Kako zivite realno danas? Kakav vam je standard i koliko ste zadovoljni?

Koliko dobro zivite

  • Zivim u inostranstvu i dobro mi je ne zalim se

  • Zivim u inostranstvu i nisam zadovoljan

  • Zivim super, dobro mi je ko god vladao

  • Zivim super za vreme SNS

  • Ziveo sam zuper za vreme DS-a

  • Ziveo sam zuper devedesetih

  • Lose zivim i uvek sam lose ziveo

  • Osrednje zivim

  • Zadovoljan sam zivotom i standardom

  • Nezadovoljan sam zivotom i standardom

  • Drugi zive bolje od mene

  • Drugi zive gore od mene

  • Radim za drzavu ili javno preduzece

  • Radim u privatnom sektoru

  • Ne radim


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Mislio sam na inostrane radnike u Srbiji. Koji to radnici dolaze ovde osim onih koji rade na velikim projektima tipa mostovi, autoputevi i slicno? I ti dolaze jer su uposlene inostrane firme nista drugo. Ne postoje ti ludaci koji ce doci raditi u Srbiju jer u Evropi nema manjih plata. Neka Albanija ima 50e manju prosecnu platu, niko za 50e se ne seli. Tako da znaci DNO

Ne trebaju nam radnici. I manjak radne snage je problem. Ne valja inflacija velika a ni deflacija. Osim toga nasi nezaposleni su velikim delom nepismeni alkoholicari koga bre zabole za tu raju?

A evo Abdula Maki je dosao covek kupio cetiri propala hotela. Investirao. Voli Srbiju. Eto jedan primer. Ima i mnogo Rusa koji dolaze. To je normalno. Ljudi dolaze odlaze. Imas sada 100 000 Francuza koji rade u UK. Mislis da su otisli jer je u Francuskoj lose?

abu-600x337.jpg


I iz Rumunije je od 20 000 000 otislo dva miliona Rumuna. Da je toliko lose u ovim ekonomski nerazvijenim zemljama otisli bi svi.
 
Ma jeste sad cu da trazim forum gde je on to odgovorio...kako da ne.

I budali je jasno: Srbi odlaze iz Srbije, niko ne dolazi u Srbiju da radi. KRAJ. Nema sta da se diskutuje gde je bolje ziveti. Jedini radnici koji rade u Srbiji su radnici koji rade na nekim velikim projektima tipa autoputevi i slicno ostalo nista. Nula.

- - - - - - - - - -



Nisi mi odgovorio. Prvo odgovori na pitanja: Zasto se ne vratis? Zasto si otisao? I onda ces dobiti kontra pitanje. Mislim da je fer.

Više puta sam odgovarao ali evo još jednom.Iz cuga se vraćam samo da mi država dozvoli.U međuvremenu da Vam dam i ideju moguće prihvatite moj prijatelj nije hteo da zaradi.
Uspete Vi ili bilo koja institucija da mi da pasoš kao za vreme Tita nagrada 5.000 franaka (slovima pet hiljade Švajcarskih franaka) Vi ste na potezu hoćete li da zaradite ili ne?
 
Više puta sam odgovarao ali evo još jednom.Iz cuga se vraćam samo da mi država dozvoli.U međuvremenu da Vam dam i ideju moguće prihvatite moj prijatelj nije hteo da zaradi.
Uspete Vi ili bilo koja institucija da mi da pasoš kao za vreme Tita nagrada 5.000 franaka (slovima pet hiljade Švajcarskih franaka) Vi ste na potezu hoćete li da zaradite ili ne?

Da ti drzava dozvoli? Sta si ti Blajbi 2?

Ne hvala franak ne zelim da zaradim.
 
Da ti drzava dozvoli? Sta si ti Blajbi 2?

Ne hvala franak ne zelim da zaradim.

Konačno smo razjasnili Vi ne želite da zaradite,ali i državi ne trebaju pare.Ako malo analiziramo para ima u Srbiji ko pleve ali problem je nema kvalitetne radne snage a slabo ima i
inovativtnih zato tako ide kako ide i prestanite da kukate na Vučića a verovatno pre Vučića na nekog bivšeg u budužnosti na nekog trećeg
 
Franak, izgleda da ti baš dugo vremena nisi bio u Srbiji?

