Vuk Brankovic,Draskovic pa dokle vise Srbijo?

nesko101

Elita
Poruka
18.168
Dokle ces vise Srbijo da radjas one Vukove Brankovice,Draskovice koji i danas izjavljuju da de fakto priznamo Kosovo i odreknemo se korena pravoslavlja i poput Srba-hrvata prihvatimo katolicanstvo?Danas je crni Vuk Draskovic potpalio stare reci Lazareve koji je tada rekao da nezna kako cemo opstati ako nemamo zrno a ne zna od cega jer Srbe niko ne razume jer sami sebe unistavaju!!!
 
Poslednja izmena:
Dokle ces vise Srbijo da radjas one Vukove Brankovice,Draskovice koji i danas izjavljuju da de fakto priznamo Kosovo i odreknemo se korena pravoslavlja i poput Srba-hrvata prihvatimo katolicanstvo?Danas je crni Vuk Draskovic potpalio stare reci Lazareve koji je tada rekao da nezna kako cemo opstati ako nemamo zrno a ne zna od cega jer Srbe niko ne razume jer sami sebe unistavaju!!!

Vuk Brankovic se nikada nije predao Turcima, nikada priznao njihovu vrhovnu vlast, borio se protiv njih, i poginuo upravo u bici protiv Turaka. I proglasen je za izdajnika.

Stefan Lazarevic (sin kneza Lazara, kojeg zovu jos i car Lazar) je bio turski vazal (priznao njihovu vlast), placao porez Turcima i borio se u turskoj vojsci protiv hriscana, i poginuo u jednoj od bitaka, bas protiv hriscana. I proglasen je za sveca.

Ono sto ce meni uvek biti intrigantno, jeste koji je to pokretac kod naseg naroda, pa voli da okrene stvari naopacke, i vise voli neki mit, nego istorijsku cinjenicu?

Isto tako, ocigledno da ih Milosevic lagao i krao, glasali 5 puta za njega. Zuti lagali i krali, glasali triput za njih. SNS laze i krade vise od svih zajedno, i opet, evo, imaju podrsku vecu nego Milosevic sto je imao.

Totalan paradoks u glavi naroda.
 
Poslednja izmena:
Prema rečima Draskovića, stvarnost je da nezavisnost Kosova danas priznaje "ogromna većina članica UN i EU", da je Međunarodni sud pravde zaključio da proglašenjem nezavisnosti Kosova nisu prekršeni ni Povelja UN, ni međunarodno pravo, ni Rezolucija 1244 SB UN, da oko 90 posto stanovnika čine Albanci, a manje od šest odsto Srbi.

Стварност је та да све док их ми не признамо они са својим признањима могу да се увате за ону ствар .

Међународни суд је ескивирао питање и одговорио на нешто што није питан .

РЕЗОЛУЦИЈА 1244 је једини валидан документ јер га је донела највиша светска инстанца , СБ .

Нема везе колико кога има када је то производ ратних дејстава .

и да поновим , човек је тешко ђубре и он и дана
 
Vuk Brankovic se nikada nije predao Turcima, nikada priznao njihovu vrhovnu vlast, borio se protiv njih, i poginuo upravo u bici protiv Turaka. I proglasen je za izdajnika.

Stefan Lazarevic (sin kneza Lazara, kojeg zovu jos i car Lazar) je bio turski vazal (priznao njihovu vlast), placao porez Turcima i borio se u turskoj vojsci protiv hriscana, i poginuo u jednoj od bitaka, bas protiv hriscana. I proglasen je za sveca.

Ono sto ce meni uvek biti intrigantno, jeste koji je to pokretac kod naseg naroda, pa voli da okrene stvari naopacke, i vise voli neki mit, nego istorijsku cinjenicu?

Isto tako, ocigledno da ih Milosevic lagao i krao, glasali 5 puta za njega. Zuti lagali i krali, glasali triput za njih. SNS laze i krade vise od svih zajedno, i opet, evo, imaju podrsku vecu nego Milosevic sto je imao.

Totalan paradoks u glavi naroda.

