OVAKO VUČIĆ UBEĐUJE STRANCE DA DOĐU U SRBIJU: Austrijski Cumtobel dobija 53.333 evra

Poruka
24.412
...



OVAKO VUČIĆ UBEĐUJE STRANCE DA DOĐU U SRBIJU: Austrijski Cumtobel dobija 53.333 evra po radniku?
http://www.kurir.rs/vesti/biznis/28...trijski-cumtobel-dobija-50000-evra-po-radniku


53 333 EVRA PO RADNIKU...
Halo drugovi...
Pa sto odmah tim radnicima ne da 53 000 ?!
Nego ce ovako oni raditi za robovlasnicku platu od 200 evrica...a Nemac uzimati pare i izvlaciti profit...


Evo izracunajmo koliko godina strani okupator nece morati uopste davati svoje pare za plate radnika vec pare iz srpskog budzeta...


Plata u tom Cumtobelu sigurno nece biti veca od 300 evra recimo, verovatno da ce biti i manja...
Ali ajde recimo da ce biti 300

12x300 = 3600

53 333 evra / 3600 = 14,8 = 15 godina je Vlada Srbije platila radnike na platicu od 300 evrica...
15 godina Nemac ne mora davati pare radnicima...vec ce odvajati od ovih datih 53 000


A sa platom manjom od 300 taj period se vremenski cak i produzava...


...
 
Poslednja izmena:
...



OVAKO VUČIĆ UBEĐUJE STRANCE DA DOĐU U SRBIJU: Austrijski Cumtobel dobija 53.333 evra po radniku?
http://www.kurir.rs/vesti/biznis/28...trijski-cumtobel-dobija-50000-evra-po-radniku


53 333 EVRA PO RADNIKU...
Halo drugovi...
Pa sto odmah tim radnicima ne da 53 000 ?!
Nego ce ovako oni raditi za robovlasnicku platu od 200 evrica...a Nemac uzimati pare i izvlaciti profit...


Evo izracunajmo koliko godina strani okupator nece morati uopste davati svoje pare za plate radnika vec pare iz srpskog budzeta...


Plata u tom Cumtobelu sigurno nece biti veca od 300 evra recimo, verovatno da ce biti i manja...
Ali ajde recimo da ce biti 300

12x300 = 3600

53 333 evra / 3600 = 14,8 = 15 godina je Vlada Srbije platila radnike na platicu od 300 evrica...
15 godina Nemac ne mora davati pare radnicima...vec ce odvajati od ovih datih 53 000


A sa platom manjom od 300 taj period se vremenski cak i produzava...


...

A zašto Vi ne otvorite jedno 1.000 radnih mesta i dobijete pedeset milijona i Bog da Vas pogleda.
 
ni jedan normalan stranac nece da ulaze u Srbiju bez subvencije. Znaci da radna snaga nije dovoljno jeftina.

Batalite to sa jevtinom ili nedovoljno jevtinom radnom snagom.Pa to Vam je najmanja stavka u poslu.Švajcarci ne rade ni za hiljadu franaka već za mnogooo više pa po toj logici "skupa" ili
"jevtina" radna snaga ne pije vodu.To što je jevtino znači da nije za upotrebu što reko moj bivši gazda.
 
Fabrike se otvaraju tamo gde vlasnik oceni da će izvući najbolji rezultat za sebe kad podvuče crtu. to nems veze ni sa čim osim s parama tako da je baljezganje o ropstvu, izdaji i sl glupostima suvišno. Ide tamo gde može najjeftinije da napravi proizvod i ništa ne radi na kratko.
neka svako krene od sebe i sopstvene logike: da imate lovu gde bi investirali? Svakako bi gledali da je to tamo gde dobijate najviše.
 
nece zapad da ulaze svoj novac cist u srbiju pravoslavnu, to je igra katolika, koji oduvek srbiju unistavase... imaju izdajnika koji ih vuce za rukav i koji im placa radnu snagu oni ubiraju profit odproizvodnje... jedino tako dolaze, a zauzvrat izdajnik snima te dogadjaje i stavlja recke bljujuci na sva usta koliko su fabrika otvorili , sto mu sluzi kao predizborna propaganda toboz npretka...

sve i jedna fabrika je otvorena na ogromna ulaganja srbije uz skoro nikakvu ulogu poslodavca u narednih desetak godina...

farsa kojom je kupovao izbore...



nista debil nije otvorio jer je pametan i jer znaju zaraditi pare...cak im je i hale gradio!!!

prevelika pljacka drzvnog fonda i srbije na korist zapadnih satrapa!!!
 
