Kopernikovi testisi

U pozadini takvog razmišljanja - dominantnog danas, kao i sredinom XIX veka - stoji nacionalno jedinstvo u deluzijama bogomdanosti, izabranosti, posebnosti, istorijskim pravima i ostalim tricama i kučinama od kojih će se - ako se nešto ne promeni - skorih dana praviti hleb "sava" (po ceni od tri dinara), ali i gorivo za MIG-ove 29.

http://www.danas.rs/dijalog.46.html?news_id=352708&title=Kopernikovi+testisi

--------------------

Da li je i vama ova fuzija sarkazma i analitike vrlo sofisticiran nacin da se glupom coveku objasni da je glup?
 
U pozadini takvog razmišljanja - dominantnog danas, kao i sredinom XIX veka - stoji nacionalno jedinstvo u deluzijama bogomdanosti, izabranosti, posebnosti, istorijskim pravima i ostalim tricama i kučinama od kojih će se - ako se nešto ne promeni - skorih dana praviti hleb "sava" (po ceni od tri dinara), ali i gorivo za MIG-ove 29.

http://www.danas.rs/dijalog.46.html?news_id=352708&title=Kopernikovi+testisi

--------------------

Da li je i vama ova fuzija sarkazma i analitike vrlo sofisticiran nacin da se glupom coveku objasni da je glup?

Употреба сарказма може произвести ефекат и реакцију само код подједнако интелигентних особа, које знају шта је сарказам

Јер, глуп човек није у стању да укапира размере сопствене глупости чак ни када му то отворено кажеш, а камоли када то учиниш употребом сарказма.
 
U pozadini takvog razmišljanja - dominantnog danas, kao i sredinom XIX veka - stoji nacionalno jedinstvo u deluzijama bogomdanosti, izabranosti, posebnosti, istorijskim pravima i ostalim tricama i kučinama od kojih će se - ako se nešto ne promeni - skorih dana praviti hleb "sava" (po ceni od tri dinara), ali i gorivo za MIG-ove 29.

http://www.danas.rs/dijalog.46.html?news_id=352708&title=Kopernikovi+testisi

--------------------

Da li je i vama ova fuzija sarkazma i analitike vrlo sofisticiran nacin da se glupom coveku objasni da je glup?


Напротив. :lol: Софистицирано колико и аба међ' сукнима, а од аналитике ни 'А'. Најобичнија пљувачина заогрнута мешавином простих, страних и измишљених израза, без понуде решења. Комбинација која у 'паметних' ствара осећај доминантности над 'глупима'.
А укратко - Пенгова муда.
 
Poslednja izmena:
Употреба сарказма може произвести ефекат и реакцију само код подједнако интелигентних особа, које знају шта је сарказам

Јер, глуп човек није у стању да укапира размере сопствене глупости чак ни када му то отворено кажеш, а камоли када то учиниш употребом сарказма.

Iako je sarkazam cesto obmotan crnim humorom? Zar humor nije olaksica pri komunikaciji sa nizom klasom? Ako ne razumeju strucne elemente poruke, razumeju li barem smeh?

- - - - - - - - - -

Напротив. :lol: Софистицирано колико и аба међ' сукнима, а од аналитике ни 'А'. Најобичнија пљувачина заогрнута мешавином простих, страних и измишљених израза, без понуде решења. Комбинација која у 'паметних' ствара осећај доминантности над 'глупима'.
А укратко - Пенгова муда.

Njemu uopste nije cilj da ponudi resenje. Hajde da se zadrzimo na centralnoj poruci. Analiza trenutnog stanja.

Ti, inace, ne volis ove vispreno hladnokrvne analize? :per:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Iako je sarkazam cesto obmotan crnim humorom? Zar humor nije olaksica pri komunikaciji sa nizom klasom? Ako ne razumeju strucne elemente poruke, razumeju li barem smeh?

- - - - - - - - - -



Njemu uopste nije cilj da ponudi resenje. Hajde da se zadrzimo na centralnoj poruci. Analiza trenutnog stanja.

Ti, inace, ne volis ove vispreno hladnokrvne analize? :per:


Не, једноставно их не сматрам виспреним. Ни анализом. А ни хладнокрвном. :lol:
 
Iako je sarkazam cesto obmotan crnim humorom? Zar humor nije olaksica pri komunikaciji sa nizom klasom? Ako ne razumeju strucne elemente poruke, razumeju li barem smeh?
Види, када глупом човеку отворено кажеш да је глуп иако је то истина, он ће се тој истини супротставити јер не жели да је прихвати

Највећи сарказам којег ће глуп човек разумети је да му кажеш да је паметан. У првом тренутку ће то прихватити и доживети као комплимент, али ће одмах потом да укапира и помисли како га зафркаваш и спрдаш се са њим.
 
