filoloski ili molekularna biologija???

ja sam na filoloskom i prezadovoljan sam, ali da mi idu prirodne/tehnicke nauke bez razmisljanja bih upisao molekularnu biologiju, astrofiziku ili aeronautiku (!) - mislim da molekularni biolozi mogu da se usele u Quebec (kanadsku frankofonu provinciju) ODMAH, bez duuuuge procedure. Zapravo, znam za aeronauticare, ali mislim da su rekli i za mol. biol. Eto, to bi bio moj kriterijum. A jezik(e) bih onda zavrsio sa strane... ;)
 
Ne mogu da verujem i ja sam bila u istoj dilemi! Dodushe josh odavno sam se odlucila za molekularnu, mada obozavam strane jezike otkad znam za sebe. Mislim da je filoloshki super fax,ali ja cu znati jezike bilo chime da se bavim (iako uciti priv. nije isto i studirati).Molekularna biologija je veoma perspektivna u svetu,a i kod nas sve vishe.Mislim da je to ipak sigurnije zanimanje.
 
Pa upisujes ono sto te vise interesuje.... Zaista ti ne mogu pomoci oko uslova studiranja tamo kod nas, ali evo ovde u Americi studiram biohemiju a planiram nesto iz molekularne biologije za doktorat. To je nesto sto volim i mogu ti reci da nema nista bolje nego ici u skolu za nesto sto te ispunjava.
 

Back
Top