НЕМЦИ ХВАЛЕ ВУЧИЋА: "Прескочио је мрачну сенку српске историје"

Poruka
2.653
НЕМЦИ ХВАЛЕ ВУЧИЋА: "Прескочио је мрачну сенку српске историје"

08/04/2017 14:54 Издвојено Србија Политика

"Вучић је отпочињањем дијалога о Косову прескочио мрачну сенку српске историје, на чијем настајању је некада приљежно радио", пише Франкфуртер алгемајне цајтунг у суперлативима о потезу председника Србије.

vucic-merkel-sinhua-pravda.jpg

Немци га хвале (Фото: Синхуа/Правда)

"У Србији ове године нема летње рупе", пише новинар Франкфуртер алгемајне цајтунга Михаел Мартенс: "Повод за то је дао председник Александар Вучић; он је средином јула објавио есеј о Косову о којем се отада стално воде расправе. То што Вучић пише је за српске појмове исто као када би турски председник Ердоган написао да су 1915. Османлије извршиле геноцид над Јерменима. Вучић је тако прескочио мрачну сенку српске историје, на чијем настајању је некада приљежно радио. Од својих сународника је затражио да увиде да је Косово, које се 2008. уз америчку и западноевропску подршку прогласило независним – изгубљено."

"Многи Срби одавно тако мисле, при чему имају друге бриге: важна су им радна места, добре школе за њихову децу или стамбени простор који могу да плате, а не мит о вечно српском Косову. Но, водећи српски политичари, из страха од мале, али утицајне мањине националистичких интелектуалаца, православних владика и других демагога, до сада се нису усуђивали да назову ствари правим именом. Ако у Београду постоји политичар који ће престати да цепти од страха пред бирачима, онда је то Вучић. Од априла, када је на председничким изборима освојио апсолутну већину, тај бивши ултранационалиста, чија Српска напредна странка доминира и у парламенту, у Београду има већу моћ од било ког политичара после аутократе Слободана Милошевића у деведесетим годинама."

"На појединим местима (Вучићев) текст носи интелектуални рукопис израелских саветника које Вучић већ годинама окупља око себе. Људи као што је Арон Шавив, шеф фирме Стратегy анд Цампаигнс, која је према његовим сопственим речима специјализована за победе у изборним кампањама. Шавив каже да је потпомогао изборне победе 14 председника влада или држава као и неименованим особама из Европске комисије, у Израелу, Тајланду, Пољској, Кенији или – у Србији. Један други Вучићев шаптач из Израела је маркетиншки стратег Асаф Ејсин, и када Вучић у свом есеју опширно цитира некадашњег израелског председника Шимона Переса, онда то мора да је утицај његових саветника."


"...новине су пуне прилога који су за Вучићеву иницијативу или против ње, при чему је председник тиме успео да постигне то што је и хтео: да се покрене унутрашњи дијалог о Косову у коме више неће бити табуа, пре свега међу академицима и интелектуалцима. Њихов националистички огранак, додуше, очајнички узурпира за себе располагање овом дебатом, али је у све већим тешкоћама."

После приказа типичних реакција на Вучићеву иницијативу и одговарајуће аргументације, аутор овако завршава своју анализу: "Исти тај Вучић је пре неколико дана поновио да ће Београд учинити све да спречи пријем Косова у УНЕСЦО. За сада су Вучићеве циљане провокације пре свега само речи. Али, ипак – речи какве се из Београда досад нису чуле", пише Михаел Мартенс за Франкфуртер алгемајне цајтунг.

http://www.pravda.rs/2017/08/04/nemci-hvale-vucica-preskocio-je-mracnu-senku-srpske-istorije/
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/politika/2827665/faz-vucic-preskocio-mracnu-senku-istorije.html
http://www.blic.rs/vesti/politika/nemacki-list-o-vucicu-preskocio-mracnu-senku-istorije/5dh2glh
http://www.b92.net/info/vesti/pregled_stampe.php?yyyy=2017&mm=08&dd=04&nav_id=1289850
http://www.danas.rs/politika.56.html?news_id=352946&title=“Vučić+preskočio+mračnu+senku+istorije”

