. To tebi pise u zdr. kartonu a ne nama, zenama, meni. I posle citanja onoga sto pisem ja a sto psies ti, SVE ZENE CE ZA TEBE RECI DA SI DEFEKT, DOK MENI SALJU REPUTACIJE, SRCULENCA I TAKO TO.

CRKNI SAD OD ZLOBE, AKO SAM TI REK'O. Leci se bolesnice jedan.

- - - - - - - - - -

.ili si kao sto onaj rece neko dijete koje su rodtielji u dom za nezbrinutu ostavili, koji sad zivi na ulici negdje i primakne se kaficu da uhvati Wi-Fi[/B]

defektu

Sram te bilo sljamu jedan odvratni, znas li koliko si sad uvredio i isprozivao decu koju su roditelji bacili i istavili pa su zavrsila u domu, zatim sve ljude koji zive na ulici negde te se primaknu u kaficu da uhvate Wi FI?

Pa znas sta, cak i da jesam to, i da hvatam wifi u kaficu kao prosjak opet bih bio velicina u odnosu na tebe. Najmanje sto bih bio iznad tebe je da ne bih pisao "NEZNAM" sastavljeno kao totalna nepismena neznalica.

Gde ti hvatas WiFI? Na psihijatrijskoj klinici u Sutomoru ili Baru?

Mozda u zatvorskoj psihijatriji, s obzirom da si pisao da si pretio zetu da ces da mu pokoljes decu?

Bolesnice jedan. Ne znam zasto ti Bojan dozvoljava da pises i dalje ovde, s obzirom da si prosli put pretio neku zenu da ces da ubijes, nakazo bolesna. Tebi ni KBT ne moze vise pomoci.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top