Genetska Modifikacija Ljudi

Genetsko modifikovanje ljudi?

  • Podrzavam

  • Ne podrzavam

  • Nemam misljenje


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Arkania

Poznat
Poruka
9.069
Ne znam koliko ste upoznati sa novom tehnologijom CRISPR?

Generalno to je prva tehnologija koja omogucava da se sa velikom dozom sigurnosti tacno i precizno isece jedan gen i zameni drugim i sl.

Geni kao sto znate odredjuju brojne karakteristike kod ljudi kao sto su temperament (donekle), boja kose, boja ociju i sl.

Ali takodje postoji i veliki broj bolesti koje se prenose na razlicite nacine, a i mutacije takodje postoje.


Sta mislite o ovoj temi?:think:
 
Poslednja izmena:
Mislim da je to već zastarelo i da će prednost imati biološki implantati i slične điđe-biđe kao i nanotehnologija. Kod gena uvek postoji previsok nivo slučajnosti kao i moguće nus pojave. kod implantata znaš tačno što menjaš i zašto menjaš- Mislim da je kiborgizacija a ne genetska hibridizacija budućnost čvečanstva
 
Kao da je bitno da li to neko podrzava ili ne podrzava. Nauka ide svojim tokom, i sasvim je prirodno da se otkrivaju razne nepoznanice, pa tako i ovo sa genetikom.
Jednoga dana ce ljudski genom biti potpuno desifrovan, i bice moguce menjati genetski kod embriona, sto je odlicna stvar. Hiljade bolesti bice iskorenjene.
A svi koji su protiv napredaka u nauci, neka se samo sete da je pre samo 70 godina prosecan zivotni vek u Srbiji bio 35 godina.
Dakle, da nije tog napretka, 80% vas forumasa ne bi bilo danas medju zivima :)
 
Kao da je bitno da li to neko podrzava ili ne podrzava. Nauka ide svojim tokom, i sasvim je prirodno da se otkrivaju razne nepoznanice, pa tako i ovo sa genetikom.
Jednoga dana ce ljudski genom biti potpuno desifrovan, i bice moguce menjati genetski kod embriona, sto je odlicna stvar. Hiljade bolesti bice iskorenjene.
A svi koji su protiv napredaka u nauci, neka se samo sete da je pre samo 70 godina prosecan zivotni vek u Srbiji bio 35 godina.
Dakle, da nije tog napretka, 80% vas forumasa ne bi bilo danas medju zivima :)

sta pises nesreco...:lol: mozda zbog ratova, ali svi mi smo upoznali babe i dede.
 
Ne znam koliko ste upoznati sa novom tehnologijom CRISPR?

Generalno to je prva tehnologija koja omogucava da se sa velikom dozom sigurnosti tacno i precizno isece jedan gen i zameni drugim i sl.

Geni kao sto znate odredjuju brojne karakteristike kod ljudi kao sto su temperament (donekle), boja kose, boja ociju i sl.

Ali takodje postoji i veliki broj bolesti koje se prenose na razlicite nacine, a i mutacije takodje postoje.


Sta mislite o ovoj temi?:think:

Ne znam šta da mislim, ali.... ukrstiti kokošku i majmuna i dobiti kokošku sa telom majmuna, ili majmuna sa telom kokoške, kako je ppredstavljeno u video snimku, još uvek mi deluje kao naučna fantastika. Ovo me podseti na film, Muva.U svakom slučaju, kao i kod svakog naučnog eksperimenta, uvek se otvore vrata za zloupotrebu.
 
Odavno mrtav. Šteta. Trebalo bi da je najvitalniji. Moderatori ga kresu, mada s pravom jer ima mnogo tupsona koji nonstop fantaziraju 'svoje naučne teorije' a veze nemaju s naukom, tako da rijetki što dobro poznaju nauku ne mogu polemisati s takvim, nego bježe od njih.
 

Slične teme


Back
Top