Na današnji dan prije 22 godine počela agresija i okupacija RSK
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 128

Tema: Na današnji dan prije 22 godine počela agresija i okupacija RSK

Domaćin KeyserSöze (avatar)
    Učlanjen
    02.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano Na današnji dan prije 22 godine počela agresija i okupacija RSK

Na današnji dan prije 22 godine počela agresija i okupacija Republike Srpske Krajine
    Mnogo nadmocnije ustaske snage od 250 hiljada vojnika uz podrsku NATO pakta,HVO i Muslimanske armije BIH napale su malobrojnu vojsku Republike Srpske Krajine sastavljenu od 30 000 vojnika
    U ustaskoj agresiji protjerano je 250.000 Srba, a ubijeno je oko 2.000 ljudi.
    Nakon i pre okupacije Republike Srpske Krajine ustaske snage uz pomoc NATO pakta i muslimanske vojske BIH su nastavile sa agresijom na Republiku Srpsku gde su okupirali 13 opstina Republike Srspke ,Drvar,Grahovo,Glamoc,Petrovac,Sanski most,Jajice,Mrkonjic grad,Sipovo,Krupu ........
    Iz 13 opstina RS 1995 je protjerano oko 200 hiljada Srba

Ljeta 1995 pola miliona Srba je moralo da napusti svoje domove pred povampirenim ustasma
    Ustaska agresija 1995 je samo nastavak etnickog ciscenja genocida koji je poceo 1941
    Ne smijemo dozvoliti da ovo bude yaboravljeno i da prodje bez osvete
    Ko se ne osveti taj se ne posveti Dogodine u oslobodjenom Kninu

Učlanjen
    02.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano Re: Na današnji dan prije 22 godine počela agresija i okupacija RSK

Aktivan član
    Učlanjen
    30.03.2017.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Na današnji dan prije 22 godine počela agresija i okupacija RSK

Hrvati su bar napravili nešto od svoje zemlje a mi smo još gora rupa nego pre 25 godina

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2707

" Dogodine u oslobođenom Izraelu " je bila krilatica Jevreja koji su u nju vjerovali i davali sve od sebe da se ostvari .
    Sa krilaticom " dogodine u oslobođenom Kninu " možemo obrisati doope jer u tu krilaticu ne vjeruješ ni ti .
    Skoro svaki Srbin iz Knina u džepu ima hrvatsku putovnicu ali vole da laprdaju koješta .

Učlanjen
    02.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    87

Citat Original postavio Sarvaš Pogledaj poruku
    " Dogodine u oslobođenom Izraelu " je bila krilatica Jevreja koji su u nju vjerovali i davali sve od sebe da se ostvari .
    Sa krilaticom " dogodine u oslobođenom Kninu " možemo obrisati doope jer u tu krilaticu ne vjeruješ ni ti .
    Skoro svaki Srbin iz Knina u džepu ima hrvatsku putovnicu ali vole da laprdaju koješta .
    Sta ima veze ko ima kakav pasos koliko je ustasa od 1945 u dzepu nosilo pasos SFRJ pa ih to nije sprijecilo da obnove 1990 NDH iako je to 70 ili 80 godina izgledalo kao neostvarivo
    Ko je 1985 mogao da zamisli da ce se raspasti onaj mocni SSSR ,da ce nestati SFRJ i da ce vaskrsnuti NDH..
    Do novog svijetskog poredka i nove podjele karata medju velikim silama ce kad tad opet doci a to ce biti sansa da se ispravi ova velika nepravda koju je napravio Srbima trenutni svjetski poredak sa cemerikancima na celu

Buduća legenda ccaterpillar (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    796

Citat Original postavio L DJ S P N P Z 2 Pogledaj poruku
    Hrvati su bar napravili nešto od svoje zemlje a mi smo još gora rupa nego pre 25 godina
    Жив нисам да чујем шта су направили.
    Не одустајем од форума све док сви не буду мислили као ја.

