Butuje samo u OC profilu

Watchman

Buduća legenda
Poruka
34.669
Ploča vrhunska MSI Z77 MPower, procesor 3570K
Neće da podigne sistem, zaglavi kod butovanja, dođe do F1 ulaz u bios ili F2 - defaul podeševanje pa nastavak, ali ne reaguje na F1 ili F2.
I sa A biosom i sa B biosom.:sad2:
Kad pritisnem OC dugme za predefinisani OC profil, nakon puno pokušaja. odradi sve i podigne windows. Procesor na 4,6 GHz.
I i tada radi normalno, pali, gasi , bez ikakvih problema, do prvog isključivanja iz struje ili isključenja OC profila.
I onda opet muke dok prvi prvi put podigne sistem, u OC profilu.
Menjane komponente,flešovani biosi starijim i novijim verzijama, ali kod svake verzije isto.

Svaka ideja i mišljenje je dobrodošlo.
Savete tipa: promeni kabal, napajanje, grafiku, resetuj bios, vadi bateriju i sl. ostavite za sebe. Samo iskusni. Greška je na ploči.
 
Kaki si ti informacioni strucnjak da ne napravis garanciju i zamenis je za novu?

- - - - - - - - - -

Skini uputstvo za nju i prouci liste kompatibilnih komponenti....

Dobar! Par puta sam i ostvario garancije na uređaje kojima je istekla garancija:)
Gadno je šta je ploča kupljena u inostranstvu i odaje te serijski broj.

Oko kompatibilnosti je sve kako treba, te stvari proverim u startu. I sve šta se tiče kompatibilnosti svih uređaja, ne samo memorije, otkačim sve sa ploče osim neophodnog. procesor, grafika, memorija i tastatura. Naponi na ploči su OK, Na izgled sve je u redu.
Flešovao sam bios sa butabilne fleške, čak sam menjao i bios čipove i na eprom učitao bios.
 
Poslednja izmena:

Back
Top