Nisam.

- - - - - - - - - -

Имаш неко кривично дело, под потерницом си?
Има логике...

Slabo logikujete.Ukoliko je neko pod poternicom valjda ga jedva čekaju.Vrlo moguće da država štiti kriminalce da bi sebe izvadila.
 

Onda je razumljivo zašto tako pišeš. U Srbiji je sigurno lepše živeti ako se posmatra društveni život i zeznje, ali ovde ne funkcionišu logične ekonomske priče. Skoro svi ozbiljni poslovi su pod šapama političkih poslušnika. Tržište nije slobodno, posao na dobija bolji, već onaj ko ima jača "leđa". Možeš ti da smisliš idealan posao koji svuda u svetu donosi zaradu, ali ti ovaj "sistem" to neće dozvoliti. Dok platiš svima kojima moraš, da bi uopšte počeo da radiš, pitanje je koliko ti ostane. A i kad zaradiš, pitanje je kako ćeš da naplatiš.
U Srbiji dobro prolaze samo oni koji nemaju puno kontakta sa našim firmama i ne zavise od plaćanja unutar Srbije, osiam ako nisu pomenuti politički poltroni. Tako je velikoj većini slučajeva.
 
Onda je razumljivo zašto tako pišeš. U Srbiji je sigurno lepše živeti ako se posmatra društveni život i zeznje, ali ovde ne funkcionišu logične ekonomske priče. Skoro svi ozbiljni poslovi su pod šapama političkih poslušnika. Tržište nije slobodno, posao na dobija bolji, već onaj ko ima jača "leđa". Možeš ti da smisliš idealan posao koji svuda u svetu donosi zaradu, ali ti ovaj "sistem" to neće dozvoliti. Dok platiš svima kojima moraš, da bi uopšte počeo da radiš, pitanje je koliko ti ostane. A i kad zaradiš, pitanje je kako ćeš da naplatiš.
U Srbiji dobro prolaze samo oni koji nemaju puno kontakta sa našim firmama i ne zavise od plaćanja unutar Srbije, osiam ako nisu pomenuti politički poltroni. Tako je velikoj većini slučajeva.

To je jasan znak da "slabom pevcu" sve smeta.
 
Onda je razumljivo zašto tako pišeš. U Srbiji je sigurno lepše živeti ako se posmatra društveni život i zeznje, ali ovde ne funkcionišu logične ekonomske priče. Skoro svi ozbiljni poslovi su pod šapama političkih poslušnika. Tržište nije slobodno, posao na dobija bolji, već onaj ko ima jača "leđa". Možeš ti da smisliš idealan posao koji svuda u svetu donosi zaradu, ali ti ovaj "sistem" to neće dozvoliti. Dok platiš svima kojima moraš, da bi uopšte počeo da radiš, pitanje je koliko ti ostane. A i kad zaradiš, pitanje je kako ćeš da naplatiš.
U Srbiji dobro prolaze samo oni koji nemaju puno kontakta sa našim firmama i ne zavise od plaćanja unutar Srbije, osiam ako nisu pomenuti politički poltroni. Tako je velikoj većini slučajeva.



Pa svuda u svetu je tako. Uvek se interesni krugovi bore na izborima kako bi nakon toga poslovali sa budžetom.Ili mislite da je kapitalizam idealan pa svi učestvuju u pravednoj trci. Ameri su istrebili indijance, a tupe o demokratiji i pravdi. Sto ljudi upravlja bogatstvom Amerike i svi bi da rade sa državom. To je sigurnije od tržišne utakmice.
 
To je jasan znak da "slabom pevcu" sve smeta.

Ne, to je znak da ne možeš da se baviš bilo kakavim poslom u Srbiji, ako ne platiš gde treba i kome treba. A to baš i nije neko legalno plaćanje. Posao ne možeš da dobiješ ako nisi "član".