Kroz vekove narod i nije ulazio u istorijske činjenice, iz nekog razloga taj čovek je uzet za obrazac izdajnika i naravno da svaki narod treba da ima mit o nekom izdajniku.

I sa sadašnje tačke gledišta potpuno je nebitna istorijska činjenica - obzirom da su ljudi još uvek skloni arhetipovima... prema tome veća je šteta rezbiti verovanje da postoji izdaja i izdajnik i da je to loše, nego što se ime jednog čoveka provlači kroz istoriju sa takvom kvalifikacijom.

Ako izgubimo Vuka Brankvića kao izdajnika novog više nikad nećemo naći i nakon toga svako može da radi šta hoće. I naravno vrlo skoro nas neće ni biti kao naroda.
 
I ovom prilikom bih upozorio cenjene krstine čitaoce da bi priznavanje Kosova bilo definitivno odustajanje i od podele i od severa Kosova gde isključivo žive Srbi. Taj mamac Srbija ne sme progutati. Prihvatanje nekog posebnog statusa , zajednice opština ili neke druge forme autonomije severnog dela uz uslov priznanja Kosova jeste najobičnija podvala. Onog momenta kada Srbija prizna Kosovo ono će biti primljeno u UN , što znači postaje suverena država u punom pravnom smislu te neposredno posle toga ima pravo da ukida autonomije , specijalne statuse i bilo šta drugo na svojoj teritoriji. U takvim okolnostima Srbija ne sme da se meša jer to bi bio akt agresije protiv suverene države na onaj način kako je definisano poveljom UN. U takvom odnosu u slučaju mešanja suvereno Kosovo ima pravo da traži pomoć od drugih zemalja da direktno intervenišu dok je pravo Srbije ništavno i može samo konstatovati da je ispušila.
Uostalom treba pogledati dosadašnju praksu ; da li su Albanci sproveli dogovoreno formiranje Zajednice srpskih opština ?? I mi sad treba da poverujemo kako će ovaj put to sprovesti iako ne moraju :dash:
 
Poslednja izmena:
Молим да се не блати велики јунак и борак против Турака и исламизма - Вук Бранковић.
Он је једини наставио да се бори чак и кад су остале српске велможе прихватиле турко вазалство.

Опрости, Вуче, што ти је српски народ име поистоветио с издајништвом.
 
Dokle ces vise Srbijo da radjas one Vukove Brankovice,Draskovice koji i danas izjavljuju da de fakto priznamo Kosovo i odreknemo se korena pravoslavlja i poput Srba-hrvata prihvatimo katolicanstvo?Danas je crni Vuk Draskovic potpalio stare reci Lazareve koji je tada rekao da nezna kako cemo opstati ako nemamo zrno a ne zna od cega jer Srbe niko ne razume jer sami sebe unistavaju!!!

A tek Vucici pa Vucicevici nikad bre kraja svim tim vukovima pojedose nas zive.
 
Молим да се не блати велики јунак и борак против Турака и исламизма - Вук Бранковић.
Он је једини наставио да се бори чак и кад су остале српске велможе прихватиле турко вазалство.

Опрости, Вуче, што ти је српски народ име поистоветио с издајништвом.

Pa možda je upravo to iziritiralo narod pa mu dao zvanje izdajnika - zaokružio svoj posed, nije otišao na Kosovo i sa bezbedne udaljenosti vodio svoju borbu... nešto kao sada preko skypa iz Beča poručuje: juriš braćo na neprijatelja.

Ako sam promašila istorijske činjenice lepo bi bilo da me neko razuveri ( kad sam poodavno čitala nešto o njemu takav sam utisak stekla, mada sam fakte zaboravila)
 
Pa možda je upravo to iziritiralo narod pa mu dao zvanje izdajnika - zaokružio svoj posed, nije otišao na Kosovo i sa bezbedne udaljenosti vodio svoju borbu... nešto kao sada preko skypa iz Beča poručuje: juriš braćo na neprijatelja.

