Nećeš slaviti Ilinden u srpskom manastiru!

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
19_1000x0.jpg
Patrijarh Irinej

Partijarh Irinej i Srpska pravoslavna crkva udarili su rampu makedonskom premijeru Zoranu Zaevu i zabranili Makedoniji proslavu njihovog najvećeg praznika Ilendena u manastiru Prohoru Pčinjskom.
- Patrijarh Irinej izričit je u zabrani. Kako kaže, sve dok se ne popravi status SPC i njenih sveštenika u Makedoniji nema razgovora o mogućnosti da se dozvoli bilo kojoj delegaciji iz Skoplja da poseti manastir u Srbiji i u njemu obeleže Ilindenski ustanak i Dan Republike Makedonije. Sam patrijarh Irinej i Patrijaršija više puta su tražili od makedonskih vlasti da se nešto uradi po pitanju statusa srpskih sveštenika u Makedoniji, ali su uvek nailazili na zid državnih institucija u Makedoniji - kaže naš izvor iz Patrijaršije i dodaje:
- Patrijarh Irinej je ljut i više puta je ponovio: “Nema šanse da im dozvolim da u našem manastiru slave Ilinden. Oni su naše manastire na Kosovu hteli da daju Albancima, pa ne mogu sada u njima da obavljaju svoje proslave” - kaže naš izvor.


Šta Makedonci slave 2. avgusta
Makedonija 2. avgusta na verski praznik Ilindan obeležava Ilindenski ustanak iz 1903. godine protiv Turaka. Takođe se proslavlja i Dan Republike Makedonije jer je na taj datum održano prvo zasedanje Antifašističkog Sobranja Narodnog Oslobođenja Makedonije, čime su postavljeni temelji republike.
http://www.alo.rs/neces-slaviti-ilinden-u-srpskom-manastiru/116225
****************************
СПЦ је показала како треба са БЈРМ-овцима.
Ред је да то учини и држава Србија у међудржавним односима са БЈРМ.
Доста је било попуштања!
 
Свети Прохор Пчињски је био Бугарин.

Gospod Stvoritelj je православац, samo je hteo da vidi koliko će nečasnih da ode u katolike i muslimane :bye:

- - - - - - - - - -

Бугарска Википедиа је за унутрашњу употребу Бугара. Ово је српска Крстарица и ту не важи само због бугарских лажи.

Odlično, ako umeš da razlikuješ BUGARSKU VIKIPEDIJU OD SRPSKE
(gde neka budala piše budalaštine na ijekvici za unutrašju upotrebu, kukala mu majka)

da li RAZLIKUJEŠ DRŽAVNU POLITIKU od CRKOVNE POLITIKE?
 
To opet neka nova "vikipedijska" istorija?

To je sistem gde možeš bez logovanja da ispisuješ budalaštine

Tako neka zamlata napisala da se dobija rak kože za 30minuta korišćenja fidžet-spinera
Tekst je na ijekavici ćirilicom

sve ostale Vikipedije kao problem navode prekomernu upotrebu i bol u rukama usled nepravilne cirkulacije

Samo eto BOSKE MOZAK zna da se dobiva RAKČINA pa da napiše da objasni svetu :rotf:
JOJ BUDALETINA SAMO DA DETETU NE KUPI FIDŽET SPINER SVAŠTA ĆE DA IZMISLI
 
Poslednja izmena:
To braćo znači - odem ja sad na Vikipediju pa pod Prohor Pčinjski dodam BEZ LOGOVANJA:
"неки форумаши са Крстарце су у директној родбинској вјези са дотичним и истичу се по антисрпском дјеловањз на примјер слиједећи никови: ...."
 
Gospod Stvoritelj je православац, samo je hteo da vidi koliko će nečasnih da ode u katolike i muslimane :bye:
- - - - - - - - - -
Odlično, ako umeš da razlikuješ BUGARSKU VIKIPEDIJU OD SRPSKE
(gde neka budala piše budalaštine na ijekvici za unutrašju upotrebu, kukala mu majka)
da li RAZLIKUJEŠ DRŽAVNU POLITIKU od CRKOVNE POLITIKE?
Каква ти је то CRKOVNE POLITIKА? Јел' је то нека политика која је цркла?
Разликујем ја државну и црквену политику врло добро. Црквена се меша у државну а обрнуто, ЈОК!
 
Каква ти је то CRKOVNE POLITIKА? Јел' је то нека политика која је цркла?
Разликујем ја државну и црквену политику врло добро. Црквена се меша у државну а обрнуто, ЈОК!

Па тамо су сви поумирали прелистај календар иначе је слагање именице по милозвучности

- - - - - - - - - -

Ne znam braćo kako kod vas...

Mene su učili da se ugledam na stabilne, disciplinovane, kulturne, uspešne
sad da slavim nejake al zlatouste, mučenike, jadnike, slepce, omatorele davaoce seksualnih usluga koji se po prestanku delovanja hormona preobratili...

- - - - - - - - - -

Gospod je nastao sam od sebe i onda je kreirao prostor
Pa u taj prostor popunjavao nebeska tela
Na jednom telu je kreirao život Adama, Evu, životinjke, majmuna i čoveka.

Jedino nije odredio koja je religija zvanični zastupnik tako da je ADMINISTRACIJA RELIGIJE najbitnija stvar
A kao što znamo administracija za Boga ne zna.

- - - - - - - - - -

Imaš tri ravnopravne religije u Srbiji po Ustavu i zakonu tako da ostaješ Srbin bez obzira dal u vreme posta koristiš mast za oči

- - - - - - - - - -

Porez državi jedino ne plaćaju članovi Svetog Sinoda i SANU-a
Kako se oni biraju - pitaj Boga ali zato otvaraju firme bez plaćanja poreza državi u kojoj im bitni vernici a država bez poreza ne može da funkcioniše

- - - - - - - - - -

Ne znam da li je Darvin u pravu ali ovo ni majmuni ne rade.
 
Па тамо су сви поумирали прелистај календар иначе је слагање именице по милозвучности

- - - - - - - - - -

Ne znam braćo kako kod vas...

Mene su učili da se ugledam na stabilne, disciplinovane, kulturne, uspešne
sad da slavim nejake al zlatouste, mučenike, jadnike, slepce, omatorele davaoce seksualnih usluga koji se po prestanku delovanja hormona preobratili...

- - - - - - - - - -

Gospod je nastao sam od sebe i onda je kreirao prostor
Pa u taj prostor popunjavao nebeska tela
Na jednom telu je kreirao život Adama, Evu, životinjke, majmuna i čoveka.

Jedino nije odredio koja je religija zvanični zastupnik tako da je ADMINISTRACIJA RELIGIJE najbitnija stvar
A kao što znamo administracija za Boga ne zna.

- - - - - - - - - -

Imaš tri ravnopravne religije u Srbiji po Ustavu i zakonu tako da ostaješ Srbin bez obzira dal u vreme posta koristiš mast za oči

- - - - - - - - - -

Porez državi jedino ne plaćaju članovi Svetog Sinoda i SANU-a
Kako se oni biraju - pitaj Boga ali zato otvaraju firme bez plaćanja poreza državi u kojoj im bitni vernici a država bez poreza ne može da funkcioniše

- - - - - - - - - -

Ne znam da li je Darvin u pravu ali ovo ni majmuni ne rade.

Samo da sejavim da ti odgovorim na pitanje sa one druge teme o azilantima i njihovim penisima,,da o tome ne znam ništa.Bolje da pitaš nekog drugog ili još bolje da pitaš njih.
 
Samo da sejavim da ti odgovorim na pitanje sa one druge teme o azilantima i njihovim penisima,,da o tome ne znam ništa.Bolje da pitaš nekog drugog ili još bolje da pitaš njih.

Slušaj zemo od ćune koju ni žene neće, jeste muka al bolje da sačekaju kakvog,

znači ako ti kao VJERNIK slaviš tamo neke mučenike tipa Joakim iz Izraela a on ti iskreno nit rod nit pomoz Bog,
a sa druge strane ne slaviš živog mučenika Jovu iz Novog Grada jer je portir pa slaba plata pa muka nego samo prodješ pored njega ko pored turskog groblja a onda direktoru ulaziš u guzcu...

e onda TI JESI VJERNIK zbog Joakima, ali si NIKAKAV ČOVJEK zbog Jova

- - - - - - - - - -

razumiješ?
 
Па тамо су сви поумирали прелистај календар иначе је слагање именице по милозвучности
- - - - - - - - - -
Ne znam braćo kako kod vas...
Mene su učili da se ugledam na stabilne, disciplinovane, kulturne, uspešne
sad da slavim nejake al zlatouste, mučenike, jadnike, slepce, omatorele davaoce seksualnih usluga koji se po prestanku delovanja hormona preobratili...
- - - - - - - - - -
Gospod je nastao sam od sebe i onda je kreirao prostor
Pa u taj prostor popunjavao nebeska tela
Na jednom telu je kreirao život Adama, Evu, životinjke, majmuna i čoveka.
Jedino nije odredio koja je religija zvanični zastupnik tako da je ADMINISTRACIJA RELIGIJE najbitnija stvar
A kao što znamo administracija za Boga ne zna.
- - - - - - - - - -
Imaš tri ravnopravne religije u Srbiji po Ustavu i zakonu tako da ostaješ Srbin bez obzira dal u vreme posta koristiš mast za oči
- - - - - - - - - -
Porez državi jedino ne plaćaju članovi Svetog Sinoda i SANU-a
Kako se oni biraju - pitaj Boga ali zato otvaraju firme bez plaćanja poreza državi u kojoj im bitni vernici a država bez poreza ne može da funkcioniše
- - - - - - - - - -
Ne znam da li je Darvin u pravu ali ovo ni majmuni ne rade.
Свака ти част, успео си да будеш ненормалан и без Дарвина!
 

Back
Top