ПОТВРЂЕНА ПРЕСУДА: Шутановац ослобођен за пашњак

Poruka
23.163
Шутановац је ослобођен оптужби за извршење кривичног дела непријављивања имовине или давање лажних података о имовини и да није имао никакву намеру да имовину прикрије

Viši sud u Beogradu potvrdio presudu Prvog osnovnog suda u Beogradu po kojoj je Dragan Šutanovac oslobođen optužbi za neprijavljivanje imovine.

Kako se navodi u saopštenju Demokratske stranke čiji je Šutanovac lider, on je oslobođen optužbi za izvršenje krivičnog dela neprijavljivanja imovine ili davanje lažnih podataka o imovini i da nije imao nikakvu nameru da imovinu prikrije.

Viši sud odbacio je žalbu Prvog osnovnog javnog tužilaštva kao neosnovanu, dodaje se u saopštenju Demokratske stranke.

Šutanovac je tim povodom izjavio da je "nakon pet godina progona, satanizacije i demonizacije kroz režimske medije konačno stavljena tačka na ovaj kafkijanski proces i doneta jedina moguća presuda".

"Koristim ovaj povod da još jednom ukažem na važnu ulogu koju igraju mediji u našem društvu jer mojoj porodici i meni pet godina presuđuju režimski tabloidi, a ne zvanične pravosudne institucije", saopštio je Šutanovac.

On dodaje da su se njegovom slučaju promenila četiri tužioca, "što je vrlo jasna indikacija kako je proces vođen".

"Dokazi su od samog početka apsolutno utvrdili da nije postojao nijedan element krivice osim one koja se našla na naslovnim stranama režimskih tabloida. Tokom ovog apsurdnog procesa mojoj porodici i meni načinjena je nenadoknadiva šteta, a istovremeno Tužilaštvo je napravilo troškove koje će prema odluci suda plaćati građani Srbije. Zbog toga se postavlja pitanje odgovornosti Tužilaštva i postupanje tužilaca u ovom i brojnim drugim politički motivisanim procesima u zemlji", zaključio je Šutanovac.

Podsetimo, Agencija za borbu protiv korupcije podnela je u avgustu 2012. krivičnu prijavu protiv Šutanovca, jer nije prijavio imovinu. Agencija je, kako se navodi u saopštenju, utvrdila da bivši ministar odbrane nije prijavio da su on i njegova supruga stekli vlasništvo nad delom stana od 63 kvadratna metra u Skerlićevoj 20 na Vračaru.

Sumnja se da je time što nije prijavio imovinu izvršio krivično delo iz člana 72. Zakona o Agenciji za borbu protiv korupcije. Agencija je prijavu podnela Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu.

Bivši ministar odbane Dragan Šutanovac u septembru je u policiji odgovarao na pitanja povodom prijave za neprijavljivanje dela vlasništva nad stanom na Vračaru.

http://www.nedeljnik.rs/politiko/portalnews/potvrdena-presuda-sutanovac-osloboden-za-pasnjak/

...

И тако је још један лопов и криминалац,како то воле да кажу напредњаци,ослобођен оптужби...
 
Сад ће Шунатовац да одрађује ову пресуду сакаћењем опозиције.

Он је таква опозиција да и када би нестао са политичке сцене,нико не би ни приметио...
Сад очекујем форумске сендвичаре да нам објасне како је судство пуно ДС кадрова зато је таква и пресуда...
 
Он је таква опозиција да и када би нестао са политичке сцене,нико не би ни приметио...

Јбг, може да минира састанке о уједињавању прео-ЕУ опозиције, да је што више распарча...
Ионако га Вучић већ држи у шаци због разноразних бизниса о продаји оружја које је склапао док је био министар одбране. Више му користи Шутановац на слободи него у затвору.
 

И тако је још један лопов и криминалац,како то воле да кажу напредњаци,ослобођен оптужби...


Kao, SNS juri lopove i kriminalce, a sistem pljačke naroda i države nasljedio,
gola farsa za krljavu Srbiju, u kojoj su rabote lopova i kriminalaca LEGALIZOVANE!
E sad, kao, mi smo s marsa pali, .....to ne znamo, ....i uvjek se iznova, kao, čudimo!

Ustvari mi smo nešto , kao, ljudi koji ođe , kao , žovimo!
 
Poslednja izmena:
Јбг, може да минира састанке о уједињавању прео-ЕУ опозиције, да је што више распарча...
Ионако га Вучић већ држи у шаци због разноразних бизниса о продаји оружја које је склапао док је био министар одбране. Више му користи Шутановац на слободи него у затвору.

Тек је то смејурија,"проевропска опозиција". Значи они би боље увели Срију у ЕУ од Вучића...
 
znaci SNS ministarstvo pravosudja, sudije kojima je mandat dala vlada SNS sa Aleksandrom Vucicem na celu
istrazili su taj slucaj
i utvrdili da je nevin
znaci SNS tvrdi, sudski, da je Sutanovac nevin

Đe ti živiš, .....mnogo si smješna!
Jel tebi nije jasno koliko je glava u AŽDAJE?
 
Poslednja izmena:
Сад ће Шунатовац да одрађује ову пресуду сакаћењем опозиције.

Ma jok. Neko od "izmisljatora" u SNS ce da dobije otkaz jer nije proslo.

Inace mi se svidja da je sve dobilo sudski epilog, kakav god da je rezultat. Vise nema "mislim da", sada postoji samo "ovo jeste".
 


http://www.nedeljnik.rs/politiko/portalnews/potvrdena-presuda-sutanovac-osloboden-za-pasnjak/

...

И тако је још један лопов и криминалац,како то воле да кажу напредњаци,ослобођен оптужби...


ЖУТАРЕ су потпуно криминизовале и КОРУМПИРАЛЕ правосудни систем!!!

На кључним местима, "правда" се купује као у пиљари!

- - - - - - - - - -

Ma jok. Neko od "izmisljatora" u SNS ce da dobije otkaz jer nije proslo.

Inace mi se svidja da je sve dobilo sudski epilog, kakav god da je rezultat. Vise nema "mislim da", sada postoji samo "ovo jeste".

Да ли си ти са Марса или си само огрезао у жутило? :think:
 

Back
Top