Ako sam promašila istorijske činjenice lepo bi bilo da me neko razuveri ( kad sam poodavno čitala nešto o njemu takav sam utisak stekla, mada sam fakte zaboravila)

Branković je učestvovao u Kosovskoj bitci. Njegova izdaja je mit i nema nikakvo istorijsko utemeljnje za razliku od Vuka Draškovića i Vučića.
 
Poslednja izmena:
Kroz vekove narod i nije ulazio u istorijske činjenice, iz nekog razloga taj čovek je uzet za obrazac izdajnika i naravno da svaki narod treba da ima mit o nekom izdajniku.

I sa sadašnje tačke gledišta potpuno je nebitna istorijska činjenica - obzirom da su ljudi još uvek skloni arhetipovima... prema tome veća je šteta rezbiti verovanje da postoji izdaja i izdajnik i da je to loše, nego što se ime jednog čoveka provlači kroz istoriju sa takvom kvalifikacijom.

Ako izgubimo Vuka Brankvića kao izdajnika novog više nikad nećemo naći i nakon toga svako može da radi šta hoće. I naravno vrlo skoro nas neće ni biti kao naroda.

A zasto mora biti izdajnika,zasto mora postojati opravdanje za poraz ?

Ako nisi primetila sa Vukom Brankovicem.kao mitskim izdajnikom,ili bez njega, mi polako ,ali sigurno, tonemo kao narod u svakom smislu.

Samo moramo da budemo realni i da na stvari gledamo realno.Iz nekog razloga mi to ne mozemo danas ,kao sto nismo mogli u zadnjih 200 godina.
 
Dokle ces vise Srbijo da radjas one Vukove Brankovice,Draskovice koji i danas izjavljuju da de fakto priznamo Kosovo i odreknemo se korena pravoslavlja i poput Srba-hrvata prihvatimo katolicanstvo?Danas je crni Vuk Draskovic potpalio stare reci Lazareve koji je tada rekao da nezna kako cemo opstati ako nemamo zrno a ne zna od cega jer Srbe niko ne razume jer sami sebe unistavaju!!!

Paralelene institucije pod hitno da se ukinu i da se utvrde čijenice koliko ko od Srba na KiM dobija para od Srbije na mufte
Ima dosta malverzcij gde primaoci pomoći otvaraju i firme po Beogradu.

Da ga iebeš braco to ni Bosanci nisu radili
 
brankovica izbaciti iz ove price

- - - - - - - - - -

Vuk Brankovic se nikada nije predao Turcima, nikada priznao njihovu vrhovnu vlast, borio se protiv njih, i poginuo upravo u bici protiv Turaka. I proglasen je za izdajnika.

Stefan Lazarevic (sin kneza Lazara, kojeg zovu jos i car Lazar) je bio turski vazal (priznao njihovu vlast), placao porez Turcima i borio se u turskoj vojsci protiv hriscana, i poginuo u jednoj od bitaka, bas protiv hriscana. I proglasen je za sveca.

Ono sto ce meni uvek biti intrigantno, jeste koji je to pokretac kod naseg naroda, pa voli da okrene stvari naopacke, i vise voli neki mit, nego istorijsku cinjenicu?

Isto tako, ocigledno da ih Milosevic lagao i krao, glasali 5 puta za njega. Zuti lagali i krali, glasali triput za njih. SNS laze i krade vise od svih zajedno, i opet, evo, imaju podrsku vecu nego Milosevic sto je imao.

Totalan paradoks u glavi naroda.

sto se tice draskovica, isao je skoro kod mila po uputstva
 
A zasto mora biti izdajnika,zasto mora postojati opravdanje za poraz ?

Ako nisi primetila sa Vukom Brankovicem.kao mitskim izdajnikom,ili bez njega, mi polako ,ali sigurno, tonemo kao narod u svakom smislu.

Samo moramo da budemo realni i da na stvari gledamo realno.Iz nekog razloga mi to ne mozemo danas ,kao sto nismo mogli u zadnjih 200 godina.

Izdajnik nije potreban za opravdanje poraza već za sprečavanje poraza i gubitaka... valjda ti je to logično.