Aktivan član 903 (avatar)
    Učlanjen
    05.07.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Citat Original postavio KeyserSöze Pogledaj poruku
    Sta ima veze ko ima kakav pasos koliko je ustasa od 1945 u dzepu nosilo pasos SFRJ pa ih to nije sprijecilo da obnove 1990 NDH iako je to 70 ili 80 godina izgledalo kao neostvarivo
    Ko je 1985 mogao da zamisli da ce se raspasti onaj mocni SSSR ,da ce nestati SFRJ i da ce vaskrsnuti NDH..
    Do novog svijetskog poredka i nove podjele karata medju velikim silama ce kad tad opet doci a to ce biti sansa da se ispravi ova velika nepravda koju je napravio Srbima trenutni svjetski poredak sa cemerikancima na celu
    Onaj ko je bio realan i nije bio zaluđen bratstvom i jedinstvom,je mogao jasno da vidi šta se dešava i šta će se desiti.
    Isto tako se moglo naslutiti šta će biti sa RSK.

Ali dok mi dočekamo tu novu podelu karata.......

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2707

Citat Original postavio KeyserSöze Pogledaj poruku
    Jako dobro znam kako stoje stvari . Devedeset druge sam bio tri mjeseca u Kninu u kasarni Milan Stanivuković .
    Pravili smo vojsku Krajine koja će ličiti na nešto . Svakodnevna obuka na Crvenoj zemlji po zimi .
    Među nama nije bio ni jedan Kninjanin . Oni su po kafićima pili viski i pušili marlboro uparađeni maskirnim
    uniformama , gumenim opasačima i koltovima . Znao sam da će se razbježati bez ispaljenog metka kad zapuca
    mada su imali i Oganj i haubice 152 mm . Znam to jer sam obišao sve položaje . Bila je tada u Drnišu i jedna
    kozačka jedinica . Oni su jedini ličili na vojnike a ostali na jad i bijedu .
    Sjećam se kako nam se general Đukić ( mali kompleksaš ) hvalio genijalnim planom odbrane Knjina a vidjeli smo
    kako je taj plan i ostvaren . Da ima časti skinuo bi uniformu i čuvao ovce .

Elita markojunk (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jako dobro znam kako stoje stvari . Devedeset druge sam bio tri mjeseca u Kninu u kasarni Milan Stanivuković .
    Pravili smo vojsku Krajine koja će ličiti na nešto . Svakodnevna obuka na Crvenoj zemlji po zimi .
    Među nama nije bio ni jedan Kninjanin . Oni su po kafićima pili viski i pušili marlboro uparađeni maskirnim
    uniformama , gumenim opasačima i koltovima . Znao sam da će se razbježati bez ispaljenog metka kad zapuca
    mada su imali i Oganj i haubice 152 mm . Znam to jer sam obišao sve položaje . Bila je tada u Drnišu i jedna
    kozačka jedinica . Oni su jedini ličili na vojnike a ostali na jad i bijedu .
    Sjećam se kako nam se general Đukić ( mali kompleksaš ) hvalio genijalnim planom odbrane Knjina a vidjeli smo
    kako je taj plan i ostvaren . Da ima časti skinuo bi uniformu i čuvao ovce .
    КАд си обилазио, јел си био у бјелом одјелу, или у парадној униформи адмирале?

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2707

Citat Original postavio markojunk Pogledaj poruku
    КАд си обилазио, јел си био у бјелом одјелу, или у парадној униформи адмирале?
    U tenkovskom kombinezonu tupsone .

Elita markojunk (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

U tenkovskom kombinezonu tupsone .
    Добро адмирале, а јел ти тенк био бијели и јесу ли те домицилни поздрављали са пјесницом на чјелу и паролом на уснама?

