Kruzni kardio trening

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Vezbam u teretani vec 8 meseci bez prekida. Imam visinu 178cm i 82,5kg. Pre nisam radio kardio trening uopste, samo sam dizao tegove i hranio sam se onime sto mi padne pod ruku.
Hteo bih da probam kruzni kardio trening jer imam malo burence na mestu stomaka, samo ne znam kako bi to trebalo da izgleda? Koliko cesto smem da vezbam tako? Da li bih morao da radim samo jednu grupu misica u kruznom treningu ili bih morao da radim celo telo? Sta jesti pre, a sta posle takvog treninga?
 
Ma kakav kardio izgubices na misicima onda ti dzabe tegovi .. Evo ja na primer visok sam 1,71 cm a imam 90 kg , treniram u teretani skoro 2 meseca i ne pada mi na pamet da radim kardio iako imam stomacinu jer bolje da imam stomak , ruke , ledja i ramena nego da sve to izgubim sa kardiom .... Kardio je los trip ..

- - - - - - - - - -

I nemoj ga raditi .. Samo cepaj tegove ....
 
Radi kardio, ali hiit kardio.

To je kardio visokog inteziteta.
Uz pomoc njega se gubi najvise masnih naslaga, a i misici se slabo trose.
Primer hiit treninga:
Trcis 50m sprint, pravis pauzu 20 sekundi. I tako jedno 5-10 puta.
Isto tako mozes da preskaces vijacu,
Preskaces je dok ne prestanes, onda pauza 40 sekundi i ponovo. To isto od 5-10 puta.
Hiit trening omogucava i sagorevanje kalorija sutradan, jer nzm ni ja kako utice na metabolizam.

Ovo ti iz iskustva govorim.
Visok sam 180cm i tezak sam bio 85kg-a.
Mesec dana radim taj hiit trening 3 puta nedeljno i spao sam na 78kg-a a plocice mi se vide.
 
Kruzni sistem treninga je fantastican i *eben kako god da se radi. Kruzni rad je i funkcionalan jer podrazava situacije u sportu, recimo borilacki sport.
Poenta je da izmedju vezbi nema pauza ili vrlo malo pauza a ima bezbroj varijanti kruznog treninga, granica je samo masta. Moze i sa tegovima i samo svojom tezinom.
Evo mog treninga od pre 20 godina kad sam pocinjao da vezbam:
5 zgiba
10 skleka
10 cucnja
10 propadanja
5 buepee skok-sklek
10 trbusnjaka
bez pauze, brz tempo, izmedju kruga 2 min pauza
 

Back
Top