Продаја Бачке Мађарској

Да ли сте за продају Бачке Мађарској?


  • Ukupno glasova
    22
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Statler and Waldorf

Buduća legenda
Poruka
41.729
с обзиром да се у последње време од министара и осталих званичника власти све чешће по медијима чује како се државном територијом Србије може и да тргује, ако заузврат влада Републике ''добије неку финансијску корист''. зато ми је пала на ум замисао да понудимо Бачку Мађарској. мислим, ако су заинтересовани да је купе. а ако нису, има ко хоће. јер свака роба свог купца нађе, само је изнеси на пазар.

елем, зашто Бачка Мађарској? па, за то постоји више разлога:

1. историјске везе (Бачка је дуже била под Пештом, него под Београдом)
2. цивилизацијска блискост (није потребно ни да се објашњава, чим пређеш Дунав, јасно ти је где си)
3. географска наслоњеност и саобраћајна повезаност (колико треба од Суботице до Будимпеште, а колико од Суботице до Београда?)
5. етнички разлози (Мађари би се коначно нашли у матици, а ни Србима не би сметало. свеједно масовно узимају мађарске пасоше.)
6. финансијска корист (па, добили би неке паре, таман да тренутна власт изгура мандат, а можда нешто и претекне. свакако, пензионерима повишица, а државним слубеницима већи буџет. значи, и вуци сити и овце на броју)

другари, да чујем шта ви мислите о предлогу :D

(засад Бачка, а може касније да се понуди и нешто друго. мада сматрам да се више исплати комад по комад.)
 
Тимочку Крајину и Браничево Румунима. Добиће они неке паре из ЕУ фондова.

Бугарској продати све до Ниша, у ствари још даље; видећемо колико пара нуде.

Срем браћи Хрватима. Ипак је финансијска корист битнија од територијалног интегритета.
 
Тимочку Крајину и Браничево Румунима. Добиће они неке паре из ЕУ фондова.

Бугарској продати све до Ниша, у ствари још даље; видећемо колико пара нуде.

Срем браћи Хрватима. Ипак је финансијска корист битнија од територијалног интегритета.

мислим да не треба огласити распродају, јер тржишна правила кажу да распродаја обара цену. а није нам у интересу да добијемо мање лове, него више. значи, боље комад по комад.

још један разлог зашто треба почети од Бачке - имамо гранични спор са Хрватском око неких силних километара с ове стране Дунава. па мислим, боље да то продамо Мађарим док је још наше, јер ако будемо чекали, Хрвати ће да одвале фин комад Бачке себи. а то, реално, обара цену. значи, треба то што пре.
 
Ја сам за :)

Ионако сам пречанског порекла

А мислим да би то био добар потез и за ботове. Ионако им недостатак интелигенције умањује употребну вредност па би од добијених пара мали алек могао да им обезбеди топли оброк и летовања за још много година, а можда претекне и за уградњу нових зуба.

Био би то не само материјално користан већ и хуман потез :ok:
 
:lol:
Sad znaš kako je meni kad predjem Dunav.
Pusto tursko.

па зато и кажем. јер будимо реални, у овој трговини сви би били задовољни - и ови у Београду који би намакли фин кеш, и Пречани који би се преко ноћи нашли у ЕУ, и Мађари који би се нашли у својој матици, и Будимпешта која би прошилира своју државну територију. и реци зар то није одличан посао :D

- - - - - - - - - -

знам да ће сад неко од вас да каже- А УСТАВ!!

шта устав?

какав устав?

устав ће да се мења ;) зар Председник наше Републике није то најавио већ на својој инаугурацији.
 
па зато и кажем. јер будимо реални, у овој трговини сви би били задовољни - и ови у Београду који би намакли фин кеш, и Пречани који би се преко ноћи нашли у ЕУ, и Мађари који би се нашли у својој матици, и Будимпешта која би прошилира своју државну територију. и реци зар то није одличан посао :D

Svi merkaju Vojvodinu i činjenica je da srbi imaju veca prava u AU nego u SHS i SFRJ i SRJ i RS ali trenutno je naša i tako ostaje do daljnjeg.
 
чуј ваша! није ваша, него оног ко плати ;) вас Сремце ћемо Хрватима. они свеједнко кажу да је Земун граница. па кад већ хоће, нек пљуну лову брате.

Хрвати су сиромашни, а и презадужени. Немају пара,

Боље Мађарској да се прода све, вредни су и умеју да чувају оно што су стекли, чуваће и ово :)
 

ја сам гласник будућих догађаја :lol: мислим, није да се хвалим. јер не треба нека посебна памет да се предвиди шта ће се дешавати с овом нашом Републиком.

- - - - - - - - - -

Хрвати су сиромашни, а и презадужени. Немају пара,

Боље Мађарској да се прода све, вредни су и умеју да чувају оно што су стекли, чуваће и ово :)

не знам.. мислим, нашој влади је свеједно. битно је ко више плати.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top