DA LI JE MOGUCE PODICI DRZAVU/NAROD BEZ NACIONALNOG/PATRIOTSKOG NABOJA?

Da'l je moguceeee :)

  • Ne

    glasova: 21 55,3%
  • Da

    glasova: 17 44,7%

  • Ukupno glasova
    38
  • Anketa je zatvorena .
Prvo definisi sta je to patriotizam i nacionalizam. Ovo sto srpski, takozvani, nacionalisti i takozvane patriote misle da jeste, definitivno nije.
Patriotizam i nacionalizam su, u sustini, ljubav prema svojoj domovini i naciji.
Kljucna rec: ljubav! Kada nekoga ili nesto volis, onda radis sve ono sto je u najboljem interesu toga koga volis.
Da li postoji iole zdravog patriotizma i nacionalizma u Srbiji? Ne, ni trunka!

U Srbiji, patriote i nacionalisti se nazivaju oni koji se poistovecuju sa politikom radikala, Seselja, Obradovica, DSS-a, i slicnih "desnicarskih" stranki.
Patriota si ako pevas "ubi siptara", i slicno.
Patriota si ako podrzavas onog retarda predstolonaslednika koji ni sopstveni jezik ne ume da govori.
Patriota si ako podrzavas crkvu - najlopovskiju instituciju na planeti.
Patriota si ako si rusofil, cetnik, drrkas na Putina i cica Drazu, a mrzis gejeve.
Patriota si ako slusas Cecu.
Patriota si ako se lozis na Arkana i Legiju.
Zato i jeste stanje ovakvo kakvo je, jer to su patriote.
A nisu nista bolji ni oni koji isto ne mrdaju tukijem ni za sta, a nisu medju gore navedenima. Ista gowna.

Da smo mi neki patriotski narod, svih sedam miliona bi se podiglo i otislo u Beograd da zbaci bagru sa vlasti kada se onaj mucenik u Gosi samoubio. I za milion drugih stvari koje su se desavale jos od 1988. godine pa na ovamo.

Ovako, man'te me pricama o patriotizmu i nacionalizmu. Sve sto vidim to je cist idiotizam!
 
Poslednja izmena:
drzava postoji , nema se sta podizati

treba se podizati svest ljudi , da ne mrze tudje ako vole svoje

navijaci vise mrze suparnicki klub nego sto vole svoj

biju se i ubijaju zbog toga

a sport je plemenita stvar

treba se shvatiti da nema leba bez motike

i da ako ukrades za sebe , krades od svojih potomaka

jedan mi pre neki dan prica kako mui je politicar dao tj sinu i unuki oko 150- 200 hilj din

i on mu je dobar

zabezeknuo sam se.

zasto ti je dao , on je oto drugom detetu ko zna koliko da bi dao tebi to

mnogo je loseg u nasim glavama pre svega
 
Ako mislite da moze navedite primer kome je to uspelo i kako.

ovog trenutka teško...mada vidim da nezadovoljstvo iz dana u dan raste :ok:
ali čak i da se digne, ko je taj koji će iz temelja da obnovi institucije porušene vladavinom žutih i ovih trenutnih štetočina...Janković, Jeremić ? teško
neko drugi ? nema drugog, svi ostali su jednog trenutka u prošlosti bili u vlasti i imali smo priliku da vidimo njihovo vlastovanje...i šešelja i draškovića i ostale
 
naravno.
u takvoj državi širenje nacionalne ideologije i svakog drugog nedokazanog učenja treba biti zakonom zabranjeno kao zločin nad umom.

a za profilisanje javnog mnjenja preko rts-a ili govnovina treba kažnjavati kao za ubistvo.

potrebna je i značajna revizija prava koje je unakaženo kojekakim modernizmima. današnje pravosudje i pravo su u funkciji eksploatacije truta nad čovekom, a ne boljitka zajednice.

radimo, postavimo pravo i duh kako treba i blago nama taman nam plata bila 0 dinara.
 