Види, када глупом човеку отворено кажеш да је глуп иако је то истина, он ће се тој истини супротставити јер не жели да је прихвати

Највећи сарказам којег ће глуп човек разумети је да му кажеш да је паметан. У првом тренутку ће то прихватити и доживети као комплимент, али ће одмах потом да укапира и помисли како га зафркаваш и спрдаш се са њим.

Како ће да укапира ако је глуп? :lol:
 
Види, када глупом човеку отворено кажеш да је глуп иако је то истина, он ће се тој истини супротставити јер не жели да је прихвати

Највећи сарказам којег ће глуп човек разумети је да му кажеш да је паметан. У првом тренутку ће то прихватити и доживети као комплимент, али ће одмах потом да укапира и помисли како га зафркаваш и спрдаш се са њим.

Dakle, smatras da nema sanse da mu sarkazmom docaras politicku situaciju u koju je sam sebe postavio?
 
Kako god došli smo do toga da se u istom kontekstu stavljaju naš nacionalni mit i istorija, testisi i nula.

Nebitna je presek vremana i okolnosti... sve je ovo jadno da jadnije ne može biti. Sve se ovo na mnogo lepši i elegentniji i primereniji način moglo objasniti. Ali svako svoj obraz nosi kako misli da treba i potura ga tamo gde misli da treba.

Meni je to stvarno nekako baš bezveze.
 
Da li je i vama ova fuzija sarkazma i analitike vrlo sofisticiran nacin da se glupom coveku objasni da je glup?


И, да, у овом тексту нема сарказма. Само цинизам. Који само аутору помаже да избаци свој чемер. За друге ту нема никакве интелектуалне користи.
 
Kako god došli smo do toga da se u istom kontekstu stavljaju naš nacionalni mit i istorija, testisi i nula.

To je prvo cemu sam se naglas nasmejao. Drugo je ovo za hleb od tri dinara :)))

No, dobro, mozda je moj smisao za humor malo...uvrnut :)

- - - - - - - - - -

И, да, у овом тексту нема сарказма. Само цинизам. Који само аутору помаже да избаци свој чемер. За друге ту нема никакве интелектуалне користи.

E to je sad vec licni rat protiv Basare.

Cinizam je mnogo gora vrsta ironije od sarkazma. Nisam siguran da mu je to na umu dok pise tekstove.
 
To je prvo cemu sam se naglas nasmejao. Drugo je ovo za hleb od tri dinara :)))

No, dobro, mozda je moj smisao za humor malo...uvrnut :)

- - - - - - - - - -



E to je sad vec licni rat protiv Basare.

Cinizam je mnogo gora vrsta ironije od sarkazma. Nisam siguran da mu je to na umu dok pise tekstove.


Никако. :) Само коментаришем овај текст. Не знам шта је њему било на уму док је писао овај текст, али текст одише цинизмом. Можда највише због тога чему си се ти (прво) наглас насмејао. ;)
 
To je prvo cemu sam se naglas nasmejao. Drugo je ovo za hleb od tri dinara :)))

No, dobro, mozda je moj smisao za humor malo...uvrnut :)

- - - - - - - - - -



E to je sad vec licni rat protiv Basare.

Cinizam je mnogo gora vrsta ironije od sarkazma. Nisam siguran da mu je to na umu dok pise tekstove.

Ne znam koliko moji postovi govore i kako ih neko shvata, mišljenja sam da se svet razvija da je potrebno imati otvorenost, da su predrasude pogubne.

Ali sam isto tako i mišljenja da moraš imati neku osnovu, da moraš imati temelj na čemu gradiš odnose, moral, integritet.

Dakle, kakav god da je kosovski mit, kako god da smo uprskali, kakvi god nas dupeglavci sada vode to ne opravdava korišćenje navedenih reči u istom kontekstu, to ozbiljan čovek i intelektualac sebi ne dozvoljava... no opet pravo je svakog čoveka da laprda, samo treba znati ne oduševljavati se svakavim baljezgarijama ma koliko se generalno slagali sa suštinom.
 
Никако. :) Само коментаришем овај текст. Не знам шта је њему било на уму док је писао овај текст, али текст одише цинизмом. Можда највише због тога чему си се ти (прво) наглас насмејао. ;)

Ali, razumes me? Zar ne? Ne mislis da je rec o autosovinizmu?