Iskusan Marko Mare Jaric (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    150

Vidi dokle god ovu Srbiju vode restlovi crvenog ustaše broza i dok ima Srba koji mu se i dan danas klanjaju Srbima neće biti bolje!

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2707

Citat Original postavio markojunk Pogledaj poruku
    Добро адмирале, а јел ти тенк био бијели и јесу ли те домицилни поздрављали са пјесницом на чјелу и паролом на уснама?
    Nisam bio tenkista tupsone . U istočnoj Slavoniji i Baranji smo zimu dočekali u ljetnim policijskim uniformama ( PJM ).
    Moja jedinica je blokirala cestu i nije dozvolila prolaz ni našima ni unproforu dok ne dobijemo uniforme za zimu .
    Poslali su nam tenkovske kombinezone sa objašnjenjem da jedino to imaju u rezervi . Bili smo zadovoljni jer smo držali
    obalu rijeke Drave i Kopački rit gdje je po zimi izuzetno hladno .
    Dok sam ja ratovao moj tupsone ti si se mućkao u jajcima a sada bi da nešto balaviš o ratovma .

Poznat Veliki pirat (avatar)
    Učlanjen
    29.10.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Logično, .....kad su ti zemlju vodili i vode oni ili potomci im, .....što drugu NDH napraviše,
    od Slobe i Vučića do Vučiča!

Elita markojunk (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nisam bio tenkista tupsone . U istočnoj Slavoniji i Baranji smo zimu dočekali u ljetnim policijskim uniformama ( PJM ).
    Moja jedinica je blokirala cestu i nije dozvolila prolaz ni našima ni unproforu dok ne dobijemo uniforme za zimu .
    Poslali su nam tenkovske kombinezone sa objašnjenjem da jedino to imaju u rezervi . Bili smo zadovoljni jer smo držali
    Dok sam ja ratovao moj tupsone ti si se mućkao u jajcima a sada bi da nešto balaviš o ratovma .
    Де си бре ти ратовао тупсоне, ко зна колико пута си овде ухваћен у тим лажима са екипом која нам овде продаје ретардиране глупости. Ви сте ратовали, а ми се мућкали у јајцима. То можеш да продаш још само екипи србомрзаца са форума. Негде сте начули неке приче, нешто сте негде прочитали и сада нам продајете муда за бубреге, вртите исте небулозе годинама иако сте зилион пута ухваћени у лажима. Јадни сте.

Poznat црна брада (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    255

Ti si ''ratovao'' kako jesi zato što si mislio da ćeš se kad rat prođe opet ljubiti sa ustašama.Baš nezgodno.
    Poslednji put ažurirao/la црна брада : 04.08.2017. u 14:13

Buduća legenda Пресретач (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1405

Citat Original postavio црна брада Pogledaj poruku
    Ti si ''ratovao'' kako jesi zato što si mislio da ćeš se kad rat prođe opet ljubiti sa ustašama.Baš nezgodno.
    A шта си ти тада радио?

Elita Mračak@ (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    1159

Zasto se oporbeni gradjanisti toliko grcevito drze floskule o tome kako je rezim u Beogradu kriv za Oluju?

Krvati 100 godina proteruju Srbe sa tih krajeva.

Odgovornost najvise lezi u licima koja su prosugoslovenski nastrojena, a koja zive u Srbiji. Takve treba bambusati do besvesti dok ne shvate koliko je to zla tvorevina na duzi rok bila za sve one koji su za sebe izgovarali da su Srbi.

Učlanjen
    29.10.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Citat Original postavio Mračak@ Pogledaj poruku
    .
    Odgovornost najvise lezi u licima koja su prosugoslovenski nastrojena, a koja zive u Srbiji. Takve treba bambusati do besvesti dok ne shvate koliko je to zla tvorevina na duzi rok bila za sve one koji su za sebe izgovarali da su Srbi.

Ljudi , ....da li je mogućeeeee, ...ovaj se Vučića odreka!!!