- - - - - - - - - -

Pa svuda u svetu je tako. Uvek se interesni krugovi bore na izborima kako bi nakon toga poslovali sa budžetom.Ili mislite da je kapitalizam idealan pa svi učestvuju u pravednoj trci. Ameri su istrebili indijance, a tupe o demokratiji i pravdi. Sto ljudi upravlja bogatstvom Amerike i svi bi da rade sa državom. To je sigurnije od tržišne utakmice.

Naravno da nije. Koliko god ta Amerika bila loša nekome, tamo vlada tržišna ekonomija. Ako imaš bolju ponudu za posao, dobićeš ga, ne moraš da imaš rođaka ili kuma u opštini ili kao direktora neke firme. Ako te uhvate da pijan voziš, platićeš kazno ko god da si, a ovde... da li je tako?
 
Ne, to je znak da ne možeš da se baviš bilo kakavim poslom u Srbiji, ako ne platiš gde treba i kome treba. A to baš i nije neko legalno plaćanje. Posao ne možeš da dobiješ ako nisi "član".

- - - - - - - - - -



Naravno da nije. Koliko god ta Amerika bila loša nekome, tamo vlada tržišna ekonomija. Ako imaš bolju ponudu za posao, dobićeš ga, ne moraš da imaš rođaka ili kuma u opštini ili kao direktora neke firme. Ako te uhvate da pijan voziš, platićeš kazno ko god da si, a ovde... da li je tako?


Vidiš nije tako. U Americi je pravilo: Ako si bio donator pobedniku nekih izbora, imaš posao s državom ako pobeddi. Ili misliš da je donator iz ljubavi i vere u demokrate ili republikance. tramp je isprobao sve političke opcije.
 
Znaš li ti koliko naših igra za Tursku?
Fenerbahče zahvaljujući Obradoviću PRVAK EVROPE U BASKETU leptiebem
Zaiebali i CSKA i Olimpijakos, ja se još dvoumio dal će CSKA da bude prvi a Olimpijakos drugi...
Kad ono...

Al' nam Šiptar pocepa bulju u sred Beograda !

- - - - - - - - - -

Уништисте човеку тему... :lol:

Ni slučajno !
Tek se razrađuje.
Videćeš kad se razgazi...


- - - - - - - - - -

Ja sam penzioner,radio u miliciji.Beneficirani radni staž pa sam u penziju otišao sa manje godina nego što je to prosek.Šta reći kakvu poslugu porati.Sastavlja se kraj s krajem ali zadovoljan sam.Glasam za Vučića i SNS.Pre sam glasao za SPS i JUL. Volim sve što vole mladi !

A, mladi, kao, vole Vučića ?
Ajde, bolan...!
Da mu nije naivnih penzionera još bi pakovao šrafove u Londonu.
Ili kmečao ko Kalimero, kako su mu, bajagi, pokrali džakove sa glasačkim listićima...
 
Više puta sam odgovarao ali evo još jednom.Iz cuga se vraćam samo da mi država dozvoli.U međuvremenu da Vam dam i ideju moguće prihvatite moj prijatelj nije hteo da zaradi.
Uspete Vi ili bilo koja institucija da mi da pasoš kao za vreme Tita nagrada 5.000 franaka (slovima pet hiljade Švajcarskih franaka) Vi ste na potezu hoćete li da zaradite ili ne?
Krimos...?
A kako da ti izdaju pasport kad nisi nastanjen u Srbiji i čak izvod iz M.K.rođenih ne možeš dobiti jer te keva nije ni prijavila da te rodila?
Znao sam jednog Jovu Cigana koji je imao sličan problem-došao nazad iz Nemačke s falsifikovanim nemačkim pasošem...:mrgreen:
Hteo bi naš!
I ybg,novčanik nabijen šuškama rešio stvar! Našao pandura koji mu sredio sve u MUP-u...
Hajde,šta danas ne može,samo pljuni kintu...
Kakva poternica...:mrgreen: I to se reši ,kaže taj Jova...
Imamo pravu državu-neće valjda Cigane da zajebava!:rotf:
 
