spisateljska blokada

Jankez11

Zainteresovan član
Poruka
164
Ne znam da li je ove teme bilo do sada, ali je to jedno od pitanja koje me okupira. Kako prevazići spisateljsku blokadu? Blogom? Čitanjem drugih autora koji pišu o sličnim temama? Ili pišu o nekim sasvim drugim temama? Kako napraviti listu tema radi prevazilaženja blokade?Interesuje me kako drugi izlaze na kraj sa tim pitanjima. Unapred zahvalan.
 
ako nisi zenjen, treba ti neka opasna zena, bezobrazna, drska, slobodnog uma, temperamentna, koja ce zednog preko vode da te prevede
ako si vec zenjen, znaci zena ne radi taj posao, mozes odmah da je sutnes

onda ti treba ljubavnica, sto mladja to bolje
zabranjeno voce, to je najbolja tema uvek, zapali mastu kod onog ko cita
ako umes da je docaras pisanim recima

gledano kroz istoriju velikih knjizevnika, najveca dela su napisana zbog takvih zena
ostaje ti tezi deo, da je nadjes
takvih je jedna u hiljadu, sto hiljada
 
Let it be...
Prepustiti joj se. Prihvatiti je kao deo normalnog procesa stvaranja. Kad se čovek malo opusti (najbolje u snu), onda se ponovo pale lampice...
Može i putovanje da pomogne, zato što mozgu, u,stvari, treba efikasna, kratka, promena fokusa i stimulacija novim utiscima....
 
Potreban ti je restart sistema, tacnije, tog dela tvog spisateljskog intelekta.
To se radi samo na jedan nacin: tako sto ces da izlozis sebe nekoj novoj situaciji (u kojoj nikada nisi bio), a koja ce od tebe zahtevati da svoj um i svoju snagu potpuno usresredis na tu novu situaciju. I da ta situacija traje nekoliko dana (okvirno, 7-10 dana).
Tako ce tvoje spisateljstvo odmarati, ali zaista odmarati - i svesno i podsvesno.
Recimo, idi na planinarenje sa kampovanjem (taman da malo pobegnes od vrucine), i u to ubaci neko splavarenje ili speleologiju, sa sve prezivljavanjem u prirodi.
Pored toga sto ces resetovati sistem, moguce je da ce i ta nova situacija doneti neku inspiraciju.
A i sve te igrice u prirodi su zdrave i za telo i za um :)
 
Poslednja izmena:
Potreban ti je restart sistema, tacnije, tog dela tvog spisateljskog intelekta.
To se radi samo na jedan nacin: tako sto ces da izlozis sebe nekoj novoj situaciji (u kojoj nikada nisi bio), a koja ce od tebe zahtevati da svoj um i svoju snagu potpuno usresredis na tu novu situaciju. I da ta situacija traje nekoliko dana (okvirno, 7-10 dana).
Tako ce tvoje spisateljstvo odmarati, ali zaista odmarati - i svesno i podsvesno.
Recimo, idi na planinarenje sa kampovanjem (taman da malo pobegnes od vrucine), i u to ubaci neko splavarenje ili speleologiju, sa sve prezivljavanjem u prirodi.
Pored toga sto ces resetovati sistem, moguce je da ce i ta nova situacija doneti neku inspiraciju.
A i sve te igrice u prirodi su zdrave i za telo i za um :)

Ako pišete sportske knjige onda ta priroda
Al ako pišete o nekim emocijama i socijalnim patologijama ha svrat'te kodnas na Pol'tku
Ima jedan jaro 58 godina, došo uBeograd, otišo u WC spustio PANTOLE :lol:, podigo majc'cu....


i znate šta još kaže entitet?
TO SVI RADIMO
a neće ni da razgovaramo o otetim stanovima pa moderator reagovao

moderator selfista iz tih krajeva odmah prebacio temu na hroniku, politiku drugog reda
al ostavio zašto Brazil zabranio neku pesmu i ono kao sad na kraju jula objašnjavaju Bosanci
kako su Rusi spasli Dodu na skupu sa Vučićem i Irinejom, trebalo bit pucanja a ovi njegovi ne umeju da ga spasu
kaže 30 specijalaca ga čuva al Rusi branili Dodu a stojao rame uz rame sa ostalim nabrojanim.

Jel ste dobili inspiraciju za socijalnu dramu o švercersko-zatucanom i seskualno isfrustriraom kriminalnom miljeu?
Da nastavim ja dalje šta piše štetočinska geografija po Polit'ci?
 
