PC ne registruje DVD drive

Atomic™

Srebrna tastatura
Poruka
226.076
Pozdrav svima.
Upgrade-ovao sam kompjuter tako što sam montirao još jedan DVD rezač koji može da reže DVD disk brzinom 4x.

Nažalost kompjuter ne registruje drugi DVD rezač dok prvi DVD rezač registruje.

5oniQPN.png



Molim Vas da mi pomognete tako što ćete mi odgovoriti šta je potrebno da uradim kako bi kompjuter registrovao drugi DVD drive u cilju da bih mogao da ga koristim.
 
Pozdrav svima.
Upgrade-ovao sam kompjuter tako što sam montirao još jedan DVD rezač koji može da reže DVD disk brzinom 4x.

Nažalost kompjuter ne registruje drugi DVD rezač dok prvi DVD rezač registruje.

5oniQPN.png



Molim Vas da mi pomognete tako što ćete mi odgovoriti šta je potrebno da uradim kako bi kompjuter registrovao drugi DVD drive u cilju da bih mogao da ga koristim.

Nisam siguran sta je u pitanju ali imam ja pitanje
Koji ce ti djavo 2 DVD rezaca :D
Samo dzaba vuces napajanje :D
 
Poslednja izmena:
Пример ако ти је резач џампован на мастер онда ће ти радити ако други исто стављен ма мастер неће га препознати зато други резач ставиш на славе и ради ће ти ако се неварам
 
Pozdrav svima.
Upgrade-ovao sam kompjuter tako što sam montirao još jedan DVD rezač koji može da reže DVD disk brzinom 4x.

Nažalost kompjuter ne registruje drugi DVD rezač dok prvi DVD rezač registruje.

5oniQPN.png



Molim Vas da mi pomognete tako što ćete mi odgovoriti šta je potrebno da uradim kako bi kompjuter registrovao drugi DVD drive u cilju da bih mogao da ga koristim.
Pogledaj u BIOS- da nije taj prikljucak disable-ovan.Ako je u BIOS-u sve u redu,onda ugasi komp,pa raskaci tu optiku.Upali komp bez njega.Kada se podigne OS,iskljuci ponovo komp,pa prikljuci ponovo i proveri,da li kablovi na uticnicama stoje kako treba.Upali komp i odmah posle podizanj OS-a bi trebalo u task baru da ti prijavi novi hardver.Pust i sacekaj da odradi to sto treba,ili klikni na taj balon,upozorenje st izadje i izaci ce uski prozor i videces da se tamo nesto desava.sacekaj da odradi sve sto treba.Objavice kada je uredjaj spreman za rad.A to da li ce skoro izbaciti CD-e i DVD-e iz upotrebe nisam siguran.Isto koristim dve optike jer je barem meni tako lakse kada treba nesto da izkopiram na drugi CD,nego onako izvadi jedan CD,pa ubaci drugi.Ovako se iskopira i otvore se oba kada zavrse i eto narezano sve kako treba.
 
Poslednja izmena:
Пример ако ти је резач џампован на мастер онда ће ти радити ако други исто стављен ма мастер неће га препознати зато други резач ставиш на славе и ради ће ти ако се неварам

ma brate moj razumem ja tebe ali poslednji džamper sam video kad je izašao WarCraft III
svaka pametnija ploča pravi razliku na master i slave magistrali
ovo nešto pre WarCrafta III, možda StarCraft Broodwar generacija?
 
Nisam siguran sta je u pitanju ali imam ja pitanje
Koji ce ti djavo 2 DVD rezaca :D
Samo dzaba vuces napajanje :D

Isto pitanje... u današnje vreme je prilično čudno to neko uopšte koristi DVD rezač, a da ne pominjem 2 komada :think:
Ako baš insistiraš na tome, isprati šta su ti rekli ljudi i pripazi da ti master DVD bude na kraju flet kabla, a slave posle njega (pretpostavljam da znaš koji deo kabla ide u ploču, a na koje se kače uređaji).
 
Za sata ti ne trebaju džamperi pošto je samo po jedan uređaj na grani, ali ako je ide (što je verovatnije u tvom slučaju) onda džamper za prvi na kablu na MA, a za drugi na SL. Moraš da pripaziš i na položaj konektora na kablu, odnosno ako su svi iste boje, onda ona dva koja su blizu jedan drugom su za povezivanje sa uređajima, a onaj najdalji je za povezivanje sa matičnom pločom... pripazi i da ti se nije iskrivio neki pin na uređaju ;)
 

Back
Top