Краљевска веридба

Statler and Waldorf

Buduća legenda
Poruka
41.729
ВЕРИДБА ЊЕГОВОГ КРАЉЕВСКОГ ВИСОЧАНСТВА ПРИНЦА ФИЛИПА

Danica-Marinkovic-i-nj.k.v.-princ-Filip1.jpg


24/07/2017

Њихова Краљевска Височанства Престолонаследник Александар, Принцеза Катарина и Принцеза Марија да Глорија од Орлеанса и Браганце имају част и задовољство да саопште јавности да се Њ.К.В. Принц Филип верио госпођицом Даницом Маринковић, кћерком господина Милана Маринковића – Цилета и госпође Бебе Маринковић.

О датуму и месту венчања биће дато накнадно саопштење.

-------------

ево лепог повода да се неки радују и честитају.

и наравно, повода да неки проспу жуч и чемер из својих душа добрих :lol:
 
ВЕРИДБА ЊЕГОВОГ КРАЉЕВСКОГ ВИСОЧАНСТВА ПРИНЦА ФИЛИПА

Danica-Marinkovic-i-nj.k.v.-princ-Filip1.jpg


24/07/2017

Њихова Краљевска Височанства Престолонаследник Александар, Принцеза Катарина и Принцеза Марија да Глорија од Орлеанса и Браганце имају част и задовољство да саопште јавности да се Њ.К.В. Принц Филип верио госпођицом Даницом Маринковић, кћерком господина Милана Маринковића – Цилета и госпође Бебе Маринковић.

О датуму и месту венчања биће дато накнадно саопштење.

-------------

ево лепог повода да се неки радују и честитају.

и наравно, повода да неки проспу жуч и чемер из својих душа добрих :lol:
Čemu uopće služe ovakve spodobe u jednome društvu?
Brinuli se bar malo kraljevići za sudbinu svojih sunarodnika ("podanika") zaposlenih u primjerice kraljevačko teškoj industriji, “Magnohrom”, "Fabrici vagona"...? Imaju li tome sličnih briga ili im je glavna svrha postojanja ovakvo "za narod preskupo poziranje radi fotografiranja i objavljivanje osobnih događaja, objektivno nebitnih za ostatak svijeta okolo njih?
 
Poslednja izmena:
ВЕРИДБА ЊЕГОВОГ КРАЉЕВСКОГ ВИСОЧАНСТВА ПРИНЦА ФИЛИПА

24/07/2017

Њихова Краљевска Височанства Престолонаследник Александар, Принцеза Катарина и Принцеза Марија да Глорија од Орлеанса и Браганце имају част и задовољство да саопште јавности да се Њ.К.В. Принц Филип верио госпођицом Даницом Маринковић, кћерком господина Милана Маринковића – Цилета и госпође Бебе Маринковић.

О датуму и месту венчања биће дато накнадно саопштење.

-------------

ево лепог повода да се неки радују и честитају.

и наравно, повода да неки проспу жуч и чемер из својих душа добрих :lol:

Генија за вожњу,
а по чему је веридба паразита из "Ројал фемили" уопште битна вест и тема за форум? :think:
 
Čemu uopće služe ovakve spodobe u jednome društvu?

тај краљевић кога ти простачки ословљаваш, је, између осталих титула, наследник и хрватског престола. зато треба да се опходиш са поданичким уважавањем и кажеш - честитам Њиховим Височанствима!

- - - - - - - - - -

Генија за вожњу,
а по чему је веридба паразита из "Ројал фемили" уопште битна вест и тема за форум? :think:

па да није ове теме, где би ти могао да излијеш сав јад и чемер из своје душе напаћене, а добре :mrgreen:
 
Ja već pomislio da se prestolonaslednik Danilo verio ,a ono neki anonimusi .

Данило од Хабзбурга? :lol:

- - - - - - - - - -

Lijepo!
Neka se mladi vole i vjere i neka im je sa srecom, bez obzira odakle potjecu i ko su im roditelji!
Samo jedno pitanje: zasto na sajtu pise "Kraljevska porodica Srbije"?
Posljednje je bilo jugoslovensko kraljevstvo, pa me zanima odakle ovo preimovanje.

Карађорђевићи су Краљевски Дом Србије, али и много шире од Србије. као што су Хабзбурзи од Аустрије, али и од Чешке и Мађарске итд.
 
тај краљевић кога ти простачки ословљаваш, је, између осталих титула, наследник и хрватског престола. зато треба да се опходиш са поданичким уважавањем и кажеш - честитам Њиховим Височанствима!

'Рвати још и имају озбиљних разлога да се дубоко поклоне Карађорђевићима, Срби свакако НЕ!

па да није ове теме, где би ти могао да излијеш сав јад и чемер из своје душе напаћене, а добре :mrgreen:

Реплика ти је приземна и бесадржајна - јалова скроз!
 
Данило од Хабзбурга? :lol:

- - - - - - - - - -



Карађорђевићи су Краљевски Дом Србије, али и много шире од Србије. као што су Хабзбурзи од Аустрије, али и од Чешке и Мађарске итд.

