Subjektni centrizam

Dragoljub69

Buduća legenda
Poruka
26.825
Ili subjektocentrizam kako ga ja ,pomalo pogrešno -pogrdno nazivam,je izgleda izvor svih
ljudskih pogrešnosti,osnova za proizvodnju krivih ogledala.
I ne samo to...Čak,kao u slučaju kopenhagenskog tumačenja Šredingerove mačke,pokretač
kvantnih promena iz superpozicije!
Apriornost koju je Kant zapazio i brzopleto poleteo da kopernikanski obrne svet u stanje ljudske svesti,
nedovoljno objašnjava,ustvari i ne pokušava da objasni samu sebe!
Tek fenomenolozi ulažu napor kako bi sopstvenu svest izanalizirali i shvatili šta se sve i s kojim algoritmima
dalje odvija.
Naravno,reduktivno je to niži nivo od psihološkog koji se bavi biheviorno atributizacijom dejstava naše svesti
odgonetajući pravila kojih se držimo u sopstvenom funkcionisanju.

No,to nije zanimljivo stručnjacima NSA koji šalju moćnim raketama sonde na Mars -moraju imati bolji način od vajkanja promašaja crvene planete,moraju proračuni trajektorija kretanja slediti vrlo složene algoritamske proračune s korektivima zakrivljenosti kog nema u ljudskom iskustvu...
Čovek,naime,može samo da "nanišani promašaj"!:mrgreen:
Dakle,ako se osloni samo na sopstvenu apriornost,na sopstvenu filozofiju-čovek je sebe osudio na gomilu promašaja jer su njegovi konstrukti vremena i prostora omeđeni njegovim ličnim procesima u njegovoj glavi
koja u odnosu na ozbiljniji svet i ne izgleda baš nešto dekorativno i impresivno!
Šta hoću da kažem?
Da je nužno,za ozbiljnije shvatanje postojanja,izaći iz kolotečine subjektocentričnog mišljenja i početi misliti na
"prirodan način",ali ne onaj ničeanski koji je samo segment,takođe,subjektocentrizma,već na način prirodnih algoritama po etapama ili pozicijama.
Baš na način kako NSA koncipira trajektorije vektorskih zakrivljenih algoritamskih ishodišta.
Osloboditi se iluzija sopstvenog uma nije lako,ali te iluzije su stalno prisutne.
Vreme i prostor ljudskog uma su takve iluzije!
Kako misliti nevremeno i neprostorno?
Jednostavno!
Kibernetski!
Zadati algoritam od starta do cilja i postaviti vektorsku formulu događanja-izmene pozicije.
Mislite da je komplikovanije?
Naravno da mislite jer to sebi predstavljate subjektocentrično-vremenski i prostorno.
A to je pogrešno!:manikir:
 
Ljudski um je definitivno radna osnova necega, kad se kaze `necega`, ispostavlja se da je i - recipijent...U sudaru te radne osnove i onoga sto recipira, nastaje svest. Po Kantu,tako nastaje i covek, svet,

civilizacija... Ali sta je to `nesto` sto se recipira? Hegel tvrdi da je to Bog. Niche to obrce, pozivajuci se na iskustvo nem.filozofa Foerbaha: da smo mi - ti koji svojom svescu,odn."voljom" tvorimo boga koji

treba da zivi (ili propadne)...Hegelov,starohriscanski Bog za Nicea - ili nikad nije postojao, ili vise ne postoji, stoga je "mrtav..."


To su dva ekstrema nemackog idealizma kako se ukazuje u filozofskoj istoriji. Ali isti vek koji je porodio i idealizam i ekstreme, pored romantizma i njegove uperenosti na sopstveni dozivljaj sveta i

cula,osecanja, porodio je i jedan pravac koji je pokusao da pomiri ekstremna stanovista `subjektocentrizma`, kako si ga nazvao, uzevsi u obzir i romanticarski duh epohe, koji bi trebalo da da i pecat savesti

(iracionalno) svim ljudskim naporima spoznaje (naucni racionalizam)... Za divno cudo, ta misao se rodila na divlje svezem, (svesti) novo-otkrivenom - americkom kontinentu. Cak je ostvarila konkretne

rezultate, u knjizevnosti i poeziji, ne samo kao filozofski zapis kao sve do tada...