Vođu bambusa.....
    Poslednji put ažurirao/la Veliki pirat : 04.08.2017. u 15:45

Učlanjen
    18.12.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    150

Citat Original postavio Mračak@ Pogledaj poruku
    Zasto se oporbeni gradjanisti toliko grcevito drze floskule o tome kako je rezim u Beogradu kriv za Oluju?

Krvati 100 godina proteruju Srbe sa tih krajeva.

Najveći šugosloveni i poklonici crvenog ustaše,kako onda tako i danas,dolaze iz ličkih i kraiških delova bivše šugoslavije.Kleli su se i još uvek se kunu u neko bratstvo sa njihovim dželatima a to je crvenom ustaši josipu bio i cilj,dok se taj isti josip uvek izjašnjavao kao hrvat!
    Inaše se slažem da bi trebalo drakonski kažnjavati svako veličanje srboždera josipa broza

Učlanjen
    29.10.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Citat Original postavio Marko Mare Jaric Pogledaj poruku
    Najveći šugosloveni i poklonici crvenog ustaše,kako onda tako i danas,dolaze iz ličkih i kraiških delova bivše šugoslavije.Kleli su se i još uvek se kunu u neko bratstvo sa njihovim dželatima a to je crvenom ustaši josipu bio i cilj,dok se taj isti josip uvek izjašnjavao kao hrvat!
    Inaše se slažem da bi trebalo drakonski kažnjavati svako veličanje srboždera josipa broza

Šta ćeš, povele i proleterske koje u Srbiji još 41 za crvenog ustašu na Kadinjači zalegoše,
    kako to bi moguće bez Ličana i Krajišnika, more biti da ti nešto od tog znaš?

Učlanjen
    18.12.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    150

Citat Original postavio Veliki pirat Pogledaj poruku

Šta ćeš, povele i proleterske koje u Srbiji još 41 za crvenog ustašu na Kadinjači zalegoše,
    kako to bi moguće bez Ličana i Krajišnika, more biti da ti nešto od tog znaš?

Inče Srbi,kada su videli sa kakvim hrvatskim kriminalcem imaju posla proterali su istog govnjavim motkama iz Srbije još '41
    Poslednji put ažurirao/la đavolčić : 04.08.2017. u 20:20

Učlanjen
    29.10.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Citat Original postavio Marko Mare Jaric Pogledaj poruku
    Pitaj proku ličanina koga više voli dal oca ili hrvatslog hohštaplera
    Inče Srbi,kada su videli sa kakvim hrvatskim kriminalcem imaju posla proterali su istog govnjavim motkama iz Srbije još '41

Jes sve u pratnji DVIJE PROLETERSKE DIVIZIJE, doveli ga Ličanima,
    Pobjedili Srbe u Lici, pobili, da ,da, te proleterske što s Titom iz Srbije dođoše,
    pa se onda čudite od kud vam nazad u VI Ličkoj 44,. ustaše.......

Ma pusti Proku, ....znaš li ti šta od tog, od ti' Istina, il' su te nevina naopako nasadili?
    Predloži' ti, sjećam se, da otvoriš temu - O svim unutar srpskim animozitetima-,
    ne bi bilo zgoreg da se malo genezom tog unutar srpskog prokletstva upoznamo!!

O'š, ne'š!
    Poslednji put ažurirao/la Veliki pirat : 04.08.2017. u 15:46

Buduća legenda Droid (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Pa sto pobegoste Srbija koja to sila na vas udari?

Elita markojunk (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Droid Pogledaj poruku
    Pa sto pobegoste Srbija koja to sila na vas udari?
    Може превод?

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Na današnji dan 1916g. počela Mojkovačka bitka u Prvom svetskom ratu
    Autor Добро дошли u forumu Politika
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 08.01.2017., 11:25
  2. Na današnji dan, 1914. godine...
    Autor Legenda_1 u forumu Istorija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 06.12.2011., 15:52