Vuk Branković nije postao "izdajnik" zato što je izgubljena bitka već zato šta u njoj nije učestvovao. Realno i sa njim i bez njega bila bi to izgubljena bitka. Kako i zašto je taj čovek uzet kao obrazac to je već drugo pitanje i valjda bi i to bilo objasniti - i ako su činjenice takve i takve iz tih i tih razloga je oblikovano mišljenje ... tek tada rušenje mita ima smisao.

Realni ne možemo biti zato što nemamo jasno definisane parametre i temelje na kojima se sve nadogradjuje. Mi smo na nivou plemenske zajednice, i nama kao narodu niskog morala trebaju takvi uzori.
 
A zasto mora biti izdajnika,zasto mora postojati opravdanje za poraz ?

Ako nisi primetila sa Vukom Brankovicem.kao mitskim izdajnikom,ili bez njega, mi polako ,ali sigurno, tonemo kao narod u svakom smislu.

Samo moramo da budemo realni i da na stvari gledamo realno.Iz nekog razloga mi to ne mozemo danas ,kao sto nismo mogli u zadnjih 200 godina.

Iz istog razloga kao sto ljudi trebaju "spasitelja", tj. Isusa, i zarko prizeljkuju njegov drugi dolazak. Jer ne zele da preuzmu odgovornost na sebe, uvek je lakse kada je neko drugi kriv.
Svakoj vlasti je kriva ona pre vlast sto je ona nesposobna, Milosevicu bili krivi komunisti, DOS-u bio kriv Milosevic, SNS-u krivi "zuti", i tako dalje, i tako dalje...
Narod misli da nas yebu velike sile, da nas zapad mrzi, da nas istok voli, i slicne budalastine....ali samo da je do drugih, nikako da je do nas samih.
Zato treba uvek krivac, zato treba izdajnik.

I da, nestace nas, za sto godina cemo biti kao Palestinci, bez domovine, rasuti po svetu, sa nekom malom enklavom na Balkanu.
Osim ako ne uzmemo stvari u svoje ruke, priznamo da smo kreteni, da smo sami krivi za sve sto nam se dogadja, i ne postavimo stvari na svoje mesto.
 
brankovica izbaciti iz ove price




sto se tice draskovica, isao je skoro kod mila po uputstva

mene čudi da pominje izdajnike koji nisu rodjeni baš na Kosovu

jedva čekam da otvori teme o Trivanki, Jorgovanki, mnogobrojonoj vamiliji Karići, čitav šerijat po Beogradu posvećen svom kaderu

- - - - - - - - - -

Svakoj vlasti je kriva ona pre vlast sto je ona nesposobna, Milosevicu bili krivi komunisti, DOS-u bio kriv Milosevic, SNS-u krivi "zuti", i tako dalje, i tako dalje...
mda ne bih umanjivao ostalo napisano, zadržao bih se na ovome i upitao - IMA LI DALJE POSLE SNS-a?

Akvaristički gledano - Milošević je bio štuka (vrh posude), DOS su bili barbusi (sredina), SNS somine muljaši (dno sa otpacima)
Da li će doći do promene jedne trećine vode?
 
Izdajnik nije potreban za opravdanje poraza već za sprečavanje poraza i gubitaka... valjda ti je to logično.

Vuk Branković nije postao "izdajnik" zato što je izgubljena bitka već zato šta u njoj nije učestvovao. Realno i sa njim i bez njega bila bi to izgubljena bitka. Kako i zašto je taj čovek uzet kao obrazac to je već drugo pitanje i valjda bi i to bilo objasniti - i ako su činjenice takve i takve iz tih i tih razloga je oblikovano mišljenje ... tek tada rušenje mita ima smisao.

Realni ne možemo biti zato što nemamo jasno definisane parametre i temelje na kojima se sve nadogradjuje. Mi smo na nivou plemenske zajednice, i nama kao narodu niskog morala trebaju takvi uzori.