Onda je razumljivo zašto tako pišeš. U Srbiji je sigurno lepše živeti ako se posmatra društveni život i zeznje, ali ovde ne funkcionišu logične ekonomske priče. Skoro svi ozbiljni poslovi su pod šapama političkih poslušnika. Tržište nije slobodno, posao na dobija bolji, već onaj ko ima jača "leđa". Možeš ti da smisliš idealan posao koji svuda u svetu donosi zaradu, ali ti ovaj "sistem" to neće dozvoliti. Dok platiš svima kojima moraš, da bi uopšte počeo da radiš, pitanje je koliko ti ostane. A i kad zaradiš, pitanje je kako ćeš da naplatiš.
U Srbiji dobro prolaze samo oni koji nemaju puno kontakta sa našim firmama i ne zavise od plaćanja unutar Srbije, osiam ako nisu pomenuti politički poltroni. Tako je velikoj većini slučajeva.

Pojma nemate šta sve imate u Srbiji i šta bi mogli da imate-raj na zemlji.Kada budete jednom otišli u inostranstvu i malo duže živeli znaćete šta ste sve imali dotle teško jer gledate
samo pare.
 
Pojma nemate šta sve imate u Srbiji i šta bi mogli da imate-raj na zemlji.Kada budete jednom otišli u inostranstvu i malo duže živeli znaćete šta ste sve imali dotle teško jer gledate
samo pare.

Kolega, tvoji odgovori na realnost u Srbiji izgledaju prilično autistično, ali nije problem do tebe, već tvojih navika usled života u uređenoj sredini. Toga nema u dovoljnom broju u Srbiji. Izvoli, dođi i probaj da pokreneš neli posao ovde, bilo kakav posao pa da vidim da li ćeš isto ovako da pišeš nakon pola godine.
 
Svako gleda ono sto mu fali, to je normalno. A pare kupuju sve. Podizu standard zivota.

Sve osim vremena. Sad ako ulozis 5 sati u nesto, vise tih 5 sati nikada ne mozes da povratis. Nema tog novca. Gotovo! A ljudi trose vreme jureci pare i tako im prodje zivot. Tako na zalost zive i mnogi robovi po Srbiji. U tom slucaju se slazem da im je bolje na Zapadu. Bolje robovati za 5000 franaka u chf, pa da ti od skupog zivota ostane 200 franaka, nego u Srbiji za 200 eur pa da si u minusu 200 eur svaki mesec. Vec kad si rob...

No ko nije rob u Srbiji, on treba da uziva i da bude svestan da za takav zivot kakav ima slobodan covek u Srbiji, na Zapadu treba kamara para.

Tako da kao i svuda i u Srbiji imas podvojenost drustva na slobodne ljude i robove. Sta je drugo radnik u Srbiji koji radi za 200 eur 8 sati dnevno minimum, nego rob? On je robovske sudbine. No na primer svako ko ima satnicu vecu od 20 eur u Srbiji, pa sa 60 sati rada sastavis odlicnu platu, e taj je slobodan covek. Kako bi se tome isplatilo da odlazi u Svicu? Kad tamo sa tim prihodom ne bi imao ni za stan.

To je bila cisto ekonomska racunica. Ako na nju dodas i socijalni element, kvalitet zivota slobodnog coveka u Srbiji je tesko dostizan prosecnom zapadnjaku.
 
Ja sam penzioner,radio u miliciji.Beneficirani radni staž pa sam u penziju otišao sa manje godina nego što je to prosek.Šta reći kakvu poslugu porati.Sastavlja se kraj s krajem ali zadovoljan sam.Glasam za Vučića i SNS.Pre sam glasao za SPS i JUL. Volim sve što vole mladi !

Eto Grubane tebi je odlicno. Svaka cast na iskrenosti.

- - - - - - - - - -

Taj radnik nije rob već budala. Zvući surovo ali je istina. Niko ga ne tera da radi za 200€ već je to njegov izbor. A na taj izbor on počinje da utiče već od osnovne škole, tu se pravi prva selekcija na radnike i neradnike.

Upravo tako. Sam utices na to u koju ces se klasu smestiti kad odrastes. U tome je poenta kapitalizma. Naravno da deca imucnih imaju bolje predispozicije. Potrudi se i ti da tvoje dete mia bolje predispozicije.
 

Back
Top