Дакле, Вучићеве издајничке потезе хвале сада и Швабе. Похвалили су га усташки политички аналитичари, Весна Пешић, 27Е, Јелена Милић, шиптарски терористи Енвер Хоџај, Беџет Пацоли, Еди Рама,... Дакле, хвали га последња фукара, багра и олош. Речју, нико нормалан. А неки и даље верују да је његово одрицање од КиМ, слављење терориста ОВК браће Битићи, ослобађање шиптарских терориста од одговорности за напад на кафић Панда, потписивање Бриселског споразума о успостављању добросуседских односа са КиМ само маска, а да је Вучић родољуб и државник. :roll:
 
http://www.pravda.rs/2017/08/04/nemci-hvale-vucica-preskocio-je-mracnu-senku-srpske-istorije/
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/politika/2827665/faz-vucic-preskocio-mracnu-senku-istorije.html
http://www.blic.rs/vesti/politika/nemacki-list-o-vucicu-preskocio-mracnu-senku-istorije/5dh2glh
http://www.b92.net/info/vesti/pregled_stampe.php?yyyy=2017&mm=08&dd=04&nav_id=1289850
http://www.danas.rs/politika.56.html?news_id=352946&title=“Vučić+preskočio+mračnu+senku+istorije”

Дакле, Вучићеве издајничке потезе хвале сада и Швабе. Похвалили су га усташки политички аналитичари, Весна Пешић, 27Е, Јелена Милић, шиптарски терористи Енвер Хоџај, Беџет Пацоли, Еди Рама,... Дакле, хвали га последња фукара, багра и олош. Речју, нико нормалан. А неки и даље верују да је његово одрицање од КиМ, слављење терориста ОВК браће Битићи, ослобађање шиптарских терориста од одговорности за напад на кафић Панда, потписивање Бриселског споразума о успостављању добросуседских односа са КиМ само маска, а да је Вучић родољуб и државник. :roll:

Mozda to sto vi smatrate izdajom je u stvari spas Srbije? Hoces kao komunjare da nas uvuces opet u golemu pogibiju? Dosta smo mi ginuli i dokazivali se.

Priznajmo Kosovo i zaokruzimo drzavnu teritoriju.
 
Mozda to sto vi smatrate izdajom je u stvari spas Srbije? Hoces kao komunjare da nas uvuces opet u golemu pogibiju? Dosta smo mi ginuli i dokazivali se.

Priznajmo Kosovo i zaokruzimo drzavnu teritoriju.

Браво! Тако говори прави напредњак измењене свести. :ok:
 
Браво! Тако говори прави напредњак измењене свести. :ok:

Neka je svest izmenjena ali ne zelim da se borim za nesto sto su komunjare izgubile.Postoji greska, postoji i ceh. Zali se Dacicu i njegovoj partiji, Slobi na grobu i srpskim komunistima.

- - - - - - - - - -

Na kraju, ko je glasao za Milosevica i komunjare neka ide da brani Kosovo.. necu ja Djindjicevac da im ga sad branim. Ne pada mi na pamet. Sto ne idete vec kad ste toliko hrabri?

Cekate da neko drugi odradi posao?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Priznajmo Kosovo i zaokruzimo drzavnu teritoriju.

Gresite deco, gresite.
Zaokruzice se tek kada drzavu dobiju
Vojvodinu, Rasku oblast (Sandzak)....

Kada svedu Stradiju na Beogradski pasaluk i
Kragujevacki okrug.

Ima li ko mozga (mislim na Vladare)?
Od Rezolucije 1244 pa dalje isti scenario:
1. Potpise se
2. Oni pljunu
3. Nasi polizu
4. Idi na tacku 1.
Ovo vise nije politika stapa i sargarepe
vec igre bez granica, ali prave, ne forumske.
 
Poslednja izmena:
Priznajmo Kosovo i zaokruzimo drzavnu teritoriju.

Gresite deco, gresite.
Zaokruzice se tek kada drzavu dobiju
Vojvodina, Raska oblast (Sandzak)....

Kada svedu Stradiju na Beogradski pasaluk i
Kragujevacki okrug.

Ima li ko mozga (mislim na Vladare)?
Od rezolucije 1244 pa dalje isti scenario:
1. Potpise se
2. Oni pljunu
3. Nasi polizu
4. Idi na tacku 1.
Ovo vise nije politika stapa i sargarepe
vec igre bez granica, ali prave, ne forumske.