Poslednja izmena:
malamojaruskisatelitu.jpg


evo inspiracije zaknjigu...pomešati ovog pubertetliju pred penzijom sa još nekim izopačenim što rade šta oće i viču da su ugroženi procenat
biće to izuzetan bestseler pošto je ovo narod izmedju seoskih običaja i prirodnih nagona koje diktiraju seoski običaji i neka čudna pravila
Ovde vrište i skaču kad uzmete nečiji telefon bez pitanja samo da vidite dizajn
Otprilike naslućujemo da ta osoba nešto krije sad dal seksualno dal uvlakačku komunikaciju sa nadredjenima
Interesantno sa strancima nisam imao problema da vrtim opcije na telefonu

znači ja sam vama dao takve neslućene ideje zaknjigu da to može u nastavcima 1,2,3
"TELEFON" ili "ALO POŽEGA"
bestseler o seksualnoj patologiji gde se patologija ispoljava odlaskom u veće mesto pa zatucano-seoske stege popuštaju
i onda ono što se radi u pubertetu počnu sa 50 i kusur
u sve to ubacite i neu kriminalnu muljačinu... znate kako već ovde funkciniše normalnan život...
svi u iebačini a niko namiren - ceo život nešto krade a nikako da se obogati???

- - - - - - - - - -

A ja samo to gledam i pevam Cecine pesme - ZDRAVIJE JE
Sad da me pitate koja pesma najlepša ne mogu da se odlučim
Svaka je zapravo za odredjeno dešavanje najbolja
Recimo dobitak na kladži obavezno prati 39,2 jer naslov aludira na kvotu

Tako da možete uknjigu stavite i nekog lika koji prolazi pored ove patološke elite i sve vreme peva Cecine pesme
Od njihovog dolaska do nnjihovg kraja a on peva i dalje... i samo par promućurnih shvati da je najbolje prošao

jer dobro sam prošla, spavao si kada sam došla, moju tajnu neće saznati, nikad niko, i ako me pitaš kada sam se vratila, reći ću ti: "odavno", slagaću te ko iz topa, i njegov broj pocepaću i baciću, samo ja ću tačno znati gde kao pas kad kost zakopa
 
Poslednja izmena:
@proroce, nije poenta u nalazenju inspiracije za konkretnu temu, vec je pisac blokirao. Mozak je prenatrpan, zapao u beskonacnu petlju (kao penzioneri kada izadju na izbore pa ne umeju da se vrate kuci).
Coveku treba reset, a nema nista bolje od reseta nego promena i putovanje u nesto novo.
 
Ne znam da li je ove teme bilo do sada, ali je to jedno od pitanja koje me okupira. Kako prevazići spisateljsku blokadu? Blogom? Čitanjem drugih autora koji pišu o sličnim temama? Ili pišu o nekim sasvim drugim temama? Kako napraviti listu tema radi prevazilaženja blokade?Interesuje me kako drugi izlaze na kraj sa tim pitanjima. Unapred zahvalan.

Ovo nikako!

Sediš i čekaš da prođe.
 
Ne znam da li je ove teme bilo do sada, ali je to jedno od pitanja koje me okupira. Kako prevazići spisateljsku blokadu? Blogom? Čitanjem drugih autora koji pišu o sličnim temama? Ili pišu o nekim sasvim drugim temama? Kako napraviti listu tema radi prevazilaženja blokade?Interesuje me kako drugi izlaze na kraj sa tim pitanjima. Unapred zahvalan.

Koliko vremenski te blokade traju?

Ne blokiraš valjda mesecima?
 
ako nisi zenjen, treba ti neka opasna zena, bezobrazna, drska, slobodnog uma, temperamentna, koja ce zednog preko vode da te prevede
ako si vec zenjen, znaci zena ne radi taj posao, mozes odmah da je sutnes

onda ti treba ljubavnica, sto mladja to bolje
zabranjeno voce, to je najbolja tema uvek, zapali mastu kod onog ko cita
ako umes da je docaras pisanim recima

gledano kroz istoriju velikih knjizevnika, najveca dela su napisana zbog takvih zena
ostaje ti tezi deo, da je nadjes
takvih je jedna u hiljadu, sto hiljada

Ne slazem se
treba mu inspiracija, ozivljena motivacija
ne mora to da bude zena
ne znam o cemu pise pa...
 

Back
Top