Zahvaljujem na odgovoru!
Znaci, sve sto se dogadjalo od I do II svjetskog rata bila je, ustvari, okupacija ostatka bivse Juge...kao u Madjarskoj i Ceskoj, od strane Habzburga?
Dakle, samostalne makedonske, bosanske, hrvatske i slovenacke drzave su jedva docekale pad tog kraljevstva?
 
- - - - - - - - - -

ko je kum?
odskle im pare?
Jel su išli i u crvkvu?
Jel se pucalo u jabuku?
Šta je sa narodnim običajem da se pokaže čaršaf posle prve bračne noći?

?Ајде бре Дилејо, не погани сваку тему менталним брабоњцима на којој се појавиш! ;)

- - - - - - - - - -

Možda zbog miraza?
Možda ćemo rešiti sve finansijske probleme u državi?
Не дувај у кожну фрулу!
 
Да стварно верујеш да су анонимуси, не би ти Банди трчао да се јавиш на овој теми :p:D

Mene više zanima zašto primitivci otvaraju teme o austro-madjarskim grbovima kad su se borili protiv njih sa svojim turskim prijateljima
a ovamo ne trče na klaćenje diplomatske, opet o Bože, bosanske kite i još se prebacuje na hroniku?

Ok možda je za hroniku al i grbovi su za istoriju.
Jel vi radite vaš posao zbog Krstarice ili zbog izdrkavanja sujete?
 
Zahvaljujem na odgovoru!
Znaci, sve sto se dogadjalo od I do II svjetskog rata bila je, ustvari, okupacija ostatka bivse Juge...kao u Madjarskoj i Ceskoj, od strane Habzburga?
Dakle, samostalne makedonske, bosanske, hrvatske i slovenacke drzave su jedva docekale pad tog kraljevstva?

ВЕЛИКО ЗЛО је алави Александар подметнуо Србима!

Према белешкама личног секретара Живојина Мишића, г. Милорада Павловића, након повратка
"са терена" где је војвода Мишић провео око три месеца, обилазећи крајеве будуће Краљевине СХС, извештај
је поднео тадашњем регенту Александру Карађорђевићу, али је овај има превише тврде уши наспрам
личних амбиција, што је у времену које је уследило, Србе коштало милион живота и много чега деугог.

По повратку са подручја које су насељавали Словенци и Хрвати, а прет несрећно тзв "Уједињење",
војвод се обраћа регенту Александру следећим речима:

„Из свега што сам чуо и видео ја сам дубоко зажалио што смо се ми на силу Бога обмањивали некаквом идејом братства и заједнице…
Сви они једнако мисле, то је свет за себе, ма са каквим предлогом да се појавиш….. ствар је пропала…..

Ништа се не може зајазити, ничим што би јој се понудило.
Ја сам са тим начисто. Двоје нам као неминовно предстоји: потпуно се отцепити од њих, дати им државу,
независну самоуправну, па нека ломе главу како знају, а друго је, управо прво, да у земљи заведемо војну
управу за двадесет година и да се земља сва баци на привредно и економско подизање, далеко од свих
политичких утицаја. Ако то не може, онда се отцепити, дати им њихову државу.

Границе ће бити где их ми повучмо, а ми ћемо их повући не онде где наше амбиције избијају на површину,
него онде где историја и етнографија кажу; где каже језик и обичаји, традиција и најзад, где се сам народ
по слободној вољи определи, па ће бити и право и Богу драго.

А Италијани? Нека им је са срећом. Нека се они Хрватима усреће. Ја сам дубоко уверен да се ми њима нећемо усрећити...
Ти су људи сви одреда, прозирни као чаша, незајажљиви и у толикој мери лажни и дволични, да сумњам да на кугли
земаљској има већих подлаца, превараната и саможивих људи.


Не заборавите Височанство моје речи. Ако овако не поступите сигуран сам да ћете се љуто кајати.”

СРБИ НЕМАЈУ НИЈЕДАН РАЗЛОГ ЗА НАКЛОНОСТ ПАРАЗИТИМА И ПРОТУВАМА КОЈЕ ЈЕ
ТРОЈАНСКИ КОЊ ИЗ КОШТУНИЋА НАМИКЕРИО У БЕЛИ ДВОР И НАКАЧИО НА БУЏЕТ
РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ ИЗ КОГА ПАРАЗИТИ СВАКЕ ГОДИНЕ ИСИСАЈУ ОГРОМАН НОВАЦ!
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem na odgovoru!
Znaci, sve sto se dogadjalo od I do II svjetskog rata bila je, ustvari, okupacija ostatka bivse Juge...kao u Madjarskoj i Ceskoj, od strane Habzburga?
Dakle, samostalne makedonske, bosanske, hrvatske i slovenacke drzave su jedva docekale pad tog kraljevstva?

Хабзбурзи нису окупирали Мађарску и Чешку. законито су владали тим земљама.

да ли су Македонија, Хрватска, Словенија, БиХ.. самосталне државе или нису, то не мења чињеницу да Карађорђевићима припада право на те земље. то им је и признато, уосталом.
 

Back
Top