Већ ти је неко одговорио,али ево да и ја напоменем,Вук Бранковић је учествовао у Косовском боју.Његови потомци су били последњи владари Србије,чак и после пропасти су наставили борбу.
Како је Вук постао издајник,па вероватно што је мало улагао у цркву,а пуно у одбрану и што смо ми народ кратког памћења.Слабо знамо своју историју и мало научимо из ње,па нам се стално понавља и претвори у мит.

Него удаљисмо се од теме,Драшковић је само пробни балон.Прича оно за шта Вучић нема мода....исто као некад тандем Шешељ-Милошевић.
 
Dokle ces vise Srbijo da radjas one Vukove Brankovice,Draskovice koji i danas izjavljuju da de fakto priznamo Kosovo i odreknemo se korena pravoslavlja i poput Srba-hrvata prihvatimo katolicanstvo?Danas je crni Vuk Draskovic potpalio stare reci Lazareve koji je tada rekao da nezna kako cemo opstati ako nemamo zrno a ne zna od cega jer Srbe niko ne razume jer sami sebe unistavaju!!!

Вук Бранковић је велики српски јунак и борац против Турака. А његов Ђурађ је био још већи јунак и још већи борац за Србију.

Ја не знам докле ћете ви незналице да пљујете ову велику српску династију!

- - - - - - - - - -

Izdajnik nije potreban za opravdanje poraza već za sprečavanje poraza i gubitaka... valjda ti je to logično.

Vuk Branković nije postao "izdajnik" zato što je izgubljena bitka već zato šta u njoj nije učestvovao. Realno i sa njim i bez njega bila bi to izgubljena bitka. Kako i zašto je taj čovek uzet kao obrazac to je već drugo pitanje i valjda bi i to bilo objasniti - i ako su činjenice takve i takve iz tih i tih razloga je oblikovano mišljenje ... tek tada rušenje mita ima smisao.

Realni ne možemo biti zato što nemamo jasno definisane parametre i temelje na kojima se sve nadogradjuje. Mi smo na nivou plemenske zajednice, i nama kao narodu niskog morala trebaju takvi uzori.

Иначе, Срби су после боја на Косову остали на том Косову, а Турска војска се повукла чак у Једрене.

Не знам да ли знате, али Срби су победили у боју на Косову. Измеђуосталог захваљујући и великом Вуку Бранковићу који је господарио Косовом.
 
Iz istog razloga kao sto ljudi trebaju "spasitelja", tj. Isusa, i zarko prizeljkuju njegov drugi dolazak. Jer ne zele da preuzmu odgovornost na sebe, uvek je lakse kada je neko drugi kriv.
Svakoj vlasti je kriva ona pre vlast sto je ona nesposobna, Milosevicu bili krivi komunisti, DOS-u bio kriv Milosevic, SNS-u krivi "zuti", i tako dalje, i tako dalje...
Narod misli da nas yebu velike sile, da nas zapad mrzi, da nas istok voli, i slicne budalastine....ali samo da je do drugih, nikako da je do nas samih.
Zato treba uvek krivac, zato treba izdajnik.

I da, nestace nas, za sto godina cemo biti kao Palestinci, bez domovine, rasuti po svetu, sa nekom malom enklavom na Balkanu.
Osim ako ne uzmemo stvari u svoje ruke, priznamo da smo kreteni, da smo sami krivi za sve sto nam se dogadja, i ne postavimo stvari na svoje mesto.

jok narod umilslja da su nas bombardovali i izvrsili agresiju
teorija zavere tebra
 
Pa možda je upravo to iziritiralo narod pa mu dao zvanje izdajnika - zaokružio svoj posed, nije otišao na Kosovo i sa bezbedne udaljenosti vodio svoju borbu... nešto kao sada preko skypa iz Beča poručuje: juriš braćo na neprijatelja.

Ako sam promašila istorijske činjenice lepo bi bilo da me neko razuveri ( kad sam poodavno čitala nešto o njemu takav sam utisak stekla, mada sam fakte zaboravila)

Није Бранковић имао где са Косова. Бранковић је био на Косову. Косово поље, на коме се одиграла битка, је био посед јуначког српског сина, Вука Бранковића.
 

Back
Top