Koliko nas košta ruski helikopter!?

la dolcevita

Poznat
Poruka
8.055
Koliko nas košta ruski helikopter?

Beograd -- Ruski helikopter koji pomaže srpskim vlastima u gašenju požara stigao je u Srbiju na osnovu odluke Vlade Srbije o traženju pomoći u oblasti zaštite i spasavanja
Izvor: B92 četvrtak, 3.08.2017. | 13:05
Podeli
Foto: Youtube, screenshot
Foto: Youtube, screenshot

Kako se navodi u odluci vlade od 20. jula ove godine, objavljenoj na Tviteru, poziv Vladi Rusije upućen je za angažovanje ruskog vazduhoplova, u periodu od 15. jula do 31. avgusta, koji bi bio stacioniran na aerodromu “Konstantin Veliki” u Nišu.

U odluci se navodi da će sredstva potrebna za realizaciju ove odluke biti opredeljena iz tekuće budžetske rezerve u iznosu od osam miliona dinara.

Takođe se dodaje da će iznos naknade troškova u slučaju angažovanja helikoptera Mi-8 na zaštiti i spasavanju biti opredeljen u zavisnosti od vrste angažovanja na osnovu posebnog akta vlade. :(



Ja sam mislila da je to bratska pomoć. U Crnoj Gori sam videla švajcarske, bugarske i ukrajinske helikoptere koji su dišli da gase požare kao pomoć.
Mi uvek sve skupo platimo!
 
Poslednja izmena:
Koliko nas košta ruski helikopter?

Beograd -- Ruski helikopter koji pomaže srpskim vlastima u gašenju požara stigao je u Srbiju na osnovu odluke Vlade Srbije o traženju pomoći u oblasti zaštite i spasavanja
Izvor: B92 četvrtak, 3.08.2017. | 13:05
Podeli
Foto: Youtube, screenshot
Foto: Youtube, screenshot

Kako se navodi u odluci vlade od 20. jula ove godine, objavljenoj na Tviteru, poziv Vladi Rusije upućen je za angažovanje ruskog vazduhoplova, u periodu od 15. jula do 31. avgusta, koji bi bio stacioniran na aerodromu “Konstantin Veliki” u Nišu.

U odluci se navodi da će sredstva potrebna za realizaciju ove odluke biti opredeljena iz tekuće budžetske rezerve u iznosu od osam miliona dinara.

Takođe se dodaje da će iznos naknade troškova u slučaju angažovanja helikoptera Mi-8 na zaštiti i spasavanju biti opredeljen u zavisnosti od vrste angažovanja na osnovu posebnog akta vlade. :(



Ja sam mislila da je to bratska pomoć. U Crnoj Gori sam videla švajcarske, bugarske i ukrajinske helikoptere koji su dišli da gase požare kao pomoć.
Mi uvek sve skupo platimo!

Pare na sunce pa ceš da se vozaš zrakomlatom.
 
Koliko nas košta ruski helikopter?

Beograd -- Ruski helikopter koji pomaže srpskim vlastima u gašenju požara stigao je u Srbiju na osnovu odluke Vlade Srbije o traženju pomoći u oblasti zaštite i spasavanja
Izvor: B92 četvrtak, 3.08.2017. | 13:05
Podeli
Foto: Youtube, screenshot
Foto: Youtube, screenshot

Kako se navodi u odluci vlade od 20. jula ove godine, objavljenoj na Tviteru, poziv Vladi Rusije upućen je za angažovanje ruskog vazduhoplova, u periodu od 15. jula do 31. avgusta, koji bi bio stacioniran na aerodromu “Konstantin Veliki” u Nišu.

U odluci se navodi da će sredstva potrebna za realizaciju ove odluke biti opredeljena iz tekuće budžetske rezerve u iznosu od osam miliona dinara.

Takođe se dodaje da će iznos naknade troškova u slučaju angažovanja helikoptera Mi-8 na zaštiti i spasavanju biti opredeljen u zavisnosti od vrste angažovanja na osnovu posebnog akta vlade. :(



Ja sam mislila da je to bratska pomoć. U Crnoj Gori sam videla švajcarske, bugarske i ukrajinske helikoptere koji su dišli da gase požare kao pomoć.
Mi uvek sve skupo platimo!

I brat bratu uzima pare kad prodaje stan ili auto !
Nema džabe ni kod babe...
Jel' narod bio blesav kad je smišlj'o tu doskočicu !?
 