Ta misao, kao i pravac u knjizevnosti, zvao se Transcendentalizam...Uticao je na zivote i stvaranje Emili Dikinson, Edgara Alena Poa, i drugih. Taj pravac je bio neka vrsta `lajt` mesavine najboljeg iz

nem.ideal.filozofije...gde se trazio optimum sadejstva i dozivljaja subjektivnog uma, i to onog na kom je Kant izgradio svoje delo, a kog je pritom razorio, ili mu ostavio malo ili nimalo prostora da "dise" i da se

ispolji (iako je po Kantu i ovo samo takav dozivljaj toga) - a koji je u renesansi krsten kao "tabula rasa"....i svega sto na takvom umu - biva, i moze pocitavi spolja, a to je nesumnjivo "nesto", u nedostatku

boljeg termina ili po Nicheu "Boga", recimo sada samo - objektivno. Spoj idealizma i materijalizma u Transcendentalizmu najbolje bi taj objedinjujuci faktor coveka, sveta, viseg smisla i prirode nazvao -

Nad-objektivnim...Ljudska svest tu pocinje da razvija radoznalu igru upliva, uticaja i dejstva..


http://www.glassrpske.com/drustvo/f...DOBA-Dihotomije-Novog-doba-pre/lat/25208.html

"Transcendentalizam je američki filozofski pokret koji polazi od antiracionalizma i antideterminizma. Osnovali su ga 1836. Henri Dejvid Toro, Ralf Voldo Emerson i Lujza Mej Olkot i on propoveda panteistički

monizam u kome Novo doba prepoznaje neke od svojih osnovnih opredeljenja: "Svet je", pisao je Emerson, "proizvod jedne jedinstvene volje, jednog jedinstvenog duha, i taj duh se nalazi svuda, u svakom

Sunčevom zraku, u svakom talasiću na površini vode."
 
Poslednja izmena:
Ideja o Hiperboreji je ekstrem iracionalnosti,
to je kontinentalna okosnoca moderne...
Bolje su mi te ideje preko
Bare,mada sam više sklon fenomenološkoj redukciji i čistijim sintezama kao integraljenju nedeterminisanih skupova u svojim superpozicijama.
Svet nije više individualizovan kao kod
Kanta-sve smo češće skupnabića u virtuelnom
i naš superego je uveliko
kolektovna svest!
U virtuelnom svetu su svi
stavovi apriorni i imaju
svoju transcedentnu težinu,
 
Problem komunikacije (s Ranjenikove teme) se provlači i na ovu temu jer ,kako reče i Russell,metafizički problem i ne postoji zaista več samo nastaje upotrebom jezika (u komunikaciji-dodajem ja!)...
Tako imamo apriorne iskaze o neapriornim pojavama tj.o implikacijama tih pojava na ljude,te tim apriornim iskazima ustvari ne iskazujemo nešto o pojavama
već o stavu subjekta o pojavi!
Neverovatno je da to Kant nije primetio!
Nijedan apriorni stav ili sud se ne odnosi na sam događaj,već na stav o tom događaju!
Subjektocentrični stav!
Tako i kvantni događaj koji beležimo u svesti koji se desi iskazujemo apriori!
Sklon sam da poverujem da je i matematičko iskazivanje isto sranje,samo drugo pakovanje!
Da skratim!
Čovek je ,po meni,sasvim nepogodno biće da prosudi, jer je lociran samo na jedno mesto i u jednoj poziciji!
Njegov sud je centričan i uostalom,liči na teoriju da je Zemlja (******!:mrgreen:) centar Univerzuma!
Iz tog razloga nam izmiću kvantni događaji i deluju sablasno (slićan,samo obrnut zaključak je i kopenhagenska grupa donela...)
na našu subjektocentrićnu psihu...
 
Ljudski um je definitivno radna osnova necega, kad se kaze `necega`, ispostavlja se da je i - recipijent...U sudaru te radne osnove i onoga sto recipira, nastaje svest. Po Kantu,tako nastaje i covek, svet,

civilizacija... Ali sta je to `nesto` sto se recipira? Hegel tvrdi da je to Bog. Niche to obrce, pozivajuci se na iskustvo nem.filozofa Foerbaha: da smo mi - ti koji svojom svescu,odn."voljom" tvorimo boga koji

treba da zivi (ili propadne)...Hegelov,starohriscanski Bog za Nicea - ili nikad nije postojao, ili vise ne postoji, stoga je "mrtav..."