Fabrike se otvaraju tamo gde vlasnik oceni da će izvući najbolji rezultat za sebe kad podvuče crtu. to nems veze ni sa čim osim s parama tako da je baljezganje o ropstvu, izdaji i sl glupostima suvišno. Ide tamo gde može najjeftinije da napravi proizvod i ništa ne radi na kratko.
neka svako krene od sebe i sopstvene logike: da imate lovu gde bi investirali? Svakako bi gledali da je to tamo gde dobijate najviše.

Mene interesuje ukoliko neko ima platu 800 franaka jel bi otiđo u drugu firmu ako mu ponudi 1200 franaka? Nisam siguran moguće bi spavao u onoj za 800 franaka.Šta kažete na to?
 
Mene interesuje ukoliko neko ima platu 800 franaka jel bi otiđo u drugu firmu ako mu ponudi 1200 franaka? Nisam siguran moguće bi spavao u onoj za 800 franaka.Šta kažete na to?

Svako se vodi svojom logikom, a jedan, verovatno najvažniji, element u tome je profit. Tako i radnik-normalno je da radi za više ako mu se ponudi. Ako kapitalista Nemac može više da zaradi u Srbiji nego u Nemačkoj, onda dolazi u Srbiju. Nema tu patriotizma. Zašto sam ja otvorio studio u Beču, a ne u Beogradu-pa više ljudi s više para pa samim tim i meni više para.
 
narode mi smo porobljeni i okupirani od strane zapada

da se oslobodimo SNS mora biti unistena a na vlast dovedeni SRS i Dveri

Okupacija samo u drugom obliku.. SRS Seselj.. Zar nisu neke bivše a i sadašnje stranačke ličnosti kao npr AV došle do prvog posla baš preko SRS .. To je sve isto morate se maketi ok tih razmišljanja i dovesti one koji guraju konkurenciju ideja slobode .. Sto veca konkurencija i sloboda to bolja rešenja za gradjane..

- - - - - - - - - -

Svako se vodi svojom logikom, a jedan, verovatno najvažniji, element u tome je profit. Tako i radnik-normalno je da radi za više ako mu se ponudi. Ako kapitalista Nemac može više da zaradi u Srbiji nego u Nemačkoj, onda dolazi u Srbiju. Nema tu patriotizma. Zašto sam ja otvorio studio u Beču, a ne u Beogradu-pa više ljudi s više para pa samim tim i meni više para.

Cena radnika je samo jedan od troškova.. Tako i da im ponudis 0 evra po glavi radnika što je slučaj danas nisi interesantan jer su ti uslovi za biznis katastrofalni... Sve ono što država treba da radi ne radi i tu nema mesta za ozbiljne investitore..
 
Cena radnika je samo jedan od troškova.. Tako i da im ponudis 0 evra po glavi radnika što je slučaj danas nisi interesantan jer su ti uslovi za biznis katastrofalni... Sve ono što država treba da radi ne radi i tu nema mesta za ozbiljne investitore..

Naravno, čovek gleda ukupni trošak. Ima tu milion stavki i ta cena radnika i nije najveća. Tu su cene energenata, transporta ulaznih sirovina i gotovih proizvoda važni. Mislim da su cene toga u Srbiji mnogo niže nego vani.
 
Svako se vodi svojom logikom, a jedan, verovatno najvažniji, element u tome je profit. Tako i radnik-normalno je da radi za više ako mu se ponudi. Ako kapitalista Nemac može više da zaradi u Srbiji nego u Nemačkoj, onda dolazi u Srbiju. Nema tu patriotizma. Zašto sam ja otvorio studio u Beču, a ne u Beogradu-pa više ljudi s više para pa samim tim i meni više para.

Dakle ukoliko sam Vas dobro razumeo ko daje više para tamo trči svako i to kako poslodavac tako i radnik.Sada je pitanje za ostale kritičare šta tu nije jasno?
 
Dakle ukoliko sam Vas dobro razumeo ko daje više para tamo trči svako i to kako poslodavac tako i radnik.Sada je pitanje za ostale kritičare šta tu nije jasno?

Nije jasno koji je interes tog što daje pare, odnosno koji je interes države Srbije da daje pare strancima?

To pitanje je postavljano i na temi o FIAT-u, a tebi i dalje nije jasno šta tu nije jasno.
 

Back
Top