Izgubljena snaga misica posle operacije kolena

Ivana Simic

Početnik
Poruka
8
Zdravo svima. Pre tri nedelje sam operisala koleno zbog cestog iscasenja patele. Operacija se sastojala od vracanja casice kolena na sredini, i sa unutrasnje strane kolena su mi ubacili plocicu sa srafovima. U roku od tri nedelje, zadnjih nedelju i po dana sam bila kod fizioterapeuta. Ovde u Austriji se ide samo dva puta nedeljno po pola sata. 10- og dana su mi skinuti konci, fizioterapeutkinja je uspela do 70 stepeni da savije nogu, s tim da nijednom nisam aktivirala svoje misice prilikom savijanja, ona mi je rekla da to ne radim. Te zadnje tri nedelje sam nosila zavoj i longetu, hodanje sa stakama je solidno islo. Danas kad sam imala kontrolu kod doktora koji me je operisao, skinuo mi je zavoj i bacio longetu i po njegovom moram hodati samo uz pomoc staka. Ljudi moji, to je uzasno, nemam snage podici nogu, jedva da sam usla u stan. Suze su mi same tekle kao da mi je (ne daj boze neko umro). Ne mogu hodati, vise nemam moju longetuuu, misici su skroz afrotirali. Nikad se nisam osecala bespomocnije. Imate li bilo kakqv savet kako mogu vezbati?
Hvala svima koji bilo sta napisu.
 

Back
Top