MLADIĆ JE IZ ZAHVALNOSTI HTEO DA ČASTI VLADETU JEROTIĆA PIĆEM

gost 393525

Aktivan član
Poruka
1.936
U restoranu je sedeo profesor Vladeta Jerotić sa prijateljima. Jedan mladić je hteo da ih časti pićem, a ovaj mu je dao savet koji nikada neće zaboraviti...



Prišao je, predstavio se i rekao da on profesoru Jerotiću mnogo duguje, zato što su mu njegove knjige pomogle u životu, pa bi hteo, na ovaj način, da mu se zahvali.



Profesor Jerotić je navodno ljubazno odbio rekavši:



"Nemojte da uvek činite ja tebi – ti meni. Ja sam nešto, kako vi kažete, vama učinio i vi sada hoćete meni da vratite. Kada vam neko učini nešto dobro, vi učinite dobro nekom drugom, on nekom trećem i tako se pravi krug dobrih dela. Inače to – ja tebi, ti meni – je odraz plemenske svesti i osnov korupcije. Zato ja kažem da je za plemenske narode, u koje ubrajam i Srbe, korupcija nešto prirodno. Ipak, ne treba zaboraviti da smo mi pozvani da budemo hrišćani, a to znači da se izdižemo iznad svoje prirode. Stvorite krug dobrih dela. Izdignite se iznad svoje prirode", poručio mu je profesor Jerotić.

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/2...o-mu-je-profesor-odgovorio-pamtice-dok-je-ziv

šta mislite o odgovoru dr mr jerotića
 
Hmm ... Uskratio mu je zadovoljstvo davanja?
Pa nije mu mladić ponudio večeru, pare ili turistički aranžman, nego jedno piće.
Uostalom, poziv na piće nije dobro delo. To je samo želja da se podeli trenutak.
Mogao mu je reći konkretnije. Recimo: "Ako hoćete nešto da učinite u znak zahvalnosti, bolje da pošaljete humanitarni sms nego da trošite novac na piće."

Inače mislim da je ova priča mit.
 

I demagog s tim proseritisom...Uz koju šniclu od noge svinje ili juneta priča o korupciji...Neke svoje hipoteze nikad nije uspeo validno da dokaže...
U tom citiranom glumi Hrista...Bolje reči oponaša ga i mesto mu na onoj drugoj temi "Šta je zajedničko..."
Inače Borka je u pravu-u mom kraju čak odbijanje časti znači kavgu i razvaljivanje po tamburi!:mrgreen:
 
I demagog s tim proseritisom...Uz koju šniclu od noge svinje ili juneta priča o korupciji...Neke svoje hipoteze nikad nije uspeo validno da dokaže...
U tom citiranom glumi Hrista...Bolje reči oponaša ga i mesto mu na onoj drugoj temi "Šta je zajedničko..."
Inače Borka je u pravu-u mom kraju čak odbijanje časti znači kavgu i razvaljivanje po tamburi!:mrgreen:
Jak ti neki kraj !?
Treća špilja levo.
 
Ovo je izmisljeno. Nikad se nije dogodilo. Inace, inspirisano je nekakvim americkim filmom/

Šta baca u sumnju ?
Mladićev nastup ili profesorov odgovor ?

Prateći besede profesora na predavanjima koje često drži
po raznim gradovima u zemlji i u popularnoj tv emisiji "AGAPE",
meni se više čini da je mladićev nastup romantizovan.
Za našu sredinu, na brdovitom Balkanu....
 
Poslednja izmena:
Hmm ... Uskratio mu je zadovoljstvo davanja?
Pa nije mu mladić ponudio večeru, pare ili turistički aranžman, nego jedno piće.
Uostalom, poziv na piće nije dobro delo. To je samo želja da se podeli trenutak.
Mogao mu je reći konkretnije. Recimo: "Ako hoćete nešto da učinite u znak zahvalnosti, bolje da pošaljete humanitarni sms nego da trošite novac na piće."