To su dva ekstrema nemackog idealizma kako se ukazuje u filozofskoj istoriji. Ali isti vek koji je porodio i idealizam i ekstreme, pored romantizma i njegove uperenosti na sopstveni dozivljaj sveta i

cula,osecanja, porodio je i jedan pravac koji je pokusao da pomiri ekstremna stanovista `subjektocentrizma`, kako si ga nazvao, uzevsi u obzir i romanticarski duh epohe, koji bi trebalo da da i pecat savesti

(iracionalno) svim ljudskim naporima spoznaje (naucni racionalizam)... Za divno cudo, ta misao se rodila na divlje svezem, (svesti) novo-otkrivenom - americkom kontinentu. Cak je ostvarila konkretne

rezultate, u knjizevnosti i poeziji, ne samo kao filozofski zapis kao sve do tada...


Ta misao, kao i pravac u knjizevnosti, zvao se Transcendentalizam...Uticao je na zivote i stvaranje Emili Dikinson, Edgara Alena Poa, i drugih. Taj pravac je bio neka vrsta `lajt` mesavine najboljeg iz

nem.ideal.filozofije...gde se trazio optimum sadejstva i dozivljaja subjektivnog uma, i to onog na kom je Kant izgradio svoje delo, a kog je pritom razorio, ili mu ostavio malo ili nimalo prostora da "dise" i da se

ispolji (iako je po Kantu i ovo samo takav dozivljaj toga) - a koji je u renesansi krsten kao "tabula rasa"....i svega sto na takvom umu - biva, i moze pocitavi spolja, a to je nesumnjivo "nesto", u nedostatku

boljeg termina ili po Nicheu "Boga", recimo sada samo - objektivno. Spoj idealizma i materijalizma u Transcendentalizmu najbolje bi taj objedinjujuci faktor coveka, sveta, viseg smisla i prirode nazvao -

Nad-objektivnim...Ljudska svest tu pocinje da razvija radoznalu igru upliva, uticaja i dejstva..


http://www.glassrpske.com/drustvo/f...DOBA-Dihotomije-Novog-doba-pre/lat/25208.html

"Transcendentalizam je američki filozofski pokret koji polazi od antiracionalizma i antideterminizma. Osnovali su ga 1836. Henri Dejvid Toro, Ralf Voldo Emerson i Lujza Mej Olkot i on propoveda panteistički

monizam u kome Novo doba prepoznaje neke od svojih osnovnih opredeljenja: "Svet je", pisao je Emerson, "proizvod jedne jedinstvene volje, jednog jedinstvenog duha, i taj duh se nalazi svuda, u svakom

Sunčevom zraku, u svakom talasiću na površini vode."
Viđu Crni...O transcedenciji (iako mi deluje poletno ta metafilozofija sfera...)imam veoma istančano mišljenje ...
Naime,svaki transcedentni pojam (osim brojeva e i π) kako ga više analiziraš tako se rasčlanjuje i jasno govori da nesaznajno nije nesaznajno već nesaznato! L.Witgenstein je to jasno pokazao u svom Traktatu,a ja ne vidim,kao dobar matematičar ikakvo drugo objašnjenje koje
bi zadovoljilo tablice istinitosti...
Međutim i sam sam pod jakim dejstvom Spinozine logike panteizma i agnostički verujem i sam u poslednju tvoju rečenicu iz posta...Grešan sam čovek pa si dozvoljavam malo iracionalnosti...;)
 
Poslednja izmena:
ono što je najveći zez, je da je ova stavrnost kakvu je poznajemo, izgleda samo DEO infinituuma, deo jedne mnogo veće stvarnosti, sa mnogo više dimenzija..koje dakako ne možemo spoznati a priori, već samo ..

..upotrebom ajuaske..
 
ono što je najveći zez, je da je ova stavrnost kakvu je poznajemo, izgleda samo DEO infinituuma, deo jedne mnogo veće stvarnosti, sa mnogo više dimenzija..koje dakako ne možemo spoznati a priori, već samo ..

..upotrebom ajuaske..
Ala si zapeo s tim ludim gljivama ili biljkama...
A što ne bi mogao domisliti više dimenzija?
Da si se bavio više matematikom i nacrtnom bilo bi ti lakše da imaš vizije tih sistema...Nego si ,očigledno,društvenjak...
No nema veze...Zar misliš da takva saznanja imaju neku veću vrednost,da se mogu primeniti?
Verovatno u zvezdanim letovima,ali ovde na planetici ovoj? Šta ja znam...Mejbi nešto i može...
Ali nije loše malo pejote...Kasteneda je valjda pomoću tih ludih gljiva namamio harem žemskih na kraju karijere i
zagovarao promiskuitetni seks...Perverznjak matori...Ali valjalo bi pokušati...:lol:

- - - - - - - - - -

Čovek s maštom ima ključeve od svih svetova. :)

Ja maštam o haremu lepotica,ali mi veca kvari maštu...:sad2:
Kaže da pokušam,ali da se odmah pozdravim s jajcima!:(
 
Ala si zapeo s tim ludim gljivama ili biljkama...
A što ne bi mogao domisliti više dimenzija?
Da si se bavio više matematikom i nacrtnom bilo bi ti lakše da imaš vizije tih sistema...Nego si ,očigledno,društvenjak...
No nema veze...Zar misliš da takva saznanja imaju neku veću vrednost,da se mogu primeniti?
Verovatno u zvezdanim letovima,ali ovde na planetici ovoj? Šta ja znam...Mejbi nešto i može...
Ali nije loše malo pejote...Kasteneda je valjda pomoću tih ludih gljiva namamio harem žemskih na kraju karijere i
zagovarao promiskuitetni seks...Perverznjak matori...Ali valjalo bi pokušati...:lol:

Ljudi imaju potrebu da saznanja primenjuju, jer se na ovoj planeti nisu snašli najbolje.

Neka znanja međutim, nisu za primenu već samo za spoznaju.

Kasteneda je opet, imao za cilj da ljudima doglavi kako smo svi "svetlost" i kako ćemo u svetlost otići (uz pomoć pejotla ili bez), kod ove priče sa ajuaskom je drugačije

Po pričama onih koji su iskusili, spoznaje se upravo to, da je stvarnost koju poznajemo samo deo stvarnosti.
i to se nedvosmisleno ponavlja u iskustvima svih koji su je probali.

Drugi učinak je (koliko sam uspeo da razumem ) definitivno obesmišljavanje svake sebičnosti, egoizma i sličnih programa.

Najjasnije moguće sagledavanje svojih grešaka i kao krajnji rezultat, pomirenost sa činjenicom da stvarnost, život, smrt, prošlost, budućnost - ne postoje.
 
Da...Ajahuaska.

Gledao sam dokumentarac o DMT molekulu. Supstanca koja se nalazi u svim zivim bicima. Najvise ga ima u doticnoj biljci... Inace, luci ga covekova epifiza, pinealna zlezda mozga. I to samo dok covek sanja. I u

izuzetno malim kolicinama. Ono sto domoroci rade, kada izbombarduju svoj mozak isparenjima u 1000 puta vecoj kolicini od one na koju je mozak Prirodom programiran, jeste praktikovanje ulaska u Saznanje

koje je - neprimenjlivo, kako kaze Zoro...:) Probudjen san svih snova! Ali i ta neprimenljivost, za njih ima svrhu. Po nekom iracionalnom modelu prepustenosti toj spoznaji, dobijaju neke znake "pored puta", koji im

pomognu da razrese neku dilemu...Nema onoga od cega racionalan um oboleva: uzrok i posledica, sta je starije, kokos ili jaje, ako je ovo ovako -sta i kako?... Jednostavno, taj San Snova razvejava, kazu, maglu

svacijeg `subjektocentrizma`, gde se na ravni upravo transcedentalizma Sve pokazuje kao jedinstvo i povezanost, a iz toga iznicu samo orjentiri, znaci, putokazi, simboli koji su zapravo simptomi - problema i

njihovo resenje...U prilog neprimenljivosti tog dozivljaja, medjutim, sluzi svedocanstvo mnogih zapadnjaka koji se oprobase u dodiru sa ajahuaskom. U sustini, dozivljaj realno traje oko10-15 minuta, bez opasnosti

od zavisnosti kao od bilo kog drugog opijata. Ovo je nesto drugo, prirodan stimulans u neprirodnoj kolicini..koji se prirodno luci samo tokom sna! Svi su,medjutim,slozni u tvrdnji da im je sve trajalo kao jedna

vecnost... koju su, ako im je verovati, bezmalo i dotakli...U toj vecnosti gubi se osecaj sopstva. Svaka vrsta secanja na predstavu o sebi nestaje. Ali svest ostaje. Tacnije, svest koja je kosmicka tabula rasa. Ta

svest biva osvedocena transcedentim pojmovima, ali na Dragoljubovo iznenadjenje, to nisu covekove misli i "drustvene" kombinacije, kakve ih zamisljamo tumbajuci po sebi..... vecina opisuje kako su obrisi

