Da li pisete naliv perom?

Jankez11

Zainteresovan član
Poruka
164
Na Pintersetu sam naisao na niz fantasticnih blogova o alatu za pisanje. Medju njima i fantasticnih tekstova i slika o naliv perima i mastilima. Ima penkala od klasicnih i starih, cija je cena od 50 pa 200 evra, do pravih umetnickih dela optocenih dijamantima i platinom cija vrednost ide i do nekoliko desetina hiljada dolara. Vlasnik sam nekoliko naliv parker pera kojim redovno pisem. Trenutno mi je najdrazi crni parker IM sa crnim mastilom, a uskoro ocekujem jednog pelikana. Ko od vas jos pise naliv perom? Koje mu je najdraze? Koji boju tinte voli? Da li se pisanje penkalom kod nas odomacilo ili se to smatra snobizmom? Da li je neko nasledio dedino naliv pero?
 
Trenutno ne, koristio sam ranije.

- - - - - - - - - -

Zao mi je sto vise ne pisem sa naliv perom,ali sa hemijskom olovkom nikad nisam mogao da napisem ni slova,ni brojke kako treba.Pogotovo pisana slova lepo ispadnu,ali na zalost nisam koristio odavno.

Problem sa pisanjem imamo mi levaci jer saka dodirne tintu od hemiske ako se odmah ne osusi na papiru, a retko koja tinta se osusi brzo. Narocito ekonomik hemiske koje se danas prodaju na svakom cosku.
 
Pisem. Imam ih puno. Tata ih je skupljao, pa se to prenelo i na mene.

Naviknuta na tu lepu, punu, neisprekidanu, a tanku liniju imam problema sa hemijskim olovkama. Ne mogu da pisem sa svakom. :confused:
Igram jamb i pisem samo penkalom na sveopste cerekanje moje jedine suparnice u jambu. I to mogu da igram samo sa njom. Nas dve smo profi. Nema dugog razmisljanja, sabiranja od pola sata i sl. :)
 
Na Pintersetu sam naisao na niz fantasticnih blogova o alatu za pisanje. Medju njima i fantasticnih tekstova i slika o naliv perima i mastilima. Ima penkala od klasicnih i starih, cija je cena od 50 pa 200 evra, do pravih umetnickih dela optocenih dijamantima i platinom cija vrednost ide i do nekoliko desetina hiljada dolara. Vlasnik sam nekoliko naliv parker pera kojim redovno pisem. Trenutno mi je najdrazi crni parker IM sa crnim mastilom, a uskoro ocekujem jednog pelikana. Ko od vas jos pise naliv perom? Koje mu je najdraze? Koji boju tinte voli? Da li se pisanje penkalom kod nas odomacilo ili se to smatra snobizmom? Da li je neko nasledio dedino naliv pero?

:lol:

Oko 1,3 miliona ljudi u Srbiji potpuno je ili delimično nepismeno. Među njima je oko 250.000 građana koji uopšte ne znaju da pišu, dok preostalih milion delimično ume da čita i piše, ali ne razume pročitani tekst.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/252758/Nepismenih-u-Srbiji-13-miliona
 
Utoliko je veca obaveza pismenih da im pomazu,

ali ocigledno je moral obrnuto proporcionalan pismenosti,

pa su drvosece i pljackasi moralniji od pismenih kriminalaca.

Nepismen nije u stanju da procita ili shvati zakon i potrebu za moralom,

onaj ko je u stanju da razume, a svesno ga krsi nije za medju ljude.
 
:lol:

Oko 1,3 miliona ljudi u Srbiji potpuno je ili delimično nepismeno. Među njima je oko 250.000 građana koji uopšte ne znaju da pišu, dok preostalih milion delimično ume da čita i piše, ali ne razume pročitani tekst.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/252758/Nepismenih-u-Srbiji-13-miliona

ja nikad nisam mogao da shvatim te podatke, oduvek mi bilo čudno...sad dal je to zato što u ovoj sredini nisam nešto sretao skroz nepismene ili što, neam pojma
 
Imas brzo susece tinte. Pogledaj test tinti na Pinterestu, a takodje postoje penkala za levoruke, sa brzosusecom tintom. Usput, naliv pero klizi po papiru, a ne vuce se rukom po papiru :)