Bice kako narod hoce a Vucko ce da obrlati narod tako da ostaje samo kukanje po forumu :)
 
Ne sumnjam, tvrdim da nije
I da nije kvaran, tanak je on za njih...
Zato nas jeste...

Плитки му темељи, ал сад ће наш дует маринац/мрачњак ударити хвалоспјеве у његову част. :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Pocinjem da cenim Vucka sve vise. Pogotovo zbog kadrovske politike. Dobre ljude postavlja i bice sve bolje.

(sarkazam :D)
Ни сад им ништа не фали.
 
Можемо ми да пенимо калико хоћемо, али- Дроид само говори оно што већинска Србија мисли.
Да ли је то готова ствар?
Остаје да се види...
Лично, мислим да није, али нећу да елаборирам то овде, осим у једној реченици: што се криминалом постиже- никад није готово.
 
Можемо ми да пенимо калико хоћемо, али- Дроид само говори оно што већинска Србија мисли.
Да ли је то готова ствар?
Остаје да се види...
Лично, мислим да није, али нећу да елаборирам то овде, осим у једној реченици: што се криминалом постиже- никад није готово.

Najgore je sto Hrvati tu nisu nista ni postogli. Sve smo mi to sami sebi skuvali :)

- - - - - - - - - -

Naravno da Njemci fale srpskog VELEIZDAJNIKA!

j ne deri se i ne budali. Treba vas pohapsiti sto javno pljujete zvanicnog predsednika Srbije.. to je tvoj narod izabrao i sad postuj.
 
Mozda to sto vi smatrate izdajom je u stvari spas Srbije? Hoces kao komunjare da nas uvuces opet u golemu pogibiju? Dosta smo mi ginuli i dokazivali se.

Priznajmo Kosovo i zaokruzimo drzavnu teritoriju.

I sta ces kada se isto do desi u Presevu, Sandzaku, Vojvodini itd?
Zaokruzuj tu, zaokruzuj tamo i ostade ti na BG pasaluku ;)
 
I sta ces kada se isto do desi u Presevu, Sandzaku, Vojvodini itd?
Zaokruzuj tu, zaokruzuj tamo i ostade ti na BG pasaluku ;)

Zabo debela :D Kako mislis? Pa posle Kosova Srpska ima potpuni legalitet i legitimitet da izglasa samostalnost. To ce biti uslov koji ce Vucic da postavi za prizanje Kosova.

Vi mislite Vucic lud? Ajde bre ne budalite tu nemoj da ste smesni.
 
Zabo debela :D Kako mislis? Pa posle Kosova Srpska ima potpuni legalitet i legitimitet da izglasa samostalnost. To ce biti uslov koji ce Vucic da postavi za prizanje Kosova.

Vi mislite Vucic lud? Ajde bre ne budalite tu nemoj da ste smesni.
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Tako su i Slobu dušmanina navukli -prijatelji-,
prodaj Krajinu za Kosovo i dobićeš Nobela,
dobio 'e CURČINU, što će i Vučić dobiti za prodaju Kosova!
 
Za koje moje? Nemam ja nista sa Kosovom. Nisam tamo nikad ni bio niti cu. A najmanje sa AB70 na kojoj sam obucen i casno sluzio srpsku vojsku dok vi deco ne znate ni da repetirate a ovamo bi da ratujere.

Blavurdija.

Onda nemoj ni da prdis o Kosovu ako ga nikad nisi dozivljavao

Mozes samo da das svoj stan i svoje dupe i tako se zaokruzis !!! I nista vise !!!

A svojom recenicom o "davanju Kosova" si upravo prekrsio ZAKON i USTAV ove zemlje i svestan si valjda da to povlaci sankcije...



...
 
Onda nemoj ni da prdis o Kosovu ako ga nikad nisi dozivljavao

Mozes samo da das svoj stan i svoje dupe i tako se zaokruzis !!! I nista vise !!!

A svojom recenicom o "davanju Kosova" si upravo prekrsio ZAKON i USTAV ove zemlje i svestan si valjda da to povlaci sankcije...



...

Nisam ja prekrsio zakon vec samo izlazem misljenje slobodno za koje me je pitao moj Predsednik. :D
 

Back
Top