Cevno pojacalo

Koja je razlika izmedju svih ovih vrsta kamera i kakve su razlike u povezivanju digitalne i analogne kamere sa kompijuterom(tj.zasto je lakse povezati digitalnu,sta ona ima sto analogna nema)?
Sta je fire wire(mislim da se tako zove)kabl?
Koliko dugo traje prebacivanje snimljenog materijala na komp.
Hvala
 
YOYO:
Koja je razlika izmedju svih ovih vrsta kamera i kakve su razlike u povezivanju digitalne i analogne kamere sa kompijuterom(tj.zasto je lakse povezati digitalnu,sta ona ima sto analogna nema)?
Sta je fire wire(mislim da se tako zove)kabl?
Koliko dugo traje prebacivanje snimljenog materijala na komp.
Hvala

Firewire ili 1394 je najnoviji nacin komuniciranja izmedju PC i ostalem opreme, a najbitnija razlika je sto se otprilike moze slati 400 Mbit/sec sto je u stvari velika prednost prilikom komuniciranja sa video kamerom, koja za jedan sat snimka moze biti veliceine 10 Gbyte

Kad skopcas analognu kameru na PC prvo sto mora da se radi da se taj analogni signal transformise u digitalni da bi mogao dalje da se obradjuje na PC.Posle obrade ako hoces to da vratis na kasetu moras da vratis signal ssa digitalnog na analogni pa tek onda na kasetu.
Digitalni sistemi ne trebaju transformaciju tako da je moguce odmah editirati film.

Razlika je u rezoluciji slike !
 
YOYO:
Koja je razlika izmedju svih ovih vrsta kamera i kakve su razlike u povezivanju digitalne i analogne kamere sa kompijuterom(tj.zasto je lakse povezati digitalnu,sta ona ima sto analogna nema)?
Sta je fire wire(mislim da se tako zove)kabl?
Koliko dugo traje prebacivanje snimljenog materijala na komp.
Hvala

Firewire ili 1394 je najnoviji nacin komuniciranja izmedju PC i ostalem opreme, a najbitnija razlika je sto se otprilike moze slati 400 Mbit/sec sto je u stvari velika prednost prilikom komuniciranja sa video kamerom, koja za jedan sat snimka moze biti veliceine 10 Gbyte

Kad skopcas analognu kameru na PC prvo sto mora da se radi da se taj analogni signal transformise u digitalni da bi mogao dalje da se obradjuje na PC.Posle obrade ako hoces to da vratis na kasetu moras da vratis signal ssa digitalnog na analogni pa tek onda na kasetu.
Digitalni sistemi ne trebaju transformaciju tako da je moguce odmah editirati film.

Razlika je u rezoluciji slike !
 
Može li neka preporuka za kvalitetne kablove za zvučnike u koturu?

Vidim da se cene po radnjama baš razlikuju i ja sam svojevremeno uzeo neke crno-crvene, relativno tanke, sa kojima nisam baš zadovoljan. :whistling:

Znači da li uvek važi pravilo da što je skuplje to je kvalitetnije ili mogu da pronađem neke baš kvalitetne kablove po nekoj normalnoj ceni?

Nisam baš poznavalac, pa mi treba i savet kakvi treba da budu kablovi (koje debljine, od kojih materijala i kakve izolacije)?

Ukoliko je bitno, imam Pioneer-ov risiver VSX-D514 i 3x Infinity RS 7 zvučnike 120W (centralni, prednji levi i prednji desni), kao i 2x Sony 80W (od neke mini linije... kao zadnji levi i zadnji desni).
 
Ne što skuplje, jer tada plaćaš providnu izolaciju (van den hul clearwater).
Ako tražiš kvalitet a ne izgled, kupi kabl za ta peć.
Poenta je da ima što manji otpor. Kao kod peći, jelte.
 
Nije to loša ideja, ali mislim da ne može baš da bira dužinu... koliko sam video ima do nekih 3m dužine.
Javi ako ima negde da se kupi na metar i bez utikača isl. ... i ja bih uzeo za sebe, ali meni trebaju 2 komada od po nekih 6-7m
 
Ne što skuplje, jer tada plaćaš providnu izolaciju (van den hul clearwater).
Ako tražiš kvalitet a ne izgled, kupi kabl za ta peć.
Poenta je da ima što manji otpor. Kao kod peći, jelte.

Hakime, brate... :D ako nešto ne znaš, ne moraš po svaku cenu komentarisati. J--- te, oćeš da te čovek posluša i stvarno kupi kabel za TA peć ?!? Jeste, u pravu si da otpor treba da bude što manji ALI bar danas imaš kupiti kablove za zvučnike na svakom ćošku za pristojne pare. Raznih kvadratura ali sa mnoštvom bakarnih licni i providna izolaciija. I jesu kineski ali su mnogo bolji od industrijskih TA kablova. E sad, preporučio bih bivajring povezuivanje gde god može... :D

Evo ovako to izgleda http://www.elementa.rs/proizvod/4527/kabel-za-zvucnike-2x2-5mm2
 
Poslednja izmena:
Hakime, brate... :D ako nešto ne znaš, ne moraš po svaku cenu komentarisati. J--- te, oćeš da te čovek posluša i stvarno kupi kabel za TA peć ?!? Jeste, u pravu si da otpor treba da bude što manji ALI bar danas imaš kupiti kablove za zvučnike na svakom ćošku za pristojne pare. Raznih kvadratura ali sa mnoštvom bakarnih licni i providna izolaciija. I jesu kineski ali su mnogo bolji od industrijskih TA kablova. E sad, preporučio bih bivajring povezuivanje gde god može... :D

Evo ovako to izgleda http://www.elementa.rs/proizvod/4527/kabel-za-zvucnike-2x2-5mm2