Mozda i lokacija donekle ima veze s tim. Da zivim u Srbiji mozda mi ne bi bilo smesno. Ne znam. Elem, ja krištim nekad pred leptopom dok citam Sistijeve i Pobedonosceve komentare. Meni je taj diskurs izuzetno lukav nacin da se neko ko to inace ne radi cesto, natera na razmisljanje.
 
Ali, razumes me? Zar ne? Ne mislis da je rec o autosovinizmu?

Mozda i lokacija donekle ima veze s tim. Da zivim u Srbiji mozda mi ne bi bilo smesno. Ne znam. Elem, ja krištim nekad pred leptopom dok citam Sistijeve i Pobedonosceve komentare. Meni je taj diskurs izuzetno lukav nacin da se neko ko to inace ne radi cesto, natera na razmisljanje.

Da ali jedno je sprdati se sa aktuelnim političarima i efektima koje oni izazivaju, što bi rekli dnevnopolitički, i raditi to na nivou foruma, još zaklonjen iza nekog nick name.

Sasvim je drugo raditi to sa zaista bitnim pitanjem, pitanjem teritorije, u čije ime je izginulo mnogo naših sunarodnika, i to sa pozicije javne ličnosti, koja kao želi da ima neki uticaj.

Ponavljam suština se mogal izreći i duhovita i elgantno ali nikako vulgarno.
 
Da ali jedno je sprdati se sa aktuelnim političarima i efektima koje oni izazivaju, što bi rekli dnevnopolitički, i raditi to na nivou foruma, još zaklonjen iza nekog nick name.

Sasvim je drugo raditi to sa zaista bitnim pitanjem, pitanjem teritorije, u čije ime je izginulo mnogo naših sunarodnika, i to sa pozicije javne ličnosti, koja kao želi da ima neki uticaj.

Ponavljam suština se mogal izreći i duhovita i elgantno ali nikako vulgarno.

Slažem se. To je bio modus operandi uvaženog gospodina Koštunice.

Samo mi se čini da Basarin pristup diže veću prašinu. Talasa. Zadirkuje. Pecka.
 
Мислим да се овом текстићу придаје значај и дубина које заправо нема. Нема ту ни сарказма, него манира неутемељене и лажне саморекламерске потребе истицања своје " интелектуалне супериорности", а о некој аналитици нема ни помена.
Овај текст није ни до чланака још краћим текстовима Победонсцева на овом форуму и мислим да их је уврељиво ( за Победонсцева) поредити.
 
Slažem se. To je bio modus operandi uvaženog gospodina Koštunice.

Samo mi se čini da Basarin pristup diže veću prašinu. Talasa. Zadirkuje. Pecka.

Никакву прашину овај текст не изазива, нити може да изазива. То је приступ и modus operandi кафанске врсте " пецкања" које се обично завршева батинама у кафани.
 
Iskreno, ne znam kakvu prašinu može podići, već je može samo spustiti.

Kod svakog čitača ostaju kao lajt motiv te vrlo oštre i namerno upotrebljene reči koje u podsevsti svakog prosečnog mogu da dovedeu do asocijacije tamo neko parče zemlje zvano Kosovo, već odavno daleko i izgubljeno realno je go ... i kad bude došao skori momenat da ga domaća jajara, koja ne vidi dalje od svog nosa (a koju smo mi izabrali po svom obrazcu) zarad kao nekih viših interesa prizna i kao ponese "teško breme istorijske odluke" većina će pomisliti pa to, normalno.

Na stranu to što sada mi ni kao država ni kao društvo nemamo kapacitet da donesemo tu odluku.

Tako da ako već treba da jede leba i da piše naručene tekstove nek to bude sa malo dostojanstva.
 
U pozadini takvog razmišljanja - dominantnog danas, kao i sredinom XIX veka - stoji nacionalno jedinstvo u deluzijama bogomdanosti, izabranosti, posebnosti, istorijskim pravima i ostalim tricama i kučinama od kojih će se - ako se nešto ne promeni - skorih dana praviti hleb "sava" (po ceni od tri dinara), ali i gorivo za MIG-ove 29.

http://www.danas.rs/dijalog.46.html?news_id=352708&title=Kopernikovi+testisi

--------------------

Da li je i vama ova fuzija sarkazma i analitike vrlo sofisticiran nacin da se glupom coveku objasni da je glup?

Postoji i mišljenje da umišljena elita projektujući negativnu sliku utiče da narod i bude takav. U suštini, da li će nečija čaša biti do pola prazna ili puna zavisi od individualne fiziologije i metabolizma individue. Kad vidim Basaru, ja ne želim da budem kao on, pa i ne cenim ono što ima da kaže. Kevtanje u cilju kontinuiteta kevtanja - aj zdravo.
 

Back
Top