Inače mislim da je ova priča mit.

бзпж, љубљена,
а да се повучеш у мировину?
старија си ти од чикице...
 
...
šta mislite o odgovoru dr mr jerotića

Тај одговор сам први пут чуо пре много година,
још у време Битлса.
Вратио се неки тип са неког концерта у Енглеској
и сад прича како је тамо, па каже :

- Хтедох да почастим пићем хипика који ми даде цигарету кад нисам имао,
а он ме поучи да дам некоме даље ...

Тад сам то доживео као неко мало просветљење,
одмах сам наравно схватио да је то нека стара мудрост,
да то није измислио тај рокер.

Данас о чашћењу размишљам на начин
да је понекад ок.
а да пуно пута и није баш.

Претпостављам да паметни Владета слично размишља
и да је у том тренутку добро проценио.

Ја бих прихватио част,
а не бих том момку држао придику,
али кажем,
Владета је вероватно добро проценио ситуацију - ми не знамо све детаље !!!
 
Poslednja izmena:
kako se samo crveni otpadi ježe na bogougodne reči
Bobe,robe,crvenim se od vas
koji ne razlikujete Hristove reči na Gori od glumatanja majmunskog...
Jerotić pati od takvih scena koje hrane njegov narcisni ego...Iste fele je kao i AV-ista Dg samo je onaj sociopata mlađi i žedniji,a
već mu se bućka u stomaku...Njihova zla sudbina-umreti žedan pored jezera vode...
Ne znaš ti te stvari...
 
KNJAZ MILOŠ:

- Хтедох да почастим пићем хипика који ми даде цигарету кад нисам имао,
а он ме поучи да дам некоме даље ...

Ova hipikova i Jerotićeva "mudrost", koja i nije nikakva mudrost, obrađena je i gledao sam je i u jednom indijskom filmu. Ona se provlači kroz hrišćanstvo i druge religije u vidu Hristove zapovesti "ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe" i bez šireg objašnjenja ova "mudrost" ne znači, apsolutno, ništa. Zato jer je nije moguće praktično, masovno i trajno sprovesti u delo bez ravnopravnog društvenog i ekonomskog poretka. I ova "mudrost uistinu postaje mudrost tek ako je svakome poznato da je ona, zapravo, poziv svim ljudima sveta na uspostavljanje ravnpravnog svetskog društvenog i ekonomskog poretka. U protivnom, ova "mudrost" je isto što i "bla-bla". Ona je isto što i vapaj onih koji se u ghovnima dave da ih neko izvadi i svi od njih beže da se ne usmrde. U neravnopravnom društvenom i ekonomskom poretku, onaj ko upadne u ghovna, u njima će i da crkne i niko neće prići da mu pomogne. A ako se neko i sažali i pomogne, ta pomoć će da bude samo za trenutak, u stilu "evo popij piće od mene" ili "evo uzmi i zapali jednu od mene", a ne i za ceo život. Kao što bi to bilo u nekom ravnopravnom društvenom i ekomomskom poretku, sa pravednom podelom rada i rezultata rada - kad bi u svetu takvi poreci postojali. Odnosno, kad bi ljudi bili mudri da ih naprave, a ne blesavi kao što jesu i kao što su uvek bili.

 
Jednostavno je to...
Hoće li neko ući kod gladnog jaguara u kavez i ponuditi mu komad mesa?
Altruizam među zverima?
Pogibeljno!
Međutim-krotitelj s bićem i elektrošokom može i u kavez!
To je Jerotić!
Ali ni on ne sme s nekim psihopatom da se poigrava -to čini s benignim momkom,naivkom dobroćudnim...
S Hanibal Lektorom se ne bi ,folirant Vladeta,poigravao i glumio altruizam!
Zvao bi one grmalje bolničare da ga skleptaju u košulju bez rukava...:mrgreen:
Pozerčina...
 

Back
Top