ИМА И ЈЕФТИНИЈЕ :D У ...Kelco- u :arrow: http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=8111
 
Predstaviću neke vintage modele koji i dan danas plene kvalitetom izrade i jačinom tona za kućne varijante.
Sony FH-7

hqdefault.jpg


sony_fh-7_portable_component_system.jpg



Sony FH 3 do FH-7 boomboxes su vrlo moćne mini komponente. FH-7 linija je najmoćnija od 3. Ovaj izvanredan sastav je vrlo verovatno jedan od najmoćnijih boomboxa. Može se pojačati tako glasno da osobe s osjetljivim sluhom mogu teško pristupiti jedinici kako bi smanjile glasnoću kada je previše udaljena. Može se smatrati trobrodnim boomboxom jer se zvučnici odvajaju od središnjeg dela. Međutim, sam središnji deo sastoji se od 4 jedinice sastavljene od nosača i brze ručice koja se može odvojiti, tako da možete čak reći da je to 6-komadni okvir. Međutim, tačniji opis je verojatno prenosni sastav mini komponenti, jer uistinu ima moć sastava kućnog sastava, no ipak je prenosna zahvaljujući držaču za nošenje. Kao što je isporučena iz fabrike, bazna jedinica zahteva naizmjeničnu struju. Međutim, dostupan je dodatni DC power paket koji zamenjuje donji deo pojačala za uključivanje sistema(TWELVE) D-cell baterija! i izgrađen pojačalo prikladno za novu DC power. (Napomena: dodatna oprema za napajanje DC napajanja je izuzetno retka, s malo poznatih primeraka). Iako je prenosiv u tome da ga možete nositi od mesta do mesta, težina ovog sistema verojatno je previše teska.. Ako biste mogli baciti ovo, moglo bi ozbiljno oštetiti bilo kakav nesretni objekt u svom putu leta.

Serije FH-7 također dolazi u Mk-1, Mk-II i Mk-III, a prodane su u crnoj ili srebrnoj boji. Videli smo crvene boje koje su očigledno prodane samo u Japanu. Iako su svi slični, postoje neke razlike.

Model Mk-1 ima 2-stazni zvučnički sastav s okruglim upravljačima. Ručnik zvučnika ima neprozirni umetak od pene koji prerušuje okrugli vozač kako bi izgledao kvadratno. Nije pravi vozač trga. I grafički ekvilajzer ne svetli.
Model Mk-2 takođe ima 2-stazni sastav zvučnika, ali s ravnim APM kvadratnim wooferima. To su pravi kvadratni vozači i zato što kvadratni vozači koriste cijelo područje koje zauzima L x W dimenzije, za razliku od okruglih vozača čije područje radijusa se gubi, ti vozači trebaju biti ekvivalentni većim zvučnicima od ekvivalentnih okruglih vozača. Mk-II također uključuje vodilice za klizanje ekvilizatora koji dodatno pridonosi estetskom ukusu, osobito kada je uključen.
Mk-III je vjerojatno najfiniji od 3 s 3-staznim sustavom zvučnika, umesto dva načina koji se nude u modelima serije Mk-1 i Mk-II. Inače, to je prilično isto kao i postavljanje Mk-II.

Kako se ovaj model upoređuje s drugim sličnim trodelnim modelima? Za primer, dok je Telefunken HiFi Studio 1 često citiran kao jaki snažni boombox, Sony FH-7 je prava životinja.

Mozete napisati svoje vidjenje ovih i dan danas trazenih muzičkih komponenti.
 
Otvaram ovu temu kako bih pomogao vlasnicima ovih uredjaja da lakse pronadju deo koji im nedostaje. U naslovu je technics-panasonic iz razloga sto je to jedna ista firma. Zove se Matsushita Electric Industrial Co.
U koliko imate technics uredjaj, a ne uspavate pronaci daljinski upravljac, slobodno kupite daleko jeftiniji i pristupacniji panasonicov daljinski. U zavisnosti od modela, nece uvek raditi sve finkcije, ali osnovne tipa paljenje, pojacavanje i slicno radice. Isto je i sa izlazima : technicsi poslednjih generacija ( do 2003-e) imaju RSN izlaze koji su ugradjivani u npr panasonicove muzicke linije oznaka SA-AK. Mehanizm cd plejera sa 5 diskova su identicni i u technicsu i u panasonicu.

U koliko bilo ko ima pitanja vezano za technics-panasonic neka slobodno napise. Za korisnike koji nisu registrovani a zele da napisu problem-registracija je jednostavna.
 
Pozdrav, evo imam jedno pitanje... Ali pre svega se izvinjavam ako već postoji ovakva tema na ovom forumu, ja nisam pronašao ništa slično, zato otvaram novu temu.
Radi se o mikrofonima, ja sam pevač, imam Shure SM58 bežični mikrofon, to je dinamički mikrofon, a imam takođe i Shure Beta 87a kablovski mikrofon a to je kondenzatorski kao što već znate. Mene sad ineresuje kakve bi rezultate dalo da promenim glave na tim mikrofonima, da stavim ovu kondenzatorsku glavu od Bete 87a u Bežični sistem SM58? Da li bi zvučalo dosta bolje ili ne, da li bi imalo mikrofonije i bruma? Pošto vidim da ima i Beta 87a bežična, zato i pitam kako bi ispalo da to uradim, nisam do sad pokušavao, pa eto... Da ne zeznem nešto.
 
Molim vas neke dobre bubice do 6 soma,nemam iskustva u odabiru ovog cenovnog ranga a muzika mi je zivot,cim imam priliku odma slusam.Trenutno imam skullcandy ink’d 2 ali treba mi nesto glasnije,cistije i bolje.Mnogo bi mi znacile preporuke,hvala!
 

Back
Top