stvarnosti, sobe u kojoj se nalaze,itd. poceli da se gube i da su se postepeno nasli u stvarnosti iznad svake stvarnosti, koja je, verovali ili ne, krcata simbolima - izuzetne matematicke slozenosti ! To nije bila ni

nekakva visa matematika. To je bila ziva matematika sve-zivota. Dominirale su uglavnom spiralne konstrukcije, neverovatnih paterna i poleta, kog su lutajuci subjekti bili i te kako svesni u svakom njihovom detalju,

ali i velicini i sirini. Svaka je nosila informaciju odredjenog tipa. Vezanu za zivot: proslost, buducnost, sadasnjost. To je islo dotle da su se odredjenoj grupi ljudi ukazivala i odredjena bica, duhovni entiteti, koji su ih

vodili u tom stanju i pokazivali i objasnjavali im ono sto vide, tacnije, ono cega su deo...U svesti tih ljudi ostao je znacaj dozivljaja, naime, da su bili svedoci toga da su brojni geometrijski paterni tamo njima bili

predstavljeni ujedino i kao nekakvi tajanstveni i velicanstveni mehanizmi, bezmalo - masine, koje je, u onoj radosti bivstva, izgledalo moguce napraviti i pustiti u pogon na licu mesta! Sa neverovatnim benefitima za

covecanstvo.........Ipak, pri laganom spustanju, odnosno povratku u stvarnost, s prestankom delovanja DMTa, kad su se obrisi realnosti poceli vracati nakon 15 minuta, ogromna vecina ljudi nije bila u stanju da

objasni cemu su sve to bili svedoci. Sve genijalne ideje, sva resenja, svi nad-smisaoni svetlosno-geometrijski paterni i vanzemaljski mehanizmi koji su im se ukazali - nisu mogli ostati u svesti. Jedino je duh sve-

jedinstva svega postojeceg ostao kao trajan utisak ovih ljudi.

Kada znamo da su mnogi genijalni naucnici i umetnici resenja za svoja dela cesto dobijali kroz san, DMT u prirodnoj kolicini,na nadprosecan um...Postavlja se pitanje: da li je njihova svest bila otvorenija za Sve-

jedinstvo? Da li je, npr. jednom Tesli bila potrebna ajahuaska...ili je on vec znao njene tajne.:)

(E)manuel Kant, koliko god se sam bavio, je li, kritikom cistog,odn.prakticnog uma, i koliko god sam bivao kritikovan, u svojoj osnovi polazi od pretpostavke da se covek kroz istoriju kontaminira upravo

drustvenom prljavstinom, egom, sebicnoscu, ratom, te je sam iznedrio metodologiju za put ka svome "zvezdanom coveku". Njegov sistem je jedan blag otisak, izgleda, ovih pravih, cudnih, transcedentnih nebesa

ovamo, na zemlji. Njegova podela na apriori i aposteriori imala je za cilj da coveka priblizi egzistenciji unutar sve-jedinstva, da ga pokusa osloboditi ega, ili mu dati sliku,odn.predstavu sa putokazima, kako to

izgleda i kuda ide,kakav covek biva, i za sta biva oslobodjen. Mozda su oni u to vreme kao mladi duvali ajahuasku kao mi danas kanabis. Sve je moguce.:)
 
Poslednja izmena:
Pustio je link ovde Ranjenik i izgleda da je DMT zaista moćna supstanca...
Epifizni melatonin ima slično dejstvo,takođe u snu...
Ovo najmanje pokazuje ono šta sam od malih nogu istraživao:suština supstancijalnosti je pokretač
svega,kao Prana,kao Sveti Duh,kao cojones,kao životnost postojanja...Bljesak superpozicije!
Determinacija koju vide ljudi pod dejstvom DMT kao mehanizme je krajnje interesantna i nije ništa
nelogićno,već baš nastavlja liniju algoritma našeg saznavanja. Spada u ona otkrovenja koja su tako jednostavna i sveprisutna da začuđuje kako to ranije nismo shvatili! Takva su sva velika otkrića !
Ovo je veoma značajno (mada meni i nije nešto lično-matoritis osvaja moje umne prostore polako,ali sigurno ;)) za buduće naraštaje-inteligentniji ,
sasvim sigurno,imaju pojačano emitovanje molekula DMT iz epifize...I onaj moj Komšija iz podgrađa petrovaradinske tvrđave koji upražnjava
intenzivno solarnu jogu (ja samo Pranajamu:lol:) deluje pomalo neurastenično i njegova lucidnost,ali i racionalnost su veoma izraženi...:lol:
Međutim,moje iskustvo s buljenjem u sunce (više puta u zoru na reci nakon noćnih ribolova),u crveni disk koji se diže nad reku,je drukčije.Pospanost i lepi snovi posle-i ništa više naročito-možda malo jači osećaj tihe sreće,ali to kod mene i nije značajno jer sam i inače srećković i zajebant...:mrgreen:
Ali svakako stvar da se dobro prouči,naročito od strane neurologa u timovima s genoolozima i da nauka se počne izjašnjavati o tom!
Antropološke istine su,bar meni,nedovoljne...Potrebne su mi naučne ,istražene istine ,jer ovako to više "vuče" na SF...
A i SF ima ,itekakve,vrednosti.Setite se Žila Verna-sve o čemu je pisao se ostvarilo!
Ostvaruju se vizije i Asimova i Klarka,a i našeg Živkovića...Fantastićna je ta fantastika...;)
 
Poslednja izmena:
Ljudi imaju potrebu da saznanja primenjuju, jer se na ovoj planeti nisu snašli najbolje.

Neka znanja međutim, nisu za primenu već samo za spoznaju.

..........................................
Najjasnije moguće sagledavanje svojih grešaka i kao krajnji rezultat, pomirenost sa činjenicom da stvarnost, život, smrt, prošlost, budućnost - ne postoje.

Da...Ajahuaska.

Njegova podela na apriori i aposteriori imala je za cilj da coveka priblizi egzistenciji unutar sve-jedinstva, da ga pokusa osloboditi ega, ili mu dati sliku,odn.predstavu sa putokazima, kako to

izgleda i kuda ide,kakav covek biva, i za sta biva oslobodjen. Mozda su oni u to vreme kao mladi duvali ajahuasku kao mi danas kanabis. Sve je moguce.:)

Ali svakako stvar da se dobro prouči,naročito od strane neurologa u timovima s genoolozima i da nauka se počne izjašnjavati o tom!
Antropološke istine su,bar meni,nedovoljne...Potrebne su mi naučne ,istražene istine ,jer ovako to više "vuče" na SF...
A i SF ima ,itekakve,vrednosti.Setite se Žila Verna-sve o čemu je pisao se ostvarilo!
Ostvaruju se vizije i Asimova i Klarka,a i našeg Živkovića...Fantastićna je ta fantastika...;)

Momci,

Ništa nije nesaznajno. Ono kao takvo ne postoji. Jedini problem je stanje ili stadijum dosegnute svesti pojedinca.
Ukoliko nešto izgleda nesaznajno onda je znak da naša lična svest još treba da ekspandira kroz životna iskustva kako bismo došli do stanja kada budemo mogli razumeti oblasti koje nisu sadržane u svetovima nižeg pola kreacije - svetovima Materije, Energije, Vremena i Prostora. Odnosno u svetovima uma.

Priča o korišćenju raznih supstanci kao što su gljive ne donose nikakvo saznanje a pre svega ne doprinose ekspanziji svesti što je naš osnovni cilj. Šta više, svaka vrsta stimulativnih pomagala ne može nikome doneti spoznaju istine i ne može nikoga podići u prave ili jedino realne svetove - svetove čiste svesti ili svetove čiste duhovne suštine.

Uz sve to svako korišćenje raznih supstanci pojedincu donosi zaradu negativnih poena (negativnu karmu) budući da sva ta sredstva nisu bez negativnog uticaja po pojedine organe ili zdravstveno stanje osobe.

Ukoliko neko ima jaku želju za spoznajom istine o životu onda za to može iskoristiti sasvim pozitivan i prirodan način koji ujedno donosi ekspanziju svest.

Pojedinac, neophodno je da u sebi ostvari potrebne preduslove za to; Da praktikuje visoko-etičan život, da ne koristi drogu i alkohol i da polako radi na podizanju svog vibracionog nivoa kako bi u jednom trenutku uspostavio kontakta sa samom suštinom života koja i jeste Put i Način za sve ovo o čemu govorimo.
Tek tada pojedinac započinje pravo svesno školovanje za dosezanje najviše istine.
Bude vođen onom brzinom u svoj toj spoznaji koliko je sam u mogućnosti da napreduje uz vlastite napore. Takav pojedinac prvo dobije uvide ili iskustva iz kojih shvata da on nije fizičko telo, nite je on ono što zovemo emocije a nije ni um, iako mnogi obožavaju um kao nešto najviše.
Kada pojedinac sve to sagleda, da je on duhovno Biće ili Duša i da je kao takav besmrtan onda se nastavlja rad na ekspanziji svesti kroz putovanja višim svetovima. Počev od Astralnog, preko Kauzalnog pa Mentalnog i Eteričkog (Podsvesnog).
Opise iskustava koje ste dotakli pripadaju ovim nižim svetovima a oni još uvek ne predstavljaju pravi realnost ili istinu kojoj bi filozofija, mogli reći da teži. 'Mogli reći,' zato što u svetovima nižeg pola kreacije još uvek nema prave istine.
Tek sa dosezanjem prvog narednog sveta koji je od čiste suštine života, odnosno od čiste svesti mo ostvarujemo Samo-Realizaciju. To pojedinac iskustveno doživljava i zna. U ovom procesu pojedinac kao Biće/Duša putuje u snovima i/ili svesnom stanju tzv. Putovanju Duše.

Ljudi od nauke ne idu dalje od nižeg pola kreacije, najčešće ne idu dalje od Astralnog sveta gde se u naučnom centru na toim svetu drže sva saznanja i svi pronalasci koji su ikada ostvareni i koji će ikada biti ili nikada neće biti ostvareni.
Ljudi ni ne shvataju da oni redovno putuju na Astralni svet gde nastavljaju svoj rad na istraživanju i učenju - svako na svom respektivnom polju....

Praktično je svakom čoveku dostupna istina do onog stadijuma do kog je on kao takav razvio/ekspandirao svoju svest. Podsetimo se da je svest duhovna a nikako intelektualna (mentalna) veličina. Iz tih razloga današnja filozofija nema pristupa istini.
.................................................................
Ovaj "Put" nije bez zahteva budući da pojedinac mnogo toga kod sebe tek treba da koriguje, promeni, pročisti kako bi mogao da prihvati viši stadijum istine. Ovaj Put čeka svakog kada će osoba zaraditi mogućnost da njime putuje i najzad, jednoga dana, ostvari svoj životni cilj.
Taj cilj je jedinstven za svako Biće/Dušu nezavisno od naše trenutne pozicije.
Jednoga dana će svako od nas moći svesno da putuje svim višim svetovima i svim realnostima baš kao što to danas upražnjava veliki broj ljudi ove planete. Ljudi koji iskustveno znaju istinu bez da uopšte čitaju knjige raznih filozofa. Knjige koje zapravo i nemaju nikakvu istinu u sebi. Jer, to su praktično knjige koje govore samo o stanju samog autora koji ih je pisao, o njegovoj zavedenosti u vlastitom umu. - Ah, taj um.

Istina je daleko iznad onoga što nudi SF, iznad umetnosti i literature, iznad nauke, iznad učenja današnjih religija i filozofije iznad svega onoga što pojedini forumaši iznose kao istinu ili o kojoj govore kao o znanju Boga.
Praktično danas imamo da je isplivala sdamo ona strana čoveka koja nastoji da je u nekakvom trendu.
Istinu može dati pojedincu samo ona suština života koja je i kreirala sve što je kreirano pa i svetove u kojima mi živimo ili smo živeli...

Praktično su snovi uvek početni prolaz do najviših stanja svesti, istine i života u celini.

Nevolja je jedna veoma mala ali za mnoge velika prepreka. Kada god nekom ukažete na mogućnost da se spozna istina, on, iako naizgled traga za istinom, odmah počinje da negira i nipodaštava iznešeno.
Zašto?
To zašto je ozbiljan 'problem' svih onih koji samo naizgled traže istinu iako je se duboko u sebi boje.
Oni samo vole da se nađu u skupovima gde se priča o istini, nabrajaju razna 'navodna znanja' i pri tome se žele pokazati samo kao najbolji znalci i zato redovno čas vuku ka istini a čas je nipodaštavaju, jer, oni kao znaju da tu nema ničega i da je to nešto za primitivne i posrnule ili intelektualno i knjiški nemoćne.
Bilo kako bilo, niko bez ljubavi u svom srcu neće moći na Put do Istine.
 
Vid ti Luisa kako bi on nama da uskrati DMT i sl.!
E nečeš Luise,ma se ne pomako...
Ima da iskopam ko diluje
taj DMT i da zovem ekipu
s Krste da se naduvamo
I dohvatimo se melodija sfera!
Ti ćeš da nam braniš,a ko
zna na čemu si...
Ja zasad na jemu i hmelju i mada prija- slaba transcedencija...
Ybg,erkondišn lepo šljaka,pa se mislim da kad bih uzo malo freona....
 
Gledala sam još ranije dokumentarac iz Amazonije o ritualnom obredu sa ajahuaskom,
izvodio ga je šaman nad nekim radoznalcem, u primitivnim uslovima,
usred džungle.
Ono što sam videla je akutno ludilo izazvano trovanjem halucinogenom biljkom,
uz povraćanje i proliv "namrtvo", kao poslednji i bezuspešni pokušaj odbrane tela
od bezumnih eksperimenata duše.

Ako neko na taj način traži odgovore na ključna filozofska pitanja
i još nagovara druge, treba se bojati da je filozofija u opasnim rukama. :)
 
Gledala sam još ranije dokumentarac iz Amazonije o ritualnom obredu sa ajahuaskom,
izvodio ga je šaman nad nekim radoznalcem, u primitivnim uslovima,
usred džungle.
Ono što sam videla je akutno ludilo izazvano trovanjem halucinogenom biljkom,
uz povraćanje i proliv "namrtvo", kao poslednji i bezuspešni pokušaj odbrane tela
od bezumnih eksperimenata duše.

Ako neko na taj način traži odgovore na ključna filozofska pitanja
i još nagovara druge, treba se bojati da je filozofija u opasnim rukama. :)

Dobro,dobro...Ondak da te ne zovem kad nabavim?:per:
 
Problem komunikacije (s Ranjenikove teme) se provlači i na ovu temu jer ,kako reče i Russell,metafizički problem i ne postoji zaista več samo nastaje upotrebom jezika (u komunikaciji-dodajem ja!)...
Tako imamo apriorne iskaze o neapriornim pojavama tj.o implikacijama tih pojava na ljude,te tim apriornim iskazima ustvari ne iskazujemo nešto o pojavama
već o stavu subjekta o pojavi!
Neverovatno je da to Kant nije primetio!
Nijedan apriorni stav ili sud se ne odnosi na sam događaj,već na stav o tom događaju!
Subjektocentrični stav!
Tako i kvantni događaj koji beležimo u svesti koji se desi iskazujemo apriori!
Sklon sam da poverujem da je i matematičko iskazivanje isto sranje,samo drugo pakovanje!
Da skratim!
Čovek je ,po meni,sasvim nepogodno biće da prosudi, jer je lociran samo na jedno mesto i u jednoj poziciji!
Njegov sud je centričan i uostalom,liči na teoriju da je Zemlja (******!:mrgreen:) centar Univerzuma!
Iz tog razloga nam izmiću kvantni događaji i deluju sablasno (slićan,samo obrnut zaključak je i kopenhagenska grupa donela...)
na našu subjektocentrićnu psihu...

Protivurecnost ne moze da postoju u stvarnosti, niti delom niti u celosti. Protivurecna mogu da budu samo nasa zapazanja i razmisljanja.

- - - - - - - - - -

Gledala sam još ranije dokumentarac iz Amazonije o ritualnom obredu sa ajahuaskom,
izvodio ga je šaman nad nekim radoznalcem, u primitivnim uslovima,
usred džungle.
Ono što sam videla je akutno ludilo izazvano trovanjem halucinogenom biljkom,
uz povraćanje i proliv "namrtvo", kao poslednji i bezuspešni pokušaj odbrane tela
od bezumnih eksperimenata duše.

Ako neko na taj način traži odgovore na ključna filozofska pitanja
i još nagovara druge, treba se bojati da je filozofija u opasnim rukama. :)

Ceni i vrednuj one ljude koji tragaju za istinom, pazi se od onih koji su je pronasli :)
 
Protivurecnost ne moze da postoju u stvarnosti, niti delom niti u celosti. Protivurecna mogu da budu samo nasa zapazanja i razmisljanja.

- - - - - - - - - -



Ceni i vrednuj one ljude koji tragaju za istinom, pazi se od onih koji su je pronasli :)
U pitanju su prevaranti,simulanti,foliranti...Jer, kao što sam već rekao gore, centričnost subjekta ne dozvoljava
sagledavanje ( paralelnosti u celosti,već samo dolazne slike u perspektivi) cele stvarnosti! Kao što Ranjenik rekao-tek pod dejstvom droga u svom umu sagledavamo dotad neviđeni kvantni svet-pravu sliku stvarnosti s destinacijom u njoj posvuda!
Nalik je to,siguran sam (a imam neke doživljaje nalik tome u meditacijama) sveprisutnosti Prane,tj.Duha svetoh tj...:manikir:
 

Back
Top