- - - - - - - - - -

:lol:

Oko 1,3 miliona ljudi u Srbiji potpuno je ili delimično nepismeno. Među njima je oko 250.000 građana koji uopšte ne znaju da pišu, dok preostalih milion delimično ume da čita i piše, ali ne razume pročitani tekst.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/252758/Nepismenih-u-Srbiji-13-miliona

Pa nekada je bilo vise od 80 odsto nepismenih i polupismenih, ali oni malobrojni pismeni pisali su naliv perom, a ko je drzao do sebe koristio je zelenu tintu ;)

- - - - - - - - - -

probao sam al svoje nisam imao
praktičnija je obična hemijska olovka :)
pisanje naliv perom u današnje vreme je kao voziti ford t model pored savremenih automobila - čisto kurčenje i hedonisanje

hedonizam je nesto negativno?!?!?! drzati do sebe i imati svoj pribor za pisanje je kurcenje? Da, najbolje je kupiti kinesku hemijsku olovku za 10 dinara i biti kao svi drugi!
 
i onda su isti ti koji su pisali naliv perom izmislili hemijsku olovku

- - - - - - - - - -

Imas brzo susece tinte. Pogledaj test tinti na Pinterestu, a takodje postoje penkala za levoruke, sa brzosusecom tintom. Usput, naliv pero klizi po papiru, a ne vuce se rukom po papiru :)

- - - - - - - - - -



Pa nekada je bilo vise od 80 odsto nepismenih i polupismenih, ali oni malobrojni pismeni pisali su naliv perom, a ko je drzao do sebe koristio je zelenu tintu ;)

- - - - - - - - - -



hedonizam je nesto negativno?!?!?! drzati do sebe i imati svoj pribor za pisanje je kurcenje? Da, najbolje je kupiti kinesku hemijsku olovku za 10 dinara i biti kao svi drugi!

ima i onih nekineskih hemijskih olovaka
a da glumim indijanca i izvodim neke besne gliste s naliv perima ne pada mi na pamet...i ako ću zbog toga da se utopim u bezlčičnu masu običnih smrtnika - nije problem :ok:
 
Na Pintersetu sam naisao na niz fantasticnih blogova o alatu za pisanje. Medju njima i fantasticnih tekstova i slika o naliv perima i mastilima. Ima penkala od klasicnih i starih, cija je cena od 50 pa 200 evra, do pravih umetnickih dela optocenih dijamantima i platinom cija vrednost ide i do nekoliko desetina hiljada dolara. Vlasnik sam nekoliko naliv parker pera kojim redovno pisem. Trenutno mi je najdrazi crni parker IM sa crnim mastilom, a uskoro ocekujem jednog pelikana. Ko od vas jos pise naliv perom? Koje mu je najdraze? Koji boju tinte voli? Da li se pisanje penkalom kod nas odomacilo ili se to smatra snobizmom? Da li je neko nasledio dedino naliv pero?


jesi bio na ovom sajtu?..u stvari, to je strani forum
--------------
http://www.fountainpennetwork.com/forum/
-------------
specijalizovan za penkala, naliv pera, mastila, kaligrafija, papir za te zgode i raznorazna druga čuda
tamo sam već neku godinu...fina ekipa
 
Na Pintersetu sam naisao na niz fantasticnih blogova o alatu za pisanje. Medju njima i fantasticnih tekstova i slika o naliv perima i mastilima. Ima penkala od klasicnih i starih, cija je cena od 50 pa 200 evra, do pravih umetnickih dela optocenih dijamantima i platinom cija vrednost ide i do nekoliko desetina hiljada dolara. Vlasnik sam nekoliko naliv parker pera kojim redovno pisem. Trenutno mi je najdrazi crni parker IM sa crnim mastilom, a uskoro ocekujem jednog pelikana. Ko od vas jos pise naliv perom? Koje mu je najdraze? Koji boju tinte voli? Da li se pisanje penkalom kod nas odomacilo ili se to smatra snobizmom? Da li je neko nasledio dedino naliv pero?

Ja obozavam naliv pera, i jesam nasledila od dede ali nazalost bila sam mala pa sam ga izgubila negde, i jako mi je zao. CIsta elegancija. :flert:
 

Back
Top