:lol:
Mislis da je clanstvo u NATO besplatno?

naravno da nije,sve danas košta,sve,čim te badže puste da s njima u kolu plašeš,budi spreman da ti ga uvale,zadni uvijek pljuga,tako ćete i vi,samo sto u računu imate nas i crnogorce,u plusu ste za 2,+2 za vas,:hahaha::hahaha:

- - - - - - - - - -

I brat bratu uzima pare kad prodaje stan ili auto !
Nema džabe ni kod babe...
Jel' narod bio blesav kad je smišlj'o tu doskočicu !?

sve točno,
 
Ja sam mislila da je to bratska pomoć. U Crnoj Gori sam videla švajcarske, bugarske i ukrajinske helikoptere koji su dišli da gase požare kao pomoć. Mi uvek sve skupo platimo!

Па овако ми увек скупо плаћамо кад је нешто потребно нама А кад треба нешто јефтино да се прода братској русији по томе смо лидери у региону Имали смо ми авионе за гашење пожара али је један врло паметан политичар све то продао и нетребају нам авиони за гашење пожара :(
 
Mislila jer se forsira priča da je to pomoć.

- - - - - - - - - -

POMOĆ IZ RUSIJE Helikopter za gašenje požara stiže u Niš
www.blic.rs/vesti/drustvo/pomoc-iz-rusije-helikopter-za-gasenje...u-nis/veydven
Пре 1 дан - Ruski helikopter za gašenje požara MI-8 stiže danas u Niš gde će biti stacioniran do 31.avgusta, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih ...
POMOĆ IZ RUSIJE Helikopter "MI-8" za gašenje požara sleteo u Niš
www.blic.rs/vesti/drustvo/pomoc-iz-rusije-helikopter-mi-8-za...u-nis/veydven
Пре 1 дан - Ruski helikopter za gašenje požara “MI-8” stigao je večeras oko 21.30 časova u Niš, gde će iz preventivnih razloga biti stacioniran do 31.Mislila jer se forsira priča da je to pomoć.
 
Koliko nas košta ruski helikopter?

Beograd -- Ruski helikopter koji pomaže srpskim vlastima u gašenju požara stigao je u Srbiju na osnovu odluke Vlade Srbije o traženju pomoći u oblasti zaštite i spasavanja
Izvor: B92 četvrtak, 3.08.2017. | 13:05
Podeli
Foto: Youtube, screenshot
Foto: Youtube, screenshot

Kako se navodi u odluci vlade od 20. jula ove godine, objavljenoj na Tviteru, poziv Vladi Rusije upućen je za angažovanje ruskog vazduhoplova, u periodu od 15. jula do 31. avgusta, koji bi bio stacioniran na aerodromu “Konstantin Veliki” u Nišu.

U odluci se navodi da će sredstva potrebna za realizaciju ove odluke biti opredeljena iz tekuće budžetske rezerve u iznosu od osam miliona dinara.

Takođe se dodaje da će iznos naknade troškova u slučaju angažovanja helikoptera Mi-8 na zaštiti i spasavanju biti opredeljen u zavisnosti od vrste angažovanja na osnovu posebnog akta vlade. :(



Ja sam mislila da je to bratska pomoć. U Crnoj Gori sam videla švajcarske, bugarske i ukrajinske helikoptere koji su dišli da gase požare kao pomoć.
Mi uvek sve skupo platimo!

pa ti si onda neinformisana
ta bratska pomoc ukrajine, bugarske, svajcarske je fakturisana crnoj gori
svaka pomoc se fakturise
ovaj svet je odavno prestao da funkcionise na principu solidarne humanosti, jer se sad cak i humanost naplacuje
ne vidim zasto je problem preventivno u periodu jako visokih temperatura i velikih osusenih povrsina spreciti kataklizmu osiguranjem da nam je takva pomoc pri eventualnom gasenju pozara brzo dostupna
manja je steta od preventivnog rentiranja obezbdjenja od pozara, nego sto bi bila steta kad bi pozar zahvatio vece povrsine
uvek manje kosta prevencija od sanacije
ako nista drugo, na taj nacin se barem sacuvaju svi ljudski zivoti
a ni jedan zivot nije vredan ustede tih osam miliona dinara
 
Znaci naplacuje EU ali zanplacuju i Rusi.

Ako oba naplacuju EU je bolja.

Пази фору. Најбоље је имати своје. Не треба топити ледоломце у Сартиду па онда рентирати од мађара кад заледи Дунав. То није економија, то је идиотизам. Ја би Србији наплаћивао и пдв на глупост, 40%.
 
pa da vidimo činjenice .....za angažovanje ruskog helikoptera mi dajemo oko 65000 evra za kolko vidim 45 dana korišćenja......u tekstu se ne vidi zašta su sredstva namenjena......da li za gorivo.....iznajmljivanje.....održavanje i garažiranje.....mi niznamo za šta.....piše cifra 65000 evra......u regionu sat iznajmljivanja putničkog helija po satu košta oko 700 dolara što po danu košta oko 15000 evra......e sad.....15000 evra puta 45 dana to je 675000 evra......toliko košta iznajmljivanje najobičnijeg helija za tri eventualno četri putnika.......vidimo da je cena 10 puta veća nego što mi izdvajamo za ruski helikopter.....a ovde se radi o specijaliovanom helikopteru za gašeje požara.....pa se postavlja logično pitanje......otkud tolka mržnja prema Rusima.....nešto lično ili to vučeš sa neta.....na kraj krajeva.....ako smo mi braća kese nam nisu sestre.....
 
Koliko nas košta ruski helikopter?

Beograd -- Ruski helikopter koji pomaže srpskim vlastima u gašenju požara stigao je u Srbiju na osnovu odluke Vlade Srbije o traženju pomoći u oblasti zaštite i spasavanja
Izvor: B92 četvrtak, 3.08.2017. | 13:05
Podeli
Foto: Youtube, screenshot
Foto: Youtube, screenshot

Kako se navodi u odluci vlade od 20. jula ove godine, objavljenoj na Tviteru, poziv Vladi Rusije upućen je za angažovanje ruskog vazduhoplova, u periodu od 15. jula do 31. avgusta, koji bi bio stacioniran na aerodromu “Konstantin Veliki” u Nišu.

U odluci se navodi da će sredstva potrebna za realizaciju ove odluke biti opredeljena iz tekuće budžetske rezerve u iznosu od osam miliona dinara.

Takođe se dodaje da će iznos naknade troškova u slučaju angažovanja helikoptera Mi-8 na zaštiti i spasavanju biti opredeljen u zavisnosti od vrste angažovanja na osnovu posebnog akta vlade. :(



Ja sam mislila da je to bratska pomoć. U Crnoj Gori sam videla švajcarske, bugarske i ukrajinske helikoptere koji su dišli da gase požare kao pomoć.
Mi uvek sve skupo platimo!

bas si vickasta- rusi su nam braca al zamalo. to se forumski rusofili loze na to.

- - - - - - - - - -

pa da vidimo činjenice .....za angažovanje ruskog helikoptera mi dajemo oko 65000 evra za kolko vidim 45 dana korišćenja......u tekstu se ne vidi zašta su sredstva namenjena......da li za gorivo.....iznajmljivanje.....održavanje i garažiranje.....mi niznamo za šta.....piše cifra 65000 evra......u regionu sat iznajmljivanja putničkog helija po satu košta oko 700 dolara što po danu košta oko 15000 evra......e sad.....15000 evra puta 45 dana to je 675000 evra......toliko košta iznajmljivanje najobičnijeg helija za tri eventualno četri putnika.......vidimo da je cena 10 puta veća nego što mi izdvajamo za ruski helikopter.....a ovde se radi o specijaliovanom helikopteru za gašeje požara.....pa se postavlja logično pitanje......otkud tolka mržnja prema Rusima.....nešto lično ili to vučeš sa neta.....na kraj krajeva.....ako smo mi braća kese nam nisu sestre.....

tim pre- ako je 65000 evra za 45 dana koriscenja- mogli su i tih 65000 da se odreknu. ako ja imam platu 1500 evra a mom bratu treba 100 evra (a primanja su mu bedna) ako sam mu brat - 100 evra na moju platu mi ne znaci nista. to je poenta.
 
Ja sam mislila da je to bratska pomoć. U Crnoj Gori sam videla švajcarske, bugarske i ukrajinske helikoptere koji su dišli da gase požare kao pomoć. [/COLOR][/SIZE] Mi uvek sve skupo platimo![/SIZE]

Pojasni nam samo ovo, kako si to VIDELA avione i helikoptere u Crnoj Gori???
Nisi ocigledno jos cula da su Crnu Goru gasili "stealth" avioni i helikpoteri NATO pa nije ih bilo moguce videti ni na radarima.
Isti ti aparati su gasili po odredjenim medijima prevashodno po Srbiji, ali na zalost samo u medijima...:zcepanje:

Ovi Rusi nemaju tu "stealth" tehnologiju, helikopteri su do te mere "primitivni" da ih vidi svako i bez radara. :zcepanje:
 

Back
Top