Ako mislite da moze navedite primer kome je to uspelo i kako.

Umorio se narod od nacionalizma, ono što mu treba je uredjena država i neko ko će ga naučiti šta valja a šta ne valja. Zašto je nešto dobro, a zašto je loše.

Meni je primer za tako nešto Nemačka posle WWII, mislim da oni tada nisu ni smeli pomisliti da rade nešto za faderlend ( jer su već mnogo toga bili uradili, po mišljenju pobednika)
 
Umorio se narod od nacionalizma, ono što mu treba je uredjena država i neko ko će ga naučiti šta valja a šta ne valja. Zašto je nešto dobro, a zašto je loše.

Meni je primer za tako nešto Nemačka posle WWII, mislim da oni tada nisu ni smeli pomisliti da rade nešto za faderlend ( jer su već mnogo toga bili uradili, po mišljenju pobednika)

Nemci su i dalje ogromni nacionalisti, ali oni pravi - obozavaju svoju zemlju i svoju naciju, i rade sve sto je u interesu sopstvene zemlje i nacije.
Ne kradu od sebe. Ne zaduzuju svoje cukununuke. Ne tolerisu korupciju. Ne tolerisu bezakonje. Ne prljaju svoju zemlju - cuvaju je i vole.
Razvijaju ekonomiju. Razvijaju socijalne programe. Bore se za radnika (radnicki sindikati su jaki kao zemlja!). Poslodavcu ne pada na pamet da krsi Zakon o radu i da zakine radnika. I tako dalje, mogu da nabrajam do prekosutra.
Kada su se pre tri godine poljoprivrednici pobunili protiv predloga nekih izmena Zakona koji bi omogucio da tajkuni uniste male poljoprivrednike, TRI MILIONA ljudi je ustalo na noge, svi sindikati (i oni koji nemaju nikakve veze sa poljoprivredom) su ih podrzali, i od izmena tog Zakona se odustalo.
E, to je nacionalizam! Kamo srece da smo mi takvi nacionalisti.
 
lep primer su cro

nisu drzavotvoran narod, ali su iskorisceni od strane katolocke crkve i cineci vekovima velike zlocine oni odrzavaju ti istocnu neprirodnu granicu na teritorijama gde se govori srpskio jezik, jer i cro govore srpski jezik

da nas srtrane vojske ostave na miru za par godina bi se uspostavile normalne granice i drzave, a cro po mom misljenju ne i postojala, jer pored ostalo i sam oblik je nenormalan i neprirodan, ne moze se braniti kao drzava

srbi i ostali nasi zitelji su oduvek gradili drzavu, to nam je tako u genima
 
Nemci su i dalje ogromni nacionalisti, ali oni pravi - obozavaju svoju zemlju i svoju naciju, i rade sve sto je u interesu sopstvene zemlje i nacije.
Ne kradu od sebe. Ne zaduzuju svoje cukununuke. Ne tolerisu korupciju. Ne tolerisu bezakonje. Ne prljaju svoju zemlju - cuvaju je i vole.
Razvijaju ekonomiju. Razvijaju socijalne programe. Bore se za radnika (radnicki sindikati su jaki kao zemlja!). Poslodavcu ne pada na pamet da krsi Zakon o radu i da zakine radnika. I tako dalje, mogu da nabrajam do prekosutra.
Kada su se pre tri godine poljoprivrednici pobunili protiv predloga nekih izmena Zakona koji bi omogucio da tajkuni uniste male poljoprivrednike, TRI MILIONA ljudi je ustalo na noge, svi sindikati (i oni koji nemaju nikakve veze sa poljoprivredom) su ih podrzali, i od izmena tog Zakona se odustalo.
E, to je nacionalizam! Kamo srece da smo mi takvi nacionalisti.
ljubav prema zemlji i narodu nije nacionalizam. nacionalizam je ideologija a ljubav prema svetu duševna kategorija.
ne krasti, ne zaduzivati cukununuke, ne tolerisati korupciju i ostalo što si nabrojao takodje nije nacionalizam već ispravnost u postupanju.
 
Poslednja izmena:
Nemci su i dalje ogromni nacionalisti, ali oni pravi - obozavaju svoju zemlju i svoju naciju, i rade sve sto je u interesu sopstvene zemlje i nacije.
Ne kradu od sebe. Ne zaduzuju svoje cukununuke. Ne tolerisu korupciju. Ne tolerisu bezakonje. Ne prljaju svoju zemlju - cuvaju je i vole.
Razvijaju ekonomiju. Razvijaju socijalne programe. Bore se za radnika (radnicki sindikati su jaki kao zemlja!). Poslodavcu ne pada na pamet da krsi Zakon o radu i da zakine radnika. I tako dalje, mogu da nabrajam do prekosutra.
...
Још да упознаш правог Немца и да попричаш с њим, имао би јаснију слику.
 
Umorio se narod od nacionalizma, ono što mu treba je uredjena država i neko ko će ga naučiti šta valja a šta ne valja. Zašto je nešto dobro, a zašto je loše.

Meni je primer za tako nešto Nemačka posle WWII, mislim da oni tada nisu ni smeli pomisliti da rade nešto za faderlend ( jer su već mnogo toga bili uradili, po mišljenju pobednika)

нација која се умори од национализма растаче се и пропада. национализам није ништа друго до вера у заједничку будућност политичког и правног организма који се зове држава. држава то смо сви ми, уједињени око заједничких циљева и заједничког историјског сећања. кад изгубимо веру у тај наш заједнички ''подухват'', све је изгубљено. то је као са браком. ако се супружници уморе од брака, тај брак неће још дуго да траје.

шта је добро, а шта лоше, учи се у породици. ако се ту не научи, никад се неће научити.
 
нација која се умори од национализма растаче се и пропада. национализам није ништа друго до вера у заједничку будућност политичког и правног организма који се зове држава. држава то смо сви ми, уједињени око заједничких циљева и заједничког историјског сећања. кад изгубимо веру у тај наш заједнички ''подухват'', све је изгубљено. то је као са браком. ако се супружници уморе од брака, тај брак неће још дуго да траје.

шта је добро, а шта лоше, учи се у породици. ако се ту не научи, никад се неће научити.

Da, ali ni te porodice nije imao ko da nauči.

Sve kod nas i dolazi iz porodice. Ne pada sa neba.
 
Naprimer to je uspelo Britankoj koloniji Kanadi koja nije uspela da izgradi kulturni i nacionalni identitet.

грешиш. Канађани су изразити националисти. ако отвориш њихов краљевски регистар грбова, видећеш да две трећине персоналних грбова у неком облику садрже лист црвеног јавора (што је национални беџ Канаде). значи да две трећине Канађана има снажну потребу да се и на том личном и породичном нивоу јасно декларишу као поносни Канађани. то у Европи нисам нигде видео.

- - - - - - - - - -

Da, ali ni te porodice nije imao ko da nauči.

Sve kod nas i dolazi iz porodice. Ne pada sa neba.

нажалост, у праву си.

нас ни у породици не уче шта је исправно, а шта није. зато нам и нема спаса.
 
Da, ali ni te porodice nije imao ko da nauči.

Sve kod nas i dolazi iz porodice. Ne pada sa neba.

ne samo od porodice nego i od drustva u celini

a nase je uruseno

i sve je stetno.

mit da moramo patiti , da zene treba da tolerisu nasilje , da muskarci pre ubiju zenu nego da se mirno razdvoje

sve se to programira pesmama , filmovima, serijama

i godinama usadjuje u budalu
 
mit da moramo patiti

да ли си кад видео шумадијску народну ношњу?

то је експлозија боја, цвећа, радости и весеља. таква су и наша кола. полетна и весела.

каква патња, какве глупости. наша народна култура слави живот.
 

Back
Top