Blic - beda novinarstva u Srbiji

I što je najbolje Pulska Arena skinuta je sa popisa UNESCO liste kulturne i istorijske baštine, jer su je toliko "prilagodili" da je izgubila na svojoj autentičnosti - i opet da ponovim tako bude kad kao narod ništa nisi sam uradio i napravio, već si uzeo tudje pa prodaješ kao svoje.
 
I što je najbolje Pulska Arena skinuta je sa popisa UNESCO liste kulturne i istorijske baštine, jer su je toliko "prilagodili" da je izgubila na svojoj autentičnosti - i opet da ponovim tako bude kad kao narod ništa nisi sam uradio i napravio, već si uzeo tudje pa prodaješ kao svoje.

Tačno tako.

Od svega nabrojanog u tekstu, Hrvati nisu ništa sami napravili.
 
Poslednja izmena:
I što je najbolje Pulska Arena skinuta je sa popisa UNESCO liste kulturne i istorijske baštine, jer su je toliko "prilagodili" da je izgubila na svojoj autentičnosti - i opet da ponovim tako bude kad kao narod ništa nisi sam uradio i napravio, već si uzeo tudje pa prodaješ kao svoje.

Pulska Arena da se vrati Srbiji.

Šta bi sa onim poglavljima?
Ne odgovaraju samonajvažnijima za njihov leba?
Ostavinska rasprava da se uradi što pre!

- - - - - - - - - -

Politika se dosta dugo držala kao donekle ozbiljan medij.

Međutim, u zadnjih pola godine i oni su postali sprdnja sa gomilom članaka sumnjivog kvaliteta, potpisanih lažnim imenima.

Политика postala crno-beli INFORMER

- - - - - - - - - -

:lol:
Srbija je srozala novinarstvo na zutu stampu.. blic nije nista bolji.
Samo propgadni tekstovi i clickbait naslovi.

 
Poslednja izmena:
Blic je prvo kupila nemacka tajna sluzba to jest axel springer a nakon toga je od njih 49% kupio petraeus.
tako da je blic sveden na zutu stampu, grobarske vesti (kako se oseca porodica nekog poginulog, putuju po srbiji i posecuju unesrecene da bi pisali o njihovim osecanjima i napravili pare), bombasticne naslove, a krenuli su i sa paparaco glupostima, bas danas videh snimali cecinu cerku. bas bas bas moronizam. a otkako su ih kupili nemci, 2 puta nedeljno su ismevali lidera severne koreje, kako je bucmast pa frizura pa ovo pa ono. srozali su se totalno. vlasnicka struktura pokazuje koliko su pristrasni i nekvalitetni. ja sad citam naslovi.net i tako izbegavam da posecujem sajtove novina jer na osnovu nasih klikova oni traze vece pare za reklame. citas sve medije preko naslovi.net i ne posecujes njihove sajtove.
 
Ко још чита новине Муња "Блиц"?
Читају се нове на српском језику Новости и Политика.
Новине писане абецедом се не читају јер су пропагандно гласило западних влада.
 
Ко још чита новине Муња "Блиц"?
Читају се нове на српском језику Новости и Политика.
Новине писане абецедом се не читају јер су пропагандно гласило западних влада.

KOM SPRSKOM JEZIKU?

VUK KARADŽIĆ SE PREVRĆE U GROBU NA PLUS 40 KOLIKO JE NOVA ПОЛИТИКА NEPISMENA

to ovi iz SNS... do juče obrtali kumlatore i pretakali benzine a sad oko vrata okačili kravatu...

- - - - - - - - - -

inače se bolje tazumeju u kumulatroe nego u državu
oni kad vide tudj kumulator odmah porcene koliko još može da izdrži
za državu ne umeu da procene
 
KOM SPRSKOM JEZIKU?

VUK KARADŽIĆ SE PREVRĆE U GROBU NA PLUS 40 KOLIKO JE NOVA ПОЛИТИКА NEPISMENA

to ovi iz SNS... do juče obrtali kumlatore i pretakali benzine a sad oko vrata okačili kravatu...

- - - - - - - - - -

inače se bolje tazumeju u kumulatroe nego u državu
oni kad vide tudj kumulator odmah porcene koliko još može da izdrži
za državu ne umeu da procene

И тај Вук Карађић је радио за Аустро-Угарску тајну службу, веровао у Великог архитекту свемира и удаљио нас од старосрпског писма.
Правилнији је термин старосрпски од термина старословенски, који је доста богатији језик од оног који нам је наметнут.
Језик је јако битан јер формира мисао, а када имате богат језик какав је био пре Вукове реформе имате и богату мисао.
И тај језик је створио аустро-угарски цензор Јернеј Копитар.
Шта мислиш да у Србији тад није било школованих и мудрих људи?
Па што Јернеј није њих узео да реформише српски језик већ нашао Вука?
Зато што се полуписменим лакше манипулише.
Нажалост то је тако.
 
Blic stvarno dostize krajnje granice bedastoce. Evo sad imaju naslov, strah me i da kazem da ne plasim ljude bar ovde, kao da se samo time bave, da "senzacionalisticki" uteruju sto vecvi strah ljudima za sve i svasta.
Pa zaista su mizerni a nekad sam ih rado citala.
 
na zalost, osnivanje medija je jako skupo, bilo bi lepo da narod skupi pare (crowdsourcing) i dobije narodnu televiziju.
ali za TV treba bar 5000 kvadrata a kvadrat kosta 1000 evra + namestaj + oprema za TV, samo jedna kamera 20 000 evra. kad bi lopovi znali, samo kamere bi krali :hahaha:
ali novinari imaju srece da lopovi nemaju pojma.
bas sam citao finansijski izvestaj RTS za 2016 godinu i tamo se hvale kako su konacno kupili jednu Arri alexa kameru, zavisi koji model su kupili ali moze da kosta od 20 do 50 000 dolara.
ovo ko ima, taj moze da snima profesionalne filmove: http://www.arri.com/camera/alexa/cameras/camera_details/alexa-sxt-plus/
a evo nasao sam, kosta 83 000 dolara: https://www.abelcine.com/buy/camera...-cameras/arri-alexa-sxt-plus-basic-camera-set
a to je samo kamera, gde su svi monitori, mixete, glanc studio za snimanje emisija, automobili za snimanje na terenu, i jos dosta toga.
treba 20 miliona evra.
 
:lol:
Srbija je srozala novinarstvo na zutu stampu.. blic nije nista bolji.
Samo propgadni tekstovi i clickbait naslovi.

Tako je zabo. Sve to novnarstvo kako papirno tako i medijsko je najgora mocvara drustva. Sljam.

- - - - - - - - - -

Bas vala, i to situaciju cini jo sslozenijom, tj. cine je.

Zato je najbolje udaljiti se od tih "medija" i slusati samo po mogucnosti na radiju one kratke vesti, jer sve ostalo je propaganda, daleko je od vesti.

Pa samo naslove malo pogledas